Simpsonovci

Ukážka z filmu
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

lacerta

Nejlepší animovaný seriál všech dob. V dětství vtipné kreslené postavičky, v dospělosti se najednou objevily super vtipy. I nové série si drží úroveň. ()

fininka

Malí žlutí přátelé nikdy nezklamou. Na tohle se dá koukat pořád dokola. Jen ty nové série, kde jsou mobily a navigace mají už divné příběhy, už to není taková oddechovka a jako většina seriálů, jde do háje, protože už autoři neví coby. ()

Jack_F.

Staré díly, božské díly. Některé nové už nemají šťávu....no upřímně některé stojí za vyliž prdel. :/ Tudíž musím jít s hodnocením dolů. 4 jen ze slušnosti a úctě k určitým dílům. ()

DaNvYto

Simpsonovi jsem překvapivě ocenil víceméně až na střední škole, byť mě samozřejmě na základce jejich existence neminula... Ono taky pochopit Houmerovu prázdnou krabici místo mozku je ve 13 letech dosti složité. Až později mi došlo, že ten mozek musim vypojit především já abych docenil toho v čem Simpsonovi pro mě vynikají nejvíce... Neexistuje na světě lepšího léku na depku a špatnou náladu než pořádná dávka série né-li vícero a to v kuse... Epochální animovaný, nepřekonatelný seroš, kde peklu vládne Bart. Na zemi Houmrova demence a v nebi všemohoucí s plnovousem ke kolenům, bez tváře a vlastně i ta Houmerova stále neuklizená garáž.... ()

R.I.S.A

Absolutní top. Homer je prostě nějvěčí hovado na světě i když je kreslenej já sem z něj uplně v píči ty jeho kecy no kdo to vymejšlí by zasloužil nobelovku :) Chcípam smíchy jen ho vidim :) :) Duff je cool :D ()

Mikolkator

Homer je jedna z mojich najobľúbenejších seriálových postáv . Takisto aj samotný Simpsonovci sú u mňa v TOP 3 seriáloch . Český dabing je vynikajúci podľa mňa lepši ako originál ale to je asi iba o zvyku. Po 15. sérii začne kvalita trocha klesať ale toľkých častiach sa ani nečudujem. Moje najobľúbenejšie časti: Homer versus 18. dodatok Ústavy a Kdo postřelil pana Burnse 1,2 ()

albytch

Seriál který mě doprovází po celý můj život, jen v poslední době trochu upadá humor od takové 19 série. Jinak nevím na čem jiném bych vyrůstal ()

PeteBuck

Dosť dlho som nemal ČT, anténu sme mali mizernú, takže pri spolužiakoch, ktorí sa rozprávali o Simpsonovcoch, som trochu nechápal, o čom to hovoria. Potom som sa k tomu dostal a už som sa od toho neodtrhol. Až na tie posledné série. To už tak nežeriem. Simpsonovci sú skvelí seriál, jeden z tých, ktorí humorným spôsobom ukazujú aj to, čo nechceme vidieť. ()

tzcomics

Tak tady je to jasných pět hvězd. Dal jsem si postupné repete a u sledování každého dílu se příjemně odreagoval a pobavil. Je pravda, že nové díly už nejsou tak dobré jako ty staré - příběhy jsou méně promyšlené - ale humor se dokázal přizpůsobit dnešní době (jak jinak taky na TV obrazovkách přežít, že) takže i u nich jsem se bavil a občas se přece jen nějaké ta vybroušenější epizodka dostavila. Samostatnou kapitolou jsou pak čarodějnické speciály, které mám nejraději (obvzláště tím víc, kolik parodovaných filmů znám). O perfektním dabingu se snad ani zmiňovat nemusím. ()

FlySKS

Do 13. série nejlepší seriál. Pak mozková mrtvice Vlastimila Bedrny (dabéra Homera) a nástup Vlastimila Zavřela. Jeho uřvanej a nepříjemnej hlas mě spíše otravuje, než abych se někdy zasmál. Na SImpsny koukám už jen ze zvyku, ale teď bych hodnotil **. Děj o hovně, v každym dílu nasráno co nejvíc celebrit, gagy pro hlupáky (viz nejznámější spidervepř - vtip jak pro downy) atd. atd... Hlavní point je ale dabing Homera, pan Bedrna 100 %, Zavřel tlustej zmrd 0 %! ()

mima33

Zrejme jediný seriál môjho detstva, ktorý sledujem aj v dospelosti. Ale bez našich žltých hrdinov by už svet nebol tým miestom, akým je. ()

Prokii

Seriál, na kterém jsem a vyrůstal, a stále mě nepřestal bavit. Poslední série se sice snaží vyrovnat těm nejlepším sériím, ale bohužel zůstávají opodál. Nicméně není důvod přestat sledovat žlutou famílii v čele s Homerem, Marge, Bartem, Lízou, Maggie, dědou Abem, Patty a Selm.... ()

Jayk19

Asi zbytečně k seriálu cokoliv psát,snad jen že v době když jsem nemohl psát komentáře jsem u Simpsonových měl pět hvězd,posledních pár sérií to kazí,někdy jsou díly už i nudné.Když jsem se rozhodl udělat si maratón tak jsem krásně viděl jak se mění směr.1-5 série byla převážně zaměřená na rodinné problémy a denní situace,od páté do 20 šlo vloženě o dobré gagy a vtípky i když témata byly aspoň naznačeny i když ne už až tak rodinné.Od 21 první série se pro mne nějak sranda vytrácí a nápady postrádám.Je to jako sledovat pokaždé 20 minut jen ze setrvačnosti a nostalgie...Snad si za pár let nedám facku,ale myslím že v nejlepším se má skončit.Je mi líto ale dnes už za 4* a to jen za prvních 20SE. Kdyby šly hodnotit jednotlivé díly,tak bych vyzdvihl Houmerovu otravu fugou,aférku s Mindy,Lízin esej,Vánoce(pilot) - nechtějte po mne přesné názvy,určitě milovníci ví které díly myslím:) ()

Jifo

Absolutně nejkultovnější seriál historie kinematografie. Nemá cenu sem cokoliv psát, jelikož to, co chci napsat, je tady v každém druhém komentáři. Snad jenom to, že je zvláštní, jak jsem si oblíbil spoustu hrozných postav, myslím tím, co se týče osobnosti. Třeba takový Vočko, Bart, Homer, to je opravdu člověk, kterého bych osobně znát nechtěl, ale on je to prostě takový "sympaťák", že ho nejde nemít rád. Možná právě proto je ale tento seriál tak úspěšný. Divák nechce sledovat spořádanou rodinu bez problémů, ale Simpsonovy! I přesto, že kvalita někdy kolísá, vzhledem k úzké citové vazbě, kterou k tomuto seriálu chovám, je to za mne 100 %. ()

robfi

Na Simpsnech se mi nejvíce líbí, že Evropané ho milují a Američani z něho "pění". Potom, co se z Evropy stal jeden velký Disneyland, a nositelem kultury je McDonald, Coca Cola a Santa Claus - a to se nebavím o vojenských základnách a politicko-korektním nazíráním na menšiny, homosexuály a nevím co ještě - si člověk rád oddechne v Simpsonech, kde je svět kolikrát normálnější, než je ve skutečnosti. Bohužel. ()

easer07

Tak tohle je opravdu moje animácká nejoblíbenější srdcovka na kterou se pravidelně můžeme těšit v 18:30 na televizním programu Prima Cool a stejně nikdy neomrzí. Nejlepší jsou náhodou ty pozdější série, přijdou mi o hodně vtipnější. Starý dobrý Homer a jeho šílená rodinka s Marge, Bartem, Lisou a Maggie, ta mě vždy nejvíce rozseká. A poklona před úžasným dabingem Vlastimila Zavřela či Lábuse, nejlepší dabing, co jsem kdy slyšel. Matt Groening se díky Sipsnům hodně proslavil. Nevím, co dál říct, je to úžasný seriál, který nikdy nekončí, slyšel jsem, že už se chystá 26. a 27. série, tak jsem hodně zvědav a tohle by měl být správný seriál pro mládí, mohu to velice potvrdit, lepší než Bakugani, nebo co všechno za skvosty se ještě vysílá, tak užívejte ! ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)