Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

venison

Koukatelná oddechovka. Neurazí, nenadchne. Ryan Reynolds do role naprosto přesně sedne. Ve vedlejších rolích se objeví jako příjemné překvápko slavná jména. I pro nehráče fajn jednohubka. ()

Pavlínka9

Když už jsem před pár lety viděla poprvé trailer - trošku jsem nechápala o co jde :D Nejsem člověk, co hraje počítačové hry a vlastně v pár věcech jsem se ve filmu nechytala, ale co - každý nemůže vědět všechno :D Ale bavilo mě to, protože - zajímavá myšlenka, zajímavě střelené, skvěle obsazené a za mě bylo cílem pobavit a to se stalo :) ()

terunka003

Herní, umělé, napínavé, veselé. A vtipné. Moc hezky se na to koukalo, bylo to bez hluchých míst, mělo to spád, bylo to nápadité. A trošku děsivé, jestli umělá inteligence dokáže fungovat ve hrách.. ()

fabecc1222

Ve správné míře ujetá reklamní atrakce, lákající do světa videoher, zábavných parků a všeho možného, co budou chtít děti po návštěvě kina kupovat. Sázka na jistotu v podobě odkazů na všemožné populární filmové značky zabírá i u dospělého publika, které jistojistě ocení, že za celý film nepadne ani jeden vyloženě trapný fór. Reynolds je obecně už dost okoukaný, ale v téhle roztomile-naivní poloze je velmi dobrý, a s jeho ženským protejškem se velmi dobře doplňují. ()

hroubek

Fajn blockbuster. Už teď mě mrzí, že jsem na to nešel do kina, jelikož bych si  to v kině užil. Film šlape, nenudí, má zajímavý svět (Raubíř Ralph a Truman Show v jednom), sympatické hrdiny a cool momenty. Je to pohodový film, ze kterého sálá pozitivní energie. Chyby tam samozřejmě jsou a pokud jste přejedený Reynoldse, tak budete lehce prskat. Pohodový rodinný film na páteční večer. ()

Brain-D

Je to jak Ready Player one, ale není to on. Je to spíše průměrná zábava z nadprůměrnými momenty, které spoustu lidí donutí mířit s hodnocením výše, než si snímek opravdu zaslouží. Bohatě stačí 60% ()

VasaX

Vtipné, akční a plné odkazů. Samozřejmě se nad tím nesmí moc přemýšlet, prostě "I need to get off my back, sir". ()

Timak

Upřímně, čekal jsem teda rozhodně víc. Potenciál byl enormní. Žel bohu, byl zde využit asi tak na 25% (asi tak těch prvních 25 minut filmu). Na druhou stranu, Reynolds to dokonale zabil a v těsném závěsu za ním Waititi. A ty lehké pomrkávačky na Avengers a Star Wars - aaaa, úplné orgie. Takže Levy, ty hňupe, máš víc štěstí jak rozUMU. ()

Sany33

Príbeh: Chlapík je postavou vo videohre. Existenciu skutočného sveta si neuvedomuje a aj napriek tomu sa rozhodne ho zachrániť. Popri tom sa spoznáva s Millie v ktorej vidí svoju osudovú lásku. Herecké obsadenie: Je celkom prekvapivé vidieť Ryana Reynoldsa (nar. 1976, Kanada) v pozícií, kedy absentujú jeho hlášky alebo fekálny humor ale zvláda to výborne. Prevedenie: Virtuálny svet je vynikajúcim vizuálny lákadlom. Neustále nutia diváka držať pozornosť lebo na plátne sa stále niečo dej. Či už v hre alebo v reálnom svete. Pocity: Páči sa mi tá interakcia skutočného sveta s tým herným a do toho implementovaný romantický príbeh jedného z vývojárov a hľadanie indícií. Užil som si túto zábavnú jazdu. Pridaná hodnota: Veľmi zábavné ale nie moc vtipné. Najväčší nedostatok je v obsadení kde mi niektoré postavy vyslovene nesedeli ale hlavný hrdina je zvolený dokonalo. 82% ()

VanTom

Atraktivní námět se na (do) videohry podíval z nevšedního úhlu – zevnitř. Ovšem příběh sebe-si-uvědomujícího Chlápka (přesně padnoucí Ryan) v open world online střílečce svěžest postupně spíše ztrácel a ke konci už přešaltoval vyloženě na rodinnou "hollywoodskou logiku" vystavěnou z otřepaných klišé (jako sledování přímého přenosu boje NPC za svobodu diváky zadržujícími dech po celém světě či nejefektivnější možný způsob vypínání serverů, tzn. sekyrou). Zábavné 3 * ()

ondraondra

Tomuhle se říká dokonalý blockbuster. Free Guy je snímek, který mi znova připomněl, že sledování filmů není jenom přemýšlení a analýza, ale hlavně zábava. Hlavním úkolem tohoto filmu je především vykouzlit úsměv na tváři a to se mu daří skvěle. Celý příběh má navíc i hlubší význam toho, že i "bezvýznamné" postavy mají význam. Ryan Reynolds mě prostě pořád baví a to je hlavní. Ještě bych rád vypíchnul jedno dokonalé cameo u finálního duelu (všichni víte o kom mluvím). Rozhodně se vyplatí viděl film na velkém plátně. 8/10. ()

mkubalikova

Zatím nejlepší film, co jsem letos viděla v kině. Jo, letos ta konkurence není velká, ale tohle by zvládlo být mezi mými top filmy i v normálnějším roce. Zábavné, hravé, vtipné, akční i dojemné a strašně pozitivní. 90% ()

Jaro.Krafcik

Asi nám nebolo súdené ísť na túto kinopremiéru do kina. Po nekonečných odkladoch už aj film unikol na freefilme. Kinoverziu som teda nepozeral velmi dlho a ani neviem kedy naposledy. Ale tak nič sa nedalo robiť, neočakávaná karanténa kamaráta nás napokon zastavila. Teraz už k filmu. Zasmial som sa. Zaujimavý koncept a pre hráčov online hier ešte hviezdička navyše. Aj keď také ľahké levelovanie ako bolo tu ukázané nie je nikde. No s tými botmi to vystihli. Jeden z najlepších filmov tohto roka. Ak by sme ho predsa len videli na veľkom platne možno aj zatiaľ konkurent ale pred novým Halloweenom a Bondom bude určite dosť pozadu . Snáď to ešte stihneme a kinosály sa zase nezatvoria na dobu neurčitú. 5* ()

blackJag

Především zábavné. U filmu Shawna Levyho to zní jako protimluv, ale fakt že jo, minimálně na první pokoukání. Dokud se jede v nevážném tónu, funguje to bezvadně, třeba hvězdné cameo postavy i rekvizit zabralo na jedničku, když už se to ale potom trochu stáčí do vážnější polohy, začíná to drhnout - prokletí Ryana Reynoldse, neprorazitelná škatulka, do poslední kapky krve bráněná Deadpoolem :-) 70% ()

WincKruspe

Rozhodně to změnilo můj pohled na moje The Sims, které jsem před léty hrál. Oni prostě chtěli zemřít. Je to asi ten nejpohodovější film tohoto roku. ()

dragon94

Free Guy strašně trpí na to, že už tu je Ready Player One, který zvládnul všechno daleko, daleko lépe. Je docela těžké filmy neporovnávat i vzhledem k velmi podobné zápletce. To stejné platí i pro Lego příběh, u kterého je ta podobnost hlavních hrdinů, možná ještě očividnější. Bohužel Free Guy trpí i na to, že jako celek nefunguje příliš dobře. Postavy od začátku filmu neprojdou téměř žádným vývojem. Žádný velký zvrat či překvapení se taky nekoná. A ničeho památného se zde taky nedočkáme. I přesto však film celkem slušně funguje a baví v jednotlivých scénách. Zejména cameo Ch. Evanse bylo to nejlepší na celém filmu. Škoda že se podobných věcí nepodařilo udělat víc, protože za pár dní si nejspíš na nic víc z filmu nevzpomenu. Free Guy je vcelku příjemná odreagovačka, u které se člověk párkrát zasměje, ale nic víc od něj neočekávejte. 3* 60% ()

JohnSmith

Myslel jsem si, že to bude hrozná blbost, ale opak je pravdou. Je to sice ujetý, ale neskutečně zábavný. Opravdu jsem se většinu filmu velice dobře bavil. Akce super, ale triky prostě výborný. No a samozřejmě Reynolds zcela evidentně ve svém živlu ()

svobik

Ty 3 hvězdy jen tak tak, oceňuju hlavně originální koncept, jinak by mi Free Guy přišel strašně nezajímavý. Velká škoda, i přes neotřelé nápady obrovsky propálený potenciál, hlavně pak ten komediální. ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+