Alias

• Česko Alias (viac)
USA, (2001–2006), 73 h 30 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

J.J. Abrams

Jennifer Garner, Ron Rifkin, Kevin Weisman, Victor Garber, Carl Lumbly, Michael Vartan, David Anders, Merrin Dungey, Bradley Cooper, Mía Maestro, Lena Olin (viac)

Sydney Bristowová je mladá, inteligentná, atleticky zdatná študentka. Má priateľa Dannyho, ktorý si ju plánuje vziať. Jej zaujetie pre česť a spravodlivosť ju dovedie do supertajnej organizácie SD-6, zvláštnej složky CIA. Prejde náročným výcvikom a postupne sa kvalifikuje na špičkovú agentku. SD 6 velí despotický a nebezpečný Arvin Sloane, ktorý zdôrazňuje fakt, že nik nesmie vedieť o skutočnej náplni jej práce. Jeho vlastná žena je 20 rokov presvedčená, že pracuje v banke. Sydney však neodolá a v záchvate entuziazmu prezradí svoje tajomstvo Dannymu. Netrvá dlho a SD-6 Dannyho zavraždí. Sydney pochopí, že sa zaplietla s nebezpečnými ľuďmi, ale na vycúvanie je už neskoro. Pochopí, že SD-6 nie je vládnou organizáciou, ako si myslela, ale tajnou spojkou širšej siete, ktorá pracuje proti USA. Túžba po pomste ju dovedie do skutočné CIA, ktorej ponúkne svoje služby. Bude dvojitou agentkou, zdanlivo pracujúcou v záujme SD-6. Jej spojkou v CIA je sympatický agent Michael Vaughn, ktorému Sydney nie je ľahostajná ani ako človek ani ako žena. V SD-6 pracuje aj Sydneyin otec Jack Bristow, ktorý je takisto dvojitým agentom CIA. Sydney v snahe zničiť SD-6 postupne získava dôveru svojho šéfa a kolegov, no s jej pribývajúcími úspechmi raste aj nebezpečenstvo prezrazenia.
V úlohe americkej Nikity alebo Jamesa Bonda v sukni sa objaví krásna a presvedčivá Jennifer Garnerová. Za sebou má úspešné účinkovanie vo vojnovej ľúbostnej dráme Pearl Harbor, v Spielbergovej komédii Chyť ma, ak to dokážeš a v komiksovom hite Daredevil. Jennifer podpísala zmluvu s tvorcami seriálu Alias do roku 2008. Za úlohu Sydney Bristowovej bola nominovaná na cenu Emmy a získala za ňu Zlatý Glóbus. Tvorca seriálu Jeffrey Abrams je napriek svojmu relatívne mladému veku úspešným americkým scenáristom a producentom. Je tvorcom úspešného seriálu Felicity a filmových megahitov Armageddon a Navždy mladý. (oficiálny text distribútora)

Thelonius

Svižný dej, akcia, konšpirácie a nie je to blbé. Veľmi dobrý seriál, no v určitých momentoch mi to pripomína skôr špionážnu telenovelu. ()

X_B_D

Čekal jsem něco lepšího než Nikitu, ale prozatím jsem dost nespokojený, protože seriál o Nikitě byl určitou nadsázkou, ale tady si hrajou na činnost tajných služeb a to vypadá dost humorně. ()

MRK

Moja srdcová záležitosť, ktorej u mňa nemôžu konkurovať ani 24 ani Nezvestní. Ja tu žeriem proste všetko: Jenifer Garner, akciu, hudbu, zápletky, atmosféru a každý jeden diel bol u mňa očakávaný viac ako vianoce... ()

oceanic6

Nadupaný serál plný adrenalínu ktorý od začiatku do konca nestratí nič zo svojho kúzla. Fantastická Jennifer Garner na pozícii hlavnej hviezdy seriálu nemá chybu a v seriáli sa objaví aj vela hercov ktorí si potom zahrali v seriáloch LOST alebo Heroes. J.J.Abrams si tu vyskúšal všetky svoje triky , metódy, neustále šokovanie pomocou nečakaných zvratov a doviedol to v roku 2004 k dokonalosti seriálom LOST... Alias patrí medzi najlepšie seriály aké kedy vznikli! ()

Mesmeric

Tak jsem jednou takhle večer zapnul tv a co nevidím, běží tam nějáký pro mě neznámý seriál se slíčnou Jennifer v hlavní roli. Počáteční skepsi z dalšího tuctového seriálu o CIA, vystřídal zájem o příběh, sic jsem viděl první asi 6. díl, tak jsem se rychle zorientoval, zdál se originální-kupodivu na noční seriál. Další týden už jsem nedočkavě seděl u tv a hltal každou další minutu. Akční život agentky Sydney Bristow mě doopravdy nadchnul a podobný seriál jsem doteď hledal marně. Vyzdvihnul bych obzvlášť výkon Victora Garbera, leckdy mě mrazilo v zádech co všechno byl schopen provést jako důstojník CIA pro "vyšší dobro". Je to jeden z mála seriálů, na který se rád dívám znovu, sic jde hlavně o akci a ta se i okouká, ale veškerá spletitost příběhů hlavních hrdinů mě udivuje dodnes. Dávám 5 hvězdiček a dal bych 6, kdyby to šlo za Quentina Tarantina ()

Ailly

J.J.Abrams je seriálový boh. Čoho sa chytí to si ma získa a Alias tomu nie je výnimka. Jennifer tu má mnoho tvárí, krásna je v každej z nich, s agentom Vaughnom jej to veľmi svedčí, postava jej otca je výborná a naozaj najviac som zbožňovala diely do ktorých zasahovala aj jej matka Irina Derevko. Nie je snáď jediná postava ktorá by sa mi nepáčila alebo zdala zbytočná, Marshall, Sloan, aj Sark, všetci mali svoje miesto a zmysel. Akčné scény napínavé ako sa patrí a zvládnuté na vysokej úrovni (uvedomme si že ide o seriál, žiadny Matrix), a celá hlavná dejová línia okolo Rambaldiho tak tajuplná a záhadná že som ani nepočkala kým prejdú záverečné tituly a zapínala som ďalšiu časť. Vlastne boli časy keď som so Sydney žila deň aj noc s prestávkami na základné existenčné potreby. Môj najobľúbenejší seriál vôbec. ()

DVCAM

Dokoukáno teprve teď a 5. série byla k nepřečkání - ne, že by vadil nápad, jak konečně rozetnout Rambaldiho, ale sympatie vůči hlavní hrdince značně ochladly. Vadily mi chyby postav, náhlé změny v charakteru, naivita a nesmrtelnost - tolik k páté sérii a počet hvězdiček **. J.J.A. mě přesto baví, takže první série ****, druhá série *****, třetí série ***, čtvrtá série *** a pátá již zmíněné **. Celkově 3 a půl. HOWK! Jdu na Fringe... ()

zemelu

Velkou škodou bylo nasazení do pozdních nočních hodin. Seriál neměl ten správný počet diváků, který mu příslušel. Mohl fungovat jako skvělý rodinný seriál, kde se snoubí vše. Drama, napětí, akce, love story, mysterie. Seriál skončil na vrcholu. Hodnotím ***** ()

VanThomass

Naprostá špička mezi seriály o tajných agentech. Prostě Sydney Bristowová přiroste k srdci snad každému a těch 5. sérií uteče jako voda. Je škoda, že tak kvalitní seriál nepokračoval dál, ale je pravdou, že občas už bylo znát, jakoby scénáristi ztráceli dech a příběh tak stagnoval, ovšem naštěstí to nebylo jako u LOST v rámci sérií, ale epizod. J. J. Abrams prostě umí, o tom není pochyb a Sydney by bude opravdu upřímně chybět... Nezapomunenutelný je také génius/popleta Marshall, jehož osobytost mi hodně často opravdu dostala. ()

endoskop

Veľkým plusom seriálu je nepochybne Jennifer Garner, ktorá je ako Sydney Bristowová presvedčivá, a k tomu sa na ňu dobre pozerá. Pár časti trvá, kým sa seriál rozbehne, ale potom to vážne stojí zato. Hlavne prvé dve série sú vynikajúce, tretia je už trochu horšia, ale stále je to ešte ten pravý Alias. To sa nedá povedať o štvrtej sérii, ktorá je epizódna. Nieže by to bolo zlé, ale (pozor, nasleduje klíšoidná fráza) už to nie je to, čo to bývalo. Piata séria sa znovu začína zaoberať príbehom, ale (znova to zopakujem) už to neni to, čo to bývalo. Ale nie je zlé a niektoré časti ma dokázali strhnúť rovnako, ako za starých čias. Čo sa týka kvality seriálu ako takého, hlavnými pozitívami sú akcia (ktorá mi pomohla "prekonať" prvých pár nudnejších epizód), postavy s dobre obsadenými hercami a príbeh okolo Rambaldiho. Aby som len nechválil, treba spomenúť, že nie vždy je všetko logické a Sydnine bojové výkony sú aj napriek efektnosti niekedy prehnané. To ale nič nemení na tom, že je tento seriál nezabudnuteľný. ()

martin1m2

Môj TOP seriál, moja srdcovka - dodnes neprekonaná !!! J. J. Abrams je môj hrdina :) Zbožňujem ho, videl som všetky jeho seriály, a všetky sú úžasné. Čo čakať od ALIAS ? Sexy špiónka Sydney Bristow (Jennifer Garner), študentka, priateľka, ktorá vždy pomôže, neustále sa háda s otcom, ktorého poriadne nepozná, oplakáva matku, ktorá vlastne ani nie je mŕtva, klame snúbenca, priateľov, všetkých a pritom neustále zachraňuje svet a zbiera Rambaldiho artefakty po všakovakých kontinentoch po celom svete ... Počas tejto akčnej jazdy majstrovsky mení imidž a priliehavé kostýmčeky (počnúc blond zbohatlíčkou, nebezpečne akčnou upratovačkou, sado-maso hriešnicou v koži s bičíkom a sexy vampom v červenom spodnom prádle kdesi vysoko nad Atlantikom atd. atd. ;)) ... Šialená, ale šialená super jazda ... Nechápem, prečo má LOST v pozadí takú mániu, fanúšikov, hodnotenia atd ... ked ALIAS si to zaslúži nemenej ... Pravdepodobne to bude tým, že seriál dávali neskoro v noci televízne stanice oboch našich krajín a internet nebol rozšírený tak ako dnes ... Seriál jednoznačne odporúčam ... P.S.: Treba vyčkať 1. sériu, ktorá predostrie situáciu a poskytne pohľad na možnosti a zápletky. 2. a 3. séria sú to NAJlepšie čo v danom období na poli seriálov existovalo ... a to doslova! Tie nervy a napätie každý týždeň čakať na novú epizódu, lebo to čo sa tam dialo ... :O Dodnes sú tie série TOP a nikdy neomrzia. 4tá séria naopak neskutočne sklame po predchádzajúcich 2 skvostoch ... doslova som trpel na klišé a nudu ... Nakoniec som aj bol rád, že 5tou sériou skončili aj keď by som seriál pozeral aj ďalej a dodnes mi niečo podobné na poli seriálov chýba. 2. a 3. séria sú vrcholom tohto seriálu ... A tie postavy :P Otec dvojitý agent, muž mnohých tvárí ... Matka prefíkaná šarmantná žena, kúzelná, láskavá, nebepečná sviňa, špiónka KGB :P To je ale rodina :D Mačiatko Lauren z 3tej série ;) Investigatívny novinár Will, Francie tiež nie je na zahodenie ... Videl som to celé už 3x, mám to doma a pozriem si to ešte niekoľko krát. A J.J. Abrams si tu odskúšal viaceré fígle, ktoré potom použil v televíznom megahite LOST. 1. séria - 80 %, 2. séria - 100 %, 3. séria - 100 %, 4. séria - 60 %, 5. séria - 80 % ()

majorW

1. serie - nevidel jsem 2. serie - 4* 3. serie - 4* 4. serie - 3* 5. serie - 5* Opravdu vyborny serial nataceny po celem svete, casto i v Praze. ()

Shameeka

První série mě přestala bavit asi tak ve třech čtvrtinách a to nepřestalo až do 13. dílu 2. série, kdy se to konečně přestalo odehrávat v SD-6. Od 14. dílu jsem byla úplně nadšená - asi proto, že mám ráda Michaela Vartana, tak jsem se nemohla dočkat, až budou konečně spolu. Od 2. série jsem si na Alias vytvořila úplnou závislost. Je jasný, že Alias je hodně nadsazený, často je to skoro sci-fi, ale když se chci pobavit a odpočinout si a nemám náladu na sitcomy, pouštím si Alias. Konečně inteligentní seriál, u kterého se nenudím a nemůžu se dočkat dalšího dílu. ()

sugar80

Intelektuálně nepříliš náročný špionský seriál se sympatickou Jennifer Garner v hlavní roli mladé agentky, která bez milosti likviduje všechny zloduchy. Jennifer je sexy, všichni kolem ní pořád kují pikle a ona mezitím neutralizuje všechny hrozby v Rusku i na Středním Východě. První řada je spíše rozjezdová, další jsou lepší. ______ PLUSY: Jennifer, svižná akce, různorodí padouši ______ MÍNUSY: Trochu překombinované (špioni, dvojití špioni, kontrašpioni), nevyrovnaná kvalita dílů ()

krapeii

Bejvávalo to 4 hviezdičky, ale tie posledné série sú už ako telenovela, zo super špiónskeho seriálu sa to zmenilo na šedý (pod)priemer. Škoda, lebo Michael Vartan je sympaťák. ()

NavzdyMlady odpad!

Totálna hovadina. Žiaľ, pár dielov som videl, najväčšia hovadina bola asi ruská agentka Anna, ktorá bola ČERNOŠKA :D , to akože naschvál alebo si v USA myslia, že aj Rusko je multietnická krajina, kde žijú samí prisťahovalci? Ešte raz, ruská agentka Anna černoška, to je chliev na entú. A vie Jennifer Garner urobiť aj iný ksicht ako utrápený výraz s našpúlenými perami? Nemôžem ju vystáť, ak je ona herečka, ja som grónsky černoch :D ()

Opavius

Pro začátek se musím přiznat - Jennifer je mi opravdu sympatická, vlastně mi někoho blízkého připomíná a proto sem si řekl, že zkouknu postupně všechny její "lepší" filmy... no... pár dobrých rolí má, to ano, herečka je to dobrá. Dlouho jsem "kroužil" kolem Aliasu a říkal si, nezačínej rozkoukávat nějaký seriál, studuješ a nemáš na to čas... ale nakonec mi to nedalo a pustil si první díl. A musím říct... nevzpomínám si, kdy mě naposledy něco tak moc zaujalo. Ano, není to ten nejlepší seriál všech dob, to ani tvrdit nechci (navíc ani nemohu, neviděl sem zdaleka všechny), nicméně určitě patří mezi špičku, minimálně co se agentského žánru týče. Perfektní režie, opravdu originální scénář a až na drobné výjimky opravdu výborní herci - pro většinu z nich to byla vlastně jejich životní role, Jennifer, teda pardon, Sydney Bristowovou, nevyjímaje. Že je tedy její největší role Daredevil ? Elektra ? Kdeže... tam byla opravdu dobrá, ale není to skoro nic oproti 5ti sériím tohohle seriálu. Pro něj se prostě narodila a snad si ani nedokážu představit pro tuhle roli jinou herečku, opravdu... asi tam má svůj vliv i to, že má tu "akčnost" v sobě a tak bojové scény působí dobře a role agentky jakbysmet. A ostatní herci ? Téměř dokonalá symfonie, každý má v seriále svou nenahraditelnou roli a nejde si je nezamilovat. Proto jsem o prázdninách (naštěstí se čas našel) musel na jeden dech vše dokoukat, to jednoduše nešlo jinak... První série, hodně dobrý start, druhá a třetí série graduje, čtvrtá také moc dobrá a patá, místy už lehce pokulhávající (ale to se ani nedivím vzhledem k tomu, jak pestré scénáře a náměty do té doby byly), nicméně stále výborná a příběh uzavírající (nebudu prozrazovat jak). Prostě... jedno shlédnutí nestačilo, musel jsem znova a vychutnávat si každý detail... Takže, jestli máte alespoň trochu kladný vztah k akčním seriálům, tohle nesmíte vynechat! Za mě, 90% P.S. Musím ještě pochválit český dabing, který se opravdu moc povedl (dokonce lepší jak originál) a je opravdu škoda, že tenhle seriál vysílali u nás až v noci a tak moc známý není. A co se týče Jennifer, tak pro mě to už bude navždy Sydney Bristowová :-) ()

pupidup

Opravují...dá se na to koukat... Ale první díly byly vážně horší...alespoň pro mě...další se celkem vybarvily...pata série mě doslova pohltila,takže zvyšují na 80%. :-) ()

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (viac)

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)

Hon na Kennetha Branagha

Hon na Kennetha Branagha

30.03.2012

Nebo také Vysoká hra Kennetha Branagha či Jasný Kenneth Branagh. Už asi tušíte, co naznačujeme. Studio Paramount Pictures se už několik let pokouší vrátit na plátna kin agenta Jacka Ryana. Kandidáty… (viac)

Rodinná špionáž od J.J. Abramse

Rodinná špionáž od J.J. Abramse

04.10.2009

To už tady přece bylo, řeknou si fanoušci Aliasu. Kdepak, tam šlo o otce a dceru. V novém seriálu od zázračného tvůrce a producenta budou pro špionážní agenturu pracovat manželé. Zkrátka, něco jako… (viac)