Hlboko v karpatských horách sa nachádza mýtická a záhadná Transylvánia. Svet, kde zlo je všadeprítomné, kde nebezpečenstvo prichádza so západom slnka a príšery nadobúdajú podoby najhroznejších nočných môr. Sem pricestuje na pokyn tajného spolku legendárny lovec prízrakov Van Helsing (Hugh Jackman), aby premohol krvilačného zvodcu grófa Draculu (Richard Roxburgh). V boji proti Draculovi sa postaví po boku Anny Valeriovej (Kate Beckinsale) a snaží sa zbaviť jej rodinu po generácie trvajúcej kliatby. (TV Markíza)

Spooner

Původně jsem se rozmýšlel jestli na tento film mám vůbec jít .Podle některých názorů to toiž není moc dobrý film,ale já jsem nakonec poslechl svůj instinkt a udělal jsem sakra dobře.Stephen Sommers mě totiž vždycky mile pobaví a nechá mě při filmu jak se říká vypnout.A to já dělám sakra rád.Akce se střídá s humorre a zase naopak.Pravda někdy se tvůrci až moc odvázali,ale to je občas i dobře.I herci mě příjemě překvapily.Hugh Jackam předvedl dalšího svého akčního hrdinu přesně takjak to mám od něj rád.Kate Beckinsale nebyla nakonec tak špatná jak jsem čekal David ,,Faramir" Wenham umí příjemě pobavit.Richard Roxburg neměl v roli Drákuly dvakrát lehkou úlohu.Vzít tuto roli po legendě jako je Bela Lugosi je fakt odvaha.Podle mě se ani nesnažil jít v jeho stopách a udělal dobře.Drákulovi nová image prospěla.Daná Morávková opravdu pobaví,ale toho Vašuta tam nějak nemůžu najít(i když ne že by mi scházel).Prostě jde o dost vydařenou hororovu akční komediii,která i přes svou délku nenudí. ()

2Pac

Akcia zacne prvou sekundou filmu a koci tou poslednou...To je vsak jedina dobra vec na tomto filme.Vsetky akcne sceny su preexponovane a mne pripadali velmi nelogicke. Na to, ze mam akcne filmy rad, hodnotim Van Helsinga velmi kriticky, lebo len bezhlava akcia bez vhodnej vyplne je strata casu.Nebyt krasnej Kate Beckinsale a celkom peknej zaverecnej sceny hodnotim to este horsie. ()

Davies182

Neskutečná akční jízda bez mozku s nadupanými cool efekty pro každého blázna, který holduje fantasy, a temným filtrům. Hodnocení jsem si osobně malinko zdvihnul díky skvělé hudbě, která velice příjemně dokresluje atmosféru. ()

gogo76

Keď si spomeniem ako som sa pred vznikom tohto filmu naňho tešil , chce sa mi plakať.Či smiať?Ani sexy dvojica hlavných predstaviteľov nezachráni tento guláš ,ktorý stál neuveriteľné peniaze.Myslím, že film si nezaslúžil skladateľa veľkosti A. Silvestriho.Film uháňa šialeným tempom, z ktorého vás rozbolí hlava a bolieť neprestane až do konca.Žasnem ako sa dajú milóny dolárov pretaviť do tak nič nehovoriacej zlátaniny.Slovo zlátanina v tomto filme naberá nové rozmery.Dávam dve ,ani neviem začo.Asi za hudbu a Kate...vyberte si.30%. ()

Mahalik

Van Helsing není špatný film! Jen měl prostě smůlu, že se dostal do rukou Stephena Sommerse, který tím pádem vytvořil další pokračování Mumie. A stejně jako v Mumii tak i v Helsingovi se nachází poskok hlavní postavy, který je protivnej jako moucha a nemá žádné opodstatnění a akorát prudí. Hugh Jackman je sice borec, ale s Kate Beckinsale jsou bohužel tím jediným čím film může zaujmout. Ba ne málem bych zapomněl na úchvatnou hudbu Alana Silvestriho ze které jde husí kůže. Richard Roxburgh by měl po téhle roli zalézt do skříně a Dana Morávková by měla dostat Zlatý glóbus :D ()

pepo

Na 1.pozretie 3*...skvelá pocta universalu a jeho filmom.teda dúfam lebo ak to bolo myslené vážne tak je to je to jasné 2*.jedna za celkový look filmu a druhá za hudbu.A ak je to tak vážne myslené tak jasných 5*.ja som radšej zvolil zlatú strednú cestu.Na 2. pozretie - NEBOLO to myslené vážne.ale aj tak trošku pochybujem, takže dám len 4* ()

Reiniš

Míti ve filmu Draculu, Frankensteina, Vlkodlaka a Van Helsinga není vůbec špatný nápad. Jenže Sommers se tentokrát trochu upsal. Film do nás z počátku naláduje spousta odkazů, má to dobré tempo, výpravu i triky. Jenže od souboje s upírkami se film začne neuvěřitelně drolit. Hrdinové jezdí tam a zpátky, při tom skáčou (zavěšeni na lanech) jak míčky gumové a následuje spousta nelogičností a rádoby zvratů. Herci buď okatě přehrávají nebo jsou nevýrazní (což vadí především u mdlého Jackmana). Bylo tu zaděláno na víc, něž na sice stylový ale jinak nezvládnutý chaos? Myslím, že ano. ()

FlyBoy

Po boku vďačne rozpustilého "Deep rising" sa do pozoru hlási nekonečne nesúdny "Van Helsing" a stáva sa tak jedným z najprijateľnejších exemplárov Stephenovej filmografie. To čo ma v iných (masovo populárnejších) patvaroch tohoto skúseného motovidla iritovalo - teda z hľadiska intenzity povrchného zážitku nemohúce nakladanie s CGI, nezaujímavá voľba + vykreslenie postáv, neustále vršenie debility na úkor snahy ju vtipne symbolizovať - sa v hlboko v rumunských Karpatoch mení na približný opak. Mastnými efektami upravené "pole pôsobnosti" je tak ohavne priťažlivé, že by sa tam človek najradšej vydal na rýchlu exkurziu, zástup všakovakých verzií známych monštier s mrštnou agilnosťou proti aussie bombardérovi Jackmanovi a jeho pomocníkom je taktiež zážitok vskutku nevšedný a hlavne predlohou nezviazané komiksové postupy robia tento špásovný nezmysel ešte viac easy-going než sa na prvý pohľad zdá. Slepo vyčítaná/odsudzovaná nedejovosť či sterilná akčnosť je klasickým príkladom davovej psychózy unavených konzumentov, ktorí si neuvedomujú (alebo skôr neriešia) vopred danú filozofiu konceptu a na miesto rešpektovania/užívania si zámerom totožného len nie tak user-friendly zabaleného bijáku si radšej sťažujú v duchu oklamaného zákazníka pričom sú schopní kontinuálne prispievať k nadhodnocovaniu iných, nemiestne vyhypovaných spektáklov. Hotová tragikomédia. ()

Xmilden

V době kdy byl Sommers na pomyslném vrcholu si usmyslel, že si může dovolit vůči divákovi cokoliv. Van Helsinga beru jako přešlap. Non stop akci zase tolik nemusím. Jackman dojem moc nezachránil a ty digitální orgie jsou celkově moc dlouhé. 50% ()

oli.G

Strašne bezduché, prázdne a priblblé, ale... who gives a fuck? Digitálnych efektov je tu oveľa viac, než sa patrí, a miestami nepôsobia ani trochu vierohodne (Mr. Hyde pripomína niečo medzi Hulkom a Shrekom, to fakt stojí za to), no medzi pixelmi DVD obrazu sa to akosi stratí. Hugh Jackman cool, Kate Beckinsale sexy, niektoré scény audiovizuálne dokonalé (a niektoré naopak takmer nepozerateľné), celkovo by som to videl na 3 hviezdičky s tým, že z klasík Universalu som nevidel absolútne nič. ()

Real Tom Hardy

"VAN HELSING, I DON'T WANT TO GO TO TRANSYLVANIA!" ------- Skvelý úvod, Paríž, Notre Dame a Eiffelovka. Sommers to mohol ešte trochu podržať v Paríži, no ale čo už, (ne)chceli sme ísť do Transylvánie. Prvou akčnou scénou v rumunskej dedine sa všetko, čo sa aspoň trochu blíži k dobrému, končí. Zvyšok nudný, fádny, nezaujímavý. ()

Divočák

Není se co divit, že od Van Helsinga už Sommers nic nenatočil (a to se přitom při premiéře chvástal, že má nápadů na celý seriál). VH je totiž šílený úlet. Sommers do toho vlepil co mohl, bezmyšlenkovitě porušil snad všechna žánrová pravidla, do role Draculy obsadil šíleného Richarda Roxburgha ?#!@% a z Frankenstaina udělal komixového zombiemutanta. No, aspoň že ta Morávková vleze do postele uplně každému, takže ve filmu se objeví i nějaká ta česká stopa a božské Kate ty přiléhavé sexy oblečky zkrátka nehorázně seknou;) ()

Phobia

Znáte tu o pejskovi a kočičce, jak kuchtili dort? Případně jak Já I. a Atakdále dělali v "Byl jednou jeden král" lívanec pro celé království? "Van Helsing" je zrovna taková "pochutina": vzaly se všemožné, vzájemně se vylučující ingredience, všechno se to najebalo do jednoho filmového hrnce... a výsledkem je sajrajt, ze kterého se nepoblije a neposere jen "gurmán" s velice silným žaludkem. Vizuálně to sice není až tak špatné, ale raději doporučuji dívat se 145 minut pouze na plakát k tomuto filmu - pro uchování vašeho psychického zdraví (také pro uchování obsahu střev a žaludku uvnitř) je to mnohem, mnohem vhodnější. Za onu povedenou vizuální stránku a efekty hodnotím přemrštěnými 25%. Edit: vidím, že příměr s pejskem a kočičkou už tady padl - on se skutečně přímo nabízí k téhle nechutné slátanině. ()

darkrobyk

,,Jste vrah nebo svatý muž, pane Helsingu?" ,,Od každého trochu." Ano, od každého trochu má i tenhle film. Comicsová vyprávěnka v gotickém kabátě staví na působivém vizuálu, vydařených efektech a horrorových ikonách - a těch je požehnaně - Dracula, Van Helsing, vlkodlak, Jekyll a Hyde, Frankenstein a jeho monstrum, Igor, Q (James Bond) - asi jediná postava mimo žánr, skřeti... a samozřejmě důležitou roli zde mají akční scény mnohdy popírající fyzikální zákony (což je pro comics často typické). Pobaví i rozličné odkazy, z nichž asi nejviditelnější jsou gremlinovské kokony. Mozaika drobných příhod je jak vydařený omnibus (ne autobus). Jediné, co mi vadilo, je absence větší temnoty a krve. Z lovu lidí upířími kráskami se tak místo masakru stala nevázaná bžunda. Škoda....Viděno 4x. ()

paascha

dlouho jsem váhal nad odpadem, ale úcta k Van Helsingovi nedala jinak. Navíc roztomile vyšpulená Morávková a další z mých oblíbených českých mikrostars a jejich smrt:-)) to stálo za vidění ()

Kass

"Van Helsing" je špatný film. Provází ho zběsilá akce, což by samo o sobě určitě nevadilo, kdyby se ovšem neodehrávala na pozadí naprosto chaotického, nesmyslně přeplácaného a bezduchého příběhu. Společně se špatným filmem padají až na samé dno i herecké výkony zúčastněných, jež se svou úrovní vyrovnají leda tak ochotníkům z Amerického Ninji 8. Nikdy bych nevěřil, že charizmatický H.Jackman může být tak odpudivě jalový. D.Wenham roli tupého přicmrndávače snad dostal za trest. Třešničkou na monstrózním dortu je postava frankensteinova monstra, které svým -i want to live- je parodií sebe sama. Ale pozor!! "Van Helsing" v žádném případě parodií býti nechce, poněvadž obsahuje řadu "vážných" rozhovorů, za které by se nemuseli stydět ani P.Parker s tetou May. Nejlíp nakonec dopadla K.Beckinsale, která na skutečnosti, že skvěle vypadá, nemohla naštěstí nic zkazit - nic jiného se tady od ní (zaplať pánbůh za ty dary :-)) ani neočekává. Na to, že tenhle omyl stál 150 mil.dolarů vypadají efekty a výprava poměrně odfláknutě (se špatným filmem asi padá zakonitě úplně všechno), ale nezoufejte, protože pokud je vám míň než 9 let a maminka vás nachá dívat se, je možné, že se vám "Van Helsing" bude (nějakou dobu) líbit. :-) ()

Fiftis

Celkom jazda, ak vypnete mozog a budete sa pozerať na to čo sa pred vami bude diať, budete sa baviť. Ak nad všetkým budete premýšľať, zle skončíte. A inak je Van Helsing slušne zahraný, ale to ostatné.. Efekty priemerné, hudba zaujímavá a scenár ako by bol spojením niekoľkých príbehov bez hlavy a päty. Neviem, či je lepšie, keď Stephen zvolil nie čistú hororovú schému, ale pridal humor a zopár ďalších vecí rovnako ako u Múmie. Bohužiaľ v tomto prípade je humor absolútne nulový. Čakal som úplne cool a vtipné hlášky Van Helsinga, ktoré sa fakt nekonali. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (viac)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (viac)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (viac)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (viac)