Zelený rytier

• Česko Zelený rytíř (viac)

Tento príbeh začína v časoch, keď česť bola všetkým a odvaha robila kráľa. Temnejším spôsobom rozpráva epický stredoveký fantasy príbeh z legiend o Artušovi. Chrabrý, ale svojhlavý rytier okrúhleho stola, synovec kráľa Artuša, Sir Gawain, sa vydáva na odvážnu cestu, na ktorej konci ho čaká osudový vyzývateľ - obrovský a tajomný Zelený Rytier. Sir Gawain na tejto púti, počas ktorej bližšie spoznáva aj sám seba, musí čeliť duchom, obrom i zlodejom, aby dokázal, že je hoden cti v očiach jeho rodiny a celého kráľovstva. (Forum Film SK)

Zaks

Legenda o rytierovi, teraz v trochu inom podaní, ako by sme možno očakávali. Malo to však svoj zvláštny príbeh, ktorý nezaujal bojovými scénami (žiadne tu ani neboli), ale bizarným dejom, spektakulárnym obrazom, fantastickými hereckými výkonmi, nádhernou hudbou a nepredvídateľnosťou, ktorá pomáhala udržať pozornosť a sústredenie po celý čas. ()

jabbo123

Pomalá a výrazně vizuální adaptace krátké legendy o zeleném rytíři z Artušovských mýtů. Ohlodaná na dřeň vypráví příběh o hledání odvahy a hrdinovy z donucení. O tom, že ne každý rytíř je bezchybný a nebojácný. O lidskosti, pomíjivosti, plynutí času. Vynikající hudba a pomalé, někdy nečekané výrazné obrazy plné tlumených barev, dělají ze snímku místy hodně velkolepou, silnou a mrazivou podívanou. Je to umělecký film a je hodně o vás samotných, jak ve vás bude rezonovat. Snové a pomalé scény s chaotickými pravidly z povědomého ale zároveň naprosto cizího světa u kterých si občas vzpomenete třeba i na Stalkera, dobarvené těžkou klasickou hudbou - občasnou kakofonií. Vřele nedoporučuji sledovat film na noc po náročném dni - budete mít místy problémy udržet víčka. Jenže uspávací je místy třeba i Blade Runner, není to něco, co bych prvoplánově filmu vyčítal. Jenže přesto mi některé pasáže vyzněly v rámci celého příběhu naprázdno nebo zůstaly nepochopeny. Nebyl jsem zhypnotizován natolik, aby mi ty dvě hodiny uplynuly bez občasného zívnutí. Co nemůžu upřít je několik skutečně hodně působivých obrazů mýtické symboliky, které mi v paměti ještě nějakou dobu zůstanou. Je možné, že hodnocení budu měnit, ale rozhodně je film natolik zajímavý, že ho chci už kvůli tomu jak vypadá a zní, určitě vidět ještě alespoň jednou. 65%. ()

suprimeboy

Neuveriteľne som sa nudil....je to tu. Súhlasím s komentármi, že Green Knight štýlovo pripomína Hereditary....pri ktorom som sa tiež nudil. Nechápem tie pozitívne hodnotenia, asi nemám správne umelecké vlohy alebo som podstatu filmu nepochopil, ale pre mňa to bola brutálna strata času. Stále som čakal, že sa niečo stane...ale nič sa nestalo. Ľahká absurdnost diela mi vadila. Za mňa 1*. ()

suffragium

Hypnotizující pomalý narativ, jehož nehrdinský hlavní hrdina je opakem středověkých heroů: snaží se uniknout svému osudu, a to dost dětinsky, v rozhodujících chvílích selhává, ba projeví svůj nepevný charakter. Přesto docela neztrácí divákovy sympatie. Jenže právě ve chvíli, kdy se zdá, že dosáhl svého životního vrcholu, se jeho osud neodvratně naplní. Vizuálně okouzlující dílo a příjemné překvapení letošního roku. ()

Grimes

Gawain není rytíř, je to zbohatlický šlechtický synek, který si rád užívá s holkama, chlastá a je mu jedno co bude zítra. Tenhle film je artová podívaná o cestě k nalezení soucitu, chrabrosti a odpovědnosti a opravdu to stojí za to. Nečekejte epickou Artušovskou fantasy plnou bojů a hrdinství, ale film s krasným vizuálem, parádním soundtrackem, filozofickým podtextem a temnou atmosférou. Ono se taky není čemu divit, když je to od studia A24, které vydalo filmy jako Čarodejnice(the Witch) nebo Slunovrat(Midsommar). The Green Knight je super, užil jsem si to a těšim se, až bude možnost si to pustit znovu.  Edit: Po roce jsem si tenhle film pustil znovu a ze 4* měním na 5*. ()

ArchAngel_

Vizuálně a pojetím zajímavá surová Fantasy, skvělý vizuál i herectví. Ale je to divný. Opravdu divný. Takže to určitě nebude pro každého ... Hodnocení: 80%  ()

GeorginaAnne

Artová kokotina, kterou natočil někdo na drogách a myslel si jaký to bude mít přesah 🙄 No takhle, na vizuál se vcelku dá dívat ale rozhodně ne dvě hodiny, lišku bych preferovala nerozmazanou a scénář bych totálně vyhodila. Když děláte film ve kterém se téměř nemluví tak musíte mít herce, kteří dokáží zahrát emoce na jedničku, tady se to ale neděje a když začnou mluvit tak je to ještě horší. Jinak film nemá co nabídnout, je to nudné, utahané, totálně to zničilo artušovskou legendu a doteď nechápu proč se to jmenuje Knight když tam žádný rytíř není (to, že se nedokáže ubránit ani zlodějům a má sex s každou z něho rytíře fakt nedělá a může si nechat setnout hlavu klidně stokrát), když se chováš jako debil tak z tebe prostě rytíř nebude... Jedním slovem katastrofa a to ten trailer vypadal dobře 🤷🏼‍♀🤦🏼‍♀ ()

huhuhu783

Dvě hvězdy za efekty a snahu něco říct.Ale od půlky sem se ztrácel. Neznám tento příběh a film mi to moc neulehčil.Navíc šílená stopáž.Takže tak ()

besenheim

Na prosté ohodnocení je tenle film dost náročný. Je patrné, že člověka, který u filmů neocení jejich uměleckou stránku, tenhle snímek asi úplně nenadchne. Dlouhé záběry a občasná přítomnost různých symbolů a vidění dává filmu jakousi tíhu a určitým způsobem těžkou stravitelnost. Na můj vkus se to možná občas vleče až moc pomalu. Ale o tom to prostě je. Je to asi nejpovedenější zpracování mytického příběhu, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl. A to nemyslím z hlediska příběhového, ale důraz dávám právě na tu mytičnost. Ten svět je prostě strašně zajímavě zpracovaný, obzvlášť se svojí nedefinovaností, fantaskností (což je přesně ten mýtus). Co se dějové linky týče, je vlastně dost jednoduchá, ale nadhazuje celkem zajímavé otázky s tématy předurčení, odvahy a vůbec smyslu jakéhokoli snažení. Po zhlédnutí je určitě nad čím přemýšlet. Vizuálně taky moc povedené a bavila mě poněkud archaicky pojatá angličtina. ()

ferrari2

Niekto tu napísal, že film pre náročného diváka. Som náročný divák, To sa asi len tak vraví, asi to je len fráza. Lebo toto bola jedna veľká nuda. Rozvláčne, nudné, nezrozumiteľné a blbé. Prečo stále vravel, že nie je rytier? Nevidel som tam žiadnu odvahu, hrdinstvo, ktorá je, alebo bola znakom rytierov okrúhleho stola. Proste z čoho som sa najviac radoval bolo to, že film skončil... ()

Pepa.Pepina odpad!

Tak tohle byl po dlouhé době film. u kterého jsem se nudil od začátku po koncové titulky. Dev Patel předváděl svoje trapné pohledy do nikam tak, jak v Milionáři z chatrče ( vážně na pest mezi oči, podle toho jsem ho i ve filmu poznal). Proč, jaký co má důvod, nic vysvětleno. Nejlepší na celém filmu je ten jeho popisek. Nevím, že by ve filmu čelil nějakým obrům, ano byli tam ale to bylo tak všechno.  Prachy co vysolili za tenhle film měli raději dát charitě a to jsem proti nim. ()

Tucne.prasa odpad!

Skutočne charizmatický hrdina, ktorému dve nány s pokazenými zubami zoberú výzbroj a s hanbou ho nechajú poviazaného v lese. Tá emancipácia sa nám nejako vymkla z rúk, lebo to môže byť brané aj ako urážka rasy, keďže ten bájny anglický hrdina je Ind. Už sa teším, keď za začnú filmy robiť podomácky s pomocou umelej inteligencie, tam snáď nebudú predpísané tieto progresívne ústupky zdravému rozumu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Filmový festival SXSW bude online

Filmový festival SXSW bude online

03.04.2020

Jedna z mnoha událostí, které doplatily na současnou pandemii, byl i filmový festival v americkém Austinu South by Southwest. Na akci se tradičně setkávají filmaři z celého světa, promítají se… (viac)