Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

Herzeleid

Byla to sranda, to se musí nechat. V komediích nejedu, takže se nemůžeme bavit o topovce, ale jelikož na jiné buď raději nekoukám a nebo dostanou 1 hvězdu, tohle je ve své kategorii pecka. Nádech sci-fi, gamingu, trochu romantiky, akce a přitom v klidu a odlehčené. Hodně zajímavá kombinace. Nutkání dát 4... :-D ()

drackula

Skvelý koncept a kvalitné spracovanie. Obzvlášť oceňujem herecké obsadenie a množstvo popkultúrnych odkazov. Náramne som sa bavil a nič iné som od tohto filmu ani nechcel. 80% ()

vyfuk

Konceptem zajímavý věc. Docela s podivem, že to někoho nenapadlo teď. Vize AI se zde jeví trochu zastarale, protože s tím přicházel už Spielberg a před ním určitě taky někdo. Ale zde už nám platí Reynolds i za určitou značku. V celku vtipný film, s dobrým nápadem, dobrými výkony. ()

KASUGI

Čekal jsem nadprůměrnou zábavu ve stylu Ready Player One a dostal jsem průměrnou vykrádačku Ready Player One. Film jak na houpačce. Zábavné a vtipné skeče na straně jedné a  trapný dětský humor a degradace pc hráčů na straně druhé. Celé je to navíc podkreslené úplně debilním hudebním doprovodem, který se k těm scénám vůbec nehodí. Otřesný je taky casting. Každý z těch tří hlavních herců je sám o sobě sympatický, ale když dáte dohromady Ryana Reynoldse, který má šišatou hlavu a oči u sebe a Lucii Vondráčkovou s tím jejím kamarádem, kteří mají placatou hlavu a oči hodně od sebe, ty proporce se opticky ještě znásobí a hrozně bolestivě se na to kouká. To sakra na kamerových zkouškách nikdo neviděl?!!! Kapitolou samotnou je Taika Waititi, který by měl zůstat pouze u režie, nebo dabingu, protože ten jeho s prominutím ksicht je děsný. Vypadá, jako kdyby se spolu chtěli teleportem přemístit Dwayne Johnson a Robert Downey jr. a experiment se nepovedl a z druhé teleportovací kukaně by vylezl výsledek Waititi. A ta jeho role přehypovaného herního producenta je nechtěná čiročirá karikatura. ()

Autogram

Toto je také béčko, že tomuani tri hviezdy dať nemôžem. Chce to mať zo všetkého niečo, ale nemá nič poriadne, ale zato veľa. Hlavne veľa minút, ktoré naplnili až neznesiteľným opakovaním príhod blbého Chlapíka. –––– Budeme ťa zabíjať zas a zas, kým nezistíme, čo si zač, a potom ti dáme ban. ()

andalin

Těšila jsem se už od té doby, co jsem viděla trailer a moje očekávání se naplnila! Je tam jistá podobnost hlavně s Truman show a Ready player one. Film však i přesto srší originalitou a humorem jedinečným pro geekovský průmysl. Do hlavních rolí bylo obsazeno spousta pro mě lákavých jmen. Ryan Reynolds je obrovská osobnost sama o sobě a v jeho postavě je to cítit. Zdánlivě zvláštní kombinace s Jodie Comer v hlavní roli se vyplatila, ta holka se poslední dobou hodně rozjíždí, těším se na další její počiny! :) No a Joe Keery, Utkarsh Ambudkar a ta psychotická postava Taiky Waititiho! Škoda jen, že v průběhu filmu, než Guy zjistí, co se děje, je film proložený poněkud nudnějšími pasážemi, za ty hvězda dolů. ()

Masrii

Ryan Reynolds znovu udeřil v perfektně udělané komedii nabité humorem a catchphrasema, a to doslova. Závěrečná bitka mezi Guyem a Dudem byla naprosto dokonalá i s odkazy na Avengery, Star Wars a podobně. Potěšily i vstupy známých streamerů. Bohužel se film nevyhnul některým klišé, hlavně v té love story, motivační řeči hlavního hrdiny a podobně, ale chápu, že to tam nějak museli nacpat, aby to ve výsledku dávalo smysl. Rozhodně film, na který se někdy v budoucnu rád podívám znova. 90% ()

Hollohlaway

Jsem hráč, narážky a easter eggy jsem chytal celkem v pohodě. Ryan Reynolds je opět výborný, zbylé obsazení je kupodivu také v podstatě celé fajn. Bavil jsem se dobře a určitě to můžu doporučit na velkém plátně, ale ohromen jsem rozhodně nebyl. Je to hravé, zábavné, ale chyběl mi tam nějaký hlubší smysl toho všeho, prostě jen popcornová zábava. Neříkám že je to špatně, reálně bych tomu dal tři a půl hvězdy. ()

blackkocour

Dizny vygrošťovák pro všelijaké Grand Theft Auto, upocené tlustoprdy se zdravotním vozíkem, co se po dvou týdnech osahávání myši, pití hektolitrech redbullu a nulového soukromýho životu, odvalí z krypty pro nějaký ten dlabanec svý žhavý přítelkyně, a podobných oblbováků pro degenerační odkrmený potraty Fortnitu, a všemožných Robkoks cypovin. Hráčská komunita může jásat, že dostali i oni nějaký ten kus pozornosti. A pokud mi ta pakáž bude infiltrovat i do databáze, a hned do komentářů psát, že je to jejich oblíbený film a mrdat jim 5 hvězd, tak si počkejte, že přijdu osobně do toho groundu, a tadžpedem si z rukávu vysolím pěti tunový tank, se šesti miliard hápeček, a rozjebu vám celý server na mikroskopický pantely. Tohle je ten film, co se chce dostat do žebříčku cool bijáků pro oslabené jedince, ale může se rovnat tak k borcům My Kripple Pornny a SpongeBob v tangách. Trapný výcuc bohatýho potkana, pro oživení 30 IQ intelikvenčních děcek s cukrovkou. Spameři všech zemí, polibte mi konektor! ()

kenkaku

Vezmu to zkrátka… film si to celé pohnojil pasáží 1:30 h - 1:35 h (cca). V těch pár minutách totiž ukázal co MOHL být celou dobu (a autoři toho nevyužili). Ta chvilka co byl Chris Evans na scéně byla prostě o 200% víc než celý film dohromady. A to je asi to nejsmutnější. U Ready Player One to pochopili… tady ne. Takže zbyla jen divná, rychle zapomenutelná splácanina několika filmů se spoustou děr co ani v rámci nastavených pravidel nedávají smysl. ()

psychoJoa

Jde o příjemnou, vtipnou a svižnou komedii, která v rámci Free City (online hry) funguje skvěle. Prostředí reality za mě dost drhlo (nepřesvědčivé herecké výkony hlavní hrdinky, protahované vysvětlování zápletky, neuvěřitelně odfláknutý závěr a vypořádání se se záporákem... a fakt dlouhé vedení Millie ohledně "toho pravého") a vlastně jsem uvažovala o 3*, ale to bych ukřivdila Reynoldsovi (a taky jeho nasvalenému já). Takže nakonec dávám s čistým svědomím hvězdy 4 a nepříjemné momenty reality ráda zapomenu! ()

srbak

Veľký priemer a silne nevyužitý komediálny potenciál Ryana Reynoldsa. Free guy má hneď niekoľko problémov, na ktoré v mojich očiach dopláca - v prvom rade strašne vyžiera celý koncept Ready Player One, ktorý bol milionkrát lepšie zrežírovaný, akčnejší a pútavejší, v druhom rade mu veľmi uškodil PG 12 rating, ktorý je tam veľmi cítiť a Reynoldsovi ani filmu sa nehodí. Vskutku možno povedať, že je to rodinný film pre malé deti, kde sú prevažne vyzobrazené referencie na ktorých si fičia 10 ročné deti - a to nie je zlé, ale ide to mimo mňa. Každopádne, humor, na ktorý som sa vo Free Guyovi najviac spoliehal je takmer nulový ak vôbec nejaký. Celkom sklamanie, až na pár príjemných momentov sa jedná o veľmi tuctový snímok. Ďalšia filmová jednohubka. ()

Firebug

Free Guy je vtipný vylízaný popcorn se zajímavým námětem, který se povedlo příliš nezprznit provedením. Je trochu škoda, že u toho to končí, protože zejména v první půli jsem dostal pocit, že sledují akční HER (Spike Jonze) a že by to možná mohlo mít i nějaký přesah. Nemá. Druhá polovina svými filmovými prohřešky zadupala můj původní dojem nemilosrdně do země. Povedl se casting (extrémně). Některé vtípky a narážky docení zejména hráči (hlavně GTA online), ale o to víc zamrzí spousta "nelogičností" jdoucí proti základním pravidlům game designu. Byla to bžunda a návštěvy kina nelituji. 3+ ()

Maynard.

Aaaa, tak to sem přesně potřeboval. To se mi rejža naprosto trefil do noty. Něco jako Spielberg s Ready player one. Vůbec mě nepřekvapilo, že to má stejnýho scénáristu. Tohle je film, kterej je krásně barevnej, krásně akční a navrch ještě parádně vtipnej. Dlouho sem se u filmu takle nepotlemil jak u tohodle. Ryan Raynolds je dobrej týpek, do každýho filmu dá kousek z toho svýho a udělá to pěkně po svým. Dějově pro mě uplný orgie. Virtuální Svět vs. ten skutečnej... Písničky taky supr. Nemám vůbec nic, co bych vytýkal, i když vlastně jo - nedávali to v Centrálu :o) ()

Soweek

Nebudu lhát, u filmu jsem se bavil, i když jsem upřímně čekal, že tematika bude využita poněkud více. Shawn Levy k tomu totiž přistupuje jako ke všem svým filmům, tedy velice povrchně a prostředí a téma pouze využívá pouze jako kulisu k recyklaci stále stejného typu komedie. Naštěstí mu to zde zachraňuje Reynolds s Taikou, kteří to pozvedají o jednu hvězdu výše. Škoda, že zde tvůrci nešli do hloubky a nešli opravdu hluboko do světů a komunity MMO gamingu, protože taková komedie tu znatelně chybí. ()

remy

Obrovské překvapení a snad první film, kde mi Reynolds vůbec nevadil. Chytlavá feel-good story, která má srdíčko, sympatické postavy (Jodie Comer ftw!) a funkční romantiku. Udělalo mi to hroznou radost. Dal bych si další nášup. Třeba hned. ()

sedm.1

Zápletka? 5*. Originalita a nápaditost? 5*. Obsazení? 5*. Vtipnost a zábavnost? 5*. Akce a efekty? 5*. Co bych tomu měl asi tedy tak sakra dát za hodnocení? Těžké rozhodování, těžké, těžké. 8D. Aha, už to mám! 5*!!! 8D. Trailerům se absolutně vyhýbám, ale v kině to tak úplně nejde, no a když jsem ho právě tam tedy nuceně na tento film uzřel, okamžitě jsem si řekl, že něco tak příšernýho nedám a odsunul jsem ho na daleké neurčito. Časem mi to ale přeci jen nedalo, navíc šeptanda zafungovala, a tak jsem tomu tu šanci dal, a hle, další důvod pro mě, proč se vyhýbat trailerům i nadále, jelikož lžou a Free Guy je jedna z nejzábavnějších jízd vůbec, a to ve všech ohledech. V první řadě tedy musím ale samozřejmě zmínit originální zápletku, nadupanou až po okraj neotřelými nápady a netuctovými scénami, odehrávající se v rychlosti formule 1, plné strhující, originální akce, nadupaných efektů, perfektních hlášek, ale i emocí a nic na tom nezměnil ani krapet víc kýčovitější a předvídatelnější závěr, jelikož všem přítomným výrazným postavám prostě nešlo přát nic jiného, než ten pořádný ,hepáč,,! Pro mě osobně nad tímto vším úžasným ale vyčnívá ještě jeden fakt, a to casting, jelikož se vesměs jedná o sympatické a působivé herce, ovšem jak tu řádí Ryan Reynolds a Taika Waititi, to je naprostá bomba, oba se tu vážně utrhli ze řetězu a povýšili to celé zas ještě snad o několik levelů zábavnosti výš. Free Guy je zkrátka neskutečná pecka, která mě opravdu nadprůměrně bavila, a které nemám co vytknout, tedy snad až možná na ignorování eRkového ratingu, který by tu seděl jak prdel na hrnec, ale to už bych chtěl asi moc. I tak ale filmová povinnost! ()

iXtr3m3

Objektívne štyri hviezdy, ale subjektívne plný počet. Takto krásny a hravý mix najznámejších hier súčasnosti šmrncnutý Matrixom či Trinástym poschodím, perfektne castingovo obsadený (dokonca aj v "hlasových" úlohách, Wolvieho som poznal okamžite, ostatných si musím pri opakovačke nájsť), to sa len tak nevidí. Malo to dokonca nielen hlúpy vtip ale aj nejakú tú dramatickú vložku, kopu vtipu, nadhľadu, easter eggov podobne ako Ready Player One a jednoducho parádička. Záverečný súboj a hlavne jeho ukončenie bolo maximálne prekvapenie a jeden z najlepších easter eggov v celom snímku. Vážne odporúčam a vedel by som si predstaviť akékoľvek bláznivé pokračovanie. Technicky brilantné, nápadom aktuálne, prístupnosťou vhodné pre všetkých. Dokonalý rodinný blockbuster. ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+