Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

tnp101

Doctor Strange nepatří mezi postavy MCU, které by mě nějak zvlášť bavili, multiverse mi ovšem dával naději, že se to změní, očekávání tak byla veliká. Sam Raimi servíruje, co se od něj čekalo. Ve scéně s chobotnicí v úvodu chybí už jen Tobeyho Spider-Man, zbytek filmu je pak takový pomyslný cross-over s "Evil Dead" a možná příjde i Bruce Campbell. Jak už je zvykem, nechybí pár marvelovských "óóó" momentů, ale to je vlastně všechno. Žádné šílenství se nekoná. I třetí Thor byl více utržený ze řetězu. Film zcela sází na promakaný marvelovský lór, jinak je to však težce nevyužitá rutina. 50% ()

oveckaoa

Je to určitě lepší než Spiderman Bez Domova a lepší než první díl. Wanda jako záporačka v pohodě akorát se nemůžu zbavit dojmu, že ji mohly radši využít v boji třeba proti Avengers  kde by byl větší potenciál i tak mě, ale mrzí, že tam nebyl ten Nightmare .  Navíc pokud už Wanda nebude tak to naštve pokud bude tak to naštve ještě více její konec je hodně podobný konci Helly v Thorovi Ragnarok  . Oceňuji i to, že zde až na jednu scénu (Bruce Campbell) není tupý marvelovský humor pro malé děcka (zdravíme Spidermana Bez Domova) .  Jinak neviděl jsem Wandavision a její motivaci jsem pochopil tak, že si myslím, že to pochopíte i bez toho.   Ohledně brutality nedělal bych z toho vědu je zde jedno vypíchlé oko   a to ještě z dálky spálený člověk a Zombie Strange pak už si na nic nějak ´´ drsného,, nevzpomenu.  America Chavez mě přišla nemastná neslaná kdyby tam nebyla nic se nestane a ohledně toho, že mě 2 matky to není žádný trend Marvelu rvat tam lesby měla to i v komiksech a co jsem četl dokonce i chodila  s Kate Bishop ze seriálu Hawkeye za to mě naopak potěšila Christine s těma červenýma vlasama ještě více. Ilumináti docela zbyteční navíc tam fakt byly tak 5 minut což bylo avizované a třeba takový Reed Richards vyloženě trapný o Black Boltovi pomlčím už úplně.  80 procent ()

Zek

Tři nebo čtyři pořád se nemohu úplně rozhodnou. Jako má to dost dobrých částí, ale taky i špatných. Začnu rovnou tím lepším a to je Wanda. Absolutně jsem nečekal, že bude hlavním záporákem filmu. Souboje se Strangem nejsou vůbec špatný a místy šel zní i velký strach. Co mě dost zklamalo bylo skákání do jiných vesmírů. Očekával jsem od toho tedy daleko víc a ne, že zajdou do jednoho vesmíru, kde potkají trochu jiný tým Avengers a ten Wanda lacině rozseká, během pěti minut. Když už se marvel rozhodl dát do filmu větší brutalitu, tak se klidně ve filmu mohl objevit i Ghostrider, který je s Darkholdem, taky dost provázaný. Sedl by sem jak prdel na hrnec.  Jinak ten konec co na to říct, je opravdu vidět, že točil Raimi :D. ()

_DAVE_

Tohle už bylo poněkud moc, doslova. Přebušené akcí až tak, že se člověk ztrácí. Čarodějové, duchové, zombík, čerodějnice, tuna dimenzí, tuna verzí každé postavy v každé dimenzi. To všechno najednou zamotané do jedné velké akční horské dráhy. Děj je celkově poněkud nepřehledný a ne úplně zajímavý. Jednička Strange byla úplně jiná a celkově lepší ()

Dreaker.24

Málo málo, chci víc. Chtělo to dotáhnout tuhle ultra mezigalaktickou šílenost do konce, tím myslím samozřejmě delší stopáž, jako bychom viděl konec filmu scarlet witch in the multiverse of madness a film dr. Strange in the multiverse of madness zůstal otevřený konci, k tomu by pravděpodobně sloužila ta delší stopáž, která by to dotáhla do velkolepého konce. Ale chápu, že to byl účel pro další pokračování, jak už je u MCU zvykem. No snad se dočkáme úctyhodného zakončení, budu se těšit. ()

noriaki

Neurazí, nenadchne. Kdysi kdosi přirovnal marvelovky k hamburgerům od McDonalds. Všichni víme jak chutnají, takže i když to nikdy nebude kdovíjaký žážitek, tak to ani nikdy nebude vyloženě zklamání. Druhý Doktor Strange to splňuje měrou vrchovatou, i když lehký závan zklamání by se tady našel. S látkou která scenátisům spadla do klína, si měli mnohem víc pohrát a ukázat mnohem větší divočiny. Nepřiznaným vrcholem filmu je proto pro mě bitka s překvapivě neschopnou partou z vesmíru 838. Takových postav jsme ale měli potkat mnohem víc, nasekaných v tuctu cameo roliček se známými i méně známými herci. Bohužel tohle buď neprošlo přes produkci, nebo někdo přemýšlel méně, než by měl. ()

Playman

Dalo by se říct, že jsem celkem zklamanej. Ale vlastně nejsem, protože jsem od filmu nic neočekával a ani se na něj moc netěšil. Zkrátka mě nezajímal. Z pohledu toho, že film režíruje Sam Raimi, jehož filmy v podstatě miluju, to ale zklamání už celkem je. Marvelovky mě baví a až na pár výjimek (Thor 2, Civil War) jsem z nich byl nadšenej, ale tohle na mě prostě působí nějak uměle a bez duše. Vizuální efekty mi přišly občas docela k smíchu. Vizuální efekt má nahradit realitu a neměl by ho divák vnímat jako efekt, má sloužit filmaři jako nástroj, pomůcka k naplnění jeho vize. Tady víceméně od začátku (obří chobotnice) působí efekty jako pěst na oko. A některý scény působily vyloženě trapně. U nástupu Illuminati proti Wandě jsem vyprskl smíchy jestli si už fakt někdo nedělá srandu. Protože takovej cringe jsem u filmu dlouho necítil. :D Nevim nevim. ()

JohnSmith

Na nového Strange jsem se moc těšil a byl jsem velice spokojený. Projekce v IMAX 3D byla naprostá paráda. Příběh je velice dobrý a přehledný, jediné co mi vadilo bylo, že Marvel splnil co avizoval, a to propojení filmů a seriálů, i když to nebylo zas tak hrozné. Seriál WandaVision jsem protrpěl, a tak jsem netápal. Film je vizuálně naprostá pecka, první útěk vesmíry mě opravdu dostal a vlastně všechny efekty byly super. Když k tomu pripočtu Raimiho super režii, hororové prvky, opět výborného Cumberbatche a velkolepé finále, tak si říkám, že filmu není co vytknout. Ale vlastně je. Zbytečná linie s Rachel a až moc Wandy, i když Olsen se tentokrát opravdu vyřádila, bylo jí tam prostě moc. Nicméně po průměrném Shang Chi a bídných Eternals je to peckový návrat Marvelovek. Strange je zase trochu jiná Marvelovka, ale je zábavná a to je hlavní. Už se nemůžu dočkat Thora: Love nad Thunder. ()

lykan9

Marvel má u mě jeden prim. Vždy mě dokáže něčím překvapit a v případě Doktora Strange v mnohovesmíru šílenství se to podařilo dvojnásob. Nejen, že jsem měl z trailerů pocit, že příběh bude o něčem jiném a že postavy budou mít jiné charaktery, ale množství známých postav, které se ve filmu objeví mě překvapil. (Jednu bych tam opravdu nečekal a byl jsem opojen blahem, když se tam objevila.) Samotný podpis Sama Raimiho byl poznat v každém záběru a to je dobře, protože jeho styl režírování je opravdu dobrý, což už předvedl mnohokrát. No a dalším velkým pozitivním bodem (tedy aspoň pro mě) bylo hororové pojetí, které se ještě moc v Marvel universu nevyužilo, ale v komiksech bylo mnohokrát použito. Jedno velké mínus však tento film má. Celkově jsem byl místy až moc přehlcen, což se sice dalo čekat, když se film odehrává v mnoha paralelních světech, ale mě to zrovna prostě nesedlo. Třeba až se na film jednou znovu podívám a budu v trochu jiném rozpoložení, tak hodnocení navýším. ()

Timak

Chápu ty zklamané reakce. Ale Benedict (Wonga nemyslím) je prostě skvělej a já ho mám rád. Takže mi to fakt nevadí. Ano, čekal jsem více hororu, ale přátelé, pořád si musíme uvědomit, že to je Disney a na Disneyho to byla teda sakra hororová podívaná. Takže i tady jsem spokojený. No a ten fan service, tak to byla vyloženě lahůdka. To prostě chceš. Z toho mála, co jsem o DS věděl (záměrně jsem přestal číst a sledovat po prvním traileru), nebylo vlastně nic pravda. Takže překvapení bylo. Wanda je po právu bad ass mother fucker. No a konec (ten úplný), tak ten je hodně divný. A s tím souvisí první potitulkovka - ty vole, co to je? Tak už jen za to musím snížit své hodnocení, no a ta druhá, to snad raději ani nekomentovat. Fakt běžte domů a nečekejte na ní, protože to je ještě horší než Eddie Brock (aka Venom) v MCU. Suma sumárum, mně se to líbilo dost, určitě si to dám pak doma znovu, ale chápu, že očekávání (i vzhledem k Raimimu návratu) nebyla naplněná. Dodatek: Tak hele, dal jsem si kombo - speciál + jednička + dvojka a je to neskutečný. Fakt nevím, co by muselo být jinak, aby bylo hodnocení lepší. Ty detaily, kterých jsem si v kině nevšimnul, ty jsou prostě boží. Změnil jsem názor - Raimi udělal přesně to, co měl a není tomu vlastně co vytknout. ()

VanTom

Samotná kostra příběhu je v podstatě primitivní (ochránit Americu), navázaná bezbřehá kouzelnická a mnohovesmírná mytologie ji ovšem neužitečně znepřehledňuje. Všemožné magické artefakty a (ne)originální světy se tak vysvětlují za pochodu a prostě se tasí, když se to hodí; především ve 3. čtvrtině se Sam Raimi tu a tam trhá ze řetězu a servíruje sice velkolepou a dynamickou (a svým typickým stylem lehce hororově zvrácenou), ale už přeplácanou a samoúčelnou divočinu, do níž bohužel ani hvězdná camea (skupina Iluminátů) organicky nezapadají. Nicméně pořád mluvím o vizuálně epické, nenudící komiksárně s nezklamávajícími postavami (Elizabeth Olsen na Oscara!) a supermocným záporákem s hluboce lidskými motivacemi. Ale že MCU nikam dál neposouvá ani nepřevrací, to je fakt – nikoliv zápor, spíš nenaplněná přehnaná očekávání, jak koukám na reakce kolem. [CineStar Anděl] ()

hroubek

Nejočekávanější film jara?? Pro všechny fanoušky MCU určitě. Asi každý byl zvědaví, jakým způsobem budou využity paralelní světy, a jaký to bude mít celkový dopad na hrdiny z našeho světa. Z mého pohledu se film povedl, bohužel to není bez chyb, a není to taková krasojízda jakou jsem čekal. Nicméně každého ubezpečím, že režisér Sam Raimi odvedl luxusní práci, a krásně ukazuje, že stále má na největší hollywoodskou ligu. ()

Brain-D

Miluju režiséra Sama Raimiho a postavu Doctora Strange. Jejich spojení bylo velmi očekávaným dílem. Po Raimiho Spider-manech a citu ke komiksu i v jiných snímcích, jsem byl opravdu jak napnutá struna. Hlavně jsem sledoval každý trailer s nedočkavosti a opět to byla velká chyba. Snímek mě mírně zklamal a to po scénáristické stránce, kde šlo jít v hlavních pilířích příběhu daleko hlouběji a ne jen se pohybovat na povrchu. Pokud by jsme ovšem vzali v potaz určité scény, nápady, vize a rukopis Raimiho, tak je to ono!  Sam jde rozhodně poznat a jeho odkazy na dřívější tvorbu (hl. Evil Dead) jsou více než znatelné. Láká mě dát z nostalgie plné hodnocení, ale výhrady vůči pravděpodobným tvůrčím neshodám díky, kterým odešelk už režisér prvního dílu Scott Derrickson, tak se zde projevovali znovu. Bohužel nyní na úkor Raimiho, kterému byla látka blízká  a chtěl to natočit za každou cenu. Být na Raimim. Bylo by to temnější a krvavější.. To by, ale už nebyl klasický Marvel. Tento snímek mi příjde jako takový most mezi Raimiho Evil dead a jeho Spider-manovskou trilogii. Rozhodně si dám brzy ještě jednu projekci, abych se utvrdil v názoru, ale soudě podle zdejších %, tak dostojím svého názoru a hodnocení. 80% ()

Antek

Povážlivá část děje druhého Doktora Strange připomíná počítačové intro a jde tak na ruku Scorseseho přirovnání k zábavnímu parku. Raimiho poetika i tak občas probleskne (zvlášť v horrorovějších pasážích) a místy je Strange drsnější než drtivá většina marvelovské produkce. Už jsou pryč časy, kdy byla nová marvelovka filmovou událostí – v tom přehršli seriálů a filmů se pomalu a jistě proměňuje filiálka na komiksové filmy v nefalšovanou sériovou produkci, která lifruje stejné modely s kapku pozměněným faceliftem. Je to fajn, slupnete to bez větších zažívacích potíží, ale výživová hodnota se blíží k nule. Všichni víme, že fáze po Endgame je zatím víceméně bez ksichtu, ale snad nikdy to nebylo tak zřetelné. Uvidíme. Něco mi říká, že zlatý věk se pomalu schyluje ke svému konci. Potkalo to všechny větší značky (paradoxně k tomu právě Disney inklinuje nejvíce) a ani Marvel nebude výjimkou, pokud někdo včas nepřehodí výhybku, a nedá prostor autentičtějším autorským vizím (tak jako v komiksech samotných). ()

Eleanor05

Doctor Strange v generické nudě a CGI bordelu. Film, kde neustále každý lítá vzduchem, střílí z rukou kouzla a vy se každých pět minut díváte, kolik ještě zbývá do konce a postrkujete stopáž dopředu očima. Za delší komentář tahle špatně napsaná, umělohmotná a stokrát předtím viděná blbost nestojí. ()

Natabar odpad!

Šílenost. Úplně zbytečný film - tak jako všechno po Endgame. Ze začátku mírně nejisté, pak slabší podprůměr, ale koukatelné, avšak poslední půlhodina všemu nasadila korunu: co 10 min, o * méně - nesmysly, nelogické a nevysvětlené ad hoc řešení dané situace a vrchol všeho: "notová bitva" - to už snad lze brát pouze jako parodii na Marvelovky. ()

jujec

Odmyslete si všechny efekty a zjistíte, že dej celého filmu se dá popsat jednou větou. Prostě jen nuda a přehled počítačové grafiky. Jednu hvězdičku dávám za nápad s umrlcem, jinak žádné překvapení. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023