Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

GariCZ

Skvělý nápad na film a krásně zpracovaný, Reynolds hraje "chlápka" výborně. Mohl být malinko kratší, ale i tak jsem se skoro dvě hodiny bavil. Rozhodně doporučuji. 80% ()

PeDe

Musim uznat, ze som prekvapena, zasmiala som sa - a to sa od akcnej komedie sice ocakava, ale casto nevidi (bohuzial). Kazdopadne, povodne som chcela dat 4 hviezdicky, ale Half Life zbran ma preniesla do takej brutalnej nostalgie, ze tychto 5 sekund filmu je hodnych tej hviezdy !! ()

Pythonator

Proč dávám za 5 takové kravině? Asi mi to nějak přirostlo k srdci. Snad díky skvělému Rajenovi. Snad díky neskutečně ujetému a vynikajícímu Wajtitimu. Snad díky sebeparodujícímu Ťaťumovi. Snad díky tomu, že zde vymáčkli z Jodie Comer maximální možnou přitažlivost, která dalece převyšuje její přirozený půvab. Snad díky tomu, že jsem se tak královsky bavil, obzvláště když přišel na řadu souboj s Mazlíkem. ()

Polux

6/10 | Reynolds tady není naštěstí otravný jako v jeho jiných nedávných filmech, Waititi si krade film pro sebe, Comer je hodně fajn (a jsem zvědavý, co předvede v The Last Duel) a při pohledu na šíleného Tatuma vyvstává otázka "kde je sakra 23 Jump Street?":-) plus pár příjemných cameo roliček. Zbytek je ale běžný průměr, který neurazí, ani nenadchne. | Stokrát viděné ohrané téma o boji proti zlé korporaci a boji za svobodu/právo na existenci ve virtuálním prostoru (v podstatě okopírovaná zápletka z Ready Player One, který také spolunapsal Penn), minimum využití herních mechanik (kromě powerupů, levelování a skinů tam snad nic jiného nebylo a že možností je - mikrotransakce, DLC, glitche, M+K vs controllery, patche, content updaty, nové mapy atd.), přestřelená stopáž, samotná akce nic moc a celkově jde o spotřební jednohubku na jeden večer. | V tom filmu není vůbec nic, co by kdokoliv se zadáním "film odehrávající se ve hře" nevymyslel za 5 minut. Doufám, že ve dvojce dostane tvůrčí invence level boost:-). | PeZet ()

borecjeborec

Super. Odpočinkový film jak má být. Špetka zvrhlosti, trochu dobrodružství a komedie, více akce a nejvíc odpočinkové a hlavně pozitivní atmosféry. Herecké výkony na jedničku. Hudba a kamera taktéž. Vše dáva smysl a pěkně do sebe zapadá. Akčnější Truman show, komedičtější Ready Player One a i přes to originální. 75% ()

Trageeed

Já vybral film, žena se tlemila, až skoro prohrála souboj se svěračem a já se tu teď hezky pochválím, protože můžu a nikdo jiný to neudělá...B-) ()

Dusty56

Po prvním shlédnutí jsem dal čtyři hvězdy a po druhém to neměním. Film je nadstandardní, baví mě, ale k dokonalosti mu něco chybí. Občas totiž vypadne ze svýho tempa a taky by to chtělo víc těch super momentů. K hereckým výkonům musím říct, že přestože jsem fanda Reynoldse, tak jeho průměrný výkon hravě překonala Jodie Comer. Mrzí nevyužitý potenciál, film mohl bavit víc. 75% ()

MartinNewman

Free Gej je super v tom že tak skvěle propojili PC hru s našim reálným světem a udělali to fakt parádně. Nápad za hvězdu. Taika Waititi hraje skvělého šéfa zmrda. Slizkého chladného zmrda s jeho osobním vtipem, kterému jde jak jinak o peníze. Zahrál to za hvězdu. A pak je tu akce, ta je fakt dobrá, vtipná v rámci možností a hlavně barevná. Takové barvy jsem viděl naposledy na LSD. Ta barevná akce je taky za hvězdu. To jsou celkem tři. Zapomněl jsem na něco? Asi ne. Rájen je fajn, ale hraje pořád ty samé borce a i když mu to jde, tak prostě už je to divné. Navíc, navíc jsem u toho 20 minut před koncem usnul, což se mi naposledy stalo u 50 odstínů sraček a to už je co říct. Prostě víc jak 3 body to ode mě nedostane. Sorry Rájene. ()

Kritickej

6/10 Začátek super, ale s ubíhajícím časem to jde bohužel dolů. Má to skvělé momenty, ale být to o 20 minut kratší, udělali by líp. ()

vinducha

Neotřelá lávstory. Moje generace odkojená maximálně Wolfensteinem je zde asi trošku na větvi . Bavil jsem se , protože ta komediální stránka zde byla parádně odlehčující. Jinak takhle to vlastně v reálu vypadá , když se vám splaší "hračky". ()

Matulko_

Toľko dobrých nápadov v atraktívnom balení a všetko sa postupne rozloží ako biodegradovateľná cestovinová slamka. Od family friendly Hardcore Henryho ku hnedej lepkavej melase, ktorá vo mne zanechala sladko-horkú pachuť totálne zabitého času. Asi som ešte nezažil film, ktorý by u mňa tak dokonalo opísal postupne klesajúcu krivku diváckeho uspokojenia, ako tento. ()

lucij68ee14

Skvělá komedie. Začátek poměrně hektický, ale stojí za to si počkat. Postavy jsou sympatické, děj je milý, poučný, zasazení děje do videohry zajímavé a ne příliš obvyklé. Film jednoznačně řadím na svůj list oblíbenosti vysoko. ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+