Úspěšná autorka Veronica Henleyová (Janelle Monáe) je lapena v děsivé realitě. V zápase s vlastním vědomím musí odhalit šokující záhadu dřív, než bude pozdě. Vyvolená je hororový thriller od producentů snímků Uteč a My v režii novátorského dua, které tvoří fenomenální Gerard Bush a Christopher Renz (Bush+Renz). (Vertical Entertainment)

Thomas_xxxxx

Prvá polhodina sa nesie v otrokárskom stredovekom duchu, potom sa zrazu prehupneme do súčasnosti na ďalšiu polhodinu, z ktorej si pamätám akurát tú tučnú černošku a posledná polhodina sa vráti na začiatok, kde zažijeme trochu bu-bu-bu (jediný hororový prvok v celom filme je škrtenie v aute) a celé to plynie do neznáma a ku koncu som už vnímal všetko iné, len nie film. Zo začiatku to vyzeralo lepšie, ale ku koncu to začne nudiť dosť a mimo toho je to strašná blbosť. ()

DavidHolub

Moc mě to bavilo, film byl zajímavý a téma skvělé! Bylo hrozné, co jim dokázali dělat... Hororových prvků se zde najde opravdu minimum, takže je to spíše thriller. Celkově velká spokojenost. 70% ()

SatyR.film

Záverečná tretina filmu ho vytiahla na 3*. Chcelo to divákovi vysvetliť príčinu oveľa skôr, popracovať na koncepte úteku a venovať mu viac času. Takto je to hodina filmu takmer o ničom smerujúca k odpadu. Záver sa vám ale odmení, že ste vydržali až dokonca. ()

ink flo

Přiznám se, že cca po hodině jsem to vzdal. Atmosféra nula, nedokázalo to vzbudit jakýkoliv zájem o to, co by se z toho mohlo vyklubat. Tu hodinu to horror nepřipomínalo ani náhodou, předpokládám, že se z toho pak začal klubat nějakej odvar Shamalayana. Nuda. Jordan Peela bych vůbec nezmiňoval, to je trochu jiná liga. ()

TheSpearCZ

Za prvé musím zmínit, že tohle nemá s hororem vůbec nic společného. Tenhle film je takový nepořádek že to snad ani není možné... a přitom to začíná tak zajímavě na plantáži a hlavně po půl hodině, kdy se přesouváme do přítomnosti jsem čekal něco ve stylu "jak minulost ovlivní přítomnost", jenže to co se z toho vyklubalo bych v životě nečekal. Ve výsledku z toho vyšla absolutní blbost, která je navíc jen propagandou dnešního "Black Lives Matter". Velká ostuda pro režiséry za to, kam tenhle film poslali. Jednu hvězdu za herecké výkony si to ale zaslouží. 1* ()

warrenur

Zaner horror by som tu nehladal, hoc nasilinych scen tu zopar je. Od momentu, kedy zacnu brat vazne premisu "sucasnosti", moj zaujem o film vyprchal uz uplne. Keby film vznikol v prvej polovici minuleho storocia, dival by som sa nan este trochu inak. Ale v sucasnosti je mi ucel Bush-a a Renz-a uplne jasny. Zrejme citili, ze len tymito temami mozu pokrytecky zaujat. Nerealna blbina, s liniou "pred" silne "umelou", zvlast Gabourey neskutocne otravovala. A co ma prekvapilo, bol i slaby vykon Jeny M., ktora bola velmi dobra v Nocturnal animals. Zrejme tiez snaha o to dosiahnut uspechu "Get out". A to som z traileru dufal, ze len dochadza k akemusi prenosu zivotnych udalosti z minulosti do "sucasnosti". Rozhodne by to bolo zaujimavejsie. Slabota a zabity cas. 30% ()

Rathalos

Obrovske sklamanie z tohoto filmu,clovek sa tesi na horor a namiesto toho dostane nejaku historicku dramu o rasizme,ktora je nudna a uspavajuca,jedine,co zaujme je zaver,ktory ma ako sa povie gule,inak nic a preto jedna hviezda...:-) ()

Eluin

V zásadě dobrý, trochu podobné filmům typu "Get Out". Možná jen, kdyby to bylo trochu jinak (nevím ale jak) zpracované, uchopené, tak by se jednalo podle mě ještě o lepší zážitek. ()

Dogfish

Líbila se mě ta část, která končila zhruba ve 40 minutě. Pak jsem jen čekal, jestli má schýzu nebo halušky. No, trochu jako Vesnice, ale nápad tam je. ()

Rockerman

Uznávám, že je to velmi zručně natočeno. Zpočátku je divák mystifikován, že se děj odehrává v době, kdy ještě černý muž pod bičem otrokáře žil, ale skutečnost je mnohem děsivější. Zároveň je to natočené velmi tendenčně, jakoby na objednávku současné protirasistické vlny. Prostě co je černé, je dobré a co je bílé je špatné! Vím, že na Black Lives Matter, ale právě na Americe je nejlépe vidět, jak je to mísení kultur, ras a národů špatné. A Evropa se ne a ne poučit. ()

Vabr

Z tady těch nových filmů/seriálů o rasismu, je podle mě Antebellum nejhorší. Příběh je vcelku nezajímavý, přesto se ale na film dívalo dobře. ,,Minulost" je překvapivě o dost zajímavější než prostřih ,,budoucnosti". Postavy ok. Konec byl divný a nelogický vzhledem k předešlým událostem, ale hádám, že hlavní pro tvůrce byla asi myšlenka za cenu pytle nelogických chyb. VYHODNOCENÍ: O DOST RADŠI BYCH NA PLANTÁŽI VIDĚL TU VELRYBU!!! ()

kluzo

3. část řekne vše. Za mě moc zajímavý film. Dobrá režie i scénář. Myslím, že i zdejší hodnocení ukazuje, že rasizmus ve společnosti prostě je. Film si tak nízké hodnocení nezaslouží. Osobně nesnáším rasizmus jak proti černým ze strany bílých, tak ani černý rasizmus proti bílým nebo třeba růžových proti modrým. ()

Shanen29

O horor zřejmě ani nejde,ale cítím tam černošskou propagandu a to se mě v žádném případě nelíbí.Na druhou stranu musím vyzvednout herecké ztvárnění postav a kameru.Pro běžné konzumenty film nelze doporučit. ()

Clark_Kent

Tak jsem opět zase dočkal a tento příběh ve mě fakticky a hutně rezonoval. Jsem rád, že o moderních hororech už dávno neplatí, že se jedná jen o přímočaře děsivou podívanou. Protože Antebellum v čele s černošskou kráskou Janelle Monáe je opravdu víc než překvapivé. K tomu, jěště ta bombasticky vykreslená hudba. ()

movemat

Fajn myšlienka v katastrofálnom prevedení. Veľká nuda s nesympatickým castingom, pri ktorom sa hlavnej hrdinke fakt nedalo fandiť (nehovoriac o čiernom vorvaňovi, ktorý sa tam na asi pätnásť minúť objaví a z ktorého doslova napína). Posledná polhodina to ako tak drží nad vodou. No a záverečné posolstvo v štýle "staň sa tým koho nenávidíš" len zbytočne zotiera rozdiel medzi dobrom a zlom a to myslím nebol úplne tvorcovský zámer. No a "horor" fakt nečakajte. Tento žáner sa k tomuto filmu zatúlal netuším z akého dôvodu. ()