Simpsonovci

TV spot
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

Soni_borec

Podle mě nejgeniálnější seriál, který kdy vznikl. Dřív, když jsem chodil ze školy domů, tak první věc, na kterou jsem myslel, byla, že si v 6 hodin vezmu cereálie, sednu si do křesla a zapnu Simpsonovi na Prima COOL. Každá epizoda má originální téma, skvělé postavy a humor, který si dokáže udělat srandu snad z úplně všeho. A hlavně náš český dabing, který je podle mě lepší než originál. Některé epizody jsem viděl snad stokrát a nikdy mě to nepřestalo bavit. Bohužel ty novější epizody už u mě začali trochu ztrácet kvalitu a bylo vidět, že dobré nápady pomalu docházejí. Někteří čeští dabéři se taky časem prostřídali a u některých postav už to není takové jako dřív. Každopádně za dřívější epizody si to zaslouží plný počet. (100%) ()

Duke90

Tento seriál ani nepotřebuje mnoho slov... Všichni ho znají, všichni ho milují a všichni ho budou neustále sledovat když zrovna poběží v televizi. Jenom já, barbar, se klidně spokojím s občasnou projekcí, abych se dobře odreagoval.... ()

BATTLEOFILMS

Kultovní nahláškovanej seriál, který ne třeba představovat. Vždy si u něj odpočinu a pobavím což bych si dovolil říct že byl zámér celého seriálu. K tomu to ještě podtrhuje fantastický český dabing. No a jako celek to je úžasná nezapomenutelná podívaná. ()

BrunoA

Nejlepší seriál, který byl kdy natočen. S postupujícím časem sice ztrácí dech, ale pořád to je ještě neskutečný zdroj legrace, která je nejen trefně satirická, ale i inteligentní. Moje nejoblíbenější postavička je dr. Dláha ;o) ()

Kenneth

I když seriál obsahuje velké množství nadsázky, je to to nejreálnější a nejpřirozenější, co jsem z americké filmové produkce viděl. Až do zhlédnutí několika prvních dílů tohoto seriálu jsem měl pocit, že Američané jsou lidé z jiné planety - ty podivné problémy co řeší a ten, pro mě tak zvláštní, velmi často nepochopitelný smysl pro humor. Až Simpsonovi mě přesvědčili, že tomu tak není a způsobili, že skoro všechny ostatní americké filmové produkty u mě klesly ještě níž. I když je seriál skvělý, nemohu dát plný počet, protože kvalita humoru kolísá a někdy se octne až v oblasti trapna, a co nesnáším, jsou ty muzikálové pokusy. A taky Líza mi někdy pěkně leze na nervy svým uječeným projevem. Moje nejoblíbenější sezóny jsou 4 a 5. ()

Meescha

Tech 5* by uz neplatilo pro posledni serie (to je jen nastavovana kase, chtelo to uz skoncit, vzdyt mame Futuramu). Neda se vsak mluvit o nicem jinem, nez o kultovnim serialu, ktery je znacne prelomovy (kdo by si predtim pomyslel, ze se na neco animovaneho budou opakovane a s chuti divat vsichni, kdo maji radi humor). ()

L3G1ON4R

Nejznámější seriál všech dob, v podání Homera alis otce ochlastu a přihlouplého tlusťocha, Bárta alias nepovedeného syna s pravděpodobností průseru 99,9%, Marge alias vždy napravující rodinu jako mamka, Líza alias lepší vydání svého protikladu bratra Bárta s nekonečným sněním a nakonec malá Maggie jakožto nejmenší a nejmladší členka rodiny, která snad nikdy nevyroste! Když opomenu okolní postavy, vystačí nám tato skupinka pěti na dost hodin zábavy. ()

angyy

Hodnotím tento výborný seriál čtyřmi hvězdami. Na pět tento seriál rozhodně má, ale má dost nevyrovnané epizody. Musím říci, že tento seriál sleduji a alespoň jednou za díl se v Simpsonech objeví taková ukrytá bomba v podobě výborné narážky na všechno možné. Tato nastražená mina mě vždy naprosto odrovná. A když se k tomu přičtou ještě rozhovory Homera se svím mozkem, mám problém udržet se v křesle. Myslím ale že ty 4. hvězdy jsou tak vysoké, že ta pátá časem přibude. Ale kdo ví. 85% Tak nakonec musím tu pátou přidat. 90% bylo by to nefér. ()

hull

Nesmrtelný, nekonečný, neokoukatelný. Když se daří, tak se daří. Popcorn, který snad nemůže nikoho urazit. Po dlouhé době vysílání se stal živoucí legendou. ()

tenista

Tahle povedená rodinka nás baví už skoro 20 let a šťávu pořád neztrácí, doufám, že tvůrcům moře inspirace ještě nějakých těch pár let nevyschne. Je to samozřejmě kult, o tom není pochyb, ovšem v mém srdci budou vždycký první Přátelé! ()

ab.dul

Simpsonovi zná určitě každý a humor komixového seriálu je jedinečný a velmi vkusný, trefný a dokáže pořádně rozesmát. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)