Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

BROKEN_

Po technické stránce špičkový snímek. Austin Butler v hlavní rolí perfektní a jeho herecký výkon se řadí mezi ty nejlepší, jaké jsme mohli v letošním roce vidět. Režisérovi Bazu Luhrmannovi se podařilo natočit dvou a půl hodinový film, který nezačne nudit (ačkoliv je pravda, že trochu zkrátit by potřeboval) a má skvělý tempo. Elvis je tady vykreslen parádně a jelikož jsem nevěděl o jeho životě nic, musím říct, že jsem byl díky tomu pěkně ponořený do filmu a zvědaví, co se bude dít dál. Tom Hanks jako vždy vynikající a jeho plukovník Parker neměl chybu. Myslím, že si Král Rock 'n' Rollu nemohl přát lepší životopisný film. 8/10 ()

fabecc1222

Vzbuzovala to mě velké obavy. Austin Butler, známý z béčkového seriálu Letopisy rodu Shannara, kde byl terčem posměchu za svůj herecký výkon. Trailery vypadající spíš lacinně a bez takového toho náboje, který by měl z filmu o Elvisovi stříkat, jako pot na jeho koncertech. Pravda, něco z obav zůstalo, Butler je stále namaskovaný více na mladého Travoltu, než na Elvise, ale herecky překvapuje, a veškerá hudební vystoupení jsou jasnými vrcholy filmu. Písně a taneční pohyby jsou pochopitelně gró filmu, a ujišťuju vás, že v těchto pasážích nezůstanou ani vaše boky klidné. Elvis je jinak klasický životopis, s rozmáhlých záběrem, a štědrou stopáží, díky které dokáže pěkně vykreslit vztah mezi Elvisem a jeho blízkými spolupracovníky. Jestli je v hudebním žánru postava, která si film zasloužila, tak je Elvis určitě jednou z nich, a myslím, že takováto pocta, a náhled do jeho duše jsou více než uspokojivé. ()

VasaX

Musím přiznat, že tohle byla pecka. Akorát životopisu, akorát dramatizace, akorát hudby. Velmi dobře vyvážené a nakonec jsem skrze herecké výkony vzal na milost Butlera, který mi na první pohled moc neseděl (podoba tam není a ani nemá tu správnou vlnu, aby reprodukoval Elvisovo charisma). První polovina filmu je úplně skvělá a má neodolatelné kouzlo, které diváka vtáhne do soulové hudby, gospelu, rythm & blues které byly hlavním stavebním kamenem Elvisovy hvězdy. Pak se to trochu stane fádní, ale asi jako jeho kariéra. S tím se prostě Luhrmann musel nějak poprat, než to dokodrcal ak daleko, aby film zase nabral dynamiku, bohužel na Elvisově spirále neúprosně se blížící k fatálnímu důsledku. Celkově je ale tenhle film poměrně důstojným obrázkem legendy jménem Elvis Presley. ()

ghatos

Starý dobrý Hollywood, bez současného ideologického balastu (naštěstí u této látky, to snad ani nešlo), proto jsem na to zašel do kina. Film nikoliv na první dobrou uchvacující, ale nesmírně vyprecizovaný, v němž je obrovské množství podnětů, odkazů...dá se na to dívat z hlediska kulturního, sociologického, politologického, psychologického... 🤔 . Mnohovrstevnatost, ale i obyčejná kolotočárská marnivost, která se v Elvisovi odrazila a za ní bylo ještě něco více...🔥. Hlubinné psychologické podtóny, manipulace, neschopnost balancu duševního i fyzického - absolutně klíčová otázka každého jedince. Tom Hanks vynikající šmejd abstrahující do sebe mýtus amerického snu...je tam toho hodně 👍. 81%. /Kino Světozor/ ()

svobik

Baz je zpátky. Hlavně v první polovině je Elvis neskutečná šleha, montáže z vystoupení srší nadpozemskou energií a kombinace frenetickýho střihu a burcující hudby zhmotňuje jedny z nejlepších koncertních scén, jaký kdy spatřily světlo světa. Řemeslně se jedná o jasnej benchmark svýho žánru, kterej táhne ústřední dvojka, obzvlášť Hanks naprosto fantastickej. Velká škoda, že filmu ke konci trošku dojde dech, tempo poleví a hudební čísla už přece jen nejsou tak dechberoucí jako na začátku. Jako pocta jedné z největších hudebních ikon ale Elvis funguje skvěle. Kdyby takhle vypadal každej životopisnej film, nezlobil bych se. 8/10 ()

blackJag

Hodně dlouhý odpočinek si dopřál Baz Luhrmann před natočením ELVISe, a je to sakra poznat. Velký tvůrčí přetlak dovedl životopisnou škatulku k spektakulární explozi a tak bezmála 3 hodiny materiálu uběhnou jako nic. Bezesporu jde o sukces, Austin Butler se v kůži Elvise zabydlel s velkou samozřejmostí a přiměje diváka litovat neblahého osudu Krále Rock 'n' Rollu a to je určitě spousta scén skutečností jen volně inspirována. 85% ()

kklepkaa

Skvěle uchopená pocta legendě a Butlerovi to sedlo jak prd*l na hrnec. Delší stopáž jsem začala pociťovat až v závěru filmu. Moderní kabát některých Elvisových hitů se opravdu povedl. ()

zigíš

I když je můj vztah k biografiím vlažný -a k těm zpívaným zvláště- docela jsem si to užil. Pravda, hlavně díky Luhrmannovi, kterého opulentní styl zase jednou jede turbo a nezpomaluje. Takže jsem na chvilku zapomínal, že vlastně není moc co vyprávět. Ano máme tu zloducha manažera, kluka naivu co chce jen zpívat a zloduch se na té čisté duši přiživí. Kluk prozře, pozdě ale přece a odletí (na svou domovskou planetu:). Nestrhlo ale na ty dvě a půl hoďky příjemně zabavilo. ()

Skeksis odpad!

Furt ma z toho bolí hlava. Aj keď som poslednú polhodinu už nedala. Nepozerateľná, nepočúvateľná miš-maš sračka ako celý Luhrmann. Toľko peňazí na takú kravinu! Natočila by som z toho radšej štyri dobré filmy mimo megalománstva, ako jeden idiotský veľkolepý grc. A neviem, prečo mám pocit, že Tom Hanks vo svojich posledných filmoch vyzerá ako debil. Vyzerá ako paródia na seba samého, alebo ako špongia s jeho podobou nasiaknutá vodou. Aj keď ho mám rada, odtiaľ potiaľ. Už si to u mňa posral v Da Vinciho kóde. Odvtedy je to už iba horšie. Chcela by som si prečítať ten scenár - neviem, čo bolo zámerom: ...hudba, tvárim sa debilne, spievam kus debilne, akože tancujem alebo čo, dávam trápne gestá alebo čo, jačím do publika alebo čo... čiže akože som ten Elvis alebo čo. Cez všetky nepodstatné a trápne detaily. - Ak toto, tak to bolo splnené na 100%. Ak nie, je mi ľúto scenáristu. Z časti je to tiež Luhrmann, takže asi to bude to prvé. Myslím si, že režisér nie je schopný udržať celistvú a priamu myšlienku a svoju nekompetenciu zakrýva neustálym tajtrlíkovaním, odbočeniami, nezmyslami a blbosťami. A trojsekundové strihy tiahnuce sa asi celým filmom - to je proste nasierajúce. Iba som sa naštvala. ()

drackula

Neuveriteľné ako ma dokázal strhnúť film o spevákovi, ktorý je absolútne mimo môj hudobný vkus. Malo to dravosť, pompéznosť a dokonalý strih. O hudobnej stránke a hereckom výkone Austina Butlera a Toma Hanksa asi nie je potrebné hovoriť. Jeden z top filmových zážitkov za posledné obdobie. 100% HBO Max ()

JohnSmith

Elvis sice není můj oblíbený zpěvák,ale některé jeho písně mám rád. Samozřejmě jsem byl zvědavý,jak tenhle film dopadne, ale že bych se na nej vyloženě těšil,to asi ne. Nicméně film je to pěkný, dobre na natočený a Butler je fakt dobry a sympatak k tomu. Hanks asi zahrál toho největšího slizouna ve své kariéře a fakt dobre. Ale celkově mě to zas tak nechytlo, abych tomu dal lepší hodnocení. ()

vyfuk

Jakože jo. Záživný. Baz se dokáže vyřádit víc. Zase je to zajímavé skloubení jeho otisku a nějakého životopisného díla. V podstatě hezky funguje. Hanks v roli až neuvěřitelně divný. Na hraně v pohodě hraní a totálního propadu. Myslím, že šlo víc vytřískat z castingu Elvise, ale zase Butler se s tím popral ukázkově. ()

m.a.t.o.

Dva a pol hodinový film o Elvisovi. Poviete si, že váu, to bude super životopis s množstvom Elvisových pesničiek. Ale kdeže. Pesničiek je málo a o Elvisovi sa toho veľa nedozviete. Pretože skôr než o Elvisovi je tento film o jeho manažérovi, takzvanom plukovníkovi Parkerovi. Tom Hanks síce toho vyžratého brava zahral dokonale, no som sklamaný, pretože som čakal niečo iné. Bohemain Rhapsody udrela klinec po hlavičke ďaleko lepšie. 40 % ()

Anet21

⚪️Ach, zas ten zbytočný hype.⚪Celá zvolená kompozícia, resp. narácia je zvláštna, to, že je príbeh o jednej osobe rámcovaný rozprávaním niekoho iného nie je v podstate nič nové (veď už len taký milovaný Shawshank je stavaný na podobnom princípe), no tu sa celkom stráca pointa, prečo sa príbeh zameriava na to, čo urobil z Elvisa jeho manažér. Ešte, keď je ten manažér hraný nechutným a nesympatickým Hanksom, s hlasom 12-ročného pubertiaka. Až za natýska pocit, že ,,klasické" biografické spracovanie z pohľadu prvej osoby by si divák užil viac.⚪Ďalšia kapitola je kamera, všetko je nablýskané, všetko je v akomsi boho retro štýle, objavujú sa rôzne cgi titulky, striedajú sa v rýchlom slede s dronovými zábermi, následne zábermi ako z dokumentárneho filmu, následne komiksovými prestrihmi, časozbernými zábermi a tak stále dookola. Či je toto tá inovatívna invencia režiséra, no, pravdepodobne. Len by to vôbec nemuselo byť všetko tak načančané, okázalé a pompézne, krok ku komornejšiemu spôsobu náracie i výpravy by dielu prospelo. Tichých scén je tu pomálo, spievajúce scény (aj s černochmi) na druhú stranu pôsobia vizuálne veľmi dobre, no stále ako keby bol film prázdny, obsahovo diváka obohatí o niekoľko informácií, no, všetko to skutočne zaujímavé či pôsobivé akoby ostávalo bokom, alebo sa len rýchlo naznačilo a už sa s tým ďalej nepracuje.⚪Subjektívne film trvá večnosť, zdá sa, že dej už finišuje a hľa, ono je ešte 1 hodina 20 minút do konca. Pretože, všetko to formové megalomanstvo či napodobňovanie známych scén z filmov či klipov, ktoré film prináša je síce vizuálne zaujímavé, ale čo z toho, ak obsahovo sa film stále krúti v kruhu, divákovi je jasné, kam daná scéna smeruje či čo chce zobraziť, no film ju aj tak ,,rozpitve na drobné" tak, že pocitovo trvá hodinu. A pritom každá scéna je skôr urýchlená, s množstvom strihov, spomienok na minulosť, no aj tak pôsobí väčšina zbytočne ,,dlho." Fascinujúce, ako sa vôbec niečo podobné môže podariť.⚪ Kvôli tomu film sám o sebe pôsobí skôr chladne, ak aj vyvolá emócie, tak v práve v tých tichých pasážach (hlavne scény s manželkou Priscilou), o Elvisovom charaktere sa rozkryjú len útržky - scenár teda nechcel len sucho popisovať jeho život, no nakoniec spravil presný opak. Vo výsledku film skôr popisuje divákovi, čo má cítiť než, že by evokoval pocity. A to nie je nikdy dobre. Samé za seba hovorí to, že najemotívnejším momentom filmu je záverečný zostrih z reálnych vystúpení s reálnym Elvisom. Hm.⚪Ešte k Butlerovi - schopný herec, nemožno povedať, že sa nesnaží, ale určite to nie je žiadna jeho životná rola, pre ktorú by si tohto herca divák zapamätal do smrti. Rovnako podoba s reálnym spevákom nie je veľká, to, že ho maskéri neustále stylovali, aby bol aspoň čiastočne ako on je fajn, no samotné záverečné záznamy ukazujú, aký bol Elvis za mladi krásny chlap a že by celého Butlera strčil do vačku.⚪Inak, uvedomenie si, že Presley zomrel ako 42-ročný človeka zamrazí, keďže na sklonku života vyzeral skôr ako zachovalý šesťdesiatnik. Ak ale človek túži po relevantných informáciách o ňom, radšej nech si nájde životopisný dokument.⚪ () (menej) (viac)

Danikaa

S každou pribúdajúcou minútou, sa mi toto spracovanie páčilo viac a viac. Elvisa som nikdy neobdivovala a niektoré veci som sa dozvedela až z filmu. Austin Butler bol výborný a môj obľúbenec Tom Hanks tiež. Takto nejako mal byť spracovaný film Bohemian Rhapsody. ()

blackkocour

žádný film mě nepřesvědčí, aby mi Elvisův život a příběh měl připadat zajímavý, nebo alespoň převést nad uvažováním. Film je tak zběsile převyprávěn, že je defacto úplně zbytečnej. ()

KR4T4S

Kdybych byl Elvisův fanoušek, nebo ho neznal jen letmo, zažiju nirvánu. Takhle má vypadat životopisný film. Naprosto okouzlující snímek skládající poctu zajímavě, lákavě a bez patosu. Veškerý rytmus je filmem protkán tak krásně ladně, že je radost sledovat i poslouchat. Chrocht. ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou