Batman a Robin

• Česko Batman a Robin (viac)

Napětí a strach: Přikryje Gotham City věčný příkrov ledu? George Clooney bojuje jako černý rytíř Batman proti nejhroznějšímu nebezpečí: ledový Mr. Freeze (Arnold Schwarzenegger) a jedovatá Poison Ivy (Uma Thurman) ohrožují město. Batman však musí ochránit více než jen Gotham City - mladická zanícenost kamaráda Robina (Chris O'Donnell) bojujícího se zločinem a krásná Batgirl (Alicia Silverstone) jej často vystavují nebezpečí. (oficiálny text distribútora)

spikey1

Batman a jeho universum je jako tisíc realit, v poslední době nám Christopher Nolan ukázal jak je Batman temný a realistický. Vize Joela Schumachera počítala s odlišným světem, nejblíže by se dal přirovnat k batmanovi a jeho seriálové podobě s Adamem Westem v hlavní roli. Vše je tak trochu hippie, vše hýří barvami a je jako když šedesátá léta přenesete do roku 2000. Od první minuty až do posledního záběru každý přehrává a stylizuje se do hlášek které prostě fungovali jen v dobách minulých. V podstatě se za to nezlobím, ale Burtonovo nebo Nolanovo ztvárnění prostě funguje lépe. Tento snímek je v podstatě jasným příkladem kdy vize dokáže zabít jak režisérské umění tak ostatní kvality kterých film dosahuje. Přesto však pokud budu mít chuť na něco správně ujetého, Batman je volba ()

iantomasik

Záležitost pro ty, kteří mají Batmana spojeného spíš s televizní sérií ze 60'. Zbytek bude asi rozčarován, ale já smekám před Schumacherovou odvahou. ()

LondonGirl

30% ??? To je niečo so mnou alebo neviem :-) Podla mňa to bolo celkom dobré spracovanie. Clooney, Thurman, Silverstone a motorky. Celkom zábavné , mám to spracovanie rada. ()

fiLLthe3DD

Technické provedení nemohu hodnotit jinak než kladně: Gotham vypadá sakra dobře (v paměti mi utkvěl asi nejvíc :), místy až přehnaná kýčovitost dokonale umocňuje komiksovou atmosféru - sytost barev a „look" devadesátek tomu jen napomáhají... Akční scéna mají celkem grády (oblíbil jsem si motorkářský gang), k tomu praktické (pyrotechnické) efekty a trocha CGI - eufórie... Teď k tomu průměrnému: herci odvádí poměrně dobrou práci, nejvýraznější je rozhodně Alicia Silverstone aka "Batgirl," rovněž i Uma Thurman v roli "Ivy" působila étericky (vzhledově a herecky)... Bradavky jsou asi to nejmenší zlo :D Scénář je totálně retardovaný (scéna, kdy Ivy pár sekund po „proměně" encyklopedicky chrlí co všechno dokáže - místo toho, aby postupně objevovala nové schopnosti... ehm Batkreditka?), dialogy buď působí směšně nebo nudně, takže i když je technická stránka na vysoké úrovni a herci se snaží, na úkor scénáře to pak působí debilně všechno... PS. Arnold byl těžce nevýrazný. ()

cyberhawk

Je to fakt hrozny... nicmene mne to nuti zamyslet se, zdali to Schumacher myslel vazne, nebo si chtel z Batmana proste vystrelit... barevnost filmu, absurdita souboju, nemozna fyzika, kostymy hlavnich hrdinu s detailnimi bradavkami a podobne :) ()

sedm.1 odpad!

Snad se mi ještě u žádného filmu nestalo,abych ho chtěl po třiceti vteřinách vypnout.Opravdu,zde je od prvního záběru vidět,že půjde o dokonalý odpad,a doteď nechápu,jak jsem se na to mohl vydržet koukat celý film.Tak idiotské scény,dialogy(to bych chtěl zdůraznit,to jim snad vymyslelo nějaké desetileté zaostalé děcko),děj,jedny z nejtrapnějších triků(byly všechny ty fosforeskující polystyreny vůbec efekty???),toporné,mdlé,nudící herectví...hledám jedno jediné malinké plus...naprosto marně.ODPAD!!!!!! ()

made1 odpad!

Ladies and Gentlemen, pro mě naprostá hovadina, při které snad musel Joel Schumacher spát a ještě mu bylo hodně zle. ()

Cejny

Tak tohle byl hřebíček do rakve Batmanovské série. Dosadit Clooneyho do role Batmana? No to pardon, ale to fakt nejde. Navíc je to moc barevné, takové nepřehledné a celé to na mě vůbec nedělalo dobrý dojem. Snad jen mrazák Arnie mě potěšil. ()

adamulefa

Film bol na nič, jedine tak na zasmiatie a to bol hviezdami doslova prešpikovaný. No nič. Pre mňa tak či tak zostane najlepším Batmanom Adam West. ()

Opsha

Hloupé a plné laciných hlášek na efekt? Určitě. Ale přitom pořád zábavné a příjemně překypující bizarními nápady a citacemi. Rozhodně je mi symptatičtější komiksově ujetá a překombinovaná Schumacherova vize, než Nolanova postmoderní pseudorealistická emo-nuda. ()

Rebbit

První Batman, kterého jsem v životě viděl, strašně moc se mi to líbílo, když se na to podívám dnes, říkám si jak se tomu mohli upsat takové hvězdy, i přes to tomu dávám 3 hvězdy.... ()

Sdoom odpad!

Jmenovat se to "Fantastická trojka vs. Liga zmrzlých a jedovatých", uvažoval bych klidně o 2 nebo 3 hvězdičkách za docela solidní parodii. Jenže se to tak nejmenuje. Takováhle degradace batmanovského universa by si zasloužila trest nejvyšší. Nefunguje tu nic, záporáci jsou absolutně trapní (nevidím v tom až tak Arnieho chybu, prostě ta postava je nápsana naprosto tragicky), neustále opakují ty stejné hlášky a narážky, které omrzí po 5 minutách, natož po 2 hodinách. Patos, hnus, trapnost, odpad, už to nikdy v životě nechci vidět. (HD, orig.) ()

Kaceris

Ťažko povedať čo si o tomto filme myslieť. Je to proste také no. Dá sa to pozrieť raz za 10rokov, aby sa to vôbec dalo pozerať. A George Clooney ako batman? Ups, krok vedľa, ale tak stalo sa no, už to nezmení nikto. Ale snáď už nikto také niečo nedá na povrch. ()

herr_carter

Ajaj, tohle bylo velké šlápnutí vedle a suverénně nejhorší batmanovský film všech dob, kýč tu střídá kýč, herci neví, co mají hrát a nebo šíleně přehrávají...a George Clooney?Fakt tu hraje Batmana?No to je fakt srandy kopec, tento elegán se do role maskovaného mstitele hodí asi podobně jako Slávek Boura do role uznávaného vědce a držitele Nobelovy ceny za inteligenci.............moje hodnocení = 3 z 10. ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (viac)

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher

23.06.2020

Ve věku 80 let zemřel slavný scenárista a režisér Joel Schumacher. Tvůrce poslední rok zápolil s rakovinou, nakonec však tento boj prohrál. Schumacher, jenž svoji homosexualitu od počátku kariéry… (viac)

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

25.02.2011

Přípravy na návrat nejslavnějších superhrdinů jsou v plném proudu. Zack Snyder chce do nové verze Supermana (v hlavní roli Henry Cavill) stůj co stůj obsadit Kevina Costnera. Ten už pěkných pár let… (viac)