Už je to rok, co Avengers zachránili svět a všichni lidé se vrátili, ale bolest z minulosti jen tak nezmizí. S tou se nyní potlouká Clint Barton (Jeremy Renner). Po ztrátě Nataši se snaží na vše zapomenout, ale ona minulost ho dostihne, když se bude muset postavit svým bývalým nepřátelům jako Ronin. To musí vyřešit včas, protože slíbil rodině, že se vrátí na Vánoce domů. Do toho všeho se ale zaplete mladá dívka Kate Bishop (Hailee Steinfeld), která chce pomáhat lidem a chránit město také, protože je jeho velká obdivovatelka. Clint a Kate proto spojí síly, protože nepřítel je větší, než se zdá. (HanzoBureshi)

Chundys

Jako paráda! Po Lokim jednoznačně nejlepší seriál od Marvelu a je strašná škoda, že jak Loki tak právě Hawkeye mají jen 6 pouhých epizod. Ale taková přehlídka šípů nebyla ani ve filmech, takže za mě fakt paráda. A ústřední dvojice má mezi sebou super chemii… ()

Pidzey

Můj první MCU seroš a nečekaně zábavný. Solidní dialogy podporují slušné herecké výkony a k tomu bombastická akce. Skvělá je honička v autě (tuším třetí díl) kdy Clint řídí a Kate střílí. Závěrečná akce je taky boží. Ústřední duo je správně sympatické a skvěle se doplňují. Jeremy skvěle vystihuje toho utahanýho, omlácenýho chlápka, co už chce mít od všeho pokoj a Haiile je zase skvěle nadšená až praštěná. Ostatní herci jsou ve svých rolích taky fajn. Milá je přítomnost mojí oblíbenkyně Very Farmigi. Jenže kdo je úplně nejbožejší a úplně si ukrad moje srdce hned prvnímy dvěma vystoupeními na place je Florence Pugh a její boží Jelena. Ona je ozdobou každé scény, ve které vystupuje. Úplně nejlepší jsou scény kdy se vykecává, nebo se snaží dát do držky s Kate. Jelena by si zasloužila svůj vlastní seriál protože za mě je ještě božejší než samotná Nataša. Jestli dají Kate a Jelenu do společného projektu, tak snad i zase začnu mít o MCU zájem. Tyhle dva charaktery mě fakt zaujali. Kate je fajn a Jelena je Boží. Jinak moc pěkné rozloučení s dalším členem staré party. Vlastně je škoda že Clint/Hawkeye nedostal tolik prostoru a uznání už dřív. Měl to prostě mezi těmi všemi polobohy a poloroboty těžké. Díky tomuto fajn seriálu mám tenhle charakter o něco raději. ()

theSaint

Zřejmě nejpovedenější seriálová Marvelovka, kterou jsem kdy viděl. Hawkeye byl pro mě vždy nudná postava, nejméně zajímavá, o to příjemnější překvapení to bylo. Vše je krásně vyvážené. A po velkém zklamání zvaném 'Echo' tohle zapůsobilo přímo blahodárně. Hailee na roli sedí perfektně. ()

SidneyP

SPOILERS. Méně je někdy více. V době, kdy má každá druhá vedlejší postava v MCU vlastní minisérii je prostě jasné, že dřív nebo později dojdou originální nápady na příběhy a člověk začne být lehce přesycen. Ono mít v jednom kalendářním roce min. 3 seriály a 3 filmy je už prostě moc a já osobně začínám toho mít trochu po krk. Čím více se posouváme v příběhu dál, tím víc je to celé takové nedotažené, rychlé a ani ne moc zábavné. Yelena si zde nedokáže poradit s dvacetiletou holkou, která oproti ní nemá téměř žádné zkušenosti. Tři díly se navíc snaží zabít Clinta, jen aby si to nakonec rozmyslela. Kingpina přejede auto, zasáhnou ho dva šípy do hrudi, výbuch ho odhodí 5 metrů daleko a stejně přežije - nepřipadá mi tady jako člověk, ale nějaký hrdina s nadlidskou silou. Jak se vyřešila postava Jacka? Stane se tím, kdo byl v komiksu? Má to prostě spoustu otevřených cestiček a já nejsem fanda cliffhangerů, ještě v množném čísle. Prosím, věnujte tomu alespoň takovou péči, jakou měly seriály na Netflixu. Slabé čtyři za dobrý vánoční vibe... a za to, že jsou svátky, jinak bych na to prcal. ()

Kopi1

Já jsem si seriál užil, atmosféru to má dobrou, sympatický herce, ale záporáci v teplákovce jsou za mě nejslabší část v sérii, protože pokaždé když byli na scéně, tak mi to spíše připomínalo parodii. Tempo je zde takové průměrné, občas to má grády a někdy to se hodně s něčím zdržuje. Stejně tak akce, někdy je velmi dobrá a někdy mě moc nenadchla a hodně se tu všichni navzájem šetří. Poslední epizoda super a seriál završila velkolepě. Cením také propojení s dalšími Marvel projekty a některá překvapení tu zde jsou pro fanoušky. Nevím, jestli seriál potřebuje druhou řadu, kdyžtak bych spíš uvítal pouze s Kate, ale tuto řadu jsem si užil a velkou část koukání jsem měl na tváři úsměv, protože rozhovory byly povedené a zábavné. ()

johnywalker

Velice milé překvapení! Ze seriálu, u kterého jsem prakticky ignoroval trailery a nic moc jsem od něj nečekal, se vyklubala příjemná vánoční Marvelovka s velice sympatickým obsazením. Vyzdvihnul bych hned několik věcí, které z Hawkeye dělají zatím jeden z těch lepších Marvel seriálů: zase jednou perfektní casting v podobě Hailee Steinfeld, jakožto úžasně roztomilou a pohodovou nástupnici Clinta; člověku konečně po dlouhé době přiroste pořádně k srdci Clint; propojení s dalšími postavami z Marvel univerza. Za mě spokojenost! ()

Azurovydrak

Perfektní. Tohle mi ohromně sedlo a jsem neskutečně rád, že Marvel po nemastné seriálové trojici konečně trefil jackpot. Lví podíl na tom má Kate Bishop, která je skvělá, chytrá, odvážná, vtipná, zkrátka postava, která mi velmi učarovala a těším se na její budoucnost v MCU, jakožto i její představitelky Hailee Steinfeld, která je pro tuto roli víc než dokonalá. Ani Clint nezůstává pozadu, role stárnoucího mentora mu sedne, jeho cynický přístup a odměřenost se perfektně doplňuje s Katiným nadšením a zvědavostí, celkově je mezi nimi skvělá chemie. Motiv "starý veterán/adoptovaná dcera" zbožňuji a tady byl vypilován k dokonalosti. Oceňuji četné komiksové narážky i vánoční ladění, které tomu dává takový příjemný, pohodový nádech. Seriál se drží při zemi, je si vědom svých omezení a nepokouší se o digitální spektákly jako třeba Loki, kterému přehnané ambice podmetly nohy. Namísto toho podává komorní, umírněný, lidský příběh založený na dialozích, který v této hektické době působí jako osvěžení. Nemluvě o zapojení starých postav, které tu pořádně zamíchaly kartami. Nakonec to ale dopadlo dobře a já prokleji Marvel, pokud neschválí druhou sezónu na příští vánoce - 95% ()

gumbo

Vezkrze průměrné. Nebýt to součást MCU kánonu, tak to prošumí a rychle se na to zapomene. Takhle to... nejspíš asi taky rychle prošumí a zapomene se na to :). Když dodám, že tvůrci považují za vtipné dát nám jako "bonus" scénu z Rogers the musical, nemusím asi už nic dodávat. 60% ()

Trešlson

I přes moje výhrady musím uznat, že tuhle seriálovou nadílku sem si nepokrytě užil a po hodně dlouhé době jsem si pustil víc než jeden díl za večer a celou řadu jsem slupnul za dva dny. A i když jsem ve finále přesně mezi čtyřmi a pěti přikloním se k vyšší známce s konstatovaním, že Hawkeye je doposud nejpovedenější Marvel seriál, obecně nejlepší komiksovka od Endgame a v rámci MCU se rozhodně počítá k tomu nejvíce zdařilému. Obávám se ale, že v paralele s loučícím se Clintem už se takhle kvalitních příspěvků do tohoto univerza nedočkáme v nějaké větší míře. Hailee Steinfeld ovšem její nástupnictví přeju, s Florance Pugh budou tvořit minimálně co se týče chemie dobrý tandem. ()

P.J.2

Myslím že napsano už zde bylo vše ale doufám že do budoucna se dočkáme vic Florence Pugh. Chuťovka že stáje Marvelu. ()

AloeB

Přijít s tímto podivným nápadem na seriál jako s vánočním trhákem s krásnou svátkovou atmosférou by byl geniální tah, protože ruku na srdce, proč by se uslintaní nerdíci koukali na nějakého moulu s lukem, když si mohou na YT nastavit opakované přehrávání znělky z Avengers. Toto ozvláštnění je ovšem vskutku jediným ozvláštněním, kterého se nám v rámci Hawkeyova seriálu dostane, neboť celý kinematografický zbytek, od hudby ke střihu, scénáři, hercům etc. působí jako dělaný dle nějaké sterilní formule na úspěšný produkt - podobně jako když by se pekař namísto křupavého francouzského croissantu rozhodl masově vyrábět 7days. I přes tuto obludnou blockbusterovou produkci jsem si však na tom rozteklém čokoládovém dortu našel nějaké třešničky, konkrétně šlo o Tracksuit mafia, protože mě svojí absurditou prostě bavila; herečku Hailee Steinfeld, protože takto cool si představuji akční hrdinku a navíc si cením takové drzé huby nevymáchané; a samozřejmě postavu Yeleny, kterou si zahrála Florence Pugh, neboť i přes její otřesný výskyt v jistém nejmenovaném otřesném akčňáku  z tohoto roku v tomto seriálu fakt zářila a já litoval, že namísto o Jeníčkovi není seriál o tom, jak se tahle holka vydala na roadtrip Amerikou. Role propojení seriálu s ostatními filmy a seriály z filmového vesmíru je zde velice schizofrenní, na jednu stranu se zde dají najít různé zajímavé dílky mozaiku, na druhou stranu to narativu velmi škodí. V závěru ještě zmíním seriálové karikatury, které jsme zdě měly možnost vidět - LARP a muzikál. S oběma mám zkušenost, byť s tím prvním jen minimální, ale nedělá mi problém jejich posměšné vyobrazení (ačkoliv tím jsou někteří dotčeni) - z pohledu filmařů to dává smysl, jelikož na jednu stranu tím vytvoří strawmana pro civilní občany, kteří na tyto fenomény pohlíží s nedůvěrou, na stranu druhou tím buď rozohní nebo zaujmou jejich fanoušky - v obou případech tím získají pozornost. ()

JamesConnorG

9/10 - Dosti povedený seriál, který mě bavil až do konce. Seriál především táhne scénář, postavy a atmosféra, za což jsem hodně rád. Hawkeye je prostě Vánoční klasická Marvelovka, která však neurazí ale právě potěší. Kate, Clint, Pizza dog a Yelena to tu táhnou ve velkým, především Kate, který je tu skvěle ztvárněna herečkou Heilee Steinfeld, za což herečku moc chválím. Celkově mě seriál Hawkeye přišel asi ze všech MCU seriálu za tenhle rok nejlepší, a to nekecám. Nemůžu sice kvalitou tenhle seriál srovnávat s Lokim, ale Loki mě prostě bavil o něco méně. Na to, že jsem od seriálu Hawkeye nečekal nic velkého, tak jsem mile překvapen a rád, jak nakonec pro mě skončil. Za mě nejlepší MCU seriál za rok 2021. ()

Davidkkk

Seriál o lučištníkovi bude pravděpodobně celkem zásadním pro budoucí dění a časová investice naštěstí není přepálená, tudíž spíše doporučuji. Doufal jsem však, že budu překvapen a více spokojen. Takhle to v seriálovém působení Marvelu řadím někam na úroveň 𝗪𝗮𝗻𝗱𝗮𝗩𝗶𝘀𝗶𝗼𝗻 (2021). Více ZDE. ()

papaguy

Not bad but not bad enough. Je v celku příjemné, když se místo automatizované továrny na charaktery made in marvel objeví něco jako, ehm, vývoj postavy. Seriálu nelze upřít pár vtipných momentů (LARP guilda, tepláková mafie, stárnoucí Barton s naslouchátkem...). Jinak je to klasická Marmeládovka. Schůzka se scénáristy před natáčením šestého dílu mohla vypadat nějak takhle: "Jonathan, už máš hotové finále? Fisk už je na scéně, nemá repliky." "Ne, ještě s týmem vymýšlíme přezdívku pro Kate. Tannera napadlo 'Osinavzadku' ha, ha." "Už se na to vybodněte. Bishopka dostane jméno v nějakém cross-overu s Flashem, potřebujeme ty repliky..." Pokud už vám lezou krkem Popelky, Mrazíci, Pyšné princezny... a chcete si kazit vkus a Vánoce odlehčenou komiksárnou s vyváženým poměrem akce/vztahy, Hawkeye je ideální minisérie. ()

Jajar

Hawkeye může po letech zase trávit čas se svou rodinou, těžce se však vyrovnává s vlastní temnou minulostí Ronina a ztrátou Natashy. Přestože by poslední roky radši vymazal z hlavy, musí se znovu utkat s bývalými nepřáteli. A stihnout to do Vánoc.___Další marvelovský seriál na Disney+ se podle názvu tváří jako sólovka Hawkeyeho. Ve skutečnosti se ale jedná o buddy comicsovou podívanou s Clintem Bartonem a lučištnicí Kate Bishop, postavenou na vzájemné chemii mezi oběma hrdiny. Ve vedlejší roli se objeví Yelena Belova, sestra zesnulé Black Widow, i množství záporáků. Ať už Tony Dalton jako Jacques Duquesne, Kingpin (Vincent D'Onofrio) nebo Alaqua Cox v roli hluchoněmé Echo. Z počátku odlehčené, zábavné dobrodružství postupně přidává napětí i fyzickou, nápaditou akci. Potěší dobrý humor (skoro všechny scény s Florence Pugh), hlášky, výborný soundtrack i atmosféra zasněženého prosincového New Yorku. První dva díly jsou až příliš dlouhé a natahované. I přes pomalý rozjezd ale nakonec diváka čeká kvalitní balanc mezi komedií a drama. Díky za tenhle vánoční dárek od Marvelu. ()

aR3Zz

Slabší začátek, trvalo se s hrdiny sžít. Dvojka Clint a Kate funguje geniálně. Humor typický pro Marvel se nezapře. Sem tam trocha vážnosti, ale jinak veskrze jednoduchá a velmi pohodová akční podívaná na pár večerů. Potěšila mě i rozumná minutáž, do které se vešlo vše podstatné a naopak se nic zbytečně nenatahovalo. Postava Hawkeye tak sice nemá vlastní film, ale seriál to plně vynahrazuje. A možná mu tento formát i sluší více! Díky. 80% ()

Maximilianus

Z tohtoročných Marvel/Disney+ seriálov hodnotím Hawkeye ako druhý najlepší po Wanda Vision, najmä kvôli pre mňa slabšiemu finále. Páčila sa mi chémia Clinta a Kate, bolo fajn ich vidieť ich spolu. Super bola aj prítomnosť Yeleny, ktorá mala tiež fajn a celkom zábavné scény,  najmä s Kate. Za mňa fajn seriál, ktorý by som vedel pozerať aj dlhšie. Jediná škoda, že tu nebol poriadny záporák, a iba mierne nadpriemerné finále. ()

samkko

Jednu hvězdu za Florence, jinak další shit od dnes už upadajícího studia MARVEL. Takže pokud hledáte něco v čem je klišé už to, že to začalo, pokud hledáte něco kde jsou neuvěřitelně mizerné herecké výkony, (kromě Florenc Pugh) a hrozivě napsané postavy bez jakéhokoli fajn charakteru, pokud hledáte něco kde je hlavní hrdina víc namyšlený než Commodus z Gladíatora a je zároveň silnější, přesnější a lepší než samotný John Wick... Dejte seriálu Hawkeye velkou šanci a hlavně velkolepé očekávání, protože z konce (jak už to u marvelu bývá), budete "unešeni". 3/10 ()

Posuny v marvelovském kalendáři

30.06.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Dobré zprávy pro fanoušky Daredevila s tváří Charlieho Coxe (Hvězdný prach, Teorie všeho), první větší návrat populárního superhrdiny, ale i jeho úhlavní nemesis Kingpina v podání Vincenta D’Onofria … (viac)