Úspěšná autorka Veronica Henleyová (Janelle Monáe) je lapena v děsivé realitě. V zápase s vlastním vědomím musí odhalit šokující záhadu dřív, než bude pozdě. Vyvolená je hororový thriller od producentů snímků Uteč a My v režii novátorského dua, které tvoří fenomenální Gerard Bush a Christopher Renz (Bush+Renz). (Vertical Entertainment)

JASON_X odpad!

Překvapující pointa mě pobavila a zároveň i zaujala. Jedná se totiž o skvostný nápad, jak převychovávat drzé křiklouny z tzv. Black Lives Matter. Bohužel k tomu dnes není vhodná konstelace, protože obecný lid je tupý a zblbý propagandou, kterou mu do hlav denně vtloukají vládnoucí levičácké sluníčkářské kreatury a jim poplatná média. A ty se neštítí (snad ze škodolibosti) vyrábět třeba i podobně zhovadilé filmy, které ještě podpoří řvoucí a rabující negerskou lůzu. Mimochodem od zrušení otroctví už uplynul nějaký ten pátek, takže fakt, že nějaký váš praprapředek kdysi česal bavlnu jenom za bydlení a stravu vás ještě, milí Afroameričani, neopravňuje k tomu, abyste teď šli, rozflákali šutrákem výlohu a odnesli si domů 4K bedýnku, víte? A film samotný? Opravdu pořádný horror, musel jsem ho proklikávat, abych se několikrát hnusem nepozvracel. Nevím které pasáže byly nejnechutnější, jestli infantilně tendenční a černobílé záběry z otrokářského Jihu, debilizující homevidea ze života šťastné černé rodinky, scény s jakousi vrcholně nechutnou obézní prasnicí, nebo celý závěr o spravedlivé pomstě hrdé černé ženy, plný spousty symbolů a obrazů tak vznešeně patetických, silných a vemlouvavých, že jsem se až do morku kostí styděl za to, že se na tak dementní svinstvo vůbec dívám. ()

Morholt

Další z ranku angažovaných filmů, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Nicméně i když se jedná o prvoplánovou záležitost, nepůsobí to tak protivně, jak jsem čekal. Konkrétně jižanská linka odehrávající se na plantáži kontrolované konfederační armádou se mi v některých momentech hodně líbila a to i přesto, že všichni bílí se chovali ďábelsky zle. Linie z přítomnosti mi naopak nic moc neříkala, ale byl jsem celkem zvědav, jakým způsobem se obě roviny protnou. A musím přiznat, že mě to celkem překvapilo, ač se nejedná o nic dosud neviděného. Sice to vyvolalo jednu celkem zásadní otázku, ale v podobných případech se na detaily příliš nehraje. Herecky je vše oukej, pokud tedy nepočítám tu půltunovou obludu a i když nedostala tolik prostoru, potěšila mě po delší době Jena Malone. Pokud by Bush s Renzem film natočili třeba před deseti lety, nejspíš by tu bylo hodnocení vyšší, ale chápu, že díky otravnému blábolení z řad BLM se daná tématika leckomu zajídá. Nicméně pokud se od toho oprostíte, můžete si film celkem užít. 65% ()

corpsy

Pri tomto filme som mal v jeho druhej polovici veľké deja vu. Nechcem a nemal by som spoilerovať, ale podobný motív sa spracoval už nejakých zhruba 20 rokov dozadu, a nebol prijatý až tak nadšene ( pri čom si myslím, že nezaslúžene ). ANTEBELLUM nie je snímok jedného žánru, neprevláda však ani jeden. Podmotív, ktorým je dnes tak populárny kultúrny problém, snímok tak trochu stláča do mantinelov. Je to podarený snímok, ale k dokonalosti mu chýbajú poriadne kilometre. ()

M.i.k.e

do tohoto filmu jsem šel vyloženě na blind aniž bych věděl co mě čeká a zhruba do 2/3 sem si vůbec nebyl jistý na co že to koukám.Pak ale přijde zvrat,díky kterému věci zapadnou a mě to v tu chvíli dostalo.Hororem bych pak Antebellum úplně nenazval,respektive osobně si pod pojmem horor představuji úplně něco jiného a pokud něco,pak je Antebellum takovým tím Peelovským "hororem",protože ta inspirace Peelovou tvorbou (hlavně Get Out) je tu hodně znát.Není to sice film bez chyby,ale i tak dokáže zaujmout a za to a za Janelle Monáe,která je skvělá (a není to porvé) tomu přidám čtvrtou hvězdu..70% ()

Martin741

Napokon len zrucny rezisersky priemer, film je prvotinou oboch reziserov. Napatie tam je, i strasidelne zvraty, no ako celok to funguje len na pol plynu. Hlavne dialogy tvoril icasto len vatovo plane plky. Ako debut vsak slusne   : 67 % ()

dubinak

Slušné rozuzlení, jaké by mě asi nikdy nenapadlo. Nicméně, vykonstruované nepřesvědčivě, v neatraktivním prostředí, bez špetky šmrncu a s extrémně nesympatickou asi třičtvrtinou postav. Hodně to taky zavání dnešní americkou ideologií, takže je tu cítit i všemožná aktivistická propaganda. Suma sumárum mám proto z tohohle snímku dost smíšené pocity, protože podle traileru jsem se na něj těšila vcelku intenzivně, tak úplně nevím, jestli jsem potěšená nebo zklamaná. ()

majo0007

Opäť negerská agit-propaganda akoby z pera Jordana Peelea (skrátiť to o polhodinu a ako epizóda by to pasovalo do ním produkovaného fail remake seriálu The Twilight Zone). Ehm... horor... nuž hororové je akurát obrátené písmeno E v názve, ultra-mega tlsté čierne megero, snívajúce o kefovačke a dĺžka filmu (napr. konferencia čiernych feministiek tam bola ako päsť na oko, ale hlavne, že sme im dali v rámci BLM priestor...). Cakom-prásk: hodne premárnený potenciál (tvorcom viacej záležalo zaujať obyvateľov Wakandy (forever!), než popracovať na thrill stránke v rámci campu Antebellum - ak by to zostalo v úvodnom "slave" poňatí a nezazvonil v 40min mobil spolu s flashbackmi, bola by to pointa grádovo minimálne na úrovni Shyamalanovej The Village. Apropo... ten motýl cez hubu na posteri má mať zrejme nejaké hlbšie duchovné posolstvo, ktoré si ale tvorcovia nechali pre seba (uff, hádam len nie reminiscencia na McQueenovho Papi, alebo im to len možno pripadalo "kůl"). ()

oveckaoa odpad!

Komentář obsahuje spoilery Tak, že pokud to chápu dobře skupina bílých unáší černochy a černošky (odmítám to psát s velkým č a nikdo mě to nedonutí ) kde žijí jako by v době otroctví a nutí je sbírat bavlnu a sloužit jim. Takhle unesou ženskou co se stará o práva černých na úkor bílých (přispěla nejspíše na to teroristická BLM pro ty co to neví je to skupina, která schvaluje zabíjení ostatních ras kromě černých ničí auta ostatních lidí a zabíjejí i policisty pokud teda nejsou černí někdy zabíjejí i černé pokud se starají o práva bílých) a ona se z tam snaží dostat. Podobná píčovinka jako 12 let v hovnech (teda v řetězech pardon) akorát tahle se bere vážně. Horor ani omylem thriller taky ne spíše takové drama pokud to neuvidíte o nic nepřijdete. Zbývá otázka co pochválit maximálně jedno upálení jinak nic 5 procent. ()

TroiMae

The past is never dead. It's not even the past. America's original sin.  Neříkám, že filmu něco nechybí. Ale rozhodně ne napětí. Naopak vyhnutí se gore efektům a laciným lekačkám dává filmu o to napínavější rozměr tím, že je civilní. Velmi znepokojivé. Aspoň pro ty, kdo dokáží pohopit BLM. ()

sedm.1

Další filmový příspěvek do módní kategorie: Bílá havěť zase ubližuje chudinkám černouškům. Neřeším, jen už mohu konstatovat, že toho je fakt jako že už moc, a tak buďme tentokrát tedy alespoň vděčni, že tento příspěvek lze v jisté míře považovat za ten originálnější a dané téma převážně využívající ku prospěchu filmu. Každopádně je nutné na začátek upozornit, že o horor se nejedná ani okrajově, spíš bychom mohli hovořit o takovém lehčím thrilleru, který v pozitivním ohledu disponuje poměrně působivou atmosférou, slušným nápadem, v druhé polovině filmu svižnějším tempem a především zhruba po hodině vážně nápaditým, nečekaným a zábavným zvratem, který do té doby podivnou a zvláštní zápletku uvedl na pravou míru, a opakuji, ten zvrat je jednoznačně tím nejlepším na celém filmu. Co tuto podívanou naopak znehodnocuje, je rozvláčná první polovina, dále pak absence napětí, nefunkčnost emocí a hlavně představitelka hlavní role, která je silně nesympatická a už dlouho jsem nějaké ústřední postavě tak nepřál nic dobrého, nehledě na to, že ani nikdo z dalších postav a jejich představitelů této podívané zrovna dvakrát neprospěje. Antebellum jinak nepomáhá určitě ani to, že nemá jedinou výraznější scénu a prakticky ve všech ohledech se drží při zemi. Když to tudíž ve výsledku sečtu, nejedná se o vyloženě špatnou, či nezábavnou podívanou, na druhou stranu tomu ale prostě chybí naprosto vše, aby se o Antebellum dalo hovořit opravdu v dobrém. ()

666Carnage

Tohle bylo dost zajímavé a svým způsobem originální. Dost mě překvapilo a to mile. Horor to rozhodně není ale za zkouknutí to stojí. Film natočili producenti filmů jako "Uteč" a nebo "My" a je tam dost cítit inspirace J. Peelem. 60% ()

HonzysKISS

To byla ale blbost. Začátek je výborný, ale po půl hodině najednou blik a ten film šel nahned z kopce. Velká škoda. Přitom to má výborný potenciál, ale bohužel špatně využitý. Ještě ta hudba byla fajn, ale jinak 40/100 ()

Corpsegrinder odpad!

Zlý běloši bububu. Měli zůstat u originálního námětu kdy hlavní postava cestuje časem a zasekne se na plantáži, takhle to nejen že nedává smysl, ale je to navíc neskutečně trapný. ()

Disease

Námět je sice vykradený a naruby převrácený z tohoto thrilleru a herecké výkony jsou poněkud rozpačité, ale na propagandistický film to vůbec není špatné, jen teda ty zpomalovačky v závěru byly na hranici parodie. A je fajn, že si dnes každý může plnit svůj (afro)americký sen :-) ()

Blondsky

Prazvláštnost, u které jsem konec nebral ani vážně. Tak zvláštní, prvoplánové a urážlivé. Ten „velký twist” je vlastně úplně basic vysvětlení, proč film zvolil to, jakým způson bude vyprávěn příběh a kterou jsem ani nebral jako něco WOW. Hlavní herečka nesympatická, hraje dobře, ale mě si zkrátka nezískala. A ty její výrazy na konci byly už moc i na na mě. Je super, že se vžila do role, ale už to bylo kontraproduktivní.Chápu, že je BLM v trendu, ale toto už bylo přepálený. Sorka :/. Díky bohu je tam aspoň skvělá kamera. ()

woodsman

divam sa divam sa a zrazu v polke filmu bum sucastnost piju pohoda som nechapal ale potom mi to doplo proste sekta unasala ciernych ludi a hrali sa na vojakov celkom v pohode konec dobre sa rozbehla ()