Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

j27

Tak přece rok 2021 nebyl pro Ryana naprosto tragický. Po přetrpěných hrůzách Red Notice a Hitman´s wife konečně povedené dílko. Relativně originální odpočinková pohoda. Občas jsem tam místo GUYe viděl spíš Trumana se svojí show, ale to neva, protože to je taky super film :-). DUDE na závěr filmu dal zapomenout na naprosto nesnesitelného a protivného buddy Buddyho.....a Taika Waititi oživí asi každý film. ()

HighInTheSky

Gameplay GTA RP bejvaj někdy i zábavnější a nepředvídatelnější než tento film. Ale právě zrovna hráč GTA musí film baštit...teda asi mladší hráč než já. Vlastně od začátku víš jak to skončí, je to stále se opakující šablona hrdinského filmu, ale útěchou ti může být, že k předpokládanému konci tě dovede vizuálně promakaný děj frčící na popkulturních trendech posledních 5 let....a tam to končí. Pěkně se na to kouká, ale vše je tak předvídatelné, že nešlo dojít ke konci filmu bez myšlenky " Uf, konečně, jaké překvapení teen konec." ()

kickwait

Celkem slušná střeštěná komedie ve , keteré je možné v podstatě všechn. Vtipy zajímavé , ale  celkokvý produkt žádný smysl nedává. Ryan Reynolds jako nechápaví kluk , který neustále umírá a pak se rozhodne svůj osud změnit , je prostě geniální casting. ()

Boyled

Pěkný, celkem zábavný, dost možná budoucnost. Nenadchne ani neurazí, pocit v člověku zanechá příjemný, avšak nebude to asi film, který by člověk potřeboval vidět znovu. ()

JankiCZ

Dostal jsem něco, co jsem očekával. Jako zapálený hráč GTA V jsem se na tento film těšil a nezklamal mě. Ryan Reynolds prostě tyhle typy filmů umí zahrát. Byl opět vynikající. Ještě lepší ve svém výkonu byl Taika Waititi. Jeho postava a její ztvárnění byly nauvěřitelně energické a vtipné. Není to samozřejmě úplně ten top film, místy je hodně předimenzovaný a možná až příliš CGI, ale jako odreagování bude sloužit dobře. Jo a asi přestanu tolik zabíjet a mučit NPC ve hrách. 78% ()

Raichu.Cz

Už hned podle traileru tam jde vidět originalita, Vedlejší postava jako hlavní hrdina? Přiznám se že by mě tohle fakt nenapadlo... Ryan Reynolds v tomhle filmu velmi dobře sedí jak jeho herecké výkony tak komedie... dokonce herec Joe Keery?! Jako upřímně takové herce jsem ve filmu nečekal... rozhodně velká hromada inspirace na hry který si pamatuju... naprosto zasloužená jednička! Za mě 100% ()

Mimr

Cituji JFL protože bezmezně souhlasím : " Tron : Legacy " kombinovanej s "Absurdistán" , kde se ale blbost nesatirizuje , nýbrž se s korporátně hřejivým timolínovým úsměvem vydává za iluzi svobody . " Free Guy " ukazuje absurdní degradaci ideálů kyberpunku do tuctové báchorky pro generaci odkojenou mýty sociálních sítí o výlučnosti a genialitě každého já . Zdejší mesianistická romance financovaná gigantickou megakorporací Disney , o jaké se Williamu Gibsonovi ani nezdálo , dělá zastírací manévr v podobě ty ty ty na jednoho karikaturního zlouna , zatímco cpe své cílovce dospívajících děcek do chřtánu prefabrikované iluze , podplacené youtubové hvězdy a vlastní bling aneb okázalé předvádění , jaké všechny franšízy má pod palcem a může je citovat , aniž by za ně musela platit . Taky už začíná být smutné , jak se Ryan Reynolds stává otrokem své urputně budované image bad boy nerda , zatímco začíná zhmotňovat klišé o čtyřicátnících hrajících mladochy a nahánějících rádoby svobodomyslné dvacítky . ()

F_FF_Brukner

Od Levyho bych po předchozích zkušenostech nečekal až takovou pecku. Skvěle vybalancovaná akční komedie plná nápaditosti, neotřelých gagů, parádní a přehledné akce i neblbého humoru. Romanticko-patetické linky jsou akurátně vyváženy. Nadchl mě především originální námět a jeho uchopení. Raynoldsova nejlepší role od Deadpoola (i když mě osobně se nejvíc líbil ve Hlasech...) . Neprvoplává kráska Jodie Comer mě zaujala už v posledním souboji a tady rovněž podává přesvědčivý výkon. Místy mě trochu sejřil notně přehrávající Waititi, ale i jemu se povedlo pár dobrých vtípků a do celkového castingového kontextu nakonec zapadl dobře. Nečekal jsem nic a zůstalo mi fajn překvapení a plně ukojené zábavové čivy i jiná havěť. Pro lidi, kteří jsou nedotčeni herním světem, to bude zřejmě diametrálně jiný zážitek, ale já coby holobrádkový záprdek pařil relativně dost, takže jsem se bavil více než obstojně. 4 z pěti praček Whirpool. ()

Rasokoule

Skvělý nápad, vtipné, svižné, stylem připomíná Deadpoola. Celým filmem se line skvělá hudba, která dokresluje atmosféru. Je to takové "irl" GTA a přesto příběh nepůsobil nějak uhozeně a dokázal mě i pobavit. Za mě 5 hvězd, protože daný nápad byl kvalitně vytěžen. ()

SLPHR

Star Wars, Marvel, slavní youtubeři. Zkratka tvůrci dokázali využít vše k čemu měli přístup a vzniklo z toho zábavná a odpočinková komedie. Po dlouhé době jsem viděl celkem dobře natočenou komedii a za to si snímek zaslouží palec nahoru. Třešničkou na dortu je samozřejmě Ryan Reynolds a Taika Waititi. Jediné co bych mohl vytknout je celkem velká podobnost s Ready Player one, ale to jsem ochoten přejít a na hodnocení se to neprojevilo. ()

Sejkorka

Na film mě navedla Jodie Comer po shlédnutí Posledního souboje. Tady se objevuje v dvojroli (nepamatuju si ta jména) spoluautorky vykradené PC hry a jedné z postav huvnitř. Mihne se zde řada známých postav (či je na ně narážka) jako Captain America či Hulk, bojuje se světelným mečem. Ale to je okrajové. Jedná se o zábavný film plný vtipných situací a hlášek. Spousta zajímavostí je v zajímavostech. Třeba i to, že jednu roli zde cameouje Blake Lively - jako virtuální postava ovládaná hráčem, která kopne Guye mezi nohy. Blake Lively je vdaná za Ryana Reynoldse ()

Antman111

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Velice se mi líbí ten nápad obživlého mps. Je zde spoustu skvělých estr eggů. A to cameo Chrise Evanse. Úplně skvělé. ()

Aleshgang

Toto videoherní dobrodružství v podobě filmu, se mi líbilo. Vtipné hlášky (jako třeba ránko zlatuš). Hlavní postava má vskutku zajímavé jméno chlápek. Tento film je taky hezky vizuálně udělaný. Je to zajímavý příběh. ()

r6AndrEw

Já jsem se teda bavil. Pravda, místy to bylo hoodně klišoidní a vesměs kostra příběhu je 100x ohraná, ale líbilo se mi to. Bylo to příjemně ztřeštěné. Tojka Waikiki skvělý - viděl jsem ho poprvé, musím se na něj trochu zaměřit. Jůtubeři super - opět mne to přesvědčilo, že tahle sorta lidí nic neumí a nemá prakticky nic co nabídnout. Podle toho doufám vychovám dcerku. Takže, me gusta! ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+