Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

Morholt

Taková klasická nenáročná letní zábava. Spousta barviček, přepálené akce, ale přepálené tím správným způsobem a výborné obsazení se skvěle se bavícími Jodie Comer a Ryanem Reynoldsem. Pobaví i cameo Chrise Evansem a pár odkazů na žánrové klasiky. Mísnusem je mírný scénáristický chaos a myslím, že i stopáž mohla být o něco kratší. Bavil jsem se. 70% ()

ScarPoul

Shawn Levy sa po dlhom čase vrátil k celovečernému filmu a dopadlo to na jednotku. Dokonalo využil potenciál Ryana Reynoldsa bez toho, aby liezol na nervy. Jeho vtipy fungujú, sú správne načasované a hoci to občas zbehne do tých tradičných klišé vôd, je to celkom príjemné osvieženie pretože sa to v neposlednom rade na nič nehrá. Fan servis funguje a v neposlednom rade je to natoľko príjemné, že by mi vôbec nevadilo vrátiť sa do toho sveta v nejakom dobre napísanom pokračovaní. V zásade výborná oddychová záležitosť, ktorej neklesá tempo a funguje aj na viac pozretí. ()

BoPo

Zábavné, nelacno vyzerajúce a vyťažujúce potenciál námetu až prekvapivo úspešne. Free Guy napodobňuje rôzne reálne hry a zároveň sa trefuje do hráčskej, vývojárskej či youtube komunity. Celú dobu som si hovoril, že konečne niekto trafil ten správny pomer. Užíval som si nápady v rámci hry, prepojenie s realitou a ako bonus je to celé bez zbytočných/otravných postáv. Len tých posledných 10 minút bolo zbytočne sluníčkových. Komédia, ktorá bude baviť každého, kto má nejaké povedomie o hrách. Komédia, kde Ryan Reynolds hraje Ryana Reynoldsa a vôbec to nevadí. Komédia, ktorá si zaslúži červené %! ()

Lacike

Matrix skombinovaný s Truman Show v takom detskom nenáročnom prevedení. Tou videohernou tématikou to pripomenie aj Ready Player One. Ale toto ma bavilo viac. Je to skvele napísané. Síce nič originálne. Každému to pripomenie kopu iných filmov, ale výsledný mix je znova funkčný. Okrem scenára aj vďaka hercom. Ryan Reynolds v tej svojej typickej škatuľke zase raz po dlhšej dobe nie je otravný ale dokonale do príbehu zapadá a divák sa s ním hneď ľahko identifikuje. Medzi ním a nádhernou Jodie Comerovou to pekne iskrí aj keď vyústenie romantickej línie je trochu prekvapivé. Poteší tu mnoho odkazov na videoherné postupy a nejaké tie hviezdne cameá. Prvým mínusom je pre mňa Taika Waititi ako hlavný záporák. To je nevtipný, divný herec, ktorý ma absolútne vôbec nebaví a už mi začína liezť na nervy. Namiesto toho, aby som mu prial bolestivý koniec som si prial, aby tam bol čo najmenej. Druhý hlavný problém vidím v réžii. Shawn Levy je pre mňa nudný režisér a tentoraz konečne ten film funguje napriek jeho sterilnému režijnému štýlu. Vizuálne to je tuctové. Žiadny trik ma neohúril a žiadna akčná scéna sa my nevryla do pamäte. A zo začiatku príliš nefungoval ani humor. Až postupne, keď sa poriadne rozbehol príbeh, tak som sa vďaka smerovaniu príbehu niekoľkokrát zasmial. Ale  Levy to kazil jak mohol. Vďaka príjemnej atmosfére a sympatickému Reynoldsovi dávam tesne aj štvrtú hviezdu, ale v rukách niekoho iného to mohlo byť oveľa lepšie. 7/10. ()

GeusX

Originální nápaditá zábava. Pro každého, kdo si alespoň z rychlíku přičichl k videohrám je to vtipná akční ulítlá podívaná. Pokud nevíte, že v počítačových hrách si postavy sbírají medikit, zbraně tasí z neviditelného vaku a slovo level je pro vás něco sprostého - tak na to budete koukat jako puk na Dominátora v brance. V opačném případě se u toho hezky pobavíte. I když se na to podíváte zřejmě jenom jednou. (viděl jsem: 1x cz) ()

Marcos22

Jak se dneska dělaj super filmy pro masy? Musí to bejt in, hafo cool, jak sviň stylový a oslovovat davy milionový. Vyhrávat první místa všech světovejch charts a celá planeta to musí žrát. Jde se na to, první zásadní rada zní: dialogy by měly bejt nudný a nevýrazný („Nepřeju Vám hezký den, ale super den!“), slova o ničem a scény daný nedbale. Ok, tak to Free Guy splňuju dokonale, co dál? Každej, kdo ve světě filmu něco znamená, ví, že pecka má bejt na opakování postavená. A tak půjčím si film od nějaký známý osoby, třeba Ramise, Jonese, Limana, a to je celý. Free Guy je prostě in, hafo cool, jak sviň stylový snad proto, že není vůbec ničím nový. Ready Player OneGTA a Deadpool už tu byly, tak proč nezkombinovat ty jejich top blbiny. Na závěr dosadit cool postavy ze seroše, týpek Steve ze Stranger Things chybět tak zde nemůže. Nezapomenout ani týpka z Youtubu, tak co třeba Middletona z Minecraftu? Jo, teď je to in, hafo cool, jak sviň stylový a osloví to davy milionový. Po premiéře ze mě boháč bude a holky u nohou ležící všude. Je to in, hafo cool, jak sviň stylový, tak dávám osm z deseti a jsem hotový. 👍 (13.8.2021) ()

JohnCZ

Jakožto kovaného gamera mě teda neskutečně rozčilovalo, jak tam z hráčského hlediska nic nedává absolutně vůbec žádný smysl a působí to jen jako další z řady filmů o hrách napsaný nějakým boomerem, který jim vlastně moc nerozumí, ale chce aby jeho film působil pro mladé moderně a cool. Což teda naštěstí docela působí. Je to vtipné, je to milé a i když mě to ze začátku kvůli výše důvodům vůbec nebralo, postupně si mě film získal. Díky dobrým hláškám a popkulturním odkazům, jednomu lahůdkovému cameu a roztomile nenápadné romanci. ()

Padme_Anakin

Skvělé, prostě skvělé, hra ve filmu a film ve hře, je to zábavné, nápadité, hravé a šlape to jako švýcarské hodinky.. Báječně jsem se bavila, herecký ansámbl příjemný, hudební podmaz milý a zas mám po delší době takový ten přiblblý úsměv na rtech, ta kouzelná atmosféra mě v závěru dostala.. Asi to nebude snímek pro každého, pro mě však ano, měla jsem naladěno.. ()

corpsy

Niesom hráč, a verím že práve kvôli tomu som si to toľko užíval ( plus postmoderné mcguffiny ). Je to naivné, ale strašne zábavné a pútavé a myslím a ešte raz prizvučím, že sa v tom nájdu viac diváci hier nedotknutí, ako tí čo mastia dennodenne od detstva. Ryan je herec, ktorý síce hraje od DEADPOOLA stále to isté ( viď Johnny Depp po PIRÁTOCH ), ale je to proste jeho trademark a ide mu to. On a vizuálna stránka + Taika Waititi, sú bohorodičkami tohto prekvapivo ( vzhľadom na svoj námet ) vydareného a svižného snímku. ()

maddy

Ready Player One meets Truman Show meets GTA. Neveril som, že by sa mi to mohlo páčiť, nakoľko Shawn Levy je skrz naskrz priemerný režisér, ktorý doteraz dokázal natočiť iba jeden dobrý film, ale je to tam! Blockbuster, ktorý nemusí mať za sebou žiadnu veľkú frančízu, ani vychádzať zo žiadnej konkrétnej videohry, ale pritom zaujať omnoho viac než všetky možné tohtoročné letné blockbusters. Nehovoriac o tom, že najviac poteší, či už súčasných alebo bývalých videoherných maniakov, nakoľko skvelo a trefne variuje všemožné videoherné klišé, uťahuje si z nich, ale zároveň ich využíva k vystavaniu vskutku originálneho príbehu, ktorý neraz dokáže dokonca aj prekvapiť. Jasne, v jadre to je prepálená blbosť, ale blbosť ktorá dokáže počas celých dvoch hodín non-stop baviť, má fajn akciu, spád, neskutočné tempo, tisíc ester eggs a trefných popkultúrnych odkazov, vypointované vtípky a skvelého Ryana Reynoldsa, ktorý síce predvádza ten istý výkon ako od čias Deadpoola (tj. užvaněného, večne vtipkujúceho týpka), ale do tohto filmu sa dokonale hodí, neotravuje a jeho no name postava dokonca dokáže budiť aj sympatie. Toto musel jednoducho napísať niekto kto má odohrané a Shawn Levy bol aj po počiatočných obavách nakoniec dobrá voľba na stoličku režiséra. Rodinný režisér zbytočných fimov ako Night at the Museum alebo The Pink Panther dokázal na plátno priniesť tú správnu pohodovú atmosféru a natočiť film pre všetkých. Toto označenie síce neznášam, nakoľko väčšinou značí film pre nikoho. No Free Guy skutočne poteší každého, od tých najmenších až po odrastených geekov. A to píšem ako niekto kto osobne preferuje výhradne tie serióznejšie blockbustre, ale toto je (takmer) dokonalá oddychovka. Prekvapenie leta 2021 a sem s dvojkou! CELKOVO: 8/10 ()

Vxxx

Asi by to ode mě dostalo 5* i kdyby to byl 2hodinový sestřih Ryan Reynoldse jak ráno zdraví svou rybičku. Ale všechno ostatní bylo super taky. Plno Easter eggs a výbornými známými tvářemi. Přesně co jsem od filmu čekala. Nebere se vůbec vážně a člověk se hrozně nasměje. 5* ()

agentmiky

Tak v duchu jsem čekal asi daleko více. Jedná se spíše o rodinnou zábavu s šíleným Reynoldsem v hlavní roli, který si uvědomil, že je to jen nehratelná postavička v online hře. Určitě má film co nabídnout, vizuál hýřící všemi barvičkami zaujme, potěší obsazení vedlejších rolí (Jodie Comer a Joe Keery!) a zápletka se snaží přinášet různé příběhové zvraty, ale asi jsem z toho tak trochu vyrostl. V porovnání s žánrově podobným kouskem Ready Player One to dost ztrácí, tam mě totiž Spielberg dokázal mnohokrát chytnout za srdce, zde se to režisérovi Lewymu povedlo pouze jedinkrát, a to s finálním zvratem, který ale slušně zamával s emoční stránkou diváka. Rozhodně se nejedná o žádný propadák, to dozajisté ne, jen jsem po zdejších ohlasech měl očekávání nastavená na vyšší hladině kvality. I tak asi mohu doporučit všem, nejenom hráčům online videoher. Za mě dávám 6,5/10 ()

annanah

Free guy bylo milé překvapení a hodně potěšil. Ústřední chlápek byl opravdu sympaťák, ale která postava s tváří Ryana Reynoldse není. Ústřední romance byla fajn a na konci ukápla i slzička. Stejně tak camea odkazující na fakt, že Fox už patří Disney hodně potěšila a pobavila. Za mě 70% ()

Wysch

Za mě osobně největší balls mají stuido execs od Disneyho za <spoiler!> štít a zelenou ruku </spoiler!>, což prostě a jednoduše nahrává Ryanovi k třetímu Deadpoolovi. Zároveň si tak Disney otevírá dveře do nové dimenze filmové zábavy - už od Disneyho nemůžeme čekat jen animáky a Marvelovky. Tahle nová, "originální" IP je skvělou letní zábavou reflektující a respektující trh, a za mě si zasluhuje 4*. Jednu přihodím navíc za meta vtípky, camea (Channing Tatum, Chris a Youtubeři), a za to, že Deadpool bude mít nabito. ()

kobejn odpad!

Je to otravné a blbé a nechce se mi dávat jednu hvězdu jen proto, že je z toho celá čsfd děsně vydřená. Tendle film zosobňuje vše, co nesnášim....tupost, blbost a demenci nejhrubšího zrna cílenou na tupce, blbce a dementy nejhrubšího zrna a navíc nesnášim videohry, který jsou dělaný pro tupce, blbce a dementy nejhrubšího zrna. A začínám bejt alergickej na Rejnolce, kerej hraje porád stejně a už je to otravný. ()

ArsenalEagle

Jestli mám pro nějaké moderní filmy slabost, jsou to ty odehrávající se z určité části v herní virtuální realitě se spoustou easter eggů a humoru. Free Guy, podobně jako před lety Ready Player One, to naprosto jistě splňuje, a přestože uznávám částečnou vykrádačku, odpouštím. Výborná zábava se spoustou narážek, klasicky výborným Reynoldsem, dobrou zápletkou a obrovským množstvím vtipných nápadů. Přestože se mi již zmíněný RPO líbil asi o malinko víc, tak tady si nelze stěžovat, komediální složka zde hraje prim a skutečně baví. Pohled na "život" ze strany NPC je svěží neokoukanej nápad a já jsem si postavičky z onoho barevného Free City náramně užil a nejednou se hlasitě zasmál. ()

Praxis

Cukrkandlová limonáda, co se lepí jako žvejkačka. Ale má to spoustu malých PG13 humorů na videoherní jůtub generaci, takže to nemůže být tak zlé. Reynolds je sice občas trochu mimo, ale největší prostor si tu zaručeně krade Taika Waititi, který rozjíždí bizarní scény kdykoliv je na place. 75% ()

SonGokussj

Silný začátek, slabší střed, výtečný konec. Pozitivně překvapilo, čekal jsem horší vyústění. Za mě největší problém až přílišné přehrávání Ryana. Ať už se člověk kouká na Deadpoola nebo jeho reklamy, je to až příliš podobné herecké vystoupení. Ale jak jsem říkal, konec mile překvapil. Everything is awesomeee 75 % ()

Alementina

Po dlouhý době jsem se většinu filmu blbe uculovala, mam vytvořený švy playlistu 90tkovych hitů na Spotify...a je to staromódně romantický... Tohle jsem potřebovala do té mizérie posledních dnů. ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+