Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

pds

Úprimne povedané sklamanie.Tešil som sa na zábavný film a dostal len priemerný film, ktorý poteší asi snáď len teenagerov, ktorí fičia na GTAčkach, Fortnite a jútuberoch. Jedniná dobrá časť bola tá (štít-ruka-meč). Za mňa 65%. ()

Rian_witcher

Na Ryanovi je vidět, že si roli užil a vyřádil se. A já si zase užil film u kterého jsem se po dlouhé době i nahlas zasmál. Chápu že to není film pro každého, ale kdo si užívá počítačové hry, musí si při shlédnutí filmu připadat jako doma. A u konce třešnička na dortu s příchutí Marvelu a Star Wars jen podtrhnou Reynoldsovo smysl pro humor. ()

universal

Kamera, klapka jedem. Skvělý vizuáln, perfektní tempo, akce. No dobře, ale o čem to bylo? Kravina, jasně. Podívám se na to někdy ještě jednou? Ne. 2/5 ztráta cenných minut. ()

v.indruchova

Taková pohádka, film pro celou rodinu. Řekla bych že zde člověk může najít i nějakou myšlenku /něco jako skryté poselství/. Dost věcí nesedí, pokud se s vámi dívá i  osoba z IT :) Příjemná akční věc bez krve. To oceňuji. ()

meda2016

Smysluplně využité animace. Logicky stavěná fikce. Nápady už jsme někde zahlédli. Dostatečná zábava a romantika - možná vydrží nadvakrát. Hudba, zvuk, dynamika výbuchů a střelby... No - lehce naivní - ale co!? 75% ()

stanyko

1* za to, ze som to dopozeral aspon do polovice. Od vtedy ubehol nejaky tyzden a nemam najmensiu chut to doperat. Tak snad pri domacich pracach si to pustim ako podmaz. ()

listo

Tohle mě nesmírně bavilo. Jakkoliv se ostatní recenzenti odkazují na Ready Player One, Matrix, Truman Show a další filmy, já v tom viděla Lego příběh. Má to myšlenku s přesahem a strašně dobře se na to kouká. Top film posledních dvou let! ()

Tomas_PO

Tak vysoké hodnotenie (75%) prekvapuje, pretože spočiatku má film dobrý rozbeh, no v poslednej tretine mu úplne dôjde dych a skĺzne do podpriemeru. Záver aj celková pointa je neinovatívna, už niekoľkokrát videná a lavirujúca od filmu pre dospelých po blockbuster pre tínedžerov. ()

kolly13

Propojení virtuálního světa her a reality je natolik dobré, že místy nevíte, co je realita a co zelené plátno. Avengerovský nádech nás provází příběhem natolik jednoduchým, ale natolik dobře udělaným, že odpočinek a zábava přichází sami. PS: i když hrdinka není štika, Reynolds zahraje chemii za oba. ()

Scaevola

Po nedávném Boss Level se zdá, že se protnutí počítačových her a filmu odehraje trochu jinak, než by se jeden nadál... Každopádně tohle byla neskutečná hloupost, naivní, postřelená jak kejhající husa, poučená zkušenostmi hráčů a se strašidelným poselstvím na závěr (opravdu jí umělá inteligence řekla, koho miluje?), nicméně vzdor všemu také zábavná a odpovídající svému určení oddechnout si jednoho večera. Víc jsem nežádal. ()

Hellscuboy

Pobavilo a místama kurňa..."cože ty znáš boha..je to zmrd??"...ne možná komedie roku..to je kurva komedie roku...Ryan je dobrej..doufám že příšte bude Latern jeho Mazel :-D ()

Emperor1

Celkem zábavná jednohubka s lehce transcendentálním přesahem. Jako hráč RPGéček se ode dneška budu dívat jiným pohledem na NPC ve hře, teď už je přece nemůžu jen tak mlátit kvůli expům navíc, vždyť to jsou taky bytosti, které cítí, které to možná doopravdy bolí a říkají si, proč jim to tenhle Bezejmenný vlastně dělá (víte, o kterou hru se jedná, že?). Z pohledu diváka se však jedná o celkem tupou podívanou s roztomilými, ale dnes už nijak překvapivými triky a efekty, kvalit Matrixu to zdaleka nedosahuje a to ani po příběhové stránce. Body navíc dávám právě za ten přesah, kdy tento snímek dává možnost odpovědět na otázky, které mi vrtají hlavou už delší dobu, totiž co dělají herní postavy po vypnutí hry. A kdy se někdo rozhodne vypnout tu, ve které hrajeme my. ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+