Hlboko v karpatských horách sa nachádza mýtická a záhadná Transylvánia. Svet, kde zlo je všadeprítomné, kde nebezpečenstvo prichádza so západom slnka a príšery nadobúdajú podoby najhroznejších nočných môr. Sem pricestuje na pokyn tajného spolku legendárny lovec prízrakov Van Helsing (Hugh Jackman), aby premohol krvilačného zvodcu grófa Draculu (Richard Roxburgh). V boji proti Draculovi sa postaví po boku Anny Valeriovej (Kate Beckinsale) a snaží sa zbaviť jej rodinu po generácie trvajúcej kliatby. (TV Markíza)

Scaevola

H. Jackman vypadá jako mánička, K. Beckinsale onu zbrklou a přehnaně pyšnou mstitelku neuvěříte a z nadhledu "Mumie" zbyl jen zmatečný scénář, který se snaží sebrat všechno dostupné (rozuměj z horrorů 19. století) a svařit z takové směsky cosi použitelného. A Dracula R. Roxburgha je jen patetická parodie. ()

Bediczek

Vzpomínám si jak jedna spolužačka při hodině angličtiny vyprávěla jak na filmu byla v kině a že už se dlouho u ničeho tak nebála. Taky se mi při sledování proháněl mráz po zádech, ale asi ne ze stejného důvodu... ()

Winster

Jojo povedená záležitost, tenhle film jsem sledoval s bráchama vždycky v pátek od 20:00 a pak jsem si o něm povídali a ve mě zanechal opravdu krásný zážitek. ()

marekspanel

Oblíbené akční přihlouplé béčko, hlavně díky upírské tématice a Hugha s Kate. Na nic si to nehraje, hlavně baví, akce dost, efekty na úrovni, dobrá hudba a prostředí vč. Prahy, no a ten štěk Dany Morávkové..u toho se vždycky moc pobavím :D ()

detrew

Pokud od tohohle snímku neočekáváte víc než je, pak, veřte nebo ne, se můžete královsky pobavit :) stačí pak překousnout ty místy otřesné efekty a celkové nedostatky filmu a místo toho se soustředit na to pozitivní, např. vynikající Drácula ztvárněný Richardem Roxburghem a Hugh Jackman, který mi do jeho role vyloženě seděl. To celé samozřejmě podkreslené povedenou hudbou Alana Silvestri, bez které by film nejspíš vůbec nefunguval. Jak už jsem ale zmínil, film i jeho kvalitu beru takovou jaká je, přesto je ale pro mě někdy lepší pustit si kravinu jako tato, místo mně nic neříkajících do nebe vynášených filmů, a pak už jen sledovat jak Van Helsing likviduje jednu potvoru za druhou :) rovné 3* ()

Kontryhelka

Hodnotím velmi kladně, upířiny mám ráda. Van Helsing byl fešák,měl charisma a uměl to s těma bestiema. Drákulovy nevěsty byly kočky,ale když se změnily na monstra,tak i otrlýmu zatrnulo. Zahráli si i čeští herci.A natáčelo se i v Česku, což mně potěšilo. ()

KukulienkaHO

Ako crossover tzv. Universal Monsters to funguje na výbornú. Hugh Jackman má ako Gabriel Van Helsing skvelú charizmu. Vizuálne je to pecka. Pár chybyčiek film má, rovnako aj niektoré nevysvetlené udalosti. Ale to sa v tom ostatnom výbornom v pohode stratí. ()

Skylwalker42

Ha! Na první pohled to jako vypadá parádně zabalená bonboniera. Láká v podobě zvučného režiséra, na Jackmana v koženém kabátu a klobouku, na překrásnou Kate a na velmi dobré hudební podbarvení od Silvestriho....jako děcko jsem byl v biografu odvázáný. Ale nyní po letech zcela jiný pohled se dostavil. Když to však rozbalite a ochutnáte, zvracíte mnoho hodin. Větší slátanina nebyla snad natočena. Jackman je ultratrapný, Kate má krásný bílý chrup a tvář vždy bezchybně zachovalou, nevěstky bych si představoval spíše do nějakého studiového porna....spousta zběsilé akce, která je až škodlivé zběsilá. Jedinou dobrou indegriencí je zde soundtrack. Tento film si však nezaslouží takový hudební doprovod. Je to hrozný mišmaš. Dracula, Frankenstein a skáče zde vlkodlak. Kdepak, tohle už NIKDY nechci vidět. ()

veverysiak

To ešte neboli vizuálne efekty na takej úrovni, vtedy to nejako nevadilo, dnes sa chytáme za bruchá, v podstate je to rozprávka s očarujúcou Katkou a fešákom Hugom a sympošským upírbossom a kopcom dráždivých upírok, takže 35%. ()

Ronkar

Jedna hvězda za triky a jedna za sexy Kate Beckinsale (ale je fakt, že ta by byla sexy i kdyby byla oblečená v pytli). Jako celek céčková sračka, což je s ohledem na ten rozpočet dost zvláštní. ()

Tai_K_B

Nebyl to úplně brak, ale že by to bylo nějak závratně úchvatné, to zas taky ne. Taková dnes už běžná triková akčňárna, kde si nikdo nedělá hlavu s tím, že přece není normální, aby obyčejní lidé z masa a kostí ustáli bez jediného šrámu pád do propasti, propad třemi patry ztrouchnivělých trámů či náraz ve stovce do skály. Když už nějaký předmět letí, tak má nějakou setrvačnost a nemůže tudíž cestou zahýbat a strefovat se, kam se to zrovna hrdinům hodí. Dobře, pro upíry a vlkodlaky platí trochu jiná pravidla, ale lidi jsou prostě lidi. A při té myriádě triků se ani nedivím, že nebyl prostor ani čas dotahovat detaily v CGI k dokonalosti. Další problém byl nevýrazný hlavní záporák. Ačkoli mám jinak Richarda Roxburgha docela ráda, tady mi jakožto Dracula vůbec neimponoval – na arciupíra nebyl ani dost sličný, ani dost démonický, ale pořád tak jaksi něco mezi. Jediný docela povedený výstup měl, když mluvil o tom, jak pozná člověka podle tlukotu srdce, když se k němu blíží. Ale abych nezdůrazňovala jenom samá negativa, i pár humorných chvilek se našlo, a třeba to malé ale dějově vlastně zásadní intermezzo Dany Morávkové mě opravdu pobavilo. David Wenham mi v roli bratra Carla sedl daleko víc než jako Faramir a i pražské natáčecí lokace samozřejmě potěšily. No a ta jemná narážka na Wolverina, když Hugh Jackman vysunul ty adamantiově lesklé drápky… :-) Suma sumárum: semiáčkově obsazené béčko o upírech a vlkodlacích točené v ČR, trikově i atmosféricky průměrné, které se ale zaplaťpánbůh nebere příliš vážně, takže aspoň ty dvě hvězdičky za snahu mu myslím dát můžu. Nicméně stačilo mi ho vidět jednou. ()

Nakor

Pohoda akčňák v zajímavých kulisách. Výborné efekty, nálož patosu, akce stíhá akci, dialogy jsou vždy rychle odbyté, aby nezdržovaly a nenudily, jedna nelogičnost za druhou... pohoda popcornovka, nic víc, ale ani náhodou nic míň. ()

Sinclair

Ano tak takto nějak jsem si představoval, jak by asi vypadala parodie, která nevypadla z dílny Davida Zuckera. Během této popcornové zábavy jsem napočítal asi 8 "zparodovaných" filmů, nicméně veškerá zábava až na několik slaboduchých dialogů žádná. Jednu hvězdičku jsem dal oblíbené Kate za to, že se bohužel v tomto filmu herecky ztrapnila. Nutno ovšem dodat, že alespoň díky této filmové slátanině našla nového manžela (a starého opustila) třeba ji to tentokrát vyjde ... a přístě se vyhne těmto filmům patřícím do plytké zábavy stylu jedné nejmenované televziní stanice N**A. ()

Imouse odpad!

Je opravdu k nepochopení, proč se snaží být v dnešní filmy tak nepůvodní. To co bylo příšerné v Lize výmečných je tady k nesnesení. Takové změlčení charakteru, které proběhlo u Frankensteina a drákuly mě doslova pobouřilo. Vize Van Helsinga jako drsňáka trousícího hlášky, které mu psal snad sám Troška, je odporná. Herecké výkony a pompézní hudbu ani nebudu komentovat. Vtipy jsou upocené a "fór" s krávou by se mi líbil snad jako 7 letemů chlapci. Člověku je až smutno co se v Hollywoodských filmech stává z klasických postav. Snad jednou pomine nadšení z digitalních triků a začnou se točit originální filmy. ()

StaBa

Wau, nevím proč, ale zpočátku mě při hudbě běhal mráz po zádech. Asi tou atmosférou. Postupem času to sice přešlo, ale přesto tři hvězdičky. Škoda, že Morávkovou taky některá z něvěst nevycucla, to by pak mohlo být třeba i více hvězdiček :-)) ()

Zerthimon

Postava ze Stokerova díla přeměněna na Supermana kosí všechny známé i neznámé potvory ze starých hororů. Velice špatný scénář, velice špatně zahraný hlavní zloduch a několik našich herců ve velice špatném filmu. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (viac)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (viac)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (viac)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (viac)