Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

Kazuma

Tomuto anime jsem dal plný počet hlavně proto, protože jsem jej viděl jako dítě a uchvátil mě. Dnes ho beru spíše jako blbůstku kterou vidělo hodně z nás a těm co co dávají "odpad" chci vzkázat, že je to seriál pro děti a ne pro dospívající nebo dospělé. ()

Hannynko

Hodnotím prvé dve série. Keď som bol malý bola to najväčšia mánia všetci sme leteli na kartičkách, samolepkách figurkách a bars čom možnom. Pre mňa to bol jeden zo seriálov môjho dectva a svetový fenomén!... nevidím dôvod hádzať to do odpadu keďže sa mi to v dectve tak páčilo.... ďalšie série už nehodnotím to už boli moc monštruózne potvory a hlavne som ich nevidel.... A hlavne nezabúdajte že je to pôvodne podla hry ! najskôr bola hra až potom seriál! a jedna z najlepších aké Nintendo má! ()

Kaede21

Hodnotené pohľadom asi osemročného decka, ktoré kvôli tomu pravidelne cez víkend o šiestej vstávalo a snívalo o tom, že tých pokémonov všetkých raz naozaj chytí. Dôkaz, že detskej duši stačí toho ku šťastiu naozaj málo. Proste nostalgia. Plus sa mi už vtedy páčila tá japonská kresba a našťastie sa mi neskôr podarilo odhaliť aj ďaleko kvalitnejšie japonské diela. ()

Olafa

190. nejoblíbenější seriál a 34 %? Tak tady něco nehraje. A jo, to zas někdo hodnotil něco, co z principu nesnáší. Tak to pak jo. Neobjektivní kritika je neobjektivní. ()

pitbull96

Ano říkejte si co chcete. Ale tento seriál z 20. století mne doprovázel celé mé rané dětství. Když si pamatuji jak jsem o víkendech před 10 lety čekal u TV už v 5 hodin ráno a čekal, jaké zase zažiju virtuální dobrodružství s pokemonama a pikachuem. Také si pamatuji, že jsme na ně chodili i do kina. Takže ano, pro dnešní mládež či naopak pro starý páky, které vyrůstaly na Včelce Máje či Patu a Matu, to asi moc nevoní. Ale já tich desítky minut strávený s tímto seriálem opravdu nelituji. ()

pegtr

Tento seriál mě dokázal v prvních dílech celkem hodně bavit,ale po 100 dílech zápasů s pokemony a přecházení od města k městu bavit přestane ale i tak dávám 3 hvězdy. ()

GOX

Viem , je to sprostosť , ale zase niektoré časti sa dali pozerať a za niektoré by som dal hodnotenie aj 70% , bohužial tých lepších častí tam bolo veľmi málo , moje hodnotenie = 2,5 hviezdičky zaokrúhlené na 2 ()

pirate

Koukal jsem se dost dlouhou dobu a potom mě to už přestalo bavit. Ale na 60% za první série bych to dotáhl. Ty ostatní byli horší a horší. ()

Sevprince

Když to nejde. Co já se nahrával gameboye a Pokemon Yellow. Co já se nasbíral samolepek a kartiček. Co já se navstával o víkendu brzy ráno abych sledoval tenhle paskvil. Berte to jako moji úchylku, každý jich pár máme. ()

Orbitus

Možná nepatřím k náročenému publiku, ale tento seriál se mi jak sem byl malý hodně líbil. Teď už mi hodně věcí přijde pořádně trapné a nudné a nemůžu říct že by mně to bavil jako předtím. I přesto v mých dětských letech to byla úžasná podívaná. Když sem jednou zapnul televizi a viděl kouzelnou školku tak sem nechápal, jak se někdo může dívat na pohádku typu kluci z květináčů, či jak se to "tititi mititi květina" jmenovalo. Tři hvězdičky za krásné chvíle které sem jako dítě u tohoto seriálu strávil. ()

Damnsinead

Kdo byl tenkrát dítě a nevstával o víkendu brzy ráno, aby mohl sledovat Pokémony, jako by nebyl :) Z pohledu dospělého člověka je to ptákovina, ale děti to zřejmě baví, soudím podle milionté série v televizi. ()

Alboin

Odpad je veľmi zaujímavé hodnotenie. Príde mi to tu ako palec na gladiátorských zápasoch, ktorý si zbedačený a utláčaný ľud rád kdekoľvek a kedykoľvek vystrčí(Keď už nemôže nič iné). Japonci sú naozaj zvláštni a pre mnohých Európanov nepochopiteľní. Ale aj tak si každý rád občas pozrie hentai s výrazom megusta. No to samozrejme zbedačený a utláčaný ľud neprizná. She made me newt! A newt? It got better... Pre mňa bol toto v prelome detstva a puberty skvelý seriál na odreagovanie. Popri kvalitnom programe na našich troch televíznych kanáloch som sa len veľmi ťažko rozhodoval, ale oplatilo sa. Fakt neviem čo je na tom tak zlé, presne ako neviem čo je skvelé na Battlestar Galactica či Novom svete s Farrellom. Ale to je len môj skromný názor. A malá rada pre používateľa s menom Melies : skús svoj komentár použiť na Korán či Bibliu. ()

DarkAvenger

Můj zbožňovaný seriál z dětství. Sledováním tohoto seriálu jsem strávil spoustu času, a i když se na to teď koukám trochu jinak, tak ani jediné minuty nelituju. Pamatuju si, jak jsem každý víkend vstával v 6 hodin, abych stihl Ashova dobrodružství, pamatuju si také sbírání pokémonových kartiček nebo sálodlouhé rozpravy s přáteli, který Pokémon je vlastně nejlepší. Tento seriál ovlivnil můj život na dlouhé roky, kdybych ho poznal v pokročilejším věku asi bych na něj koukal také skepticky, jako většina uživatelů tady, ale pro mě to byl seriál na kterém jsem vyrostl, a který jsem miloval, proto už jen z nostalgie nemůžu dát jiné hodnocení, než 5 hvězd. ()

Nemesis

Nakoľko som ročník 91 a vlna pokémonov ma zasiahla v tom najbezbrannejšom veku, tak si dovolím preniesť sa do môjho detstva a ohodnotiť tento originálny a roztomilý seriál (a celkovo kult) nie menej ako rovnými 4 hviezdami. Tie odpady si to skutočne nezaslúži. Hodnotím prvú "generáciu pokémonov" - ak to tak môžem vzhľadom na seriál nazvať. ()

T600 odpad!

Která stanice - jako obvykle Barrandov - koupila tenhle příšernej animák by měla okamžitě přestat vysílat! ()

johnyoss

Nedokážu si vysvětlit tak nízké hodnocení, s postupem času je sice dosti jasné, že pohled odrostlých dětí, které na tom vyrůstaly, léta zkreslí, ale to nic nemění na faktu, že to je takový kultovní seriál. Hodnocení 7/10 ()

ohinek

Všichni kdo tu tak nadšeně dávají odpady jsou pokrytci snažící se být zajímaví, nebo je jim nespíš už přes třicet protože osobně si nedokážu vybavit vrstevníka (je mi 20), který by na základce nevstával brzo ráno aby se díval na pokemony, nekupoval jejich karty, nevyměňoval je ve škole a věčně neprobíral jak ti pokemoni vlastně skončili nebo mají skončit. A jak jsme všichni chtěli mít toho charizarda nebo nedejbože Mewa nebo Mewtwoa.....samozřejmě to není žádný klenot ale generaci pro kterou byli pokemoni vytvořeni splnili to co měli. před deseti patnácti lety to žilo a nikoho by ani nenapadlo tady flákat ty odpady. ()

Anime2

Další pohádka mého dětství už začínám mluvit jak nějaký stařík a dětství myslím to když mi bylo deset a méně.No to je jedno,když jsem byl malý tak se mi to moc líbilo ale teď mi to prostě nic neříká. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)