Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

ARI50

Opět povedený díl plný skvěle akce a výborného příběhu. Tom je skvělé hodiny do téhle role, výborně jsem si pavouci jízdu užil. ()

luka4615

Nejultimátnější a nejemocionálnější Spidey jaký tu kdy byl. Tak asi nějak takto lze velmi krátce popsat nejnovější pavoučí zářez z dílen Marvelu, jehož největší síla tkví v nově objevených paralelních světech. Ve finále tedy vůbec nesejde na tom, že scénář není nic moc, nebo že akční stránka je na poměry MCU překvapivě střídmá. Spider-Man: No Way Home je primárně milostný dopis a ultimátní fan service všem fanouškům tohoto přátelského souseda odvedle. Když tedy dojde na to, že se na plátně začnou objevovat staré známe postavy (Willem Dafoe!) z předchozích pavoučích snímků, nostalgie začne utahovat šrouby velmi razantním způsobem. Všechno nakonec kulminuje v akčním a emocemi nabitém finále, kde se z mladého chybujícího Petera konečně stává dospělý muž plně zodpovídající za své činy. Co tedy dodat na závěr? Spider-Man: No Way Home není dokonalý snímek, to určitě ne, nicméně Marvel konečně vyslyšel letité prosby fanoušků a naservíroval nám vybroušený “nerd” komiksový klenot, v němž se dokonale snoubí všechny ikonické postavy a momenty z minulosti a přítomnosti. Tohle se zkrátka moc povedlo, pročež byste si tento snímek v kině určitě neměli nechat ujít. Výborná práce! (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) The problem is you trying to live two different lives. The longer you do it, the more dangerous it becomes! ()

JASON_X

Už po ca třech minutách jsem byl totálně znechucený a prskal, že tahle infantilní idiocie o šaškujícím metrosexuálním hošanovi s pisklavým hláskem bude fakt náramný vopruz a voser, a co že jsem to za naivního hejla, že jsem si tuhle megasračku pro mládež pustil jen kvůli zvědavosti na vizuál. Jedna minihvězda za vizuál. ()

mm13

Mne je jasné, že museli Spideyho vrátiť kam patrí a plne sa s tým stotožňujem. A ani na to nešli zle. Vlastne vôbec na to nešli zle, dokonca dosť odvážne, chvíľami až obdivuhodne. Ale možno práve preto, že si to momentami dočahuje dobre nie na dokonalosť, tak to ako celok pôsobí o to rozháranejšie a nevyváženejšie. Taký ten Marvel, ktorý už skoro nie je Marvelom, ale ešte sa ho stále zubami-nechtami drží, bojí sa ujsť ďalej, než na druhú stranu ulice. Čo vo vzťahu k MCU predstavuje nie malé pozitívum (a podľa úspechu to fanúšikovia naplno oceňujú, čo je tiež fajn), ale zároveň to (ešte radostnejšie zistenie) vzbudzuje obrovské nádeje vo vzťahu k ďalšej práci Jona Wattsa... hlavne tej, snáď o pár rokov aj samostatnej a autorskej. ()

Lucasion

"They all die fighting Spider-Man. It's their fate. I'm sorry, kid." Jsem rád, že se Marvelu povedlo (víceméně) udržet vše pod pokličkou do premiéry. Pak už záleží jak jsou k vám přátelé a internet vlídný. Každopádně nemám pocit, že jsem viděl nejlepší Marvel, co se mi každý snaží namluvit. No Way Home dělá několik věcí naprosto fantasticky a dočkali jsme se konečně něčeho, co v komiksech je vždy nejlepší událostí. Ovšem na propojení filmových světů ještě stále nejsme zvyklý. Bohužel mám však pocit, že jakmile odendáte z nového Spidermana veškerou nostalgii a scény, které na nich těží, tak vám zbyde průměrný, předvídatelný Marvel movie, na který jsme si zvykli. Jistě, po posledních třech filmech, působí nový Spiderman jako balzám na duši, neberte mě špatně, já si film velmi užil. Přesto na mě nejvíce působili scény s multiversem a vzpomínkami na Raimiho trilogii. Slzy na krajíčku, když se filmové postavy opět potkají. A za to filmu tleskám ve stoje. Navíc díky Sony, má film i nejlepší potitulkovou scénu, která patří k největším překvapením filmu. Navíc Cumberbatch dokázal už v závěru Thorovi trilogie, že si veškeré scény krade hladce pro sebe. Dejte už mu prosím samostatný film proboha! Za mě tenhle film dokázal spojit nečekané a vytvořil zábavný koktejl, který baví dvě a půl hodiny. Přesto se nemohu zbavit pocitu, že to mohlo být mnohonásobně lepší. A bez nostalgie by byl zážitek takřka poloviční. Přesto všechno nám Hollandův Peter Parker dospěl a po vzoru starších se mu otevřel dospělý svět. Těším se na dalšího Spideyho příběh. (85 %) ()

Morholt

Já si nemůžu pomoct, ale spatlat dohromady všechny tři spidermanovské série mi přijde jako tvůrčí zoufalost. A od toho se to všechno odvíjí. Ne že by se nebylo na co dívat. Tak nějak to docela šlape, efekty jsou dle očekávání fajn a sem tam se najde nějaká solidní hláška. Ale celkově to na mě působilo strašně zbytečně a víc než u jakékoliv jiné marvelovky tu byla cítit snaha vydělat prachy a to za každou cenu. 50% ()

Lacike

Prvá polovica je mizéria na úrovni Netflixovských produkcií. Vykrádačka slávnejších predobrazov v oveľa horšom prevedení okorenená neskutočne otravným sitcomovským humorom. Spiderman mi tam regulérne liezol na nervy a prial som mu smrť. Potom sa na scéne objavia zloduchovia z minulých filmov (fakt film nevyrukoval so žiadnym novým záporákom? no ty brďo, to je lenivosť) a film sa vyšplhá aspoň do priemeru. Ale stále je smutné jak tí seriózni záporáci musia teraz nasilu hláškovať, aby sa päťroční diváci (čo je evidentne hlavná cieľovka Marvelu) neposrali od strachu. Poslednú hodinu ale film konečne nakopnú ďalší dvaja pavúci, ktorí sa už nesprávajú jak retardovaný teenager a vďaka nim snáď konečne dospeje aj on. Chémia medzi nimi a konečne aj hlášky fungujú na plno. Dokonca sem tam aj dramatické scény. Len škoda, že akcia je digibordel, ktorý sa nevyrovná akcii jak z Webbových a už vôbec nie z Raimiho filmov. Takže celkovo ok mierny nadpriemer, ale vzhľadom na účasť toľkých slávnych postáv to mala byť oveľa väčšia pecka. 6/10. ()

ScarPoul

Novodobý Spider-man má množstvo pozitív, ale aj niekoľko negatív. Tie do značnej miery zadupávajú výborné nápady a prevedenie celého filmu. Film je výborný vo vykreslení ústredného charakteru. Konečne je v stávke naozaj veľa a práve táto Petrova transformácia je hlavným ťahúňom. Poteší návrat záporákov aj hrdinov. Niektoré ich rozhovory, postrehy a dialógy prinášajú veľmi príjemnú nostalgiu ( hoci ich nástup je na tak veľký film pomerne jednoduchý a bez tej epickosti). Nástupy kohokoľvek som čakal väčšie, atmosferickejšie. Najviac to cítiť úplne na konci, kde sa všetko, čo sa tak úpenlivo celý čas budovalo odbije pár frázami a pohľadmi. Zničilo mi to úplne katarziu. Do toho ešte zamrzí že postavy ako Doktor Strange, May, Happy a zvyšok školy sú len prostriedkom na vtip alebo posunutie deja dopredu, ale chýba im hĺbka. Ako keby si tvorcovia povedali, že ich charaktery, akokoľvek vedľajšie nepotrebujú ďalšie rozvíjanie. Pôsobí to šablónovito a samoúčelne. Hoci nepochybujem, že tých potrebných ďalších 40 minút leží niekde v strižni. Odhliadnuc od toho je to super finále celej série. Dokonca natoľko, že sa celkom teším na to, kam sa celý spidermanovský príbeh bude posúvať. Dvojku mám asi radšej, ale k tejto sa v dohľadnej dobe určite  vrátim. V zásade jedna z mála súčasných Marveloviek, čo má niečo, čo sa dá nazvať dušou. ()

BoPo

Tom Holland podľa mňa dopadne ako Tobey Maguire. Teda až mu bude 50, tak jediným výrazným filmovým zárezom bude stále len ten Spider-Man. No a Spider-Man: Homecoming zostane jediným jeho filmom, ktorý by som bol schopný, ochotný pozrieť niekedy znova. Teraz sa už vrhnem k aktuálnej trojke, čo môže/bude obsahovať spoilery! Najviac si záver trilógie užijú primárne fanúšikovia, ktorí s touto postavou prežili 20 rokov a zažili troch rôznych predstaviteľov. Dostanú jeden obrovský fan servis od Marvelu/Sony. Najviac potešili dvaja takmer 70 roční dedci, Alfred Molina a Willem Dafoe. Naopak sklamaním bol Benedict Cumberbatch, ktorého scenáristi použili čisto len ako posúvača deja/preskakovača slepých uličiek. Jacob Batalon (Ned) sa definitívne zaradil do kategórie Jar Jar Binks. Príbeh je celý založený na tom, že Peter Parker je akýsi zaslepený kresťan, ktorý v každom vidí niečo dobré, vidí nádej na nápravu. A preto seká hovadinu za hovadinou, pretože predsa musí pomôcť bližnému svojmu. Aj keď ho vidí prvý raz v živote a jediné čo o ňom vie, že je to ultra zloduch z iného sveta. Oceňujem, že sa podarilo napasovať do jedného filmu troch predstaviteľov tej istej postavy, ale inak som dostal len podpriemernú marvelovku, ktorá prekypuje postavami, ale bohužiaľ nie vydarenými momentami. ()

Silence

Skvěle napsaný a překvapivě chytrý scénář, který nesází na prvoplánovou nostalgii, ale všem postavám dopřává obrovskou porci vývoje. Někomu vykoupení, někomu uvědomění, někomu čistou porci zábavy. Především práce s antagonisty je osvěžující a nabízí divákům nový pohled a nové (mini)příběhy, které nejenže ospravedlňují jejich přítomnost, ale jsou kořením i skvělým zavzpomínáním. Zároveň jsou ale svým způsobem jen katalyzátorem, díky kterému může Watts dovést Spider-Mana přirozeně a s lehkostí přes odsýpající stopáž, zábavnou akci, silné emociální scény a osudová rozhodnutí k dospění a nakročení do nového života. Nečekal bych, že nejlepší příspěvek roku z marveláckého universa nepřijde (přímo) z dílny MCU, ale od rozpačitého SONY, a že se na poslední chvíli, bude měnit má TOP5 uplynulého roku. Na tuhle komixovku dlouho nezapomenu ;-) 9/10 ()

MoiJe

Nie všetko fungovalo a boli aj miesta, kde som si predstavovala aké cool veci by sa mohli diať miesto nich, no ako celok je to dosť cool počin, pri ktorom sa človek nenudí. Súboj Spideyho a Strangea je veľmi pekný a ochota toľkých hercov sa vrátit k svojim niekdajším postavám v skrátenej verzii je príjemná. ()

Hismael

Aby třetí Spider-man s Tomem Hollandem mohl nést poselství, že každý má dostat druhou šanci, musí udělat několik špatných rozhodnutí a tím způsobit problémy sobě i ostatním. Následně se je snaží vyřešit, protože volné pole působnosti dostávají záporní superhrdinové. Solidarita za každou cenu nakonec způsobí spíše negativní výsledek, i když byla asi snaha, aby vyznění filmu bylo opačné. Je to něco za něco, ale zde liberální přístup Spider-mana může někomu i vadit. Než ho nechat bojovat s dalším novým nepřítelem, zvolil Marvel s pomocí Dr. Strange propojení alternativních realit. Z pohledu diváka je to návrat do minulosti. Díky tomu mají akční scény nepřeberné množství různých situací, které klasicky vypadají skvěle. Celkově se toto pokračování nese v duchu porovnávání a vracení věcí do původního stavu. Odebrat někomu superschopnosti se dříve zdálo jako nemožné, ale zde to překvapivě jde vyřešit na počkání za jeden večer. Jasně daný plán ve scénáři musel přizpůsobit určité události a tak se někdy může zdát, že těžké překážky jdou překonat lehce a ty lehčí složitě. Tohle všechno ale nejsou žádné velké nedostatky a proto jde o jeden z těch lepších komixů, podobně jako byl předchozí díl. ()

vurhor

Nenechte se mýlit. Spider-Man: Bez domova není ani zdaleka nejlepším MCU filmem všech dob, jak lze různě zaslechnout na internetu. Je to především jedna obrovitánská fan service. Film si to ale moc dobře uvědomuje a nijak to neskrývá. I přes veškerou tu chválu online však ten snímek dělá spoustu věcí na klasickou marvelovku strašně průměrně. Akce? Na MCU průměr. Humor? Na MCU průměr. Hlavní děj? Na MCU průměr. Emoce? Lehký nadprůměr. Nostalgie? MASIVNÍ. Třetí Spider-Man v podstatě spojuje hned tři generace diváků, kteří v průběhu let vyrůstali se svými Spider-Many. Pro ty přesně onen film je. Pro nikoho jiného. Divák se tak dočká nejenom starých dobrých postav z předešlých filmových verzí Spider-Mana, ale také mnoha a mnoha odkazů na různé hlášky, situace, plus dokonce i memečka. Film se tak snaží diváka opravdu nemilosrdně bombardovat nostalgií a hraním na emoce, nicméně musí se uznat... že to funguje. Tempo má ten film vynikající, postavy mají charisma, plus obecně se na to zkrátka dobře kouká. Občas ale pokulhává logika v motivech určitých postav, platí to obzvlášť pro jednoho z dřívějších padouchů. Celkově ale rozhodně zábavná marvelovka, která však svoje průměrné aspekty a nedostatky zakryla opravdu nesmírně tuhou a téměř nepropustnou vrstvou nostalgie a již zmíněnou fan service. Ale přiznám se, že se mi taky při několika situacích vykouzlil úsměv na tváři. Celkově ze všech MCU filmů určitě lehký nadprůměr. Ta pětihvězdičková hodnocení mi přijdou přemrštěná, ale zároveň je vlastně chápu.  Slabší 4* ()

JohnCZ

Slabá zápletka, ale jinak ultimátní fanservis, který prostě od začátku do konce baví. Akcí podpořenou kvalitními vizuály, ale i výbornými interakcemi mezi postavami - vtipnými i smutnými. Ať už kouzelnou love story s ještě kouzelnější Zendayou nebo parádně dopointovanými momenty (volný pád a dojemná záchrana), coby reminiscencemi na události předchozí. ()

Suzie05

Akčně nadupané a vizuálně hodně uspokojivé, ale první hodinu filmu je Peter opravdu totální dement. Což je samozřejmě škoda, mohl být výborný celý film. ()

Revanx

Tom..who? Je az sokujuce ako mi je ustredna trojica novej trilogie ukradnuta. Film je to ale vyborny- napriek trojici nelogicky konajucich pubertiakov (viem ze na tom tie filmy stoja, ale pacit sa mi to nemusi). Zato doc Oc, Goblin a TOBEY ten film tahaju do neba. A je tazko uveritelne o co lepsie su tu napisani Electro a hlavne Garfield ako v Amazing Spiderman 2. Teraz chcem Spiderman 4 a Amazing Spiderman 3. Kaslat na dalsie ...Home... filmy. ()

corpsy

Zrejme jeden z mojich splnených filmových snov. Multivesmír bol skvelý nápad a MCU sa ho viditeľne bude držať. Jedna z najlepších filmových marveloviek, využitý potenciál, akcia, emócie, nostalgia. Úžasné! Myslím, že viac k tomu netreba. ()

berny2468

Mírné zklamání, ale to jsem po posledním traileru očekával. Ten už prostě ukázal až moc a divákovo překvapení se rázem vytrácí. Přitom Bez Domova měl potenciál stát se po vzoru Endgame jedním z nejlepších snímků z MCU, ale to se bohužel nepodařilo naplnit (tedy minimálně v první polovině ne). Závěrečný film "Hollandovské" trilogie dojíždí na podprůměrný scénář, který očividně neví, jak příběh kolem Spideyho a jeho gangu ukončit. Takže ve výsledku jen snímek vykrádá Paralelní světy. Bez domova má však velkou oporu v postavách, které již všichni moc dobře známe a rozhodně ty postavy mají ještě co říci. Zejména návrat Dafoa a Moliny spolu s předchozími spidermany (Garfield a Maguire) je skvělý. Ale je škoda, že tyto postavy nedostaly k sobě mnohem lepší scénář. Jon Watts však stále umí a stejně jako v jeho předchozích snímcích i zde je skvělá akce a daří se opět udržet i fajn humor. Škoda, že ale vymizel oproti předchozím dílům skvělý soundtrack. Ten je zde také po hříchu spíše zklamáním. Celkově je první polovina spíše natahovaná nuda, která nemá co říct a trochu přešlapuje na místě. Ta se následně skrze naprosto nepochopitelné rozhodnutí hlavních postav přetočí v sen všech fanoušků sérií. Druhá polovina už nenudí a díky fajn akci a i emocím se dá zapomenout na špatný příběh. A v samotným závěru se i náš hlavní hrdina střetne s realitou a konečně dospěje. Tyto momenty patří možná k tomu nejlepšímu, co série nabízí. Bohužel zbytek je spíše na druhém chvostu. Možná k tomu, abych si ke snímku našel lepší cestu, budu potřebovat další shlédnutí. Pak možná hodnocení přehodnotím. Ale zatím jen takto 6/10. ()

sidzej

Presne toto si predstavujem pod pojmom FAN SERVICE. Takto sa to robí do psej matere! Súhlas s komentárom Davies182. Lepšie by som to nenapísal. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)