Už je to rok, co Avengers zachránili svět a všichni lidé se vrátili, ale bolest z minulosti jen tak nezmizí. S tou se nyní potlouká Clint Barton (Jeremy Renner). Po ztrátě Nataši se snaží na vše zapomenout, ale ona minulost ho dostihne, když se bude muset postavit svým bývalým nepřátelům jako Ronin. To musí vyřešit včas, protože slíbil rodině, že se vrátí na Vánoce domů. Do toho všeho se ale zaplete mladá dívka Kate Bishop (Hailee Steinfeld), která chce pomáhat lidem a chránit město také, protože je jeho velká obdivovatelka. Clint a Kate proto spojí síly, protože nepřítel je větší, než se zdá. (HanzoBureshi)

Bratyslavcan

Fajn. Asi tak a nič viac. Rýchlo zbúchaná rodinná vec s nejakým tým humorom, detektívnou zápletkou a záverečným plot twistom/dejovým zvratom, ktorý ma z celého seriálu ohúril asi najviac. Po Black Widow to je druhá Marvel-ovka, ktorá sa zaoberá skôr uvedením novej postavy na scénu, než postavou, po ktorej je seriál/film pomenovaný. Hailee Steinfeld v role Kate Bishop mi liezla na nervy a keby jej uletenosť len o level klesla, tak by som možno pridal aj o jednu * naviac. Seriál som si užil, ale patrí k dielam, na ktoré po týždni zabudnem. ()

kickwait

Jako celkem slušný akční superhrdinský seriál , který prozrazuje co vlastně Marvel plánuje. Akce slušná, příběh dobrý a inteligentní. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších seriálů od Marvelu. ()

Kchamobrasko

Hawkeye bylo pro mě příjemné překvapení. Čekal jsem že to bude průměrná podívaná stejně jako Falcon and the Winter soldier, ale nakonec to byla super vánoční podívaná. Ze začátku se mi moc nelíbila Kate ale hned po první díle jsem si ji oblíbil stejně tak se mi zalíbila i Jelena, která se mi v Black Widow moc nezamlouvala. Super byli i všechny možný šípy Hawkeye i všechny vedlejší postavy jako máma Kate, Kamarádi a hráči LARPu nebo třeba manželka Clinta, ale největší hvězda byl Hawkeye (ještě aby ne) všechny scény kde se objevil patřily jemu. Obzvlášť třeba scéna kdy je hluchý a snaží se dorozumět se svým synem je suprová. Návrat Kingpina byl taky super jediný co mě štve že ho pravděpodobně hnedka zabili. I postava Echo byla strašně nudná ale jinak to bylo super. 7,5/10 ()

Hexx

Tak trošku zábava, tak trošku nuda - od každého něco. Víc akčních scén by neuškodilo, na druhou stranu když už byly, byly poměrně precizní a záživné. Víc než na tři hvězdy to ale není a nezachránila to občasná komediální stopa. Navíc tomu chyběli lepší záporáci-finální hromotluk byl sice cool, ale nic "spešl". Čekal jsem něco víc. ()

JancakV

Předávání žezla, no dobře, proč se nezbavit všech postav z původní sestavy, že? Beru to jako vánoční seriál se slušnou akcí, klasicky pár nelogičtnostmi a oblíbenou postavou. Mimochodem ségra Black Widow nic moc, asi nebyla ve formě. Další Marvelovka do "nekonečného" seriálu, ala sešitové komixy. Mimochodem Disney to tu nezvládl morálně. Hasič něco ukradne a je v pořádku aby Hawkeye o to bojoval a navíc nechal zloděje vyhrát a užít si "slávu"? Za to že KRADL při výkonu svého, od roku 2001, v New Yorku tak adorovaného povolání? Fakt příklad skvělé morálky. ()

Muffynka

Dal by se z toho udělat jistě skvělý celovečerak, ale proč, že. Hawkeye, Hawkdog a Hawkgirl. A nakonec Hawkmother. Stručně. Nesmíte nic brát moc vážně.  A Teplakovci? Vážně? Ale vlastně nakonec chápu, asi dle inteligence členů. Ještě, že luk a šípy jsou tak sexy zbraně a ve spojení s Hawkeyem, introvertním, tajemným, a proto zajímavým, se podařilo udržet pozornost. ()

vimluk_CZ

Uch, au, néé, proč? Až s ofiko příchodem Disney Plus do ČR jsem začal sledovat marvel seriály a zatím toho dost lituji. Ten svět miluju, ale tohle mi přišlo úplně mimo. Díkybohu to hraje Hawkeye na komornější notu, bez nějakého epického CGI digibordelu (jako např. Black Widow ve finále, to bylo opravdu nechutné) a to téhle buddy-komedii jenom prospívá. Co ale rozhodně neprospívá jsou dialogy, které tahají za uši a dost často mi přišly úplně mimo mísu (Hailee je kočanda, ale některé ty bludy co říkala mě dost vyrušovaly). Scénář budiž, tady šla také kopat lepší liga, ale nakonec ještě jaktakž obstojí. Vánoční zasazení vcelku příjemné a akce natočena dost nudně a stereotypně (jediná za mě zajímavá byla honička s auty). Celé to je takové mdlé, často si seriál sám sobě podkopává nohy. Poslední epizoda mi přišla totálně mimo mísu. Suma sumárum - viděl jsem, dokoukal jsem a nemám chuť žádnou scénu vidět znovu. ()

tein

Bezne bych dal max 3* ale vzhledem k tomu jak Marvel hrozne nizko nastavil latku s Moon Knight a Ms Marvel, tak toto je minimalne na 4*, protoze v porovnani se zminenymi je toto uplny skvost. Ano je to  obcas dost hloupy, vsuvka s Yelenou je uplne mimo a hrozne to cele shazuje, stejne tak jako posledni dil, kterej je priserne pritazenej za vlasy, a nedava tam smysl skoro nic, ale dalo se na to aspon na cely divat, aniz by clovek mel chut vzit sroubovak a vrazit si jej okem do mozku k provedeni lobotomie, aby vydrzel se na to divat. A za to si zaslouzi tento serial minimalne dvakrat tolik bodu (hvezd), nez ty ostatni serialovy kraviny co MCU (Disney) do sveta pousti. ()

karl173

Rozjezd byl poněkud pomalejší, ale nakonec se podařilo seriál zajímavě nakopnout. A lidi nelhali, vyklubala se z toho fajn buddy movie, která sem tam trochu vrzne a možná že není tak našlapaná jako např. Smrtonostná zbraň. Ale i tak to funguje. Slabší 4* ()

GabrielG

Na začiatok. Hawkeye je tou najklasickejšiou príjemnou, bez starostnou marvelovkou s úžasnou vianočnou atmosférou. Neponúka nič nové ani prelomové ale všetko čo v seriáli je funguje úžasné. Pripomína to marvelovky z prvej a druhej fáze ktoré sa držali trochu viac pri zemi a nevsádzali na záchranu celého sveta a vesmíru. Riešia sa tu prízemnejšie témy a hrozby čo je po tých intergalaktických hrozieb zo 4 fáze. Je to príjemný projekt ktorý pre mňa osvižuje marvel za poslednú dobu a donútil ma si znovi si pozrieť marvel fázu 1 a 2. Samozrejme že sú tú problémy ako sú nejaké dejové diery, slabšie miesta a nie príliš zaujímavé a predvídateľné vedľajšie linky. Ale akčné scény, atmosféra a úžasná chémia medzi Kate a Clintom. Po tom čo som pozeral priemernú Mrs Marvel a Groota som si seriál moc užil. ()

Updated_Cake

Upřímně Marvel si poslední dobou nepočíná dobře a tomuhle seriálu jsem se dlouho úmyslně vyhýbal. Důvod je jednoduchý: je to asi ta nejméně zajímavá postava v MCU. Teda minimálně tak to působí ve filmech, tenhle seriál je docela dost příjemným osvěžením. A ačkoliv v tom shledávám morální a logické kiksy, tak se mi to líbilo. Částečně za to může určitě i to, že jsem čekal nudný příběh s nudnými postavami a nějak se to kompletně vyhnulo tomu, jak špatně Marvel poslední dobou zpracovává svoje MCU. ()

Tom10000

Budu opět stručný: Celým seriálem, jehož děj se odehraje v (téměř) deseti dnech, nás doprovází Vánoční atmosféra amerického velkoměsta New York. V jeho nitru se v roce 2011 odehrála veliká bitva, v níž se poprvé uplatnili Avengers. Každý však zná Iron Mana, Thora, Hulka či Kapitána Ameriku. Naši mladou dívku, Kate, však po smrti jejího otce během náletů monster zaujala postava muže střílejícího šípy, Hawkeyeho čili Clinta Bartona. Už v osmi či devíti letech si proto usmyslela nechat se jím inspirovat. Pomalu vyrůstala, zdokonalovala se ve střelbě šípy i v bojových sportech. A poté náhle dospěla, a v malé vesničce srovnala kostel se zemí, což se její starostlivé matce, majícího nového snoubence, příliš nelíbilo. Později spolu zašly na večírek. Ale nikoli obyčejný. V domě, kde se odehrával, hluboko vr sklepení, se odehrávala dražba předmětů Avengers. A jeden z nch naši hrdinku přivedl k mimořádnému dobrodružství (...). (POZOR, MOŽNÉ SPOILERY!) Ano, Kate Bishopová (Hailee Steinfeld) se mi velmi líbila. Ačkoliv pravda, v prvním díle vypadala docela jinak než v ostatních, zvláště na jeho (v prvním díle) konci. Měla v sobě silný náboj. Bohužel, všechno jaksi vyšumělo ve snaze učinit z docela dobře rozjetého temného seriálu Vánoční frašku. I Clint Barton (Jeremy Renner) se dost snažil, společně tvořili skvělou dvojici. Bohužel, nikdo jiný jim nepomohl. Jelena zde měla jen vedlejší (de facto téměř hostující) roli. Matka Kate, podobně jako její snoubenec, mi ani trochu nesedli. Maya rovněž, jevila se mi dosti strojená. A záporáci? Banda ztřeštěných šílenců v čele s mužem, jehož kouzlo přežít i výbuh, ale kulku ne? A na straně kladných skupinka Vikingů? A další smutná skutečnost: možná jsme se zde vyhnuli homosexualitě a dalších etnických skupin, ale Vánocům nikoli. Ty nás provázeli všude. Ať už písněmi, či výzdobou. Debaty o oblecích, jímž se zde dávala skoro nadpozemská důležitost? Pes, žeroucí pizzu? (...).Mohl bych pokračovat dál, ale nebudu. Připadá mi to zbytečné... Proto pro vše dávám seriálu 60 procent. Čtyřicet za dva hlavní hrdiny, deset za tu a tam objevivší se vtipy, pět za vedlejší hrdinku Jelenu a pět za samotnou Hailee Steinfeld. Klidně se na seriál koukněte, ale doporučuji ho zhlédnout za necelý týden. Neštřete s díly, budete jen litovat! ()

Posuny v marvelovském kalendáři

30.06.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Dobré zprávy pro fanoušky Daredevila s tváří Charlieho Coxe (Hvězdný prach, Teorie všeho), první větší návrat populárního superhrdiny, ale i jeho úhlavní nemesis Kingpina v podání Vincenta D’Onofria … (viac)