Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

Iku75 odpad!

Asi jsem na tyto typy filmů moc starý (70´s) , nesnáším filmy od studia Marvel a jemu podobný filmy.  Free Guy je asi pro mladší generaci páč filmu nerozumím , nechápu vysoké hodnocení na ČSFD . Méně podobných filmů tvl. Odpad film jsem samozřejmě nedokoukal . ()

ppfox

Poctivé 4 hvězdy. Celý svět Free City (GTA) pěkně zpracovaný, vysvětlovačky jsou jasné a nijak dlouhé, efekty v pohodě. Taika jako hlavní padouch si to zjevně užívá. Marvel cameo asi nejslepších 10 sekund ve filmu a hláška capa...to jsem si málem ucvrknul :-) to jsem si musel pak dát dokola ještě několikrát. Není to žádný hlubokomyslný zážitek, ale prostě pohodová oddychovka perfektně zpracovaná a musím říct, že Jodie Comer jsem doteď vůbec neznal, ale chci ji vidět v dalších filmech, akorát tak hezká a moc sympatická. Na sobotní odpoledne paráda. ()

majorzeman13

Nadprůměrný film a skvělá zábava. Vřele doporučuji vidět ! Film ,který stojí za shlédnutí a nejenom jednou.. PS: Chlápek v modrém a Antwan jsou super postavy..... ()

LUIGISde

Akože vedel by som si predstavit viac easter eggov a viac spojitosti s herným svetom ako len občasne Reynoldsove naanimovane hefty pripominajuce klip Redhotchilipeppers z 1999. Ale nebolo to niečo čo by som nenavidel za to že mi to ukradlo čas, akurat to už znova vidieť memusim. ()

matko2351

Nápad skvelý, herec Reynolds uzasny. Jemu sa jednoducho hodi rola podobna.  Easter egg kapitana americu TOP. Ale aj najpriek vsetkym pozitivam, nieco tomu chýbalo. Ta romanticka stranka sa mi nepacila, neznásam to. Tochu dlhe, koniec klasika. ()

Zaks

Milá a zábavná kravina o virtuálnom chlapíkovi plná pop kultúrnych odkazov so spústou ďalších hovadín. Divoká romantická jazda, pri ktorej nie je potrebné veľa premýšľať. Parádne prepojenie reality s herným svetom. Záver už trochu moc pritiahnutý za vlasy. ()

McGuffin

Hoch, Free Guy, titulní tuctová postava prvního pohádkového příběhu, se propadne do druhého pohádkového příběhu, v němž musí čelit nečekaným hrozbám, za kterými propojeni elektronikou stojí postavy z prvního příběhu. A protože jim čelí hrdinně a vtipně a vůbec je na správné straně, stane se populárním v prvním příběhu. Takže se dá docela čekat, že by mu to mohlo prospět i v osobním životě, na což scenáristé Matt Lieberman a Zak Penn na konec obou příběhů také mysleli. P.S. To je zpráva o dvojpříběhu, ne o jednofilmu z něj. www.macguffin.cz ()

ngel01

Na tento film jsem se hodně těšil. Dokonce jsem se na něj vypravil do kina, kde jsem nebyl asi 20 let. Hlavním tahákem byl bezesporu Ryan Reynolds, který dokáže film svým charismatem a hláškami posunout mnohem dál. Millie Jodie Comer byla úžasná. U polibkové scény jsem se fakt zasmál. Antoine (Taika Waititi) byl úžasný záporák. Byl extravagantní, někdy i směšný (už jen to jméno Antoine - to si řeknete hned, že je to kokot). Ale byl inteligentní a zákeřný. Keys (Joe Keery) ten byl zpočátku sympatický, ale když se pak ukázalo, že on shrábne tu smetanu, začal mi lézt na nervy. Ale měl můj respekt, tak jako každý chlap, který probourá hradby friendzone.  Důležitou součástí filmu byly detaily, štěky, odkazy atd. A byly opravdu povedené. Tvůrci se hodně vyřádili. Film mě opravdu bavil, ale konec mě malinko zklamal. ()

Berserkr1111

Poměrně nový nápad, dobře zpracovaný. Pár klišé ( nejen romantika) tam sice je. Rozhdně však nejsou násilím přišroubované jako v Hobbitovi a do děje zapadají. Antwane mohl být trochu lépe napsaný, ale jen nepatrně trochu. Příběh zracadlí realitu, kdy snílek vytvoří virtuální svět a člověk, který chápe jen čísla a myslí si, že všichni jsou hloupí, mu z toho světa udělá frašku a ještě se veze na snílkově nápadu a rozkazuje mu. Je tam (nevtíravě) víc dobrých myšlenek. Bavil jsem se. ()

DANJELKO

niečo na štýl ready player one, dobre sa to pozeralo, uvoľňujúci film kde všetko skončilo dobre a šťastne pri či už viacej alebo menej drámy, aj také filmy musia byť a prídu niekedy vhod. mne sa film páčil dávam 5 hviezd ()

user1982 odpad!

Rozhodne film pre 10-12 ročné deti, čo je OK. veď aj tie si zaslúžia niečo čo ich zabaví. Ja som pri pozeraní filmu trpel. Hlavne na super ultra nudných vtipoch a strašne ale STRAŠNE zlých efektoch. Celý film mi prišiel ako v produkci STV1 kde iba Reynolds je ten aaa herec a ostatní sú Cčkový herci ktorý pred tým hrali iba v reklamách a sem tam v divadelných predstaveniach pre rodičov.  verdikt: tento film si dospelý človek neužije. ()

peproch

Jako sociopatický děti máme v hrách své avatary. Millie figuruje jako Molotov Girl ve hře Free City, Guy je jen NPC, charakter kterého vytvořili a nakódovali tvůrci hry, Millie a především Walter, který je postupně víc a víc nadšen svým kódem, podle něhož Guy jedná víc a víc autonomně. V jeho chování je vlastně zakódován milostný dopis pro Millie. Moc se mi líbí motiv vzpoury hraček, skrze kterou i reální lidé uvědomí že je alternativa k typizovanámu chování předpokládánému tvůrci her. Oceňuji na filmu vtip, třeba „Good morning sheeple...“přiměřenou akčnost, spád a laskavost. Hry nehraju ale moc se mi to líbílo, i Jodie Comer. ()

floppy4

Keď som videl trailer a Ryana Reynoldsa v ňom, pomyslel som si, že to bude ďalšia rádoby hahaha americká popcornová tupotina. Menovaný síce hrá viac menej to isté ako v iných filmoch, ale je to celkom pekná a zaujímavá rozprávka tak pre deti max do 15 rokov, ktoré si ničia životy na GTAčku, PUB-G, Fortnite a podobne... Bolo to milé a nezíval som pri tom. ()

AJensen

NPC z "GTA" ožije a jde si svou cestou. Zábavná blbina, která určitě víc oslní hráče, než nehráče. Reynolds to opět zabíjí svým typickým humorem. Český dabing zabíjí Reynoldsův humor i šarm, takže doporučuji vidět v AJ. ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+