Už je to rok, co Avengers zachránili svět a všichni lidé se vrátili, ale bolest z minulosti jen tak nezmizí. S tou se nyní potlouká Clint Barton (Jeremy Renner). Po ztrátě Nataši se snaží na vše zapomenout, ale ona minulost ho dostihne, když se bude muset postavit svým bývalým nepřátelům jako Ronin. To musí vyřešit včas, protože slíbil rodině, že se vrátí na Vánoce domů. Do toho všeho se ale zaplete mladá dívka Kate Bishop (Hailee Steinfeld), která chce pomáhat lidem a chránit město také, protože je jeho velká obdivovatelka. Clint a Kate proto spojí síly, protože nepřítel je větší, než se zdá. (HanzoBureshi)

jhr

Po finále mohu konstatovat, že Hawkeye je pro mě nejpovedenějším seriálem z MCU a může za to povedená vánoční atmosféra, jiskření mezi Kate a Clintem, zábavná akce nebo povedený příběh. Jediné čeho bylo trochu navíc, byl takový ten klasický marvelácký humor. Návrat Kingpina potěšil a pěvně věřím, že se s ním ještě setkáme. Je asi jasné, že Hailee Seinfeld jako Kate Bishop ještě neřekla poslední slovo a objeví se v řadě dalších projektů v MCU a já se na ni budu rozhodně těšit. Například díky současnému vývoji v MCU se jistě brzy dočkáme adaptace komiksu Young Avengers, ve kterém postava Kate Bishop hraje jednu z hlavních rolí. ()

M.i.k.e

od Hawkeye sem po pravdě nic moc nečekal,protože mi nikdy jako postava nepřišel extra zajímavý.Nakonec sem byl ale příjemně překvapen a i když tahle série nemá pro MCU nějakou extra přidanou hodnotu a nijak extra ho nerozvíjí,jako celek je to příjemná svátečně laděná oddechovka.Clint je sympaťák,Kate Bishop mi taky nijak nevadila a když se na scéně objeví okouzlující Florence Pugh,krade si scény pro sebe a upřímně doufám,že se bude objevovat častěji,popřípadě nějakým způsobem nahradí Natašu.Jestli tahle série přinesla něco zásadního - možná menší spoiler - tak je to účast Wilsona Fiska a tím pádem náznak toho,že bychom se snad brzy mohli dočkat Daredevila (ve kterého jsem doufal v posledním díle,leč nedočkal sem se)...80% ()

Chen

Tak trochu jako Smrtonosná past, tak trochu jako Daredevil, ale hlavně je to projekt, který ukazuje, že Hawkeye "nejslabší Avenger", ale někdo, s kým se musí počítat. Je to zábavné, je to svižné, chemie mezi postavami funguje a různá camea jsou pak jen skvělou třešinkou na dortě. ()

Vyhy

Stále je z toho cítit ta přehlcenost, snaha zalíbit se všem, podojit značku a hlavně, ať rodinky jsou z toho happy. Ale asi to na mě taky na chvilku zapůsobilo. Jeremy je sympoš (možná jsem k němu přistupoval po nedávné jeho nehodě trochu jinak), celkem to zabaví a má to háv Vánoc (což mě mrzí, že jsem si to pouštěl v létě). V rámci Marvel seriálů spokojenost. ()

William_

První polovina seriálu je utahaná nuda, kterou jsem musel přetrpět, abych byl odměněn druhou polovinou seriálu, která už snese přísnější měřítko. Potěší hlavně přítomnost skvělé Florence Pugh, a na pár minutek se objeví i hvězda z jiného Marvel-netflixovského seriálu: Vincent D'Onofrio. Jenže ani tato hvězdná jména nevznesly podprůměrnost tohoto seriálu. Nejlepší epizoda byla pro mě ta předposlední (Ronin), která mě svou skvělou atmosférou a větším prostorem pro talentovanou Florence Pugh v roli Yeleny Belovy bavila natolik, že jsem jí s přehledem hodil plnej počet. I nadále ale platí, že Loki a případně WandaVision dopadli daleko lépe. Ale takový odpad jako She-Hulk to určitě není, avšak pár cringe momentů Hawkeye taky má. ()

cariada

Čekal jsem od toho mnohem víc. Co mě poměrně vadilo ta přístupnost pro děti. Teplákový gang to jako vážně? To už bylo hodně laciný. Hlavní ženská hrdinka neskutečně nesympatická a vůbec hezká. Naštěstí to má jen šest dílů. Ronin je tu takový dobrý flegmouš. ()

moviefreak

Priveľa postáv, málo dielov (6 bolo neskutočne málo na ten dejový pretlak), až detinská akcia a čo mi chýbalo najviac bol samotný Hawkeye. Síce seriál má jeho meno ale stále sa tam niekto pretláčal do popredia. Neskutočne sklamala akcia, ktorá bola doslova detinská a to naserie, keďže Hawkeye je neskutočný borec a hlavne ZABIJÁK!!! Ale áno, sme v Marvele a nie DC. Fuck, toľká škoda... ALE!!! Veľké body zbierali dialógy, ktoré vedeli poriadne vymačkať emócie a herci sa tak mohli poriadne vyhecovať. Prvý skokan z Netflixu zaskočil, ale nepotešil. Dostal síce McUgrade, ale MEH... ()

Lenka.Vilka

Už nějakou dobu jsem se na seriál těšila, ale schválně si ho nechala na svátky. A dobře jsem udělala :) Hawkey je povedený kousek se skvělou atmosférou, kde všechno funguje přesně tak, jak má. A konečně někde nejde o konec světa!!! Osvěžující a z mé strany neskutečně žádané  :) tohle se moc povedlo  :) ()

Pajky3

Hawkeye uzavírá nadílku od Marvelu, kterou si pro nás v roce 2021 připravil Disney + a uzavírá ji úspěšně. Hawkeye je sice jedna z nejméně oslavovaných postav Avengers, ale na jeho sérii jsem se těšil a myslím, že Hailee Steinfeld je do role Kate vybraná skvěle a pokud jednou převezme luk, tak se zlobit nebudu.   Celá série se snažila působit odlehčeným dojmem, i kvůli tomu, že byla zasazená kolem Vánoc (ideální doba na sledování). Nicméně kombinace humoru a akce se podařila dobře vyvážit a příchod dalších známých postav tomu dodal příjemné napětí, které ve finále zdařile vygradovalo. Pokud budou Marvelovské seriály dosahovat téhle kvality, tak se nikdo nebude zlobit. ()

majo0007

Clint Barton patrí spolu s Natashou Romanoff k najnemožnejším z Avengerov a seriál ma v tom len utvrdil. Skazu dokonala prdelatá a obézna Yelena. Najlepší moment seriálu - fake muzikál "Rogers", ktorý svojou demenciou ukázal, čo si myslím o MCU. ()

Radiq

Teplákovej gang, chch, to pobavilo. Akorát k Wilsonu Fiskovi aka Kingpinovi (Vincent D'Onofrio) mi zrovna moc nesedí. Ale jsem rád, že se tam jeho postava opět objevila, stejně jako ségra Jelena - myslím, že máme zaděláno na další superhrdinské duo. Kate Bishop jako nová Hawkeye (Hailee Steinfeld) ucházející, i když metá stejně pochybné nesmyly, jak Clint Barton (Jeremy Renner): trefí šípem vždy a všechno, naučí se capovinu s trefením manžetovým knoflíkem nebo jinou bižuterií to, co je potřeba, skoky bitky pády lety a všemožné typy šípů. Ale to k superhrdinskému filmu tak nějak patří, takže to holt musím tolerovat. Maya byla možná trochu zbytečně hluchoněmá, ale aspoň nemusela slyšet ten muzikál. V kombinaci s viděním je to opravdu trest, chch. Ale jo, docela zábavnej seriál, který se do MCU hodí (aspoň se tam necestuje časem, dimenzemi a po celém vesmíru). ()

Script

S tím závěrem jste se krapet posrali.. Ne? Záporák Kingpin z Daredevila dostane zde štěk a rázem ho odpraví. Následně Charlie Cox aka Daredevil dostane štěk ve Spider-Man: No Way Home a to je všechno. Tak hloupý uzavření této linky jsem opravdu nečekal. Marvel to fakt zabil. Dospělácký záporák je najednou záporák pro dítě a zabije ho němá ženská... Opravdu, ale opravdu fakt excelentní dílo... Yelena na to že je agentka, tak se neumí ani prát. Kate Bishop je zajímavá a Hawkeye taky, ale kurva tohle napsal nějaký pičus, který se zhulil marihuanou (hlavně co se týče zakončení). ()

UhLee

5. seriál v Marvel Cinematic Universe. - (7/10).  Hawkeye bych zařadil někde doprostřed co se týče kvality. Rozhodně jsme viděli letos lepší kousky z dílny Marvelu, ale Hawkeye splnil přesně to, co jsem od něj čekal. Naladil nás na vánoční atmosféru, představil důležité postavy pro budoucí projekty a poctil tak trochu přehlíženého Avengera. Tempo seriálu krásně plyne a těch šest epizod byla fakt jenom taková jednohubka. Musím přiznat, že Hailee Steinfeld byla skvělou volbou do role Kate Bishop. Dokážete si k ní postupně najít cestu skrz její uhrančivé oči a ke konci seriálu je těžké ji nefandit. Ale.. To by se na scéně nesměl objevit Wilson Fisk. Poté bylo úplně jasné, komu fandit. Jsem nesmírně šťastný, že nám Marvel letos nadělil hned dva velké dárky. Jednak návrat Charlieho Coxe a teď se nám vrátil jeden z nejlepších záporáků Kingpin. Šel z něj opět strach na míle daleko a já jenom doufám, že ten konec byl jenom tak na oko. Jak je u Marvelu občas zvykem, protože to by mě teda hodně naštvali a o nevyužitém potenciálu do budoucna ani nemluvím. Velkým překvapením byl pro mě také šermíř Jackques. V konečném výsledku bych Hawkeye ohodnotil jako průměrný seriál, který ovšem ucházejícím způsobem zasadil semínka budoucnosti. Nejlepší epizoda: Ronin (E05) ()

filmmovier

Propojování marvelovských vesmíru pokračuje! Už jsem si myslel, že WandaVision zůstane letos nepřekonána, ale před Vánoci vtrhnul na Disney+ Hawkeye a stal se nejlepším MCU seriálem pro rok 2021. Do karet mu hraje velká spousta věcí - předně nádherná, roztomilá a cool Hailee Steinfeld, výtečný Jeremy Renner, který má po více než deseti letech konečně ve své roli dostatek prostoru a s Hailee úžasnou chemii, vracející se Florence Pugh, která má s Hailee úžasnou chemii, zatraceně příjemná (před)vánoční atmosféra (a navrch boží tematický soundtrack), nové zajímavé postavy, překvapivé staré (a stále dobré) postavy a nabušený děj, pro který je šest epizod překvapivě málo. Ještě dvě by mi bodly. Tohle jsem si fakt užil a kdyby v tomto případě zůstalo pouze u jedné série, byla by to vlastně docela velká škoda. Tahle parta by si zasloužila pokračování. Stylový vrchol roku. Muzikál od Marvela bych si nechal líbit! 9,5/10. ()

Motinski

Akcia a humor fungujú, chémia medzi hlavným duom baví, pôsobí prirodzene a som rád že sa tu pracuje aj s Clintovou minulosťou, traumami z obdobia keď bol Roninom a celkovo odkazy na Avengers potešili. Do toho pridajte zasneženú idylku, uvoľnené tempo, nenáročnú zápletku a máte oddychovku jak vyšitú. Mam ale aj jednu citeľnú výtku. Záporný tím. To akože títo mafiáni v teplákoch majú byť reálna hrozba? Postavám ide v jednej scéne o život a v ďalšej si stíhajú oddýchnuť, dať si pizzu, ozdobiť stromček a vyvenčiť psa po ulici kde ich môžu kľudne odchytiť zabijaci. Echo je (ani neviem nájsť správny výraz) anticharizmatická, nezaujímavá, no proste všetko len nie razantná postava s rešpektom. Kingpin a Yelena potešili ale neprekvapili, uzavriem to ale pozitívne. Hawkeye je zatiaľ najzábavnejši Marvel seriál, buddy komédia aj umiernený akčňák. V rámci komiksoviek by som ho dokonca zaradil k výnimočným a aj keď má nedostatky ja som sa nechal oblbnúť. Užíval som si prízemnosť a tešil sa z maličkostí. No a určite by som si pozrel s radosťou hocičo kde bude Hailee Steinfield. Tá mi prirástla k srdcu. 7/10 ()

Lachtaan

Ze všech letošních seriálových výplodů Marvelu pod oficiální záštitou Disney+ a možností propojení s filmovým MCU jsem od Hawkeye očekával nejméně, jeho vánoční look v traileru mě spíše iritoval než lákal. Zároveň jsem ale věděl dostatečně dopředu přítomnost Florence Pugh a už jen kvůli ní jsem musel zakusit. A udělal jsem sakra dobře. Jeremy Renner je ve své nejslavnější roli jistotkou, kdo ale extrémně překvapil, je Hailee Steinfeld. Takhle svěží vítr Marvel přesně potřebuje a doufám, že se s ní počítá do budoucna i na filmovém poli. ()

Zek

Popravdě jsem čekal příběhově, něco úplně jiného. Ovšem i tak mě Hawkeye dost bavil. Kate Bishop jsem vůbec neznal a musím říct, že mě ta postava bavila a i herečka mi na ní sedla. Absolutně jsem se posadil na prdel, za vrácení Kingpina. Což je vlastně i oficiální propojení netflix seriálů s MCU.(tak kde je sakra ten Punisher):D ()

Posuny v marvelovském kalendáři

30.06.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Dobré zprávy pro fanoušky Daredevila s tváří Charlieho Coxe (Hvězdný prach, Teorie všeho), první větší návrat populárního superhrdiny, ale i jeho úhlavní nemesis Kingpina v podání Vincenta D’Onofria … (viac)