Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlho utekala pred tichým vraždiacim monštrom menom Michael Myers, až sa rozhodla zmeniť taktiku. Prestala utekať, začala bojovať a nalákala Michaela do dokonalej pasce. Tá síce vyšla, ale … Príbeh filmu Halloween zabíja začína v okamihu, keď predchádzajúci film skončil. Ťažko zranená Laurie odchádza v sprievode dcéry a vnučky do nemocnice a v protismere sa k jej horiacemu domu rútia hasiči. V jeho útrobách je v ohnivom pekle uväznený zabijak, ktorý ju prenasledoval celý život. Bohužiaľ, nielen mačky majú sedem životov. Ubehne pár minút a Michael Myers už zase chodí ulicami mesta, ktoré sa pripravuje na halloweensku noc, a úspešne zvyšuje počet svojich obetí. Správa o tom, že z jej pasce unikol, sa dostane aj k Laurie, ktorá si je istá, že keď Michaela porazila raz, porazí ho aj druhý raz. Len bude potrebovať pomoc. Bude ale nutné presvedčiť obyvateľov mestečka, aby sa Myersa prestali báť. (CinemArt SK)

Branislav.Po

Dlho som vahal ci ist do kina. Recenzie nic moc. Halloween je ale moja srdcovka tak som isiel. Krvi dost, davova psychoza v nemocnici nic moc. Neodpadol som. Krvave sceny to ako tak zachranili. ()

peppe odpad!

Úplně a to tak že úplně zbytečný film. Nevím, co tím básník chtěl říci. Další pokračování??? Ne a ne a ne. Toto se opravdu nepovedlo. Jednou a dost. Škoda takto zkurvit značku Michael Myers.... ()

martingazo

Halloween Kills indeed. Zajímavý koncept s příšerným provedením, které kvalitativně místy přípomíná některé bizáry z této série. Vraždy jsou sice zábavné (Michael je tu dost děsivý) a hudba klasicky nezklame, to ale bohužel snadno zastíní nelogické a tupé chování postav, které vstříc smrti jdou s otevřenou náručí, takže název sice splnil očekávání.. zabíjí se tu dost, ale obětí se pro mě stala i celá série. 3/10 ()

BigJohn02

Po minulém díle jsem nečekal zázrak, ale že to bude takhle špatný? Poslední půlhodina to rozesrala tak, že by to nedal dohromady ani Spielberg. Ty filozofický kecy: "Stvořil Michael nás nebo my jeho?", "Haddonfield už nikdy nebude takový, jaký byl" atd... Ta hloupost a neschopnost rozsekat Michaela na kusy, když už leží. Mělo se to jmenovat Halloween zabíjí svou legendu. Ten kokot natáčí i třetí díl - ale to je fuk, tohle už se stejně nedá zachránit. ()

mitrax

nikoho by asi nebavil takmer 4h Halloween a tak ho autori rozdelili na dve casti, aspon tak to vnimam ja a musim povedat, ze mna to celkom bavilo. Teda neviem ci chcu ukazat, ze majster MM je nieco ako nesmrtelny a bude ho treba hodit do drticky (a aj to poriadnej aby si na nom nerozdrtila tie svoje zuby :) a potom vzniknuty produkt dat spalit v krematoriu a popol nechat rozptylit vo Vesmire, idealne vystrelit smerom k najblizsej ciernej diere, aby sme mali naozaj istotu, ze uz nepovstane ale aspon ta druha cast nabrala tempo a to si cely cas potom aj udrziavala. MM vstekych tych radobyhrdinov daval dole, nakolko si o to vyslovene koledovali a niektore z tych zabiti boli celkom aj zabavne ("zdravotna sestra" bola super). V tomto svete kde uz naozaj nikto nic negarantuje mate jedinu istotu a to, ze ked narazite na Michaela Myersa, tak zomriete. ()

Devourment

Tak já nebudem kritický, lebo atmosféry v takýchto filmoch moc nebýva. Ide tu hlavne o masaker v podaní Michaela Myersa a to mu išlo dobre, srali ma len 2 veci, že od roku 1978 sa Myers pohybuje ako zombík na drogách, ale aj tak ho nikdy nedobehnú a druhá že sa stal s neho Terminator. Ale inak v rámci slasher žánru úplne v pohode, na rozdiel od posledného Texaského masakru. ()

SirErLeerdan odpad!

Co to sakra má bejt?! Homoušská reklama na ultradebilní americký mravy 20. let 21. Století? Je to jak normalizační film naruby! Import takovýho braku vážné nechci. To se nedá ani při úctě k prvním dílům... ()

Zyi

If you want to enjoy this movie but aren't, try out considering it partly a self-parody. This lens can fit amazingly and it feels like the possibility may have been put there by the very creators (consciously or unconciously - they do have their history with comedy). I like giving movies in general a benefit of doubt anywhere it's suitable - it makes you enjoy them more and come closer to initial intention of the authors. I also consider (my) deeper meaning of a (any) movie and learning to extract (and meditate out) at least something from even a mundane potential of nearly nothing. ()

emde odpad!

Po 5* pre Halloween predtým dávam tejto dvojke odpad, pretože nie je všetko o dolároch amíci. Niekedy treba aj logiku a príbeh. Nemyslím tým ale buzny v dome, lebo musíme naplniť gender kvóty a ten nesmrteľný Michael na konci? ()

baronGrga

Halloween kills doslova, a to veškerou poetiku toho, co jsme měli na haddonfieldské sérii rádi. Kde je ten Michael, který se oddával dlouhému zírání, než se rozhodl vynořit ze tmy? Kde jsou ty chvíle napětí, kdy Michaelovy nohy rázovaly směrem k oběti, která jen tak tak stihla (nebo někdy ne) opustit Michaelův perimetr těsně před obávaným máchnutím ostří? A kam se poděli hrdinové, kterým by divák mohl držet palce? Greenova dvojka navazuje dějově těsně za jedničku (2018) a popisuje události téže noci, během níž se obyvatelé Haddonfieldu nechají vyburcovat a rozhodnou se Michaelovi postavit. Děj je ovšem rozstrkaný do tří různých větví (dění v nemocnici, dění kolem několika různých skupinek lidí, kteří nahánějí Michaela, dění kolem Michaela), z nichž dvě zásadně nefungují, nenabízí nic moc kromě množství postav, o nichž toho moc nevíme, a to, co víme, můžeme zase relativně záhy zapomenout, hloupých dialogů plných klišoidních průpovídek, nelogičností a protimluvů, k jejichž autorství se mimo jiné připojuje i trio hlavních hrdinek, a v neposlední řadě příliš na sílu tlačených filozofických úvah, které by samy o sobě nevadily, nebýt té přebytečné nudy kolem. A pak je tu linie kolem Michaela, která je vesměs pokaždé skvěle rozehraná, má to nápad i šmrnc, jenže i tady nakonec původní duch originálu mizí, z Michaela se stává superhero, slasherový Bud Spencer a Terence Hill, který se zbavuje protivníků, jako by se nechumelilo, napětí nahrazují laciné lekačky a mnohem větší pozornost je věnována samotným mordům a gore než pověstné Michaelově oblibě v aranžování těl. Halloween Kills se tak stává smutnou ukázkou, jak ze sequelu o Michaelu Myersovi udělat průměrný slasher o superzabijákovi v masce, který si možná pustíte kvůli atmosféře na halloween, ale u kterého se budete víc nudit, než bát. 50 % ()

janececek

V roce 2018 to vypadalo na solidní restart celé série, ale Halloween zabíjí to doslova celé zabil. Dokázal bych uvěřit, že se z toho hořícího domu dostal, však aby se zvednul i po tom, co ho přejede tank (ano, nic takového ve filmu není, ale jakoby bylo), to jaksi celé posílá do odpadu. Pochválit mohu pouze scény, kdy mezi lidmi propuklo davové šílenství, to na tom všem bylo zdaleka nejlepší. ()

K1K0

Zlo dnes v noci zomrie. Toto je slogan tohto filmu, celkom nápadité Laurie Strode sa rozhodla že už ďalej nebude utekať pred Majkym ale sa mu postaví tvárou v tvar, štyridsať rokov po tom ako útočil je na čase aby zomrel, cele mesto Haddonfield žije b strachu že ich dostane, preto sa musia spojiť aby ho zabili. ()

patho666

Slušný bodycount a dobre spracované gore. Čo však z toho keď všetko okolo je totálny prepadák. Nuda, trápnosť a debiné chovanie postáv. Raz stačilo. ()

rafsien

Tak tohle jsem fakt nečekal. Film si nezaslouží plný 4 ale max 3 protože tam byly ultimátní shit scény který dávaly smysl stejně jako geometrie. Tak kurva nechápu jak to může mít 49%. A jestli mě někdo bude přesvědčovat o tom že "scénář je dobrej" nebo "dávalo to smysl" tak si naserte. Jinak efekty a všechno ostatní celkem dobrý ale prooooooooooooooooosím do příště si na tom scénáři dejte záležet a nedělejte ho někde na hajzlu. Film doporučuju jenom jestli máte fakt volnej čas jinak ne. ()

Frankie86 odpad!

Ok, dal jsem 10 minut 54 sekund. Aby policista z metru netrefil na tři rány psychopata a nechal ho odejít hlemýždím tempem, to je moc i na mě. ()

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

18.10.2021

Poslední souboj, nový film režiséra Ridleyho Scotta (Gladiátor, Vetřelec), měl minulý týden v zámoří premiéru a jestli se někdo těšil, že se v budoucnu dočká více podobných historických velkofilmů,… (viac)

O čem bude pokračování Halloweenu?

O čem bude pokračování Halloweenu?

30.07.2020

Režisér David Gordon Green nedávno poskytl rozhovoru serveru Total Film, ve kterém odhalil pár detailů týkajících se chystaného pokračování Halloweenu s podtitulem Kills. První zásadní informací je,… (viac)

PF 2020

PF 2020