Simpsonovci

TV spot
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

Ardath

Kdo by tuhle legendární žlutou rodinku neměl rád? Ať už jsou některé díly lepší či horší, stále je to neskutečně vtipná zábava. Pro relax na gauči ideální! ()

prasecak_cz

Asi nejlepší animovaný seriál všech dob - s nadsázkou reflektuje světové dění, lidské emoce, činy, skutky... vše na co si vzpomenete! Český dabing je taky nezapomenutelný. ()

viking515

Tento seriál ma sprevádza od môjho detstva,avšak kedy som mnohým narážkam a vtipom nerozumel, ale ako som dospieval začal som im rozumieť, akoby som objavil v nich niečo nové. Zamiloval som si všetky kladné aj záporné postavy v tomto seriály. Je až neuveriteľné, že americkí tvorcovia seriálu boli schopný povýšiť humor na novú "žltú" úroveň. Dokázali sparodovať naozaj širokú škálu od samotných postáv cez americké filmy až po politiku a americký spôsob života. Humor v Sipsonovcoch je až neuveriteľne univerzálny, každý si nájde svoju obľúbenú postavu či konkrétnu epizódu. ()

Bonty

Žlutá familie? Není třeba komentáře. Starší série - výborné. Avšak hvězdu dolů za ty novější, které přestávají bavit a začínají nudit. 4/5 --- (93%, 8. nejlepší seriál & 1. nejoblibenější seriál) --- ()

Technical58

Upřímně nechápu, co na tom všichni vidí. Příběhy jsou strašně poučné, předvídatelné a nudné. Postavy jsou nezajímavé a nepřijdou mi moc sympatické. Také jsem cpou spousty celebrit a oproti konkurenčnímu Family Guy nebo South Parku, ve kterých se celebrity objevují furt a jejich vystoupení je zábavné, tak tady je to velmi nudné, jelikož je to furt:,,Panobože, to je...! " nebo třeba: ,,Vy jste přece...!" a jsou tam obvykle na dlouhou dobu, což se mi moc nezamlouvá. No abych to schrnul, nuda kterou občas zachraňujou nějaké vtipy, a být vámi bych se radši mrknul na Americkýho Tátu, který je stokrát lepší než tahle nuda. ()

cendacarovny

Dokonalý seriál, nevím, kde tvůrci vzali tolik nápadů na tolik skvělých dílů. Ke skvělému seriálu se ještě přidal náš český dabing a seriál zkrátka nemá chybu. Bartovy fóry a Homerova "hloupost" a lenost mě nikdy nezačne nudit. ()

Jarsey

Simpsonovi, u toho seriálu večer usínám, u toho seriálu odpočívám, hlášky znám nazpaměť a pořád mě baví! Sice dle mého názoru byly série 20-24 nejslabší ze všech, ale ten seriál prostě člověk musí milovat. ()

Lenny17

Tento seriál treba pri hodnotení rozdeliť na dve časti. Kým prvých 14 sérií bolo vynikajúcich a bezpochyby si zaslúžia 5 hviezdičiek, potom začala úroveň klesať a v súčasnosti si podľa mňa už nezaslúži ani viac ako 1 hviezdičku... Avšak kvôli tým hodinám zábavy, ktoré mi pri neustálych reprízach starých epizód naďalej ponúka, dávam 5. ()

jiradvo

Absolutní fenomén mezi seriály,který mě už baví tak od roku 2000 a samozřejmě jsem viděl i předchozí díly zpetně a to několikrát. Simpsonovi je taková animovaná CNN,BBC,FBI,CIA a Rolling Stones v jednom velkém sudu piva Duff :-) Myslím, že když skončí Simpsonovi, nastane apocalypsa. ()

Opavak

Nejlepší seriál, vždy pobaví. Seriál sleduji od svých 8 let a doufám, že jen tak neskončí. Vždy jsem měl nejradši nové díly a teď mám rád spíš ty starší :D ale furt je to nej nej nej! ()

Dave75387

Málokdo si dokáže představit lepší animovaný seriál...pro mě jsou Simpsonovi srdeční záležitostí již od dětství a sleduji je i nyní v dospělosti, je to seriál který mě ani po tolika letech nepřestal bavit a stále má co nabídnout. Můžeme jen doufat, že vysílání a české dabování tohoto seriálu nikdy nepřestane a další generace se bude z tohoto legendárního seriálu těšit stejně, jako ta současná. ()

Conriocht

Gold echt gold série zostanú pre mňa navždy série 3 až 8, proste absolútna legenda, inteligentný humor, originalita, šikovné väzby na americkú popkultúru a kinematografiu, a samozrejme geniálny český dabing, hlavne fenomenálny Vlastimil Bedrna v prvých 12-tich sériách ako český Homer a Lábus ako Marge. ()

Cathrina

Moje srdcovka. Nejlepší věc, co kdy televize zplodila. Viděla jsem všechny díly tolikrát, že to nespočítám. Dříve jsem si to pouštěla i ke spaní, běželi nahraní z televize na kazetách celý den. Někdy i celou noc... A další den... A další noc... a dál... a dál... Ano, jsem magor... Ale já většího simpsonologa než sebe neznám... A není mi to vůbec blbý... Dělala jsem i kvízy a jiné různé kraviny... :D Uznávám, že zhruba po 20. sérii to šlo teda ale hóóódně dolů. Ale za 5., 6., 7., 8., 9., 10., .... 15., 16. sérii apod. apod. apod. 5* naprosto 100%! Neumím být kritická k tomuhle seriálu, opravdu nee. :( Nejlepší díl - Bart temnoty, Bart dostane slona a prakticky celá 15. série. Třeba se to zvedne, já stejně tu hvězdičku ubrat nemůžu. :D ()

Ivy_9

Legendární seriál, který i mě provází celý život. Jsou díly, které jsou slabší. Jiné vypadají jako během "zlaté éry". Ale v které oblasti to snad není? Buďme rádi, že Simpsonovi si drží svou úroveň takto dlouho :-) a doufejme, že budou ještě přibývat. ()

Duffman 97

Býval to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů.Všechny postavy byli fakt super jak hlavní tak vedlejší.Ovšem moje nejoblíbenější je Homer.Otec tří dětí.Nerv.Opilec a idiot.Ale to přesně na něm mám rád. Je to prostě cooltovka.PS:Nové série ženou seriál rapidně dolů.Ta nejnovější je dokonce tak strašná že mě od seriálu odradila.South Park je nejlepší! ()

Werewolf666

Seriál něčím tak výjimečný. Z klasického amerického komediálního seriálu se vyvinul v úžasný satirický pohled na dnešní společnost. Vtipy jak v angličtině i v perfektním českém dabingu jsou opravdu vtipné a chytré (nejsou to hloupé vtipy jako někde jinde) ()

panfilmu

Co dodat, koukám na ně už od první třídy a teď, když už patřím pár let mezi pracující, tak se na ně vždycky, zas rád kouknu, zatím mě to neomrzelo a asi s mojí zastydlou pubertou ani neomrzí. A i když je pravda, že poslední řady nejsou zas až tak moc vtipný, tak pořád je to lepší než cokoliv jinýho. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)