Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

amazonica

Když jsem na to šla do kina, nic moc jsem neočekávala. Z kina jsem vycházela s úžasným pocitem po vidění velmi dobrého filmu. Hodně mě to překvapilo, proto asi i těch 5 hvězdiček. ()

Royaldell

Nevím, jestli moje nadšení z free guye není způsobeno tím, že jsem byla v kině po asi roce, ale asi to ani nebudu řešit. Skvělá komedie se skvělým Ryanem Reynoldsem, efekty, vtipy a referencemi (Chris Evans where u at). ()

thekalli

Hezky vypadající akční komedie s trochu dětinským, ale zároveň šíleným humorem a s velkou spoustou odkazů (Největší radost mi udělalo paradoxně Disney). Je to dospělejší než sem čekal, ale i tak jsem se občas nudil. ()

vaclav.g.kar

"Vítejte ve FreeCity" po dlouhém čekání je tu novinak s Ryanem Reynoldsem. Svěží akční výplach, který ničím neurazí a účelně pobaví. Nejsem moc fanouškem Reynoldse, ale tady mi nepřišel tak přestřelený jako třeba v DP. Vlastně jsem ani nikdy nehrál GTA. I tak jsem si film užil na maximum, velké množství akce a vtipu. Moc rád jsem ve filmu viděl Joea Keeryho i Jodie Comer. Minimálně ji si myslím budeme vídat častěji a častěji. Taika si to dává jako vždy s přehledem a vlastně on je důvod který mě dostal do kina. Bohužel jsem ho poprvé slyšel dabovaného.... no bez komentáře.. V neposlední řadě i menší role pro Tatuma.. :D :D krásných 70% ()

soukyd33

Pecka, pecka, pecka! Tak tohle se povedlo, a bavilo se celé kino. Humor TOP. 👍😀 Efekty dobré. Příběh dobrý. Nápad super. Herecké výkony dobré, hlavní postava TOP! 👍 Hlášky super. Něco jako super hrdina ve světě MPC. Viděl v kině 4DX, Chodov, Praha. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

jimik13

Na Free Guye jsem se těšil od loňského léta, kdy jsem si o tomto filmu přečetl prvně. Čekání skončilo a na film jsem šel s velkým očekáváním a nebyl zklamán, ba naopak. Film je jízda od startu do konce. Prolínání světů funguje skvěle, je to jedna velká symfonie vtipů se skvělým Ryanem Reynoldsem a fantastickým Taikou Waititim. Ty doplňují párádní výkony vedlejších postav, vypíchnu Chaninga Tatuma. Celý film je prošpikován vtipy, ale taky skrytými odkazy na reálný svět mimo film a různými puny, které jen dokreslují atmosféru a dělají Reynoldse Reynoldem. - Woah it´s like losing a virginity....oh I didn´t mean it like that, I mean it as losing my virginity in my mouth.... oh  ()

Orion12

Tohle byla pecka! Podle prvních trailerů jeden z těch méně výraznějších filmů tohoto roku každého překvapil. Jednalo se o šílenou jízdu propracovaným herním světem se spoustou vtipů, gagů, easter eggu a spousty akce. Sledujeme příběh Guye- kterého hraje výborný Reynolds a nejde si ho prostě nezamilovat, i ostatní herci jsou naprosto svělí některé (válí Taika Waititi). Líbil se mi i příběh filmu, za mě byl naprosto originální, líbilo se mi jak jsme přecházeli mezi světem Free city a naším světem. Příběh byl dosti originální, nevím kde jsem viděl podobný koncept kromě Player Ready One, ale tohle se mi upřímně líbilo mnohem více! Film krásně kombinuje šílenou akci s obrovským množstvím výbuchů a střílení s klidnějšíma pasážema, kde je třeba trochu romantiky a hlavně vtip. Ve filmu se schovaná hromada easter eggů na různé filmy, hry a další geekovské věci. Líbila se mi i komediální část filmu, kde se opravdu smálo skoro celé kino :) Musím podotknout naprosto nádherný  vizuál filmu , kde free city vypadalo opravdu jako z nějaké hry. Posledních bitku  filmu, které jsou nabité easter eggama a vtipem beru asi jako nejlepší část filmu. Každému doporučuju já se prostě bavil!Mělo to vtip, akci, romantiku a skvělého Reynoldse 9/10. ()

alisek87

Naprostý luxus! Po dlouhé dobé film, který mě opravdu mile překvapil, zajímavá zápletka, hlavní postavy - Ryan Reynolds a hlavně Taika Waititi, který si roli krásně podal. Jo, takových filmů více, vřele doporučuji. ()

vikin

Příjemné letní pokoukání se spoustou odkazů na gamesky, Shawn Levy zraje a drží to plně ve své režii :-). Po všech Marvelech a DCčkách určitě vítané zpestření, palec hore. ()

DeJiF

Tak jsem se po jednom roce pitomé pandemie zase dostal do kina a po velice kladném hodnocení mojí kamarádky, jsem se uvolil k tomu navštívit v kinematografu Free Guye. No musím se přiznat, moc jsem od toho nečekal, z trailerů to vypadalo poněkud klišózně, ale když jsem film pak dokoukal, dokřoupal poslední zrnko popcornu, který jsem zakoupil za 9 korun v Lidlu a uklohnil v mé mikrovlnce Brambor 3000 a dopil poslední kapku Kofoly, jenž jsem zmerčil v Tescu ve Špalíčku o dvě patra níž, tak jsem si řek zatraceně, to bylo úžassný. Příběh byl mnohem propracovanější, než vypadal, velice pochválit musím taky casting a hlavně herce, kteří těm postavám opravdu dali duši a ten konec byla jen krásná třešnička na dortu tohoto úžasného skvostu, který na mě nakonec nepůsobil jen jako sequel k Ready Player One, protože Free Guy si našel svou samotnou cestu, jak odvyprávět opravdu dobrý příběh ve světě videohry. Inu po roce mé nerdovské srdce opět zaplesalo a já odcházel z kina velice spokojen. ()

Filitron

Nepřeji Dobrý den, ale Super den! Tak zase po delší době na bijáku a hned spokojenost. GTAčko ve filmu s Ryanem jako Chlápek-NPCčko mezi hráčema, le-gen-dární. Začínal jako normální NPCčko, takže každý den stejný scénář, ale pak pochopil že nemusí být jen NPC. Rozvinul se a stala se z něj Umělá Inteligence. Dobrák, který místo zabíjení NPCček, chránil NPCčka. Do toho kombinoval skvělé hlášky. Líbil se mi celý film, ale chtěl bych vypíchnout hlavně poslední půl hodinu kdy se člověk musel zasmát skoro každé druhé větě. Nakonec se z chlápka stal hrdina, když odhalil kody ve formě skrytého ostrova ukradeného z bývalé hry. Nesmíme taky zapomenout na Antoina (Taika Waititi), který skvěle ztvárnil záporáka. Už jsem čekal, že mu někdo pořádnou cákne. Na konci filmu byla dojemná scénka Millie a Chlápka a Souboj Chlápka s Mazlem s trochou Kapitána Amejriky byla libovka. Doporučuji pro hráče her, ale pobaví i nehráče. ()

sebulba1981

Prozatím nejlepší film,co jsem letos viděl. Neskutečná zábava a po Deadpoolovi nejlepší role Ryana Reynoldse. Doporučuji vidět v kině na velkém plátně. ()

nikhaj

Zaciatok sa tahsie prekusaval, stred sa stabilizoval v pribehovom kliše, prisli vykradacky vsetkych moznych hrdinov a spielbergov vtedy sa stoho stala cisto komedia no a na zaver nesmela chybat slznotvorna scena. Celkom sa to dalo ()

Tranda

Příběh: 3/5; Akce: 4/5; Hudba: 4/5; Vizuál: 4/5; Humor: 4/5; Atmosféra: 4/5; Napětí: 2/5; Herci: 5/5; Zábavnost: 4/5. 8/10 ()

Sopholojong

Priamociarejsi Ready Player One Part Two bez spielbergovskej pridanej hodnoty, ale zato s dynamickejsim tempom a sympatickejsimi hercami. Spielbergova adventura bola obsahovo o jeden level sofistikovanejsia a technicky zdatnejsia, Levy je vacsi rutiner. Ma tu vsak viac toho fanusikovskeho srdca a hlavne az erotickej chemie medzi Reynoldsom a mojim novym zlatickom Jodie Comer. Ta tu excelentne vsetkych prehrava so sebavedomim "oscarovo" ostrielanej herecky. Kvantum vizualnych napadov (nasadenie okuliarov), popkulturnych odkazov (za Captaina, Hulka a Star Wars potlesk), hrejivych romantickych scen a opat raz poznanie, ze s poctivostou a laskou najdalej zajdes (zaverecne odhalenie a vyznanie vhana az slzy do oci). Vadil mi tu len ten preafektovany, odporne ukecany divno-klon Kevina Harta... Preto "len" silne styri a o malicky centimeter horsie ako spominany Spielbergov hit spred troch rokov. ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+