Simpsonovci

TV spot
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

BMAJTZ

Simpsonovi jsou výborný oddechový komediální seriál, který ovšem s přibývajícími sériemi často chytá nový nádech. Nejpatrnější je to nejspíše v posledních sériích kde se některé fórky jakoby pomalu opakují a některé zápletky s hrdiny tu v nějaké obdobě už prostě byly. Těch sérií je prostě hodně a ono samotné prostředí nadává autorům již tolik variability. Přesto si seriál uchovává poměrně slušnou kvalitu a velice rád si ho pustím, když je zrovna v televizi. Bohužel dle mého názoru se Futuramě (což je řekněme sesterský seriál) prostě nevyrovná ani vtipem ani příběhy. Přesto své původní hodnocení musím o něco zvýšit, protože bych jinak tomuto seriálu opravdu křivdil, ()

Rousse

Můžu tomuhle geniálnímu výplodu Americké moderní kultury dát jiné hodnocení než 5*? NEMŮŽU! Tohle je nejspíš stejný kult ve světě seriálů, jako Pulp fiction ve světě filmů. Díky za to, protože jinak by byly všední podvečery opravdu tuze všední. ()

Obivan

Bez nadsázky ten nejlepší seriál, jaký kdy běžel na nějaké tuzemské TV stanici. Každý díl je něčím zvláštní. Speciální díly jsou bezchybné. Na jejich popularitě a kvalitě se velkou měrou podepsal i výtečný český dabing. Vždycky mě to pobaví a ani nevadí že už to dávaj potolikátý, protože mě to snad nikdy neomrzí a budu se na to dívat vždycky, i když už jsem to viděl tolikrát. Doufám že tenhle seriál nepřestanou nikdy vysílat. ()

Hortenzia

prečo sú primitívni a nevtipní simpsonovci takí populárni aj inde ako v amerike ostáva pre mňa záhadou...pre mňa jednoznačná stupidita ()

Wilston

Podle mě asi nejlepší animovaný seriál všech dob... No, kdo by neznal rodinku ze Spriengfieldu :-) Netřeba vychvalovat, hodnocení mluví za vše. ()

Maynard.

Nejveselejší kreslená fámílie. Seriál mám hodně zmaknutý, je to špička a nikdy tomu nebude jinak. ALE bohužel, od zhruba 12. série kvalita nezadržitelně klesá. Bojím se toho, co bude se seriálem za takových deset let. Houmr už není ten starý Houmr, má pramálo společného s postavou, která "udělala" tento seriál. Je to opravdu velmi smutné dívat se jak se moje nejoblíbenější seriálová rodina blíží odpadu...:o( Ten však nemůžu nikdy dát, protože Simpsny ber do 12. série, kdy je to opravdu můj nej seriál. ()

slovan1

Nejlepší animovaný seriál. Provází mě už od dětství, coč je úctyhodné. Tolik serií si člověk u jiného seriálu dokáže jen stěží představit. Ale zde ne. Simpsonovi nenudí, naopak přichazejí stále z něčím novým. V průběhu jeho existence se jim prohnalo tolik známych osobnosti až člověk žasne. Pro celebrity je to většinou čest byt v takovém díle. Seriál postaveny na stále nových vtípcich, černém humoru a na kopě trefných rodičovských rad a rodičovské "lásky". Nestárnoucí žlutá rodinka, která, doufám, jen tak brzo neskončí. ()

G.W.Bush

Ti malí žlutí´ďáblíci přirostli k srdci asi každému, ale od té doby co Bedrna Homer změnil hlas, tak seriál přestal být vtipný. ()

Thurin

Bezesporu největší legenda mezi animovanými seriály, jemuž co do známosti u nás snad může konkurovat jen Krteček. Neustále vysoká kvalita udržovaná už drahně let. Navíc i se v českém znění může pochlubit výborným dabingem. ()

Dromed

Simpsonovi mě doslova "vychovali". Nikdy nic z televizní tvorby nebylo a ani nebude tak zábavné jako právě tato americká rodinka. Gagy které váz shodí z gauče. Navíc veliká angažovanost každého dílu na aktuální dění ve světě s nádherným nadhledem. Vše co je vtipné a zároveň netrapně inteligentní zasluhuje úctu. Simpsonovi již na věky budou měřítkem pro další seriály. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)