Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

Abes

Několik vtipných momentů ale jak píše Cervenak, pamatovat si budu jen jedno. Celkově film dost zakopává o nesmysly v propojení obou světů. Rozhodně slabší než takový Raubíř Ralf. ()

Streeper

Přemýšlela jsem jestli dát čtyři nebo tři. Nejraději bych dala tři a půl, ale tahle možnost není, proto jsem se přiklonila k nižšímu hodnocení. Věřím, že díky úspěchu, který film vyvolal bude pokračování, takže na základě toho, pak hodnocení když tak změním. Líbilo se mi ten mix známých filmů, kterým je inspirovaný Truman Show a Ready Player One. Bavilo mě to, zasmála jsem se. Je to příjemný pohodový film. V paměti mi utkvěje nejvíce závěrečná bojová scéna s Dudeem s prvky SW a Marvel, to pobavilo hodně. ()

Nach

Celkem příjemná oddechovka napěchovaná různými odkazy, prostě fajn odpolední oddech. Nicméně oproti takovému Redy Player One jde o stupeň slabší žánrovku. Občas se na můj poměr držela více při zemi. Často je zde Ryan Reynolds zaměnitelný za X jiných charakterů, které už odehrál a město v němž toto vše je přítomno, stejně jako herní logika toho města mi přišla daleko více cizí, než u Spielbergova filmu (pozn. vím, že u Spielberga jde o adaptaci knihy). 75% ()

moviefreak

Čakal som, že trailer prezradil všetko a ostal som milo prekvapený. Film pre hráčov, s neskutočne veľa easter eggmi, Marvel prekvapením, hereckým streleným cameom a hlavne srdiečkom na pravom mieste... Áno Ryan hra zase Ryana ale tentokrát mu to sadne aj sekne a vidím vo filme novú filmovú sériu, ktorá sa môže vďaka Disney-mu vybrať v druhom diele kdekoľvek. Pozrieť Ralfa? Tron? Práve mi hlava explodovala možnosťami 😅 PS: Ryan a Taika konečne napravili svoju spoluprácu zo Zeleného lampáša 🤣 ()

C0r0ner

Ready Player One a druhý Ralf měli něco, co Free Guy ne - hráčské srdce. Je to pořád moc fajn film plný všech možných narážek na virtuální svět, ale třeba samotná zápletka s postavou Waititiho je děs. Takže dohromady "jenom" silný nadprůměr. 85% ()

Kwaichi

Zopár dobrých scén, na ktorých sa bude verejnosť ešte krátky čas zabávať. Inak bolo spracovanie problematiky samostatne sa vyvíjajúcej AI dosť plytké. Kto hľadá niečo s podobnou tématikou, ale s väčšou dávkou humoru a hlbšou komplexnosť odporúčam seriál Upload od Amazonu. ()

Adaamos21

Velká pohodička vyvolávající při sledování permanentní úsměv na rtu. Celý tvůrčí ansámbl odvedl ve všech směrech báječnou práci. Láska v hlavní roli, ta holt umí divy, dokáže oživit i počítačový program. ()

Lenka.Vilka

Pointa je naprosto skvělá. Úplně stejně jako konec i začátek, jenom někde uprostřed jsem se přistihla, že to u mě funguje jenom na půl. Proč? Protože právě tam nefungovalo to spojení akce a komedie. Zbytek byl v pořádku. Milý film na sobotní večer  :) ()

necisty odpad!

To je vtip?! Kdo tu tomu sází tak vysoké hodnocení? Vždyť je to sr*čka! Už podle ukázek to tak vypadalo. Jen podle hodnocení a kupou kvalitních herců jsem to chtěl zkusit a udělal jsem chybu. Toto se může líbit jen 12 letému děcku, co díky covidu rok sedělo doma na prdeli a hrálo Minecraft nebo Fortnite a nechápe reálný svět. Toto kdybych pustil svým rodičům s tím, že je to jeden z nejlépe hodnocených filmů tohoto roku, tak si poklepou na čelo jestli nejsme debilové. Čekal jsem vtipné hlášky - nic, čekal jsem akci - nic, dočkal jsem se jen vykrádání starších děl, tupého záporáka - čímz se Taika totálně shodil, vlastně se tam shodili úplně všichni herci a Tatum snad úplně nejvíc. Ale víte co? Ukázka toho hnusáka, co jakože Tatuma ovládal skvěle vystihuje to, jak ty dnešní děcka, co tento film žerou, po tom roce vypadají! A ne, programátoři taky nemají tak hezké tvářičky jako ti ve filmu. Bylo to všechno nelogické jak po herní tak programové stránce a vůbec to jak tam nasraný Taika máchá sekyrou ... toto bylo k smíchu (k pláči). Kompletně všechno špatně. ... GA Cinema ()

Pajky3

Southampton, 29.8.2021. Free Guy je povedená zábava z herního světa, na první pohled nápadně připomíná Ready Player One a člověk se nemůže zbavit ani dojmu, že ho čeká něco na styl Deadpoola, díky Ryanu Reynoldsovi v hlavní roli. Spousta herních odkazů baví, ale věřím, že si to člověk může užít i bez toho, aby měl velké znalosti herního světa. Zároveň dobře funguje nápad s vyvíjením uměle inteligence a příběh tak dobře funguje. I když to objektivně nebude patřit k těm nejlepším filmům všech dob, tak mě, jako v podstatě cílovku, trefil skvěle. Jsem rád, že jsem se vydal do kina a pořádně si to užil, stálo to za to, protože to je blockbuster jak má být. A mimochodem Jodie Comer míří mezi hvězdy první velikosti. ()

epicek

Parádní věc, která si na nic nehraje a dostanete od ní přesně to, co očekáváte. Sympatické obsazení a humor, který není tlačen na sílu. Jednoduchý recept, který prostě stále funguje. A nikdo mi nevymluví, že finální bitvu si nevymyslel v hlavě sám Ryan Reynolds a studio mu prostě muselo dát zelenou, protože tohle je přesně jeho styl. Catchphrase! ()

Juto

Free Guy prináša film, ktorý je nehorázne zábavný, nabitý akciou, šialenými gagmi, hviezdnou silou, veľkými myšlienkami a množstvom popkultúrnych odkazov pre milovníkov filmov a videohier. 7/10 ()

Martrix

Pokud máte očekávání chudšího příbuzného Ready Player one, tak opatrně... jde spíš o mišmaš Raubíře Ralfa a Trona. Takže taková rodinná neškodňárna se sympoušem Raynoldsem, několika dobrými nápady a Taikou Waititi, kterého vždycky rád vidím. CGI žádná hitparáda nebyla, pointa zoufale profláknutá a konec...jako podle klasické Disney šablony. Vlastně když o tom tak přemýšlím, tak je to obsahově strašný kýč, ale Free guy si sympaticky na nic vydatnějšího nehraje, takže jednou za čas je to fajn. ()

campix

Kdyby alespoň takhle vypadali herní adaptace, tak bych se opravdu nezlobil. Samozřejmě Free Guy na hry kouká trošku z jiného úhlu, ale prostě se té herní tématiky úzce dotýká. Některé herní mechaniky jsou tu vtipně zobrazeny a věřím, že každý hráč si tu něco málo najde. Jinak se jedná spíš o přehlídku toho, na co vlastně studio vlastní práva. Navíc se tu objeví i pár zábavných cameí. Ryan Reynolds hraje tu svojí klasickou polohu, která mu sedí. Nic co bychom neviděli, ale stále mu to prostě funguje. Sekundují mu zajímavé nové tváře Jodie Comer a Joe Keery a třešničku tomu dává u mě Taika Waititi, ktérého já prostě můžu. Možná jde o blockbuster trošku druhého sledu, ale u mě to má osobní líbítko vzhledem k tématice, takže za mě určitě povedená záležitost. ()

FrankSusta

Asi je to tím, že jsem to čekal tupější a bez tak (víceméně) promakaného scénáře. Ryan Reynolds hraje zkrátka Ryana Reynoldse, a asi je to dobře. Taková správná videoherní šílenost (a jelikož se to nebere moc vážně, tak se mi to asi líbilo víc jak Ready Player One). Efekty docela dobrý, až na pár momentů. Soundtrack sedí. Kamera taky dobrá. - no, rozhodně jsem se na tenhle film těšil, a rozhodně mě nezklamal. spíš naopak. A občas to docela vystihuje dobu - tím temnějším způsobem.         7,5/10 ()

mortak

Nápad dobrý, jenže nakonec se z toho vyloupne stokrát provařená hollywoodská historka o tom, jak žena s velkým Ž spasila láskou muže, a on pak spasil svět. To, že to není svět reálný, je zde jen osvěžující detail, nic víc. ()

angel74

Nemám zrovna dvakrát v oblibě filmy s videoherní tematikou, proto jsem absolutně nečekala, že mě právě takováhle pitomina bude bavit. A ejhle, ono se to opravdu stalo! Hlavním důvodem byla nejspíš ta romantická dějová linka podaná překvapivě svižně a s milým humorem. I herecký ansámbl si záhy získal moje sympatie. Ráda jsem se též nechala omámit velmi pozitivní atmosférou, která prostupovala celým příběhem. (75%) ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+