Batman a Robin

• Česko Batman a Robin (viac)

Napětí a strach: Přikryje Gotham City věčný příkrov ledu? George Clooney bojuje jako černý rytíř Batman proti nejhroznějšímu nebezpečí: ledový Mr. Freeze (Arnold Schwarzenegger) a jedovatá Poison Ivy (Uma Thurman) ohrožují město. Batman však musí ochránit více než jen Gotham City - mladická zanícenost kamaráda Robina (Chris O'Donnell) bojujícího se zločinem a krásná Batgirl (Alicia Silverstone) jej často vystavují nebezpečí. (oficiálny text distribútora)

PavelVanekArt

Je to hovno, ale na tomhle hovně jsem vyrůstal a jako jediný to ze všech starých Batmanů zůstalo v paměti. Je to bizár, už od první věty Clooneyho ,,Zdravíčko, jsem Batman" byl načrtnut obrys retardovaným jedincem, který ještě dodal Schwarzeneggera, Thurman, Silverstone, prostě to žhavý v té době. A natočil tohle. Dobře tam není asi nic, ale je to prostě GP. 3* a.k.a 50% ()

Seag

Je to síce detské a stupidné, ale v mojom detstve som to žral. Keby som mal 10 rokov bolo by to za 5*. Ale takto dávam 3*. P.S. Teraz si to však netrúfam pozrieť lebo by sa moje hodnotenie mohlo znížit. ()

Plangi

Mně to nepřišlo tak stupidní a hlavně tak nudné jako Batman Forever a i když se kvalitativně jedná o velice pochybný film, tak nemůžu popřít, že to celkem odsejpalo a semtam se mihla vtipná hláška typu "Až s Vámi skončím, tak neseženete místo ani jako učitel chemie!" Ovšem srovnání s Burtonovskými Batmany opravdu není na místě. ()

DominikV

Ještě neonovější a šílenější než Batman navždy. Nemůžu si pomoci, ale na tento snímek se vždy rád podívám. Pár nepovedených scén a promodralý Arnie ve mě vyvolají spíše smích, ale co. Vždyť je to přace Batman... ()

WolfR

Tohle už není opravdový Batman. Batman má být temný a ponurý a ne, že všechno září! Navíc Clooney se do té role nehodí a Batgirl je příšerná. Schwarzeneggerovi se tento film také zrovna moc nepovedl a akční scény jsou k smíchu. Jednu hvězdu dávám za úžasnou Umu Thurman. ()

Thorn

Abych řekl pravdu, nikdy jsem nechápal, co proti tomuto filmu všichni mají. Na tom, že se režisér Joel Schumacher rozhodl neadaptovat temného Batmana z osmdesátých a devadesátých let a místo toho se zaměřil na veselou a barevnou verzi z let šedesátých, přece není vůbec nic špatného. Každý tvůrce má právo zvolit si svou vlastní vizi a pokud je to věrné komiksové předloze, tak s tím nemám žádný problém. Batman a Robin je v podstatě taková víceméně sebeparodická komedie, která v mnohém připomíná starý seriál s Adamem Westem v hlavní roli. Je s podivem, že zatímco u onoho starého Batmana všichni pochopili, že se jedná o legraci a podle toho to také hodnotili, tady zřejmě došlo k nějakému nepochopení. Samotný film se přitom ani na chvíli netváří, že by se bral nějak vážně, takže opravdu nerozumím všem těm negativním ohlasům. Clooney dobře napodobil Westova samolibého playboye, Schwarzenegger rozkošně přehrává a Uma Thurman alias Poison Ivy je skvělou náhradou za Catwoman v podání Julie Newmar. Podle mě je to jako superhrdinská komedie úplně v pohodě a smál jsem se od začátku až do konce. Je také potřeba si uvědomit, že přesně takto v padesátých a šedesátých letech komiksový Batman vypadal, takže nelze tvrdit, že by se režisér nějak zpronevěřil předloze. Zkrátka si jen vybral jiné komiksové období a jinou verzi než Burton. Chápu, že diváci asi očekávali něco trochu jiného a to i proto, že tento film vlastně navazuje také na Burtonovy temné díly. Je to ale zkrátka takové osobité retro pojetí, které si jde svou vlastní cestou. Pokud to bereme čistě jako komedii, tak z filmařského hlediska na Batmanovi a Robinovi nic špatného není. Pro mě je to velmi osobitý experiment, který nemusí sednout každému, ale mě osobně se líbil. Navíc takovéhoto Batmana už asi nikdy nikde neuvidíme, takže proč se na něj jednou za čas nepodívat a nepobavit se. Podle mě je to hodně zajímavý a neobvyklý retro kousek, který určitě stojí alespoň za jedno zhlédnutí. ()

bartias

Čtvrtý batmanovský film se může pochlubit ještě větší skvadrou hollywoodských hvězd, příběh už je ale totální katastrofou, kterou nezachrání ani velkolepé kulisy. Kromě Robina, který byl k vidění už v Batman navždy, se objevuje i Batgirl. Kromě jednoho slovního („Už vím, proč je Superman sám.“) a dalšího vizuálního vtipu (kostým Riddlera a Twoface v arkhamském vězení) není o co stát. ()

DannyJ odpad!

Vážně? BATKREDITKA?! Tenhle film je největší omyl v dějinách Batmana. PS: Jako by nestačil Robin, ještě tam museli nasrat tu debilní Batgirl! ()

panMartin

Než přišel Christopher Nolan, byl Batman mrtvý. Šílenost. Tohle bylo vice než příšerné. Takový megaobsazení v takový megakokotině! Si neumím pomoct ale Clooney se na tuhle roli nehodí. Herecké výkony na bodě mrazu. A to sám potvrdil i Arnold. Thurmanová to také nevytrhla. ()

Radiq odpad!

Poison Ivy ani Mr. Freeze nebyly špatně vymyšlené postavy se zajímavejma schopnostma a i ten jejich vzhled mě zaujal. Ale to zpracování. Nebo spíš zprasování. Děs. Velmi hrůza. A nejde jen o padouchy. I ten Robin vypadal líp než jakejsi cápek z maškaráku převlečenej za Batmana. Musím říct, že bez masky je George Clooney v pohodě sympaťák, jak ho známe. Ale v masce vypadá úplně strašně obyčejně. Takhle nějak kvalitativně si představuju ten seriál z 60. let... Prostě to není vůbec dobré. Všechno je špatně hned od začátku. Kroutim hlavou a ti přehrávající záporáci (ano, bohužel nejen Schwarzenegger, ale i Uma Thurman) to snad ani nemůžou myslet vážně. Stejně jako tvůrci - přece jim muselo být jasné, že takovou sračkou tuhle netopýří sérii pohřbí. Jediné, co mě tam opravdu pobavilo (ne, hlášky to nebyly... ani neustálé narážky pana ledovýho na zimu, led, chlad atd.), byla banda z Mechanického pomeranče u těch motorkářskejch závodů. Pak je tady umírající Alfred a jeho pohledná neteř, z které se úplně nelogicky stane Batgirl. Ono je tam teda nelogického mnoho, ale nemá smysl na ty nesmysly myslet a rači tohle hned hodit do koša. ()

Deyw

strasna palba..cloony batman typico.. :d strasna kktina..uma je cool, batman strasnej,robin je idiot a arnie dela srandu.. :D nejlepsi komedialni batman! ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (viac)

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher

23.06.2020

Ve věku 80 let zemřel slavný scenárista a režisér Joel Schumacher. Tvůrce poslední rok zápolil s rakovinou, nakonec však tento boj prohrál. Schumacher, jenž svoji homosexualitu od počátku kariéry… (viac)

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

25.02.2011

Přípravy na návrat nejslavnějších superhrdinů jsou v plném proudu. Zack Snyder chce do nové verze Supermana (v hlavní roli Henry Cavill) stůj co stůj obsadit Kevina Costnera. Ten už pěkných pár let… (viac)