Halloween patří mezi nejoblíbenější americké svátky, zejména mezi mládeží, pro které je jedinečnou příležitostí pořádně se vyřádit. Do noci září rozšklebené obličeje z vydlabaných dýní, ulice se hemží stovkami masek duchů, čertů, mrtvol a různých příšer. V zatemnělých místnostech se vyprávějí děsivé příhody. Atmosféra, v níž se mísí neklid a radost, jako by přímo vybízela k dalšímu děsivému příběhu. Opět je tu Halloween, předvečer svátku všech mrtvých, opět se chystá řada taškařic a mladí si chystají děsivé masky. Děsivou masku si chystá i Michael Myers. Psychopatický vrah, který uprchl z psychiatrické léčebny, aby rozpoutal o halloweenovské noci v městečku Haddonfield děsivou noční můru. Začíná další děsivá noc, a to zejména pro sympatickou Lauru, kterou se Michael pokouší zabít stejně jako v prvním díle. (Magic Box)

dobbin

Přiznám se, že tenhle druhý díl jsem viděl dřív než ten první, a proto jsem si k němu vytvořil citovou vazbu a mám ho stejně rád jako "jedničku". MIchaelova postava trochu jiná, víc odosobněná, zlá a daleko trpělivější a také zajímavější vraždy řadí Halloween 2 v děsivosti možná ještě o příčku výš a dělají z něj vskutku kvalitní horůrek. ()

Dinsberg

Následovník kráčí ve šlépějích staršího brášky a nedělá mu ostudu, spíše naopak. Jen je škoda, že to tady tvůrci už neutnuli. ()

frxXx

Michael Myers znovu vraždí, znenazdajky sa za vami objaví v strašidelnej maske a ste bez šance, vyberá si hlavne sexi sestričky ale aj holé milujúce sa páriky(presne takto si predstavujem desivý horor pre amerických tínedžerov 80 rokov,ktorí ho napäto pozerajú v maskách, na helovín, boja sa a tisnú sa k svojím polovičkám). Pred Michaelom len tak neutečiete, aj keď nieje najrýchlejší. Môže sa vám to podariť len vždy v poslednej sekunde(pokiaľ ide hlavne po vás a ste hlavná postava),pretože do všetkého okolo narazíte alebo všetky dvere sú zavreté. Ak nie ste hlavná postava tak Michael sa dokáže v úplnej tichosti za vás teleportovať a zarezať vás mihnutím oka. Odstrániť ho nieje len tak jednoduché, nezastavia ho ani guľky z pištole a dokonca ani doktora nenapadne streliť ho do hlavy keď leží na zemi(a keď ho to už aj napadne nemá náboje). Jediná možnosť ako ho dostať,je hrdinsky si vziať život. Aj napriek tomu Michaelovi Rasputinovi Myersovi sa ešte podarí na záver nás trošku vystrašiť :D. + dávam hudbe, celkom dobrej atmosfére,a prsiam uvarenej sestričky. Niekedy možno pridám ešte jednu hviezdičku. ()

JackBurda

Byl by slabší než jednička, ale to by se nesměl odehrávat v depresivní nemocnici a mít tak hutnou atmosféru. Aspoň, že konec působí, jako konec, další díly zatím nezkouknu. Víc zabíjení kupodivu nevadilo, Mayers pořád děsivej a Loomis byl taky fajn. Takže asi na úrovni jedničky. ()

Pitryx

No, rozhodně lepší splatter než ten první film. Michael konečně přestal jen mávat nožem, a přišel i na jiné způsoby vraždění. Nene, gore nepřibylo ani náhodou, mimo scény uklouznutí v nemocnici, jen mrtvol. Oproti těm čtyřem z jedničky to zvedl o hodně. Oni ve filmu stále říkají tři mrtví, ale oni nepočítají tu jeho sestru, kterou zabil jako první hned na začátku. Nebylo to bůhví jaké veledílo, ale prostě přece jen lepší než první film, a tak zde tu dvacku dát musím. ()

Blazkowicz

To bylo prázdné jak moje vědomosti v právní filozofii. Jestli jednička měla v některých momentech aspoň trochu napětí, tak tady napětí chybí úplně. Myers vraždí kdekoho, sice trochu vynalézavěji než minule, ale i tak se z toho stává jen tupé vyvražďovací béčko. Chybí nějaká hlavní postava, protože Laurie je tady úplně k ničemu a navíc je asi němá nebo co. Změna prostředí nevadí, ale nemocnice je trestuhodně nevyužitá a to zamrzí. 2-* ()

Hyperbolic

V podstatě přímé pokračování Halloweenské noci 1978, stejné postavy, tvůrci i pocity. Některé killy byly odfláknuté, některé drsné, a navíc byl Michael o něco děsivější než v prvním díle. Donald Pleasance hláškoval jak jen to šlo, celkově nic extra nového film ovšem nepřináší. ()

djbarrel

Velmi dobré pokračování, netrpí syndromem "dvojky". Nemocniční prostředí je skvělé, ostatně na tom se nedá ani nic zkazit, většina hororů z nemocničního prostředí je dobrá. Opět skvělá atmosféra i hudba. Samozřejmě si dovolím malé rýpnutí. Když Laurie utíkala před Michaelem tak běhala a mluvila, ve chvíli kdy dorazila pomoc se plazila a sípala a za minutku byla opět ready. Vím, že to tak asi muselo být, ale bylo to moc okaté. Jinak dobré a líbilo se mi i provedení některých vraždy - třeba vykrvácení doktorky a nebo jehla v oku. Zajímavé a možná lehce brutálnější než jednička. 75 % ()

elanista1

Jednotka je jednotka, tento diel ma uz tak nezaujal. Sice tu su celkom podarene vrazedne sceny, ale nevyhneme sa samoucelnostiam a zopar doslova hlupostiam /ako sa Laurie ledva plazi po zemi, a ked sa objavi Majkl tak predvedie sprint za ktory by som sa ani ja nehanbil, a to by som mohol este menovat/. Stale sa na to da pozerat, ale odporucat budem skor Carpenterov snimok. Ked som mal po jednotke pocit, ze musim vidiet vsetky ostatne casti serie, tak teraz som ochladol a do dalsich dielov sa mi velmi nechce. ()

Fíma

Tento film jsem viděl před drahnými lety a rozhodně jsem nebyl naladěn na film s nerealistickým vraždícím monstrem, které kdyby se vrátilo z budoucnosti a mělo za úkol zavraždit matku... tak by to alespoň dávalo smysl. V poslední době jsem si ale řekl, že když se ty filmy točí pořád a pořád dokola, tak na tom asi něco musí být, a rozhodl jsem se, že si to musím celé pustit, abych se přesvědčil, zda byl můj úsudek správný. Vlastní studijní úkol prokousat se hodinami slasherů byl nakonec úspěšný a v mém mozku něco přeskočilo (nebojte se nic mě nenutí nikoho zabíjet, snad jen čas) a vyvražďovačky se mi zalíbily jako takový vhodný večerníček. Místo Křemílka a Vochomůrky si teď pouštím Michaela a Jasona. Díky tomu jsem pronikl do taje žánru a musím přiznat, že dvojka Halloweena je vážně klasa. Nejlepší vyvražďovačka, co mé krví nasáklé oči během těch hrůzných nocí viděly. Chápu dávat tomu pět hvězdiček, stejně jako Shawsanku, Pianistovi, Gallipoli a mnoha dalším (nehodlám dál vzpomínat, vybírat se dá namátkou) může vypadat jako naprostá neúcta, ale Jágr je taky pětihvězdičkový hokejista a to neznamená, že by Sáblíková nemohla být pětihvězdičkovou rychlobruslařkou. ()

Metal.God

Druhý díl mi přišel strašidelnější, než díl první. Film se více zaměřil na historii postav a na postavy samotné, což podle mě asi bohužel nebylo to správné rozhodnutí. Další mínus byla mystika, které bylo v prvním díle přiměřeně, zde jí je ale spíše moc. Kladná věc na tomto filmu je, že Michael Myers zabíjí různými brutálními způsoby. Ve filmu se až moc opakují dvě věci. Děšení diváků zavírajícími se dveřmi a běhání doktora Loomise po městě, přesvědčujícího, jak je Michael Myers nebezpečný. ()

martins

Už bez účasti Carpentra, co by režiséra, se pokračování úspěšného filmu podařilo, i díky účasti všech tří hlavních herců z první části . Děj pokračuje v momentě konce prvního dílu, přestože uplynulo ve skutečnosti už 3 roky mezi oběma natáčeními a dozvídáme se, že Laurie je ve skutečnosti mladší Michaelova sestra a to byl hlavní důvod návratu Michaela Myerse do Haddonfieldu a jeho řádění. Znovu se jí pokouší zabít, tentokráte v nemocnici a nechává za sebou další řádku mrtvol. ()

blondboss

Prakticky priame pokračovanie prvého Halloweenu, ktoré začína tam, kde končí prvý diel. Michael Meyers ako sériový vrah je veľmi dobrou hororovou postavičkou, ale hlavne Carpenter a Rosenthal dokázali utvoriť jednoliatu atmosferickú žánrovku, ktorej druhý diel je podľa môjho názoru dokonca o niečo lepší ako ten prvý. Už chápem, prečo sa z tohto snímku stal kult, aj keď tie efekty už sú teraz skôr smiešne. 80 % ()

Nikolas__

Po zklamání v podobě jedničky velmi milé překvapení. Hudba je to ještě lépe využita, stejně jako Myers. První půl hodina filmu je zmatek jedné noci v tomto městečku, a funguje to skvěle. Bohužel, finále je spíše průměrným zakončením tohoto dílu. Určitě ale lepší než jednička. ()

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

16.09.2017

Možná jste slyšeli o tom, že nás v říjnu 2018 čeká další Halloween. Půjde o pokračování původní (osmidílné) ságy, nebo dvoudílného rebootu od Roba Zombieho? Nakonec ani jedno. Režisér a scenárista… (viac)