Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

Metal Lord

Po famózním Bohemian Rhapsody jsem nepočítal s tím, že se tak brzy dočkám dalšího skvělého životopisu, tentokrát o samotném králi rock'n'rollu. I když.....životopis...film je spíše takovým převyprávěním samotného nenažraného manažera, který se snaží přisvojit veškeré zásluhy za objevení Elvise. Film je tak více převyprávěním jeho pohledu na celou Elvisévu kariéru, během které ze sebe dělá chudinku, která obviňuje svět z Elgisovy smrti. To všechno ale funguje skvěle a dává nám to jiný pohled na samotnou hvězdu. ()

kenkaku

přesně ten typ filmu která je třeba vytrpět pokud chcete večer sex... a že to je utrpení napovídá informace "159 min". Nepochopte mě špatně, ono to muselo dát hodně práce a Butler se hodně nadřel. Bohužel si ale film hraje až moc na efekt a opulentnost... jako kdyby autor otevřel příručku mladého filmaře a vyzkoušel si z každé stránky jeden zaručeně prďácký efekt nebo filmařský trik. Další věc je že z těch bez mála tří hodin v 850% času pořád něco hraje nebo někdo řve (pardon... zpívá). A jako bonus se dozvíme, že prakticky všechny své hity Elvis ukradl nějakému černému nýmandovi a že byl vlastně chudák, protože ho odrbávala nějaká pijavice. Co funguje perfektně (jako jeden z těch triků z učebnice) je prolínání dobových a filmových záběrů. Včetně závěrečného songu. ()

Autenticita

Film mě spíš zklamal. Čekala jsem asi víc romantiky, namísto věčných monologů toho vyčůraného skřehotavce, Presleyova manažera. Pil mi krev příliš dlouho a z kina jsem pak odcházela s nepříjemným pocitem, který se mě držel taky dlouho. Chválím odehranou hlavní roli a to, že to něco, na co my holky zabíráme, se místy u některých vystoupení podařilo přenést. Naopak role Priscilly, to byla trága. Stopáž zabijácká, v půlce jsem si řekla, že chci vidět a slyšet Unchained Melody a po ní to zabalit. Asi to tušili, takže ji zařadili až úplně na smutnej konec. 75%. ()

MartinS96

Až nečekaně jsem si tím protrpěl. Čekal jsem, že u takto velkého, kvalitně hodnoceného životopisného filmu o největší legendě Rock'n'rollu budu od začátku strhnutý, párkrát jsem si i vyčítal, že jsem na to do toho kina nevyrazil, ale nakonec jsem rád. Přestože mnoho aspektů tohoto filmu představuje vysoký hollywoodský nadprůměr, zejména co se hereckých výkonů hlavní dvojice týče, nedokázal jsem se přenést přes tempo a střihovou skladbu, kterou autoři projektu zvolili. Film se neskutečným tempem valí kupředu a zachycuje velmi dlouhé období života hlavního představitele, avšak pro mě jakoby v žádném z momentů jeho kariéry nesetrval dosti dlouho aby to nakonec dalo do kupy ten velký příběh. Baz si tak dlouho pohrával s obrazovými prvky, rozdělením obrazu na třetiny a všeljakými přechody až nakonec vyprodukoval 160 minut dlouhý videoklip s nezajímavým vypravěčem a pro mě se tak vytvořil film k neukoukání. Celkem zklamání a Top Gun tak dál v tomto roce vyčnívá daleko, daleko nad ostatními v tomto prozatím jinak mizerném filmovém roce. 6/10 ()

Maynard.

Tramatada dáááá!!!! Dámy a pánové, máme tu jubilejní 2000 komentář uživatele pod přízviskem Maynard :o). Jen málá vada na kráse, že musím komentovat zrovínka tenhle film. Věděl sem o něm, ale do kina nešel, až mi na Peškovi Valenťák řekl, že je to prej mnohem lepší než Bohemian Rhapsody. Jo, to von sice řek, ale pak dodal, že to nikdy ten vůl neviděl :o). Za mě je to film, kterej se snaží bejt moc hezky barevnejj a velice originálně sestříhanej (střihů jje tam snad jjako v Requem za sen). Bohužel ani jedno na mě neudělalo dojem, spíš mě to štvalo... Co je ale ještě horší je to, že tenhle herec mě od začátku až do konce štval, což prostě u životopisnýho filmu nechceš... Škoda no. ()

Soweek

Nelze než film nesrovnávat s Rocketmanem a Bohemian Rhapsody. Z této trojice je Elvis určitě řemeslně nejlepší, ale zároveň mě také nejméně bavil. Trochu překvapivé depresivní pojetí vyobrazení jeho kariéry Vás nenechá dostatečně si užít rock n rollové pecky. Hanks po dlouhé době hraje něco jiného než generickou typickou "tom hanksovskou" roli a naštěstí dokazuje, že i v 66 letech má stále co nabídnout. ()

sedm.1

S mým výsledným dojmem je to u Elvise docela složitý. Ve výsledku mě tam totiž jedna věc opravdu nadchla, ovšem bohužel na druhou stranu jiná zas vážně iritovala, a společné mají to, že se jedná v podstatě o ty nejzásadnější prvky, které o kvalitě filmu ve finále pak rozhodují. Tím pozitivem je tedy každopádně fantastický casting dvou ústředních rolí. Austin Butler je v roli Elvise totiž vážně úžasný, odvedl strhující, přesvědčivý výkon a nyní jsem upřímně zvědavý, jak se bude jeho kariéra vyvíjet dál. No a pak je tu doslova zamaskovaný Tom Hanks, od kterého se ovšem snad nic jiného, než výše zmiňované výkony nedaly očekávat, on je samozřejmě naplnil do puntíku a zde jen musím podotknout, že ďábelštější herecký výkon ani nepamatuji, takže pane Hanksi, pro Vás očekávaný zasloužený aplaus ve stoje. Pak tu je ovšem onen negativní protiklad, a tím se stalo samotné zpracování tohoto filmu, a to se musím přiznat, že jsem prostě nedával. Ano, lze ho tedy sice určitě považovat za nezvyklé, či zajímavé, ovšem mě hrubě nesedlo, a to především kvůli prakticky non-stop zběsilému střihu, který ve mně spíš evokoval dojem nějakého dvouapůlhodinového hudebního klipu, než klasické podoby filmu, kterou bych upřímně uvítal daleko raději. Leč, stalo se, Baz Luhrmann se to rozhodl zpracovat tímto stylem, já se mu každopádně za celou dobu nedokázal přizpůsobit a ve výsledku si tak Elvisův příběh užít. Nicméně, když bych se měl zmínit ještě o dalších atributech, co tato podívaná nabízí, s menšími výkyvy tu lze za funkční považovat jak emoce, tak atmosféru, naopak zklamán jsem z hudebních vystoupení, kterým chybí koule a nepůsobí vůbec efektně, Elvisovy hity tu jsou pak podivně střílený od boku a navíc jen v takových pidiúryvkách a dalším velkým zklamáním je určitě i fakt, že celý tento životopis je pojat vůči Elvisově osobě až příliš shovívavě a pozitivně, ačkoli všichni ví, že jeho život nebyl zrovna procházkou růžovým sadem. Alespoň tedy že to má celé poměrně svižný spád, a ta dlouhá stopáž tak nepůsobí zas až tak přepáleně, ovšem je zároveň ještě nutné i podotknout, že po celou dobu jsem v tomto filmu nezaznamenal snad jedinou scénu, která by se dala označit za opravdu dramaticky, emočně, či jakkoliv jinak strhující, nebo výraznou. Já si tak nemohu pomoct, ale přestože jistě nepovažuji Elvise za nekvalitní film, tak co se žánrově podobných snímků, co za poslední roky vznikly, týče, tak právě tento o králi rock´n´rollu patří k těm jistě nejméně povedeným, což je velká škoda, jelikož osoba a život Elvise Presleyho nabízeli mnohem výraznější a výjimečnější filmové možnosti. ()

netahlo

Strasne rad bych dal lepsi hodnoceni. Uz proto, ze Elvise povazuji, narozdil od treba Mercuryho, za opravdu naprosto zasadni postavu hudebni sceny. Nicmene Austin Butler byl na muj vkus az moc homo a Hanks byl potom uplne tragickej. Nejsilnejsi byly paradoxne posledni cca 3 minuty, tedy opravdovy Elvis. Jinak je z filmu az moc citit, ze je natoceny v dnesni bizarni dobe. Tragickej soundtrack, kde nekolikrat zazni hip - hop (!!!) a neustale flashbaky plne negru. Kdyz tento snimek srovnam s Walk the Line (2005), tak Johnny Cash jasne vitezi. ()

Sdoom

Fantastická úvodní půlhodinka, která navnadí diváka na to, že vidí nejspíš minimálně film roku a pak zbytek filmu, který je celkem fajn, asi tak se dá rozdělit nový Luhrmannův film věnovaný králi rocn'n'rollu. Austin Butler nebyl špatný, ale v některých chvílích mi v jeho projevu chyběla jiskra, když si vzpomenu, co předvedl např. Chadwick Boseman v Get On Up. Lepší 3 hvězdy, uvidíme, co s tím někdy udělá domácí projekce. (kino Premiere Cinemas, orig.) ()

vitekpe

Elvis byl kral, o tom zadna. Austin Butler hral skvele. Film jako takovy byl bezvadne vyrobenej, takze se na to koukalo jedna radost. Co bych malicko vytkl je, ze mohl byt film malicko pokracen/prostrihan. Za me by byly  dve hodky akorat. ()

velkyvezir

Herecké výkony na 5*, scénář na 1*. Chápu, že ani do necelých tří hodin nelze vtěsnat celý život, ale scénáristiky zde bylo příliš toho, co plavalo po povrchu. Namátkou dva příklady: 1. Na začátku zmíněno dvojče Jesse, na což později odkázáno jako dodání síly. Ale co se vlastně skutečně ví o tom, jak Elvis postrádal bratra? V Elvisovi s Kurtem Russelem to byl alespoň vyjádřeno nošením květin na hřbitov. 2. V závěru Priscilla probodává Parkera pohledem, ale přitom ona sama ve svých romanticky pojatých pamětech o Parkerovi hovoří jen v kladném slova smyslu a Elvisovu nadváhu a důsledky léků přičítá hlavně jeho nezřízenému životu a jeho tzv. mafii. A takto je to vlastně po celý film, je to jakýsi slepenec událostí, kupříkladu je zcela přehlednuto Elvisova touha být slavným hercem a zároveň dilema pitomých scénářů - je to odbyto "chtěl být, ale lidé ho chtěli slyšet jen zpívat". A to je, co mi na tom filmu strašně vadilo - ledabylá přelétavost. Ve výsledku jediné, co si z filmu odnáším je, že více sdělil o jeho vztahu k černošské komunitě a kořenům jeho hudebního vývoje. Teď s odstupem několika hodin začínám mít pocit, že vlastně už ten film ani podruhé nechci vidět a že si raději pustím Elvisovu písničku. Ale že jinak Butler byl opravdu neskutečný. Až se bojím, že to skončí tak, že Oscara dostane Hanks a Butler nespravedlivě utře. ()

sQelle

Elvis je šílená jízda naprosto čistou Amerikou druhé poloviny minulého století. Kdykoliv si člověk říká, tak teď přijde brzda a film trochu zpomalí, nezpomalí a přidá další a další show. Film krásně plyne a neustále pomrkává po divácích, aby se chytli, kdy se jaká scéna děje, takže jednou tam pomrkává postřelený Robert Kennedy z TV, pak Sharon Tate z novin a nebo Jackson 5 z rozhlasu. Člověk díky tomu má jasnou představu, jak tahle doba byla šílená. Elvisova hudba mě provází od dětství, už jen díky plyšovému medvídkovi, který hraje Elvisův hit po zmáčknutí tlačítka na ruce. Na první dojem rozhodně více a věrohodně působící než šíleně populární Bohemian Rhapsody. Ačkoli je tu asi možná víc manažera než Elvise. Naštěstí v podání Toma Hankse, je to naprosto odpustitelné. ()

hEmy_

Na tento film jsem byl celkem přehypovaný, tudíž jsem čekal něco jedinečného. Musím říct, že z většiny se moje očekávání naplnilo. Luhrmannův kýčovitý styl zde pasuje jako hrnec na prdel. První polovina, ve které sledujeme zrod této superstar, je audiovizuální jízda. V závěru se trochu ztrácí tempo, což je nepochybně ovlivněno historickými skutečnostmi, resp. Elvisovým "vyhořením". Herci i hudba jsou top. ()

klukluka

Elvis Presley měl být údajně nejslavnější a pravděpodobně nejbohatší nevolník, kterej kdy chodil po týhle planetě. Ještě teď tomu nejsem schopen uvěřit, ale film to byl výbornej. ()

DavidS.

Bordel za cirkusové šapitó, kankánové sukně za růžové košile s volány, popové remixy za rock and roll a kulhavého Toulouse-Lautreca za ďábelského Plukovníka...Moulin Rouge je sice nepřekonán, ale od okamžiku, kdy se rozvrtí kyčle a zapiští první vidlačka, je to Luhrmannova klasická zběsilá barevná střihová jízda...Klipovým vrcholem je pak vánoční speciál a koncert ve Vegas se Suspicious Mind, který je aranžován a odehrán (Austin Butler skvělý) s podobnou precizností jako Live Aid z Bohemian Rhapsody... ()

666Carnage

Dlouho jsem neviděl takhle perfektně sestříhaný film a ještě s takhle pěkně vizuálně zpracovaný. Když jsem viděl fotky z filmu, tak mi představitel Elvise nějak neseděl. Musím přiznat, že to byla veliká chyba, a že předvedl neuvěřitelný výkon. Tom Hanks hrál taky dobře a to až tak dobře, že to je první film s ním, kde jsem jeho postavu fakt neměl rád. Hrozná pijavice, co uměla hrát na city. Film je hrozně dlouhý a někomu to bude vadit. Ja jsem naopak spokojený, jak za zpracování, tak za všechno co zde ukázali. Film má všechny klasické milníky, zvraty, vzestupy a pády. Je tu prostě všechno co má mít životopisný snímek. A jako třešnička na dortu jsou herecké výkony. Luxusní soundtrack, včetně moderního pojetí. Tohle byla fakt bomba. King of rock and roll🤘. 95% ()

Zagros

Film Elvis pro měl byl téměř nekoukatelný. Než jsem to dal, vzalo mi to čtyři večery. Ten střih s kamerou... to byla hrůza. Bylo to dělané, jak ke špatnému hudebnímu klipu. Občas jsem zkoušel i počítat, jak dlouho vydrží stabilnější záběr. V průměru to bylo tak co tři vteřiny střih. Navíc v jednotlivých záběrech se ještě kamera neustále přibližovala, nakláněla a jinak pohybovala. Opravdu to pro mě bylo utrpení. Navíc přidám druhé velké mínus. Film vlastně nebyl o Elvisovi, ale byl o jeho manažerovi, který jako pravděpodobně všichni v té branži, nejvíce hrabal pro sebe… jaké překvapení. Elvis mě nikdy moc nebral, ale v tom co dělal, byl hodně dobrý. Chtěl jsem se dozvědět více o jeho začátcích, o jeho rodině, o vztazích, o filmových rolích, o jeho konci. Bohužel jsem se téměř nic nedozvěděl. Naopak se mi bohatě dostalo neustálého přesvědčování Elvise manažerem, ať zůstane koncertovat v Americe a v Las Vegas, kde je více prachů a kašle na Evropu. Se skřípěním zubů nechávám dvě hvězdy. Jednu za herecký výkon Austina Butlera a druhou za zobrazená hudební vystoupení, ke kterým se ta zběsilá kamera hodila nejlépe. Dokonce ani Tom Hanks mi v roli otylého a úlisného Parkera nesedl. ()

jakeer

Asi pred ôsmimi až deviatimi rokmi som prepadol životnému príbehu Elvisa, napísal som o ňom aj pár blogov (lebo vtedy sa také veci robili) a tak ma v príbehu nič neprekvapilo. Niektoré ikonické momenty som si užil, naopak ma scenáristi rozčuľovali, keď samoúčelne manipulovali reáliami (no nie je priveľká náhoda, že mladého Kennedyho zastrelia práve počas Elvisovho návratového koncertu, alebo že počas koncertu, kde Elvisa zatknú má pár kilometrov vedľa míting senátor, ktorý ho chce zakázať?). Nedostatočne sa venujeme jeho vzťahu s Priscillou, kde ona z filmu vychádza ako submisívna hlupaňa, kým v skutočnosti ho opustila v momente, keď už sama mala rozbehnutú vlastnú úspešnú kariéru. Problémom je, že rozprávačom je Elvisov chamtivý manažér, ktorého príbehu sa venuje zbytočne veľa času a naopak nezostáva priestor na skutočne dôležité udalosti zo života Elvisa. Nebyť toho, film nemusel pôsobiť ako neúplná mozaika. Aj pre nefanúšika Elvisa však musí byť už otravná tá hollywoodska mustra životopisných filmov, s ktorými sa v posledných rokoch roztrhlo vrece. Rutina, kde sa akurát mení hlavný protagonista. A podobne ako v Bohemian Rhapsody môže herec hlavnú rolu stvárniť akokoľvek zručne, osobnostné kúzlo a charizmu predlohy len ťažko napodobní (Austin Butler na mňa celý čas pôsobil ako Elvis z Wishu). Napokon, zas a znova sa mi potvrdilo, že Tom Hanks je lepší v roliach dobrákov než vagabundov. ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou