Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

pytrisss

Soubor herních klišé o kterých hraní vlastně není a pár vlažnejch vtipů. Je to takovej disneyho pokus bejt cool pro hráče, ale na opravdovej herní loveletter si budeme muset ještě počkat. ()

radekgfx

Zdaleka nejlépe se filmu daří replikovat takový ten pocit nicoty a omezenosti, který na člověka padne po pár desítkách hodin v otevřeném světě jeho oblíbené videohry. Pokud tedy daný člověk vůbec je takové reflexe schopen. Pro člověka, který takové reflexe zatím není schopen, jsou tu známé tváře, značky, Pavlovův reflex a sebeklamný pocit relevance. ()

Gulde

Takovýhle náměty mě baví - zábavný a neotřelý. Ale Ready Player One mě chytnul více. Každopádně každý takovýhle přírůstek je jedině dobře! ()

TheSpearCZ

Shawn Levy natočil pro vybranou třídu svoje GTAčko na styl Spielbergovského Ready Player One s dávkou lehké romantiky a já mu to naprosto sežral se vším všudy. Tohle je přesně ten typ filmu, který když vás chytí, tak si ho užijete jako už žádný dlouho ne, to vám garantuju. Všechny možné easter eggy na herní i filmové světy jsou tady zaručeny, soundtrack je naprosto nabouchaný (stejně tak jako všechno v tomhle filmu) a hlavní i vedlejší postavy včele s Ryanem Reynoldsem jsou tu našlapaně napsané stejně dobře, jako je Jodie Comer s Joem Keerym v tomhle filmu naprogramovali. Dlouho jsem si film takhle neužil, a to je přece to hlavní na čem záleží. 5* ()

Flopik

Čistý feelgood movie. Hrozne dobre sa nato pozerá, je to odľahčené, riadne sa pri tom nasmejete, no a Ryan si tieto uletené role proste užíva a je to vidno. Do toho pridajte výborný soundtrack so skvelo vybratou hudbou, krásny vizuál a prekvapivo výborný príbeh. No a koniec to vytiahol o hviezdičku vyššie, pretože ten wtf moment s marvel a starwars ma teda rozosmial ako dlho nič. U mňa 5* a prípadnému pokračovaniu sa nebránim, aj keď sa bojím, že to stratí to čaro. ()

majec4

Film sa mi velmi pacil, bol mega pozitivne naladeny. Dalej, Reynolds je super v tychto blaznivych veciach. U mna to ziskalo 4,5*. Do plneho poctu nejdem len kvoli tomu, ze to bolo take akesi povrchne. Hej hej, tvrdim, to aj napriek tomu ze to bola hra. Mozno by to nemohla byt komedia, aby to bolo nieco silnejsie, ale mam pocit, ze sa dalo vytlacit z tohto nametu viac. Aby sme sa rozumeli, napadite to bolo dostatocne, no cakal som ze ta hlavna myslienka bude okolo niecoho "vacsieho". Aspon podla mna to bolo ocakavane, ze sa zacne diat to co sa dialo. Prave preto tento film vysumi rychlo z pamate. Neponuka nic kvoli comu by som to potreboval vidiet druhy krat. Ked to zoberiete ako jednohubku, tak sa velmi zabavite. Verim, ze podobnych filmov bude do buducna viac a hlavnym postavam sa najdu este lepsie myslienky. ()

jacksax

V podstatě zázrak. Nic, co by někoho extra vytočilo a rádoby přesah víc než v Matrixu. Občas je to sice zahrané mimo fairway, ale stojí to za to. ()

Greg25

Je tam sice docela dost pomrkávání pro všechny pařiče her a popkultury obecně, přesto to je zrovna film, při kterém programátoři musí asi přivzít obě oči, aby to dali. Jasně je to pořád blockbuster, ale možná aspoň trošičku určený cílové skupině, na které se tady hází jedna nelogická věc za druhou. Zábavné ano, hlavně na samém začátku a konci, vizuálně herně přijatelné, ale trochu se to přesto občas vleče. Má to atmosféru a není to tolik přeslazené jako třeba Ready Player One, ale z toho zase byla cítit velká láska k zobrazovanému. Tohle je tak někde mezi parodií a obdivem. Reynolds s Tatumem skvělí. 65% ()

husokachna

V jeden den jsem viděl dva filmy, kterým bych dal přesně 70% a byl spokojený člověk. Ale ne, kvůli csfd, se teď musím trápit, jestli dát trošku nadhodnocené 4 nebo ošizené 3, které budou verdikt tlačit k průměru. Free guy je (jak je asi zřejmé) jeden z nich a je to film: který se přesně hodil na nedělní volné dopoledne...který po mě nepožadoval žádný vklad...který fajn plyne, existuje v něm "příjemná" chemie mezi postavami, která ale není extra výjimečná...který servíruje standardní, ale pěkně přehlednou akci v přepáleném vesmíru videoher, kde je možné v podstatě cokoliv....kde Ryan Reynolds hraje velice snesitelnou verzi Ryana Reynoldse a tudíž podává jeden z nejlepších hereckých výkonů poslední doby...který je blbý jen tak akorát, aby člověka nestihl úplně otrávit...a který deliveruje neboli dodá pár gimmicků, co diváka příjemně povzbudí. Používám hodně slovo příjemně a to přesně ten film je. Příjemná akční jednohubka, která nepřinese nic nového, ale zabaví a neurazí. Tak jsem to ze sebe vysypal a teď už vím, že tomu dám velice silné tři zlaté rybičky s tím, že už si to asi znovu nepustím, ale nelituju, že jsem to viděl. ()

ROCK,THE

Wow! Wow! a třikrát Wow! Naprosto excelentní porce zábavy! Tenhle film prostě musíte vidět ikdyby jste nechtěli. Přijdou si na své fanoušci herního, komiksového i dobrodružného žánru. Takovou porci zábavy, humoru, napětí, dojetí a celkově naprosto úžasného zážitku jsem prostě nečekal ani v nejmenším! To je jeden z těch filmů který budu chtít vidět v kině minimálně ještě dvakrát a na nosičích posléze aspoň tucetkrát. Ale k recenzi, jedná se o herní svět kde máme chlápka který žije podle toho jak je naprogramovaný (NPC) avšak ani on sám neví že je umělá inteligence až na to přijde tak teprve začíná žít vlastním životem. Audio-vizuál nijak zvlášť rozepisovat nebudu protože to by bylo na tři recenze takže jen řeknu totální brutální unikátní úchvatný skvost! Herci absolutně skvělý Ryan nepřekonatelný obzvláště svým humorem, je prostě skvělej a je vidět že tahle role byla napsána přímo pro něj. Dále a nic neprozrazuji, jen řeknu že mnozí z vás ví že Disney koupilo 20th Century Fox nyní tedy 20th Century Studios, no a co to znamená? To znamená že se v takovém filmu jako je Free Guy může objevit kdokoliv ze světa Marvelu či Star Wars či jiných značek, ale nic neprozrazuji (JEN JSEM PŘI JEDNÉ KRÁTKÉ SVÉNĚ BULEL JAK MALEJ KLUK DOJETÍM). Nebudu to dál protahovat a řeknu ZNOVU film musíte vidět! Tak si užijte neskutečně vybroušenou zábavu ve městě FREE CITY kde vám společnost bude dělat třeba i samotný … FREE GUY ()

MiniMinion

Zářný příklad toho, co pro mě znamená “popcornová zábava”. Film se nesnaží být ničím, čím není, nehraje si na nic seriózního, a naopak prodává svou šílenost do poslední kapky. Jednoduchý příběh, úmyslné klišé, sympatičtí hrdinové (Ryan Reynolds nezklame), Taika Waititi, který si roli naprosto nekomplikovaného záporáka vyloženě užívá, dobré CGI (to kdyby selhalo, celý film by šel do kelu), nabušená akce a hromada fan servicu a cameí). Doma na televizi si ho asi hned tak nepustím, ale v kině je Free Guy prostě oddechová zábava. 7.5/10. ()

Dr_Virus12

Přiznám se, že tohle mě bavilo o dost víc, než Ready Player One. Mělo dokonce víc emocí, příběh, lépe zakomponovaný herní svět a dokázalo to krásně spojit humor s videohrami, jak se nepodařilo jiným filmům už ani nepamatuju. ()

warrenur

Dalsi z radu filmov inspirujucich sa prostredim pocitacovych hier a uniku do herneho svetra z toho realneho. Zial, s nie moc velkym uspechom. A hoci Reynolds ma tu spravnu "fyzimoniu" na svoj charakter, slaby scenar to potapa. Hlavnym plusom bola pre mna Jodie, ktora svoje herectvo naplno predvadza vo vynikajucom Killing Eve, kde hrala sociopaticku vrahynu...toto je len malicky vysek toho, co mohla predviest. Sedive..slabota. ()

Chundys

Pro herní fajnšmekry asi úplně cool film. Mě se to taky líbilo, kvůli hláškám a Ryanu Reynoldsovi a Taikovi Waititim. Jo a asi tam hraje Ninja ten streamer, ale neznal bych ho, kdyby mě kámoš neukázal pár videí od něj, asi to byl on nevím. A ještě teda byla super scéna s Dudem a taky Chaning Tatum vs Ryan Reynolds :-) a tak prostě celé to tak nějak bylo oddechově super :-) ()

Saur.us

Zábavná popkornovka, kterou ale víc ocení hráčská komunita. Srovnání s Ready Player One je na snadě ale ten byl filmařsky nebo co se týče popkulturních narážek o několik pater výš. ()

Bozvav

Naprosto super zábava a to i pro mne, která v životě žádnou hru nehrála. Ryan opět ukázal, že jako komediálně akční hrdina je naprosto k sežrání. Cekově musím uznat, že mne námět nadchl, dialogy nebyly vůbec hlupé a jisté poselství, by se taky našlo. Nápad nechat herní postavu v podání Ryana Reynoldse získat vlastní vědomí a být hrdinou tím, sže bude páchat dobro je famózní. Připočtuli líbivý vizuál, hezkou hudbu a vtipnosz celého počinu, tak za mne maprostá a stoprocentní spokjenost. ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+