Tri dni Kondora

• Česko Tři dny Kondora (viac)

Mladý literárny vedec Joe Turner pracuje pre CIA. Jedného dňa po návrate z obeda nájde všetkých svojich spolupracovníkov zavraždených. Pod svojím krycím menom Kondor informuje o udalosti centrálu, ale potom mu napadne, že i on sa môže nachádzať v ohrození života... (STV)

Sonnery

Poctivý špionážní triller s jedinou drobnou vadou....Kondor, profesionální čtenář brakových románů si povodí celou CIA včetně elitních zabijáků... Takže jestli se takhle mocnej skill získává přes knížky, jsem superhrdina! ()

Jordan

Krásna Faye v podľa mňa nie veľmi hlbokej postave, sympatický Redford tiež nie úplne dotiahnuto napísaný a klasika v žánri špionážny thriller, ktorá už pred skoro 40 rokmi odhalila, že za všetkým je ROPA. film, ktorého čaro pomaly vyprchá, má zaujímavé dialogické momenty (záverečný dialóg higgins turner, predzáverečný dialóg jaubert turner) a dobrú, sústredenú réžiu. inak ale scenár nevykvitol do plnosti, komplexnosti a uveriteľnosti. ()

Anderton

Dnes už možno nie tak zžieravé, ale v svojej dobe obraz hyenizmu štátnych a špionážnych zložiek bola viac šokujúca. Takéto filmy treba občas vidieť, aby sme si snáď nezačali myslieť, v akej bavlnke žijeme a kto je v skutočnosti nad nami. Pri hodnotení som musel vziať bohužial do úvahy velmi neuveritelnú milostnú zápletku, ktorá film tochu brzdí. Škoda, scenár je príjemne komplikovaný a vyžaduje sústredenosť. VIDENÉ ZNOVA: Asi treba tento film vidieť viac krát, aby ho divák docenil. Pollack podáva informácie veľmi pozvoľna, skutočnú tému filmu odhaľuje až na jeho konci, ktorý je možno viac doslovný, ako by sa patrilo. Napätie ale funguje dokonale. Znova som sa ale nedokázal dostať cez zbrklé milostné vzplanutie zo strany Faye Dunaway, chápem, čo nám tým chcel Pollack povedať, ale skúste si predstaviť, že vy by ste uniesli neznámu ženu a ako asi by prebiehala následná konfrontácia. Mimochodom, stále sa bojuje o ropu, tie ostatné suroviny, ktorým týpek zo CIA predpovedal nástup do 15tich rokov, si ešte na svoje dni slávy počkajú. ()

Frajer42

Spoilery! Trocha černé vody odstartovala nelítostnou likvidaci a později i nekonečnou naháněčku skvěle hrajícího Roberta Redforda, kterému se likvidaci podařilo vyhnout. Téma bylo bezesporu velmi zajímavé. Jen si žádalo mnohem intenzivnější zpracování, a to zejména v úvodní a střední části. Závěr byl totiž vynikající. Celý snímek nenabízí nic příliš originálního. Klasická CIA pracující uvnitř CIA a jeden nevyhovující vyvrženec. Mužské oči jistě potěšila účast Faye Dunaway, která byla opravdu kočka a Robert tak nemusel moc dlouho oplakávat smrt manželky. Lepší dvě hvězdy. Přeci jen nevidím v tomto thrilleru pranic nadprůměrného. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel nascendi. ()

Kothy

Vynikající špionážní snímek s Robertem Redfordem. Ten pracuje jako poradce CIA c New Yorku. Nešťastnou náhodou s jeho týmem objeví jednu tajnou operaci, a to je stojí život. Přežije jen on a vydá se na útěk. Agenti mu jsou v patách na každém rohu. Pomocnou ruku mu ne úplně ochotně nabídne sympatická Faye Dunaway. Pak už jen stačí poradit si se všemi agenty a ve zdraví se dožít finále. Dost se mi líbily tehdejší technické vychytávky, jako přepojování hovorů atd. "Patří kondor mezi ohrožené ptáky?" ()

nascendi

Tri dni Kondora patria k filmom, pri hodnotení ktorých necítim potrebu byť objektívnym. Zaujal ma už pri premiérovom zhliadnutí, dojem som si vylepšil po prečítaní knihy s dvojnásobným počtom dní a z nevysvetliteľných dôvodov nemám problém si ho pozrieť, ak ho niektorá televízia uvádza v repríze. Bez väčšieho záujmu vnímam jeho nedostatky, ktorých časť má pôvod už v Gradyho predlohe. Beznádejné postavenie človeka, ktorý sa do niečoho nevedomky priplietol a je treba ho vo vyššom záujme likvidovať ma zaujímalo od Troch mužov na zabitie až napr. po Verejného nepriateľa. ()

Slartibarkfast

Velmi dobrý snímek o CIA a jejich pletichaření. Odstraňování nepohodlných spolupracovníků je tu asi na denním pořádku. Tradičně výborný herecký výkon Roberta Redforda, který bojuje sám proti celému CIA o svůj život. Líbila se mi zápletka a spádovitý děj. Některé scény byly pravda přitažené za vlasy, ale scénáristické přešlapy byly vzhledem k celku odpustitelné. Báječně jsem se bavil, jelikož mám rád tenhle druh filmů ..velice rád. Příjemný večer se tímhle filmem určitě nepokazí. Mohu jen vřele doporučit. 85% ()

nash.

I po letech zůstavá skvělým, strhujícím filmem s hrdinou, který k řešení své situace nepotřebuje svaly, hi-tech hračky ani kanonádu speciálních efektů... A pro mě jeden z osobních filmů. První "mládeži do 15 let nepřístupný", na který se mi podařilo proniknout bdělou ostrahou uvaděček do kina dlouho před vydáním občanky. A že se to tenkrát bralo vážně a přísně. Klukovský adrenalin, na který se nezapomíná, a který už dnes nidkdo prožít nemůže. ()

Tomco

velmi svizny thriller, inteligentny, pre slabsich divakov tazky na orientovanie v deji a to ja milujem. uzival som si. skvely redford a okuzlujuca faye dunawayova. ()

dopitak

Jakmile se někdo přehnaně rychle navzdory okolnostem sblíží, jde mi to trochu na nervy. Tady v jednom záběru Redford na Dunawayovou míří zbraní a v druhém... Takže souhlasím, že romantika celkem dost kazí dobrou atmosféru. Dneska se točí podobné filmy, hlavní ženská postava se taky raději vrhne do náručí hlavní mužské postavy, přestože by logika v danou chvíli velela začít ječet a utíkat na druhou stranu, jenomže v dnešní době je u toho taková honička postav, aut, zbraní a střihů, že si ještě rádi vzpomeneme na starýho dobrýho Pollacka. A v předrevolučním barrandovském dabingu se Soukupem, Munzarem a hlavně skvělým Otou Sklenčkou nemůžete šlápnout blbě. ()

Chrustyn

Napínavý thriller o muži, který ví příliš mnoho na to aby mohl žít. Velice dobrý výkon Roberta Redforda a notná dávka napětí, jako v každém správném thrilleru. ()

LaciLC

Veľmi kvalitný a inteligentný, ostatne ako sme u Sydneyho Pollacka zvyknutí, "oldschoolový" špionážny thriller, ktorý síce zvlášť ani tak nevyniká, ale je výborne zahraný a ešte lepšie natočený. A na kvalite mu nič neubralo ani tých tridsaťdva rokov od jeho vzniku. Knihu som nečítal... ()

Arsenal83

Špionážny thriller, kde mi chýbalo viac akcie aj tej thrillerovčiny. Tie najlepšie scény sú tie, kde vystupuje von Sydow. Bez neho to nie je ono. Redford má schopnosti dostať sa zo všetkého, čiže je takým malým MacGyverom, pri ktorom sú veľkí šéfovia CIA hlúpejší ako obrubníky. ()

Šandík

Tenhle film jsem viděl v Československé televizi někdy v roce 1987 a tehdy mě naprosto uzemnil. Druhého shlédnutí jsem se proto trochu bál, protože podobných zklamání po letech už jsem prožil povícero. "Sedm dní Kondora" ovšem vůbec nezklamalo... Naopak, znovu mile překvapilo... Z chytrého, byť hodně překombinovaného a nepravděpodobně vyznívajícího scénáře, který nepochybně sváděl především k zdůraznění konspirační roviny filmu, totiž Sydney Pollack vykřesal filmový skvost. Skoro všechno se mi zde zdá naprosto perfektní. Úžasné herecké výkony, kterým pochopitelně kraluje Robert Redford, ale nezklamou ani další, byť třeba ne tak renomovaní herci, úchvatná kamera, kouzlící omamnou atmosféru téměř reportážně snímaných záběrů, citlivě zobrazujících mj. zadumaně pošmourný předvánoční New York s jeho ulicemi, parky či podvečerně nasvícenými mrakodrapy, poeticky přitom míchaje podstatné s nepodstatným, přesný a velmi dynamický střih i skvěle padnoucí hudba. Nikde nic nepřebývá ani nechybí. Pollack svůj příběh vypráví tak, že vás okamžitě vtáhne do děje a spolehlivě udrží vaši pozornost skoro dvě hodiny. Jeho postavy jsou tak živoucí a skutečné, že divák bezpečně přehlédne nereálně překombinovanou zápletku či zhola nepravděpodobné obraty vyprávění... Celkový dojem: 85% Zajímavé komentáře: Marigold, Boss321, tron, monolog ()

jojinecko

Špionážny film, ktorý sa nesnaží byť cool za každú cenu (ako súčasná produkcia), ale je o to viac inteligentnejší a menej popisný. Divák ozrejmuje nové skutočnosti spolu s Robertom Redfordom a priamo úmerne s časom napätie stúpa...Klasika starej školy, ktorá mi je veľmi blízka...Výborné! ()

evulienka3

Raz som už tento film kedysi dávno videla, nič som si však z neho nepamätala, len to, že sa mi páčil. Rozhodla som sa teda, že si ho v rámci Season Challange zopakujem. Moje matné spomienky boli správne, naozaj je to dobrý film na zaujímavú tému, ktorá divákovi svojím spôsobom poodhaľuje čo všetko sa skrýva za tými takzvanými "americkými snami". Videné v rámci Season Challenge Tour. ()

helianto

“Jasně. Rozumím. Očekáváte, že přilákám pozornost. Budu běhat po světě a smažit se ve vlastní šťávě, dokud mě ti chlápkové neobjeví a nenajdou někoho, kdo mě v tichosti oddělá. A vy zatím budete schovanej za bukem a po činu si je kliďánko seberete…“ Si to tak představte. Máte takové pohodičkové zaměstnání. Sedíte si piánko v teplém kanclu a čtete knížky. Hromady knížek. Čím větší brak, tím líp. A posíláte zprávy o zápletkách v těch knížkách někam na ústředí. Sice máte nějaké krycí jméno, ale, prosím vás, kdo by to bral vážně… Dokud si neodběhnete pro svačinu… Z chlapa, co sedí v kanceláři, je najednou špion první kategorie, chladnokrevný, odvážný, chladně analytický, znalý jakékoliv techniky, co se nenechá zaskočit v žádné situaci a podlehne mu krásná žena (která by nepodlehla? :o))). Neuděláte jedinou chybu, mohla by být osudová. Je… A najednou už zase nikoho nezajímáte... No, ano. Je to tak trošku pohádka, ale moc dobře napsaná pohádka. Výborně funguje v každém čase. A dojde vám, že jste jen malé kolečko v soukolí a nemusíte být ani zaměstnancem CIA. Season Challenge Tour 2015 - týden s krimi / thrillerem sedmdesátých let ()

MontyBrogan

Slabé 4*, bitka s "poštárom" bola takmer amatérska a vzťahu s Dunaway som moc neveril. S posledným filmom Pollacka (The Interpreter), sa to nedá porovnávať. Ale nadpriemerná záležitosť aj tak. ()

honajz

Když si člověk uvědomí, jak dlouho před invazí USA na Střední Východ kvůli ropě tenhle film vznikl, až ho mrazí... Pokud jde o film, čekal jsem trochu víc zvratů. Rozvleklé tempo vyprávění také není vždy k dobru věci. Na druhou stranu jsou výborné charaktery postav, podané třeba i jen v náznacích a detailech, a syrově realistické vedení příběhu. ()

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (viac)

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)