Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

slord

Film od ktorého som veľa nečakal príjemne prekvapil. Veľmi fajnový blockbuster so všetkým čo k tomu patrí, sympatické postavy (Reynolds tiež), príbeh bol tiež fajn ( je to taký mix Truman Show a Ready Player One) a po vizuálnej stránke je to bomba. Reynolds hrá síce Reynoldsa, ale tentokrát to bolo oveľa lepšia verzia Reynoldsa, Jodie Comer bola super a užíval som si pohľad na ňu (teším sa na The Last Duel) a Taika Waititi ako prehrávajúca záporná postava ma bavil. Veľmi svieža záležitosť, ktorá stojí za návštevu kina. 8/10 ()

Tony.cs

Free Guy je místy sranda, pěkný digitál a zajímavý příběh. Ale nemůžu si pomoci, čekal jsem od toho trochu větší prdu. ()

slunicko2

Pro generaci gamerů, odkojenou gameskami. 1)  Pěkný nápad, byť inspirace filmem Truman Show je tu nabíledni, v mých očích pohřbilo dětinské provedení. Možná bych to hodnotil jinak, kdybych byl desetiletý vášnivý hráč počítačových her... ale já nejsem._____ 2)  44letému Kanaďanovi Ryanu Reynoldsovi to vcelku slušelo, ostatně jako vždycky. Jen mohl být oblečen v trochu více sexy hadrech._____ 3)  Fešný 52letý režisér a koproducent (dříve i herec) Kanaďan Shawn Levy vypadá na fotkách rozhodně lépe, než jeho filmové výrobky._____ 4)  Věk uvádím k roku vzniku filmu - 2020._____ 5)  Odkazy na videohry (prý jich je tu spousta) neocením, protože hry jsem nehrál, nehraji a ani v budoucnosti se hrát nechystám._____ 6)  Koment, který stojí za přečtení: Othello (odpad). ()

Helo

Absolutní nerdgasmus! Od hráčů pro hráče! Trailer lákal na naprosto průměrný béčko a vlastně se mně na to do kina ani moc nechtělo. No, šel jsem a dostal... hodně nadprůměrný béčko! Takový, který to o sobě moc dobře ví a využívá toho do mrtě svých jedniček a nul, sází jeden herní vtip (spousta jich je hlavně vizuálních) za druhým, nebojí se bejt i lehce nekorektní (třebaže občas skrytě a dle reakcí v sále to ne každýmu došlo), ale HLAVNĚ si zároveň dokáže zachovat i jistou uvěřitelnost, co se týká fungování hry, herního korporátu a používaný terminilogie a technoblábolů a dokonce i ta zápletka dává smysl a do velký míry působí relativně přijatelně a hodnověrně. A to se o dalších více či méně podobně laděných filmech říct nedá. "Takže bůh existuje? A je to zmrd?" ()

Trevor

Popravde mala to byť pecka ktorú dáme v kine, ale pozitívny zaočkovaný ma poslal do karantény a tak sme sa uspokojili aj s možnosťou pozrieť film inak. Ani nižšia kvalita filmu príliš na kvalite neubrala, mal mnoho skvelých momentov a napriek tomu že pôsobil ako reklama na GTA 6 film možno hodnotiť veľmi pozitívne. Hviezdička dole je v podstate iba za náznaky korektnosti, našťastie ich bolo v porovnaní s ostatnými filmami súčasnosti iba nepatrné množstvo a tak s filmom vyslovujem spokojnosť. ()

Jigy

Největší problém filmů od Disney je v tom, že jsou všechny stejné. Stejný koncept, stejný nápad, stejný typ humoru. Ano dá se na to dívat, ale nadchne to? Free Guy je stejný jako Ready, player, one s příchutí Emeta z Lego Příběhu a vlastně stejný jako Avangers nebo Star wars (i když pořád lepší).  Je to jen jedno obrovské klišé pořád dokola. A další minus je i to, Rayen hraje pořád stejně tu samou roli. Ať to je Deadpool, Bodyguard nebo Guy. Je to ta samá postava přes kopírák a její atraktivita silně upadá. Přitom to mohl být bomba film. ()

M.i.k.e

měl sem sice zpočátku trochu problém s logikou onoho videoherního světa,ale když sem na to přestal myslet,dostal sem přesně to co sem čekal.Velmi zábavnou akčně-komediální blbinu,která se nebere vážně,neustále letí kupředu a podobně jako třeba Ready Player One nabízí mraky popkulturních odkazů (a výborná camea).Reynolds sice stále hraje to samé,ale sem to přesně zapadá a ničemu to nevadí.Jen u něj trochu doufám,že se nakonec nezaškatulkuje jako třeba Depp,který od prvních Pirátů taky hrál jen divně se pitvořící a šišlající podivíny...80% ()

Vyhy

Být hráč, asi to ocením více. Tak to beru jen jako jednohubku, která neurazí, ale nemá tak zapamatovatelné momenty, které by mě nutily si film pustit někdy znovu. Camea potěšila. ()

Figu

Takhle přesně mají vypadat moderní bijáky 21 roku jednadvacátýho století! Začátek a vstup do děje lehce připomíná Emmeta a Lego příběh, pak zde je náznak díky časové smyčce Na hraně zítřka a pak už to jde ve stylu Ready player one. Nicméně myšlenka, že ve hře dám obyč nepodstatné, i přes to důležité postavě duši, ta je kouzelná! Vizuální stránka geniální, příběh nádhernej, spousty úžasných vsuvek (hlášky, songy...), prostě bomba. Reynolds boduje na plný čáře, fakt šel herecky kurevsky nahoru, navíc závěrečná dvojrole luxus! A takovej Tatum co prodal na tak malým prostoru, to byl další fascinující zážitek! Prostě jsem po dlouhé době z bijáku skvěle odvařenej! 95% ()

Chen

Hravá "feel good" podívaná, která se samozřejmě nevyhýbá klišé, ale díky všudypřítomné veselosti a obsazení v čele s Ryanem (plus dojde na několik bezva cameo rolí) to filmu rádi odpustíte. ()

Martin741

Ciry mainstream, Zarobilo to na seba fajne, len reziser Shawn Levy je u mna ten typ, ktory toci filmy a la Noc V Muzeu, Fotr je lotr 2000 atd atd.  Megalomanska akcia ma nechala chladnym - mam rad akcne filmy, no tu bol len digitalny bordel  s fakt minimom uctyhodnych kuskov. Tak jak v Deadpool- ovi Ryan Reynolds len kotkodakal, mnohe  vety aj tu kludne oznacim za vatovo plane plky, ktore tam vobec nemuseli byt. Takto je to krasne na prvy pohlad, no len spotrebny tovar, nicim vynimocny priemer, ktory o par rokov zapadne prachom  : 60 % ()

honajz2

Ale tak jo, jako nenáročná zábava to postačí, navíc to je i poutavé, pár scén pobaví a jiné jsou zase zajímavé samy o sobě. Dojem mi sice kazí závěrečná čtvrtina, která už mi připadala poněkud nudná a hlavně v ní Disney muselo megalomansky ukázat, co všechno "úžasného" teď vlastní a vykřičet do světa "Tohle je teď naše!", ale jinak ok, když to hodnotím čistě takhle, větší problém s tím nemám. Jenže pak člověku dojde, že podobné téma už tu bylo několik, navíc mnohokrát lépe zpracované a když si vezmeme samotný svět té hry, je už od samého začátku jasně vidět, že se s tím mohlo pracovat mnohem líp. Klidně i oddechově a s humorem, ale s trošku sofistikovanějším scénářem, propracovanějším herním světem a propracovanějším propojením mezi ním a reálným. Ale ne, tohle nemělo vyšší ambice, chtělo to být jen jednoduchým blockbusterem úplně pro všechny a ono to takhle i funguje, ale ty chybějící ambice a ten nenaplněný potenciál prostě přehlédnout nejde. Zvlášť, když si mnohem radši zopakuji Truman Show, oba díly Trona, Třinácté patro nebo i Pleasantville a snad i první Lego Příběh, než tohle - btw, inspirace ze všech těchto filmů jsou ve Free Guyovi dost patrné, akorát moc nedokážu říct, jestli se mi v tom líbí, či je beru jen jako lacinou kopírku. Co je ale podstatné je to, že všechny tyhle filmy ve svém námětu zacházejí mnohem dál, než právě Free Guy - a to poslední jmenovaný je dokonce animák. A popravdě je tu i dost míst, které by ve skutečné hře nešly. Popravdě jsem dlouhou dobu chtěl dát aspoň slabé tři, ale když nad tím teď přemýšlím, kvůli té poslední čtvrtině a nevyužitému potenciálu je asi nedám, protože by stačilo maličko, kdyby to jen nechtělo být tak moc klasickým blockbusterem, a pak by to mohlo být skutečně dobré. Takhle je to příjemný blockbuster na jedno zhlédnutí - a mě blockbustery neberou, takže když o některém napíšu, že je dobrý na jedno zhlédnutí, tak je to krapítek horší, než když o jakémkoli jiném filmu napíšu to samé. Lepší 2* ()

Elyssea

Milé překvapení, které kombinuje Truman Show naruby s prostředníčkem velkým kapitalistům (což je přinejmenším značně ironické), povedenými popkulturními odkazy a příběhem o tom, že ne všichni touží po tom, hrát střílečky. Reynolds očividně nahnal do filmu pár svých kamarádů a je nutno uznat, že v tomto typu role se opravdu našel (a neleze na nervy). Obsazením Jodie Comer si nejsem úplně jistá, paradoxně na mě působí starší než Joe Keery (půl filmu jsem byla přesvědčená, že jde o Joshe Hutchersona). I tak jde ale po delší době o slušnou oddechovku. ()

MrPierc

Dětinské. Je to umělé, stupidní a po začátku už jen nudné. Je otravné, když postavy řeší ty problémy ve hře, jako by to byl osud lidstva nebo odvrácení války. Všichni mají jen vypoulené oči, dělají blbosti a přehrávají. Jako hráče mě to spíše uráželo a dělalo ze mě debila. Snažili se tam naroubovat morální poučení atd., ale byla to jen vata. Konec romantický odpad. Kdyby byla 90. léta, tak to pochopím, ale je rok 2021. Je to 115 minut promarněný, který by hráč mohl využít na hraní a měl by z toho více. Reynolds jako vždy trapný a ohraný. ()

Rocky88

Svět je vytvořen s maximálním důrazem na detail, vše je hezky barevné, designově povedené. Nicméně téhle směsici Raubíře Ralfa a Ready Player One něco chybí. Jednak Spielberg, druhak lepší koktejl zábavy a popkulturních odkazů. Místo vtipných scén jsou tu jen gagy (ovšem povedené). Výjimku tvoří jen závěrečná bitka. Kdybych nevěděl, že to jde i lépe (RPO), hodnotil bych výše, tady se ale jedná o vzdáleného příbuzného se štědrým rozpočtem. Sorry. ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+