Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

Tranda

Příběh: 3/5; Akce: 4/5; Hudba: 4/5; Vizuál: 4/5; Humor: 4/5; Atmosféra: 4/5; Napětí: 2/5; Herci: 5/5; Zábavnost: 4/5. 8/10 ()

Sopholojong

Priamociarejsi Ready Player One Part Two bez spielbergovskej pridanej hodnoty, ale zato s dynamickejsim tempom a sympatickejsimi hercami. Spielbergova adventura bola obsahovo o jeden level sofistikovanejsia a technicky zdatnejsia, Levy je vacsi rutiner. Ma tu vsak viac toho fanusikovskeho srdca a hlavne az erotickej chemie medzi Reynoldsom a mojim novym zlatickom Jodie Comer. Ta tu excelentne vsetkych prehrava so sebavedomim "oscarovo" ostrielanej herecky. Kvantum vizualnych napadov (nasadenie okuliarov), popkulturnych odkazov (za Captaina, Hulka a Star Wars potlesk), hrejivych romantickych scen a opat raz poznanie, ze s poctivostou a laskou najdalej zajdes (zaverecne odhalenie a vyznanie vhana az slzy do oci). Vadil mi tu len ten preafektovany, odporne ukecany divno-klon Kevina Harta... Preto "len" silne styri a o malicky centimeter horsie ako spominany Spielbergov hit spred troch rokov. ()

RoyBatty444

Nie, že by som sa úplne nudil, ale nebolo to ani nadmieru zábavné ani nijak zaujímavé. Paralely na hry dajme tomu to o tých troloch a nekončiacom zabíjaní, a že tieto hry sú hlúpe ako mech lízadiel. Inak nič prevratné. Až na tú vidinu UI, pred ktorou nás varoval Hawking. Samozrejme nesmie chýbať milostná zápletka a trochu patetickosti. ()

Bogrant

Hravá a neškodná variácia na Spielbergov RPO, omnoho menej filozofická, ale za to dobre strelená a v mnohých vtípkoch a narážkach super zábavná, s vhodnou dávkou nevtieravých emócií. Slabšie dotiahnutou stránkou je ale real-life svet s prehrávajúcim Waititim, kde to chce celé akoby spomaliť a začať byť serióznejšie, čo v mnohých momentoch nevychádza a stráca to tým pádom svoju coolovosť. Mimo to je ale Free Guy príjemným spestrením tohtoročnej chudšej filmovej úrody. ()

Mysterix

nakonec pohodové pokoukání, místama velmi vtipné, nestandardně rychlé dialogy, občas to má nějaké negativní mouchy, ale i kladné mušky jako např. 4 sekundy Chrise Evanse a dance grimasa Channinga, takže spíš lepších 70% plus :) ()

matous20063

No, po úžasném traileru, jsem čekal opravdu dobrou podívanou, které se mi moc nedostalo. Neříkám že byl film špatný ale myslím si že s filmem který měl hromady potenciálu (přece jenom je to tak nějak první film z podrobnou tématikou) a ten potenciál prostě nevyužil. Příběh je v celku normálka, klasické příběhové klišé. Herecké výkony jsou dobré, ovšem vizualice film je fakt na jedničku, detaily jsou propracované a fan servis který každý nerd ocení. 60% ()

Yamatosan

Spíš jen tak na zvednutí nálady jsem si zkusil pustit Chlápka, hodně ho chválili, sice zase Deathpo- teda Reynolds... ale... ale počkat, tak ne, houby, ten chlápek toho Chlápka fakt hraje, že mě baví, a i ten film mě baví víc, než bych vůbec čekal, a dokonce to ani není úplně primitivní jednohubka! ()

motyka52

Nejzábavnější Matrix. Ohňostroj nápadů, až je s podivem, že se to nikdy úplně nerozsype. Ale ne. Drží to po kupě a baví to celou dobu. Je to prostě prča. Nic víc, nic míň. Reynolds se pro tyhle role narodil. ()

mammutcz

Možná se z námětu dalo vyždímat víc, ale i tak jsem byl spokojený. A za ten závěrečný souboj s "půlmozkem" +1*! U RPO jsem se sice bavil o něco málo více, ale zakomponovat milostný vzkaz do kódu NPCčka bylo z mého pohledu originální! ()

HMTD

Fakt jsem si to užil. Myslím že to nebude film, který bude mít i na druhé shlédnutí takové kouzlo, ale na to první to byla paráda a všichni herci válí, a mezi nimi snad nejvíc Taika Waititi. Asi nebudu moc prozrazovat o příběhu, ale musím říci, že pro mne je to asi TOP 1 nebo 2 roku 2021 co se týče popkornové zábavy. ()

futislav

I když je to film pro úplně jinou věkovou kategorii, tak jsem se nenudil. Je vidět, že se u toho tvůrci náramně bavili a to mám rád. ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+