Kate Bishopová se ocitne uprostřed zločinného spiknutí a přiměje Hawkeye vystoupit z ústraní. (Disney+)

LachtanShows

Hawkeye byl vůbec první Marvel seriál letoška, co se mi nezamlouval už přeamerikanizovaným pojetím Vánoc a dost jsem se obával, že hlavně toho se bude seroš držet. Naštěstí to alespoň prozatím dokázal jen ve snesitelné míře, já se ovšem ale i navzdory tomu příliš nebavil a budu sledovat dál jen kvůli momentu, kdy se objeví Yelena. ()

SpaceOdyseus

Akorat mam rozectenou komiksovou predlohu od Matta Fraction a Davida Aja, takze me potesilo nekolik primych citaci. Napriklad zachraneny pes, rusaci v teplakovkach, kteri vsechny oslovuji 'bro', nebo fialova barva. Kdyz od toho ale odhlednu, tak jsem se nejak extra nebavil. Doufam, ze se to v druhe epizode vic rozjede. Zatim me moc nezajimaji roztrzky rodiny Bishopu a rodinna idylka Clinta s trema detma me bavi snad jeste min. ()

dO_od

// Mně to sice přijde pořád jako včera, kdy šly první Avengers do kina, nicméně realita je, že za tu dobu už od premiéry stihla dospět celá generace dětí, kteří si z Avengers berou pro změnu to své. Kate Bishop je jednou z nich, a mně hrozně baví, jak to Feige a spol. v téhle vánoční street level superhrdinské akci pojali. Do Daredevila to má samozřejmě daleko, ale kam se na první dva díly hrabou Falcon a Winter Soldier nebo Loki. ()

oveckaoa

Všechny 3 díly jsou na jedno brdo (proto použiju stejný komentář ke všem)  jedna akční scéna co je solidní a zbytek prázdnota. Působí to na mě jako zatím nejslabší seriál z tohoto roku (neviděl jsem WandaVision a ani nechci) . Je smutné jak málo lidem stačí ke štěstí kdyby to natočilo Dc tak každý tu nadává , že to točí Marvel skoro každý se z toho udělá. ()

Lacike odpad!

Imf o tom tak pekne básnil v Moviezone, že som po dlhej dobe riskol nejaký Marvel seriál, ale už mi Marvelovky fakt lezú krkom. To neustále skákanie medzi vážnou scénou, ktorú musia hneď zhodiť nejakým trápnym vtipom, lebo typický Marvelboy by asi neprežil na to čumieť bez trápnych vtipov. Oproti filmom tu naviac chýba aj tá megalomanská akcia, ktorá často zachráni akékoľvek slabšie Marvelovky, takže čo tu ostalo? Za mňa nič. Nechápem, kto na to čumí a čo ho na tom baví. ()

• V této epizodě se poprvé v rámci MCU vysloví Clintův (Jeremy Renner) alias, Ronin, když se draží předměty, které používal po rozpuštění Avengers ve filmu Avengers: Endgame (2019). (Kubaaa97)
  • Během invaze Chitauri, kterou pozorujeme očima malé Kate (Clara Stack), si můžeme všimnout budovy Stark Enterprises s poničeným názvem. Na budově chybí písmeno „R“, ve filmu Avengers (2012) ale odpadl pouze kousek písmene „R“ a celé písmeno „K“. (Kubaaa97)