Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

Lenka.Vilka

Já vážně nevím, co si o filmu myslet. Protože já si občas připadala, že koukám na dva filmy sestříhaný do sebe, a místy mi to nedávalo smysl. A oba snímky jsem nedostala plnohodnotně. Ne, nemluvím jenom o tom, že Marvel vlastně lhal. Nemusíte koukat na seriály, neovlivní to filmy, protože film se dostane narozdíl od seriálu ke každému. A tady nastal problém. Já WandaVision viděla, ale i tak jsem byla zmatená. Ze dvou důvodů. Jak seriál skončil. Jaká byla jeho potitulka. A s tím, co se dělo ve filmu, jak je Wanda brutálně zlá, tak i tak tam chyběl ten mezičlánek. Vážně na to v tak dlouhém filmu nebylo pět minut? Což je věta, kterou jsem si během sledování řekla až nepříjemně mockrát. Je to bum, bum, bum, jedna akce za druhou a přišlo mi, že se na postavy dost kašle. Hlavně, že tady máme spoustu cool věcí! A některé byly vážně cool. To rozhodně jako hodně cool. Po vizuální stránce je to nádherný film. Je tam spousta dobrých nápadů. Ale vizuál nevynahradí nevyužitou hloubku postav. A nemohu se zbavit dojmu, že kdyby Amča měla se Strangem stejný rozhovor hned na začátku, jaký spolu měli na konci, kde Wandě udělala, co udělala, tak jsme si ty dvě hodiny mohli ušetřit, protože Wanda si celou dobu jela to svoje a ani na milimetr se nemohla a Amča ani jednou netrénovala. Takže...klasika Marvel. Ale! Tak bychom přišli třeba o jednu z top částí filmu. Slyšení před Illumináty. Ó, to bylo tak miloučký. Teda až na to, co se jim stalo. Až jsem skoro zapomněla, že tenhle film kašle na postavy! Na chvíli to bylo fajn, ale dost mě překvapilo obsazení Black Bolta. Tedy, že zůstalo stejné. Přeci jen...kdo koukal na Inhumans, že?! A asi můj největší problém je s názvem filmu. Proč jsem byly v tam málo vesmírech? Proč během hovoru, kdy Amča říká Strangovi o těch vesmírech, proč tam nebyl její flashback, jak tam je? Klidně jenom pět minut na všechny, ale alespoň něco, do háje! Kde je to šílenství? Tenhle film je krásně, byť sterilně natočený, během kterého jsem bohužel necítila vůbec, ale vůbec žádné emoce. Nejvíc jsem zmatená z jedné věci. Jak všichni říkají, že to je Raimi, to a tamto je jeho věc, záběr, postup. Jenže mě přišlo, že vykrádá sám sebe a doufá, že za to budou lidi rádi, protože...ho mají rádi. Na mě to působilo, že zamrznul, protože dlouho nic nenatočil, tak hrál na jistotu. A velice mě pobavila druhá potitulka, kterou jsem čekala, takže mě vůbec nepřekvapila. Narozdíl od celého sálu, který to dal hlasitě vědět. Ehm, ehm, těm bych v kině přála čekat na úplný konec nového Batmana  ;) ()

C0r0ner

Tak to nakonec vůbec nebylo tak špatné, jak jsem čekal, a jak se po první půlhodině zdálo. Raimi pořád umí (i když bych si dovedl představit, že ho víc pustí z řetězu), a celkově to bylo zase takové jiné se spoustou zajímavých nápadů, takže v pohodě film. 75% ()

Adaamos21

Addamos21 v mnohovesmíru utrpení! Scénáristi a Raimi vyzvraceli tunu počítačovejch triků, ovšem na smysluplný příběh absolutně rezignovali, překvapivě ještě víc než ti co stvořlili posledního Spidermana. Za co já dávám tu jednu hvězdu vlastně?!? Asi za Bruce Campbella...A Theronce asi přeskočilo, když do toho leze a ještě ji oblíkli do takovýho super fešnýho kostýmu...Co se dozvíme příště, že měl Thanos dva otce? ()

epicek

Těžce nevyužitý potenciál, který byl samozřejmě způsoben tím, že očekávání byla vyšponovaná na maximum a člověk byl doslova namlsán po posledních MCU projektech. Filmu samozřejmě nelze upřít to, že má vlastní tvář a působí hodně odlišně od těch ostatních a to nejen díky těm hororovým prvkům. Divák podle mě v určitých momentech neví, jestli zařadit danou scénu do sekce bizárku nebo to opravdu někdo myslí vážně. Sam Raimi si to prostě udělal podle sebe a musel akorát splnit to, co dostal v zadání od vyšší moci Kevina Feigeho, ačkoliv hlavní zápletka je těžce nezajímává a pro průběh celého univerza nemá absolutně žádný smysl. Navíc bych snesl klidně mnohem víc samotného Stephena než Wandy. Nezbývá než doufat, že další Strangova sólovka bude mnohem víc osobnější a klidně přímočarejší, protože tenhle mišmaš rozhodně nedopadl dobře a tahle postava by si zasloužila mnohem mnohem větší péči. I thought one Strange was bad enough.  ()

necisty

Same, natočil jsi to dobře a musím říct, že minimálně v IMAXu je to mnohovesmíně šílená podívaná. Děj možná trošku pokulhává, ale Benedict a Elizabeth to klidně utáhnou a líbili se mi hororové prvky. Fakt mě ale začínáte štvát s tím podsouváním, že je normální mít dvě mámy (teda jako krásné ženské to byly, bral bych je všemi deseti, ale tohle v komiksu určitě nebylo) nebo, že postava America Chavez má asijské rysy (tohle taky určitě v komiksu nebylo). A proč se proboha vůbec někdo jmenuje America (tohle už v tom komiksu asi bylo)? Kapitán Amerika je ještě v pohodě, protože je to jméno (přezdívka) superhrdiny, ale tohle minimálně v češtině zní strašně. Příště za to začnu strhávat hvězdy (a že se z toho pak v Disney pak začnou ředitelovi protáčet panenky). ... IMAX 3D ()

Juto

„Doctor Strange v mnohovesmíre šielenstva “ môže byť tým najšialenejším filmom Marvel vôbec, v dobrom aj v zlom. Uvoľnenie nekonečných možností multivesmírnych hodov otvára nespočetnú hraciu skrinku štúdia, ale niektoré aspekty, ktoré sa dajú použiť, môžu byť striedavo vzrušujúce, dezorientujúce a občas aj trochu hlúpe. Ale v spojení s vizuálnym štýlom a hororovými prvkami filmu sa darí Raimimu dostatočne diváka zabaviť, aj keď postavám chýba osudovosť. 6,5/10 ()

Martrix

Tak se stalo něco, co bych nečekal. První Strange mě moc neuchvátil, resp. kouzelníci s neomezenými schopnostmi, mi do světa supráků nesedí. Navíc změť digičmáranic... . Ale díky Cumberbatchovi jsem to nakonec překousnul. Navíc...s čarodějníky se roztrhl pytel, takže éra superobleků, superelixírů a experimentů skončila, teď je tady malá Márvelka, Vanda, Strange a mnohovesmír. Tímto směrem se k mé velké lítosti, ubírá MCU. Takže od druhého Strangea jsem nic dobrého nečekal. Zvlášť po prvních ohlasech. A možná právě proto, jsem příjemně překvapený. Ovšem pořád ne nadšený. Velké pozitivum je temnější nádech, i když do hororu to ma hodně daleko. Některé scény ale vypadají opravdu dobře a kupodivu byly i ty digičmáranice vcelku snesitelné. S postavou Vandy si mohli tvůrci vyhrát líp, Olsen by zvládla diváky vyděsit i zesoustrastnit o level výš. Tam se mohlo tlačit na pilu víc. Její pohnutky v kombinaci s lehkým šílenstvím ze žalu, měly potenciál. Je to tragická postava antických rozměrů. Jenže tvůrci se soustředili spíš na Steva. I u něj, ale nevyužili potenciál Cumberbatche. Těch motivů bylo prostě moc. Relativně složitá mise, tři důležité postavy, několik polodůležitých, spousta mrkanců na diváky...aby se využilo aspoň trochu toho, jaká setkání a kombinace postav mnohovesmír nabízí. Ukočírovat to v rozumné stopáži, byl nadlidský výkon. Přesto není výsledek špatný. Raimi byl jistě dobrou volbou...byl by fajn nějaký režisérský sestřih s pořádnou porcí minut navíc. ()

Pajky3

Po seriálu WandaVision jsem byl vážně zvědavej, kam se posune postava Wandy, takže jsem uvítal, že byla nedílnou součástí pokračování Doctora Strange. Zároveň jsem se docela těšil i na to, že nahlédneme do alternativních vesmírů. Takže jsem dostal, co jsem chtěl a s výsledkem jsem docela spokojený. I když jsem vzhledem k názvu a žánrové nálepce horor, čekal trochu víc šílenství a temnější příběh. Sice se to snaží, ale ve finále jen to jen další z řady marvelovek, která nevyčnívá a přiláká hlavně pokud vás zajímají hlavní postavy. ()

Šimpy

Zahraj to znovu, Same! A tentokrát se nedrž tak při zdi jako v tomhle filmu. Bacha, nevyhnu se SPOILERům. Sam Raimi je jedním z mých oblíbených režisérů...ostatně jak jinak, když jsem v dětství neustále bezpočtukrát sjížděl první dva díly Evil Dead...a především můj favorizovaný druhý díl. A stále tvrdím, že Raimiho druhý Spiderman je stále nejlepším komiksovým filmem ever. Takže má očekávání zde byla vskutku monstrozní! A možná proto film úplně nesplnil očekávání. Ovšem zklamaný taky nejsem. Problém je, že první část filmu je klasický marvelovský snímek,. teprve v druhé půlce je konečně poznat režijní styl a Raimiho nápady. Ano, mluvím o scéně, kdy Scarlet Witch pobije (spíš zmasakruje) většinu iluminátů...a to navíc jejich vlastními schopnostmi/zbraněmi....Black Bolt se odpraví vlastním hlasem, Mr. Fantastic je roztrhán jak guma, Kapitánka Carterová rozpůlená štítem....to jsem si fakt užil. A profesor X zabit ve své vlastní hlavě a mysli. :-D A pak samozřejmě Raimiho specialita...duše hříšníků, neustále se snažící někoho kousnout...kde už jsem to viděl? Nojo, že by Evil dead? Včetně těch jejich náletů hlavou se zubama proti hrdinům. :-D A samozřejmě skvělé cameo Bruce Campbella nebo spíš Ashe Williamse, skvěle parodizující scénu s posedlou rukou (dokonce je vidět, když Strange odchází, že si i mlátí hlavou o stolek, nebo patník? . .. úplně přesná parafráze) a to si počkejte ještě na druhou potitulkovku. A nyní k jiným tématům...rozhodně si tenhle film nejvíc užijete, pokud máte nakoukáno vše od Marvelu (a ideálně i něco načteno), ale pro pochopení motivací mám bohatě stačí první Strange a seriál Wandavision. Všichni hrají výborně, efekty povedené, hudba Dannyho Elfmana mě teda ohromila až teprve v závěru. Velmi solidní filmový počin, ale k dokonalosti ještě kus chybí. 70 procent. Ale na obranu filmu dovětek...konečně po všech těch Shiternals a Shit-chi prstenech koukatelnej Marvel. ()

FrankSusta

Hele, abych se přiznal, jeden z mála důvodů proč jsem na tento film šel, byl příslib traileru na film Avatar: The Way of Water (a ten je super!). MARVEL už mě bohužel poslední dobou začíná nudit a jejich filmy začínají ztrácet šmrnc. Však Doctor Strange je Doctor Strange a já zkrátka nedokázal neodolat a s kámošem v příslibu traileru na Avatara a popcornu (a nachos) jsme vyrazili. No... a nenudil jsem se. Ano, film to není nějaký nový, revoluční či něčím extra speciální (zkrátka jako většina MARVELovek), ale nuda to rozhodně nebyla. Hlavní vadou filmu je to, že tolik potřebné emoce nedokázal nijak rozvít... a vlastně je tam ani dát. I ty momenty, co měly působit strašně citově zaměřený, já jsem u nich jen seděl se znuděným výrazem a nijak to na mě nepůsobilo. A takhle to bylo i u hororových prvků, u kterých jsem sebou třeba kvůli nějakému lekavému momentu trochu zatřásl, však nijak mě nešokovaly (hele, já mám fakt nějaký problémy s tím, najít si nějaký fakt děsivý horor (je chyba ve mně nebo v těch filmech?)). A když už jsme u nefunkčních věcí, tak bych rád zmínil Xochitl Gomez, která mi sice nevadila, ale to bylo tím, že jsem ji vůbec nevnímal. Byla pro mne jen snůškou pixelů dohromady tvořící cosi, co se tvářilo strašně důležitě. Je to škoda, docela jsem se na ni těšil. A pak tu je ještě jedna věc, o které bych se rád zmínil, a to je ta, že MARVEL má sice dobré (výborné) animátory vizuálních efektů, však i sebelepší efekt nepřekryje sebeblbější nápad (těch tam moc není, ale je třeba se o nich zmínit). Však rozebrat tut skutečnost bez spoilerů je nemožné a já spoilerovat nechci (zatím), takže si mě možná vyložíte trošku špatně. Tak... to by bylo asi vše co mi na filmu vadilo, takže se můžeme přesunout k tomu, co se mi líbilo... a to je vše ostatní. Efekty, kamera, herci, střih... vlastně veškerý vizuál! Skvěle odvedeno, a díky tomu stále lze dát čtyři hvězdy. A Sam Raimi válí! Sice lze poznat, že jeho volná ruka není zas tak úplně volná a studio ji trochu přidržovalo, však nevadí mi to. Já si to užil!   Jediná škoda, že již MARVEL vše dělá na jedno brdo a nepřináší téměř nic nového (zase bych musel zabýhat do spoilerů, abych něco vylovil, a to se mi (zatím) nechce). Bohužel nepociťuji, že v kině sleduji něco nového. MARVEL by měl trochu inovovat svůj styl a při nejmenším změnit alespoń velikost kamery.   Jo, a ještě upozorním, aby jste si počkali na druhou potitulkovou scénu, celé kino si ji zamilovalo:)     7/10            mluvené slovo       inu, nakonec měním hodnocení ze čtyř na tři hvězdy ()

Doldus

Nekoherentní změť. Bylo to jako odškrtávat bucket list, aniž bychom si jediný z úkonů skutečně užili. Nevím, jestli by film nějakých 30 minut navíc nějak notně pozvedlo, ale možná by se pak z filmu dala vyextrahovat nějaká nosnější myšlenka. Jo a kdokoliv, kdo se těší na "první Marvel horor", solidně utře. Občasné hororové prvky jsou tu jako glitr, sotva dokáží okořenit jinak tuze šablonovitou zápletku, jíž podobné Marvel nyní chrlí jak na pásu, a navíc horor jako žánr by naprosto nemohl fungovat v takto nastaveném (multi)vesmíru (žádný strach o postavy, držení se jasně daných morálních mezí, všudypřítomná odlehčenost). Raimiho tu z toho cítím jenom v jednotlivostech, jinak je film v rukou Imperátora Feigeho. A silně mě už přešly mohutné CGI taškařice, kde má každý svůj laserový výboj, a skutečná vynalézavost s magií je tatam (výjimkou budiž bitka s muzikou). Kéž bych z toho cítil ten okultismus a enigmatično, které by přeci měly komiksy se Strangem evokovat. Možná příště. ()

BoXBe

Všechno dobré fungující, vždy trochu více přepálené, všechno slabé, taky s amplitudou. Stokrát zopakovat "universe" a "multiverse" z Dr. Strange dobrý film určitě taky neudělá. Sto záběrů na Wandu se zavřenýma očima taky ne. A trůn se čtyřmi .... Co se starám... Druhá potitulková scéna to úplně zabila. ()

campix

Pouze další potvrzení úpadku a opětovného hledání ztraceného rytmu marvelovského univerza. Každý film je sice úplně jiný, ale všechny stojí poslední dobou za starou belu. Sam Raimi si vzal na paškál ''sólovku'' Doctora Strange s přívlastkem nejhororovější marvelovka. Tak horké to sice není, ale určité Raimiho postupy jsou zde velmi dobře viditelné. Možná jsem ale čekal, že se utrhne ještě více a popustí uzdu fantazii, protože svět Doctora Strange k tomu přímo vybízí. Bohužel tu tak ale máme repetitivní příběhovou story, kde hraje prim především Elizabeth Olsen jako Scarlett Witch. Ani nevím jestli mě více naštvali Eternals, poslední Thor nebo poslední Strange. Chce to opět nakopnout. Tyhle žánrové úkroky zatím nepřináší své ovoce a i publikum je evidentně přejedené. ()

NiWi

Upřímně sem od toho čekal víc. Je na tom filmu vidět, že se hodně upravoval, stříhal a ve výsledku nepůsobí tak kompaktně. Hodně se skáče mezi scénami sem a tam. Není to asi nic co by mi kazilo zážitek, ale nějakou větší smysluplnosti ve scénáři nehledejte. Zároveň jsem čekal větší jízdu, film hodně střídá tempo, především 2. akt jede místy dost zvolna, a vůbec to není ta nepřetržitá šílenost jak by se mohlo zdát. Rozhodně mě ale pozitivně překvapilo kolik času se věnuje vážným tématům a každé z hlavních postav se podíváme do nitra. Především Wandě, která je pro mě daleko víc ústřední postavou než Strange samotný. Ona je hlavním hybatelem děje, hlavní postavou která prožije svůj vlastní osobní vývoj ve filmu a ze všech je určitě nejlepší. Práce s postavami je obecně jedno z pozitiv filmu. Akce je rozhodně super, je to barevné, dynamické a má to spád. Rozhodně je to nejbrutálnější MCU film, až mě překvapilo co Raimimu povolili, ale kvituju to. Co se týče Raimiho, je to hodně jeho film. Jeho rukopis je tam hodně znát, ať je to akce nebo humor balancující mezi černotou a jeho typickými WTF momenty až na úrovni grotesky. Atmosféra spousty scén je opravdu až hororová, ale opět je to na úrovni toho, co Disney povolí, žádná divočina. Taky si za mě mohli vyhrát víc s multiversem a světy které ukážou. Ne, že by jich bylo málo, ale téměř nic jsme z nich neviděli. Overall je to opět slušný marvelovský standard, který se ale bohužel nestal tou bláznivou jízdou jakou se to prezentuje. No Way Home ve mě zanechal určitě víc. 7/10 ()

griph odpad!

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Doktor Strendž v mnohotrapnosti utrpení? No mě se chce blejt! Let's fakin gou, musím to dostat ze sebe. Kde jen kurva začít. Jestli jsou sny zkurvený vesmíry, tak to jsem rád, že je nemám, bo prožívat tohle víckrát na více místech fakt ne! Nikdy jsem se nepřál víc usnout jako tady. Jakože příběh založený na nějaký usmrkaných smrdech a ještě si tam zpívají nějakou mrdku o zmrzce? Hej a ta malá mrdka, ani nevím za celej film, kdo to vůbec byl měl jsem za to že je to Marvel, ale říkali ji America, ale na to sere pes. A ty její portály ve znaku hvězdičky? Jsme vole ve školce nebo co? A největší sračka je to, že rodiče jsou lesby. Já si vždycky říkal, proč mě Strendž  absolutely nebere, no on je tak trochu číňan, nebo to jeho umění mi tak přijde, přece jen ten jeho poskok Wong. Tohle prostředí mě fakt sere. Takže ta scéna s obranou je sračka, ta stvůra na začátku s okem, mi přišla trochu jak v Sebevražedném oddílu, taky sračka, možná dokonce vykradačka. Více méně všechno sračka. Znáte takové to: To už nemůže být horší? Tenhle film to pokořil snad 100x! Jen doufám, že ti borci měli být parodie, víte co myslím, tu Kapitánku Británii a spol, tady už se sere fakt všechno do sebe. A jen lituju Raimiho, jasný on se rozhodl, že to zrežíruje, ale kurva fakt mě zklamal po tom, co jsem si zamiloval jeho Spajdyho. Navíc se mi zdálo, že se Marvel snad snaží být už aj horor, co ten zombi Strendž? Mi teda přišel jak špunt s tím culíkem. Tady je toho tak moc špatně, že jsem určitě ani nevyjmenoval všechno. Jediná kladná věc po kredits, je využití více umělců, protože ti se tady celkem vyřadili a aspoň dostali nějakou práci, aby mohli živit rodiny, i když nevím, jestli je čest být pod tímhle hnojem. Jinak velkej big ap pro střihače, že tohle dokázali nějak dokončit, určitě to nemohl zvládnout jeden, doufám, že přežili aniž by skončili v blázinci. Jediný co řeknu závěrem, pokud máte možnost, najděte nápis EXIT a jděte do těch zkurvenych dveří, jedinej vesmír, kterej vám doporučuju! A doufám, že mi po tomhle nenarostlo třetí oko kurva. :) ()

okkac

Scenáristicky je to slabší, ale konečně je Sam Raimi zpátky a více, než jeho Soider-Many to spíše připomíná jeho trilogii Evil Dead a jsem za to rád. V některých momentech je vidět jeho režijní rukopis totálně a ten hororový nádech žádný jiný MCU film zatím neměl. Samozřejmě nechybí cameo Bruce Campbella a Oldsmobile Delta v jednom záběru. Top Marvel to bohužel není, ale spokojenost. Jo a bacha, je celkem nutné vidět WandaVision seriál. Loki a případně What If (které jsem jako jediné neviděl zatím) 7/10 ()

SeanLSD

Jediný komiksový film, na ktorý som sa tešil a Sam Raimi sľuboval nádej na osobitý, pre tohoto hrdinu ako stvorený, prístup namiesto štandardného blockbusterového remesla. Zostalo niekde na pol ceste.. nie špatnej ceste vesmírom šialenstva, ale ani nekompromisnej vízie. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023