Už od detstva riešia Shaggy Rogers, Fred Jones, Velma Dinkley a Daphne Blake záhady po celom svete so Shaggyho maznáčikom, Scoobym-Doo, ale ich najväčšia záhada ešte len príde, keď Blue Falcon najme Shaggyho a Scoobyho, aby zmaril úsilie Dicka Dastardlyho spôsobiť psiu apokalypsu. (Continental film)

blondboss

Scooby-Doo prvýkrát v 3D a na veľkom filmovom plátne v najmodernejších technológiách a animáciách. Bohužiaľ funguje len prvá polka filmu, tá druhá sa už zmení na nejaké divoké dobrodružstvo totálne odklonené od záhadných atmosfér typických pre Scoobyho príbehy. Takže nič prevratné sa tu nekoná, ale aspoň potešilo cameo animovaného Simona Cowella. 60 % ()

mokki5

Jakožto skalní fanoušek už od dětství téhle Scoobyho ságy jsem se hodně těšil... bohužél přišlo zklamání. Ne že by se mi nelíbilo zpracování animace to se celkem povedlo, ale i Scoob doplatil na dnešní moderní dobu. Nejenže to krapet ustoupilo z toho svého zajetého chytání maskování padouchů a dostalo to ten superhrdinský nádech jako vytažený z komiksů od Marvelu ale podstatně to snižoval i otřesný český dabing. Ale abych jen nekritizoval tak to bylo celkem zábavné a ta úvodní půlhodinka byla vcelku pěkná. ()

Nih

Animácia výborná, dá sa na to aj zasmiať, len príbeh trochu... no neviem.... .... bol lepší v seriáli, ako vo filme. A nebol zlý. Chválim tvorcov, že si s tým dali takú námahu. Tento film si určite zaslúži 4 hviezdičky. ()

CheeseFigure

Jedná sa o mix superhrdinského príbehu a honby za pokladom s tým, že hlavnými postavami je Scoobyho gang. A poviem vám, tá parta mi bola nesympatická. A to som na nich vyrastal. Scooby a Shaggy sa správali typicky, i keď tá Shaggyho žiarlivosť mi prišla od veci. Tvorcovia zrejme chceli ústredné duo rozhádať, ale mohli to postupne budovať, takto Shaggy pôsobí ako blbec. Plus sa mi nepáčil jeho hlas, bol by som za zmenu dabéra. Z Freda nie je vodca skupiny a plánovač, ale tupý krásavec spoliehajúci sa na svaly, ktoré aj tak moc nepredviedol. Daphne je klasická pekná tvárička skupiny, však v závere aj pomohli jej simpovia. A Velma je mozog celej skupiny, mierne arogantná (alebo len mne tak občas prišla?) chodiaca encyklopédia, ktorá si nezabudne zakričať o ,,toxickej maskulinite". Och, a čo sa týka trojice okolo Blue Falcona. Blue Falcon je dement, jeho pes je z neho otrávený a najšikovnejšia z trojice je černoška. Hmm, chlapi sú hlúpi a baby všetko vyriešia. Že by sa na Scoobym podpísal novodobý trend? Ale klamal by som, keby som povedal, že ma to nebavilo. Je tu pár vtipov, na ktorých som sa dobre zasmial (F-bombs). Taktiež je preč klasická schéma gaunera skrytého za maskou, gauner je známy takmer od začiatku. A som s ním spokojný. Dick Dastardly je zábavný animovaný zloduch s fajn motiváciou. Ako celok nie je Scoob! to, čo by som od Scoobydua čakal, ale bavilo ma to a pokračovaniu by som sa nebránil. ()

sadsammy

Scoob! není špatný animák a rozhodně stojí za skouknutí s dětmi nebo s kamarády v podzimní smutný večer. Humor je docela snesitelnej a příběh celkem taky jde. Za mě je tu hlavní plus dostává animace a vizuálně to nevypadá vůbec zlé. Pro ty, co vyrůstali na tychto animakách Hanna Barbara možná budou trochu zklamaní, ale já to spíše brala jako dobrou snahu o něco novýho v tomto stylu a dát příběh Scooby do nového systému a nové auditorii, protože asi nikdo z teenegerů a děti neviděl Scooby Do z 1990, takže at to bude zahajeno. ()

anicca

Tento filmík ma popravde trochu sklamal...Tešila som sa na Scoobyho ako ho poznám a tu to bolo celé akési ukričané, dej postupoval strašne rýchlo, skákal od jedného ku druhému, dejové efekty boli strašne hlučné, stále sa niečo bortilo, lámalo, padalo....Až som z toho bola časom dosť unavená a viac ako dve hviezdy určite nedám. ()

T.O.M.

Zas jedna z 3d adaptací klasiky, kde převládl zjevně pocit, že úplně stačí, že mají přece 3d grafiku. Ta jedna hvězdička je za grafiku, kdy se ten převod do 3D nad očekávání dobře povedl. Hanna-Barbara si tam akorát recykluje své dávno zapomenuté postavičky, Příběh slabý bez jakékoliv solidní záhady a dobrého odhalení pachatele, Modrý sokol je jen prázdná figura co akorát celou dobu leze na nervy a jediná schopná osoba je v souladu s tím, jak velí trend diversity, afroameričanka. (Ne že by nemohla být, ale ta postava je tak nesnesitelně plochá a dokonalá, vedle zcela neschopného bílého muže Modrého sokola jr., že prostě nedává smysl, proč by s ním dělala - působí to celé strašně uměla) ()