Zelený rytier

• Česko Zelený rytíř (viac)

Tento príbeh začína v časoch, keď česť bola všetkým a odvaha robila kráľa. Temnejším spôsobom rozpráva epický stredoveký fantasy príbeh z legiend o Artušovi. Chrabrý, ale svojhlavý rytier okrúhleho stola, synovec kráľa Artuša, Sir Gawain, sa vydáva na odvážnu cestu, na ktorej konci ho čaká osudový vyzývateľ - obrovský a tajomný Zelený Rytier. Sir Gawain na tejto púti, počas ktorej bližšie spoznáva aj sám seba, musí čeliť duchom, obrom i zlodejom, aby dokázal, že je hoden cti v očiach jeho rodiny a celého kráľovstva. (Forum Film SK)

Nikolas__

Brilantní fantasy pro trošičku náročnější diváky. Pro mě se zatím jedná o film roku, shodou okolností i o soundtrack roku (tak obě složky už si pro sebe ukradl Malignant). Největší kino zážitek za poslední dobu a jedno s nejstylovějších fantasy od dob Lord of Rings. 8,9/10 ()

srolyma

Neuvěřitelně nudná a k nevydržení se vlekoucí staroanglická pověst o rytíři, který vlastně rytířem není, a jeho putování za jakýmsi zeleným greendeal rytířem, aby si od něj nechal setnout hlavu. Prý že je to vánoční hra nebo co. Bez špetky vzrušení nebo snad náznaku nějaké akce, utahané dlouhé nehybné záběry kamery, barevné filtry, pasáže, ve kterých se desítky minut neřekne ani slovo, a když se mluví, tak je to snad ještě horší. Pěkná příroda, pěkné hrady. ()

husak_k

Vizuální péčko a celkově nádherné artové zpracování, u kterého mě ale mrzí změna oproti originálnímu příběhu, jelikož zde nevyzní pointa "Bát se může i nejvíce odvážný člověk a zachovat se čestně a hrdinsky není vždy správně." Zde se režisér rozhodl konec filmu závažně pozměnit a pointa byla spíše taková filozofická a pro interpretaci diváka a sám jsem si úplně nebyl úplně jistý, jestli jsem jí pochopil tak jak tvůrce zamýšlel. 60% ()

muti

Ako rozporuplné mi príde nechať open ending kde nevieme či pripútanie/odputanie sa od opasku malo byť dobrou alebo zlou voľbou. Bolo dôležité sa nedať stať alebo bolo dôležité si priznať že na to nemám a práve kvôli tomu (alebo napriek) sa stane z rytiera kráľ? Mal len prevziať zodpovednosť nad všetkým to to bolo cieľom skúšky? Alebo skúšku vôbec nepochopil a šlo len o princíp? 🤔 ()

Thovt

Jak v dnešní době udělat historický film za patnáct milionů? Necháte hlavního představitele běhat dvě hodiny po lese a... sakra, co mohli udělat s tou zbývající kupou prachů? No, to že to byla nuda, nebo její lepší varianty (s důrazem na vizuál), na tom se shodnou asi všichni. Co se mě týče, až díky závěru se film přehoupnul do kategorie "viděl jsem rád, ale bál bych se doporučit". ()

blondboss

Ako poznám Hollywood, tento snímok vyhrá minimálne jedného Oskara a ja opäť budem neveriacky krútiť hlavou, čo za sprostosť to opäť raz vyhrala. Zrejme hlavne kvôli skvelému hudobnému sprievodu od Harta hlavne v závere filmu a kvalitným hereckým výkonom, inak ale budem len ťažko hľadať nejaké pozitíva. Celým týmto snímkom sa vo mne niesol jeden intenzívny pocit - ľahosťajnosť. Voči celému deju, voči celému snímku, jednoducho ma vôbec nezaujímalo, ako sa to skončí a o čom to vlastne je. Tak zlé, nudné a nevyrovnané to bolo, a nedokázali to zachrániť ani Patel s Vikanderovou. Smutné. 40 % ()

papuchalk

Blade Runner 1049. Už to samo o sobě stačí na 5 hvězd. K tomu takový to ježíšovský dilema. Jestli hned u prvního questu přijít o život a stát se slavným, anebo zbaběle prchnout a vzpomínky na vaše selhání vás pak budou pronásledovat celý život. Anebo díky tomu, že přežijete, taky můžete splnit ceou řadu větších a důležitějších questů, které můžou během života přijít později? Kdo ví, co dalšího a většího by Ježíš dokázal, kdyby se nenechal tak hloupě čapnout a odsoudit. Oh, Wait.. : ) ()

The_soloist

Film si možná nezaslouží nejvyšší hodnocení, ale vizuálem, myšlenkou a hlavním protagonistou je tak moc silný, až si budete klepat na čelo, jestli je to vlastně totální blbost nebo artový masterpiece. ()

Fin_429

Má to jasný tón, cíl, to, čím chce film být, ale Lowery z toho vytlačil jen příhodně slepenou dobrodružnou výpravu s náhodným začátkem a ještě náhodnějším koncem. Tady to vyzdvihuje vzhled, který je jako make-up a snaží se zahlazovat stopy po vráskách, které tento příběh má. ()

kockodan

Koukám že lysohlávek, a jiných psychedelických houbiček, rostlo ve středověkých lesích neúrekom. Vizuálně nádherná a čistá středověká magořina na acidu. Zjistíme, že počátky Daguerrotypie se odehrály kdesi dávno na jakémsi hradě ve středověku, a nikoli v polovině 19. století, že tětí hlav bylo velice rozšířeným koníčkem i mezi běžnou populací, a appearance bude mít i mluvící liška Saint-Exupéryho z Malého Prince.  Za mě, toto velmi uvolňujícím a odpočinkovým dojmem působící dílo tedy celkově jasných 100%! ()

hufnagel

Silne ártové,ale s nádhernými obrazmi a halucigénnou atmosférou,kde sa prelínala skutočnosť s fantáziou s pomalým tempom vedúcim k nejednoznačnému rozuzleniu. ()

jigsaw44

Stredoveký art s prvkamy fantasy, ale s nudným, jednoduchým a hlavne nudným dejom (na motívy básničky). Ak som nespomenul, že to bolo nudné, tak to bolo dvohodinovo nudné. Starý král Artuš sa zase nudí a tak pri hostine začne hovoriť o tom, že by chcel počut nejaký nový príbeh/rozprávku, v tom príde Zelený rytier, (teda Grút). Gawain ((Milionár z Chatrče) ktorý by sa v tom období asi ani náhodou nemohol nachádzat v Británii, natož ešte byt synovcom krála Artuša, pretože je Ind) potom odsekne hlavu Grútovi, ten ožije a povie aby za rok za ním prišiel a on mu urobí to isté. Za rok sa G vydá sám na cestu za ním do zelenej veže, cestou ho okradnú v lese zasrané deti, spozná sa s liškou, uvidí 20 metrových ludí (sice nemajú význam pre príbeh, ale boli tam, asi zrejme iba kvoli trailer vyzeral dobre). Neskor sa dostane do nejakeho hradu, kde mu ho Alicia vyhoní, a z Joela sa ukáže, že je gáj a asi by mal o neho záujem. G sa nakoniec dostane do zelenej veže, tam sa prebudí zelený rytier, ale Gímu rytier napokon hlavu neodsekne, a ten sa vráti home. ()

Arcisit odpad!

Místní debilové se naučili nové slovo: dekonstrukce. Totální slátanina, Ind ve středověkém Irsku, dělá nevím co... ()

Rian_witcher

Dechberoucí příroda, unylé záběry a mýtický příběh sira Gawaina se vleče pomaličkým tempem bez jakéhokoli náznaku akce. Tohle rozhodně není fantasy Sword and Sorcery. Je to spíše podobenství o tom co by měla být čest a odvaha. O tom, zda má cenu žít jen bezvýznamný život, nebo se snažit zanechat v řádcích času i vzpomínku na naše činy. ()

Kushina

Dobře dobře, příběh hezký, animace hezká, herecké výkony dobré. Celou dobu jsem pečlivě sledoval, sem tam nějaký zvrat, který stál za to, setkání s rytířem napínavé. Ale v době útěku onoho hrdiny se vše tak nějak zamotalo a říkal jsem si, co je to do prdele za sračku? Až pak, když byl úplný konec filmu se vše vysvětlilo. Sebrat odvahu, to nedokáže každý, ale díky určitým vzpomínkám, se to povedlo. Konec relativně otevřený a jaký byl skutečný konec, to je na fantasii každého z nás. 65% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Filmový festival SXSW bude online

Filmový festival SXSW bude online

03.04.2020

Jedna z mnoha událostí, které doplatily na současnou pandemii, byl i filmový festival v americkém Austinu South by Southwest. Na akci se tradičně setkávají filmaři z celého světa, promítají se… (viac)