Úspěšná autorka Veronica Henleyová (Janelle Monáe) je lapena v děsivé realitě. V zápase s vlastním vědomím musí odhalit šokující záhadu dřív, než bude pozdě. Vyvolená je hororový thriller od producentů snímků Uteč a My v režii novátorského dua, které tvoří fenomenální Gerard Bush a Christopher Renz (Bush+Renz). (Vertical Entertainment)

Mr.Ward

Prostě rasistický Česko. Furt chceme být světový, ale jak jde o jinou kulturu, tak se hned ošíváme. Black Panther nám tu nevoní, automaticky se hejtuje vše kde je LGBT, a stejný je to v případě Antebellum. No nezlobte se na mě, ale “recenze” typu - Po 20ti minutách sem to musel vypnout, samej černoch tam - to snad už nemůže být ani pravda. To je jak kdyby se nadávalo na film o koncentračním táboře, že je to tam samej žid. Zpátky k Antebellum. Ten hate si určitě nezaslouží, vzhledem k tomu, že se zabývá tím, co se reálně stalo, tedy to že černoši byli otroci. Prvních 30 minut se něco děje, pak se děje taky něco a člověk je zmatenej. Pak nastane zvrat a je hotovo. Nicméně, i když to není originální, a rovnou bych tu mohl napsat film, který má stejnej zvrat, nebudu spoilerovat. Tohle sem si fakt užil, líbilo se mi to, a ani návštěvy kina (kterou jsem původně plánoval, mělo to mít premiéru u nás už na jaře) bych nelitoval. Jo a horor jako horor to není. Jenže záleží na definici slova horor. Každej si představí lekací klasiku, horor ale muže být i něco jiného. Protože to co se tam děje, je reálně horor, kterej bohužel v minulosti museli lidi zažívat každý den. A kdo nezná minulost, nemůže pochopit přítomnost. Ruku v ruce s tím jde aktuální Black Lives Matter. Pokud se do nich dokážete vžít, dokážete pochopit i o co vlastně všem jde. ()

Ivec

Krásny príklad toho, prečo nezotročovať ľudí. Amerika si ich dotiahla, aj infraštruktúru im spravili, aj práva si zaviedli, aj prezidenta už mali, aj superman bude čierny... No čo viac chcieť? Možno niekedy aj Martin L.K. bude vo filme stvárnení ako bledokoží blonďák. Ale film je popravde výborný. Na nič sa nehrá, a dáva to pocítiť. Minulosť ešte neskončila! A krásny epický koniec. ()

PlysovyMacko

Film sa spolieha na zvedavost diváka, pretože to o co ide sa dozvieme až na konci. Film začne ako otrocká drama z rasistického juhu, preklopí sa do prítomnosti a potom sa obe linky začnú prelínať. Pointa dáva zmysel,  ale šokujúca nie je. Scéna s pecou bola drsná. ()

jokino

Pre mňa teda strašná zlátanina.. Film mal pritom tak pekne a dobre našliapnuté, taký potenciál, ale tak strašne to z môjho pohľadu zmrvili, ach jaj. Posolstvo je jasné, ale celé úplne zle spracované a do deja zapracované. Soundtrack dobrý, dej zo začiatku taktiež, až keď sa to preklopilo do "modernej civilizácie", úplne to všetko stratilo. Akoby tvorcovia nevedeli, odkiaľ - kam.. Škoda. ()

LindaVa

Skvělý nápad, originální film. Spíš drama než horror, i tak ale dost děsivý. Ačkoliv se snažím být nerasistická, často nerozpoznám ty černochy a černošky od sebe. Takže jsem se docela ztrácela v tom, kdo je kdo... Prostě mi připadají všichni strasne podobní... 🤦🏾‍♀️Jako omluvu dávám čtvrtou hvězdu a házím černého smajlíka. ()

J.Mayen odpad!

Komentáře uživatelů Carnifex a Jason_x přesně vystihují můj dojem a pocit z filmu. Nic jiného než černošská propaganda a už mě opravdu leze krkem a unavuje jak se ty černý cítí bý neustále ublížený. ()

vejfukCZ odpad!

Další BLM propaganda a to ve velkém stylu. Bílý muž je svinstvo co utlačuje chudáčky černoušky a navíc to je vykrádačka Nesputanýho Djanga od Tarantina. Propaganda každým záběrem, každou scénou, každým dialogem. Extrémní propaganda, Goebbels by valil bulvy. Děte s tím už do řiti. ()

MT_Y odpad!

Pointa špatná není, ovšem film nebo jen to zpracování? Nevím, ale katastrofa s totálně trapným koncem.... Ten film byla taková zbytečnost, jako dobrý začátek byl nadějný, ale na to aby z toho byl fakt nějaký smysluplný film, muselo by to bejt delší a fakt rozvinutý a taky nějaka akce a něco prostě.... 1/10 - Odpad! ()

jigsaw44

Hlavná myslienka je sproste vykradnutá z filmu Osada (ten kto nevidel Osadu, tak ide o to, že v súčasnosti je niekde osada, kde sa vascina ludí tvári, niektorí tomu aj veria, že živú v inom storočí a nemožu z nej utiect), Toto sa odohráva v osade Antebellum počas občianskej vojny v Amerike, kde sú černoši otroci (ktorých tam občas privezú z civilizácie, medzi nimi je od začiatku i hlavná protagonistka) a beloši otkokári. Nakoniec tá černoška tých belochov upáli a zavolá políciu. Celé sa to vezie na vlne: “Black Lives Matter”. To sa divák dozvie, až po dlllllhej hodine. Je to kravina jak film: My. Ako toto moze niekto nazvat horrorom? To je thriller! Zbytočne dlllllhý thriller. ()

Kushina

WTF, to jako fakt vážně? Čekal jsem něco ve stylu jak minulost ovlivňuje budoucnost, nebo tak něco. Rozhodně jsem nečekal, že se ze zajímavé "minulosti" vyklube párek vymrdaných psychopatů, co prostě nemají rádi černochy a snaží se je držet ve způsobu života tehdejší otrocké doby. Navíc nemůžu vynechat dojem, že ten film je vlastně propaganda dnešní doby naruby, která se všem snaží říct, jak jsou běloši hrozný svině a hrozně utlačují černochy, i když normální lidi vidí, že je to přesně naopak. Debilní námět a ještě debilněji narežírovaný, snad jen kamera byla dobrá, jinak film skoro odpad. 15% ()

Harakiri13

Nechápu označení horror spíš by se hodilo mysteriózní thriller. Jako thriller jde o dobrý letošní snímek a celkově film i jako celek působí fajn. Je tady skvělá atmosféra, hudba i vizuál, ale bohužel je škoda, že na filmu nepodílel Jordan Peele, aby film dosahoval kvalit Get Out nebo i zde na méně oblíbeného Us. Bohužel velký plot twist jsem nějak vytušil a i to se nakonec odráží v mém hodnocení. Dlouho jsem uvažoval i o 4 hvězdě a kdoví třeba se k filmu ještě vrátím a hodnocení změním. 6/10 ()

Saxos

Jediným hororem je vydržet až do konce. Klady: fakt nevím, asi jen to, že jsem nedal Odpad!. Zápory: rozebereme si jednu scénu z restaurace - protivný, namyšlený sud, kterému se nelíbí, jaký stůl jim pro tři rezervovali, kterému se nelíbí chlap, co jí koupí pití, kterému se prostě nelíbí nic; a třeba ještě několik scén z otrokářského pole, kde otročí zatracovaní černí pod vlajkou Konfederace - jo, jo, otročí, ale čisťounký jsou, jak po třídenním welness pobytu na zámku Zbiroh. Závěr: vyhozený čas, prostě jen čekáte, kam se děj posune a zjistíte, že jen k závěrečným titulkům, přitom námětový potenciál byl dobrý - novodobá otrokářská farma, nedoporučuji. ()

Slack

Veľmi ťažké na pozeranie. Napriek tomu, že som to nedokázal dopozerať na jeden krát, má to niečo do seba.Hlavné postavy dostatočne nesympatické. Aj kladné aj záporné. Twist spravili z toho, že film plynie nelineárne. ()

Accuphose

Tak tohle má být co? Forrest Gump pro černý? A možná pro feministy... problém je, že je to navoněný mejdlem z Wallmartu za 50 centů. Na plantážích to nebylo zdaleka tak happy, jak nám ukazujou, vlastně je to celé spíš parodie. Od A do Z. A současnost je ještě absurdnější... Dal bych tomu odpad, ale jednu hvězdu dám za nastavení zrcadla, kterak se Amerika v prdel obrací. ()