Detektivové Will Dormer (Al Pacino) a Hap Eckhart (Martin Donovan) vyšetřují případ nedovoleného přistání, avšak jsou odvoláni, aby pomohli objasnit brutální vraždu středoškolské studentky, která se stala na Aljašce. Tam se setkají s místní mladou detektivkou Ellie (Hilary Swank), která podivínského Dormera obdivuje už od dob, kdy chodila na Policejní akademii. Má ještě schovanou školní práci, ve které analyzovala jeho geniální postupy.
Vypadá to, že rutinní metody budou k nalezení vraha stačit, ale hlavním podezřelým je chytrý a manipulativní spisovatel Walter Finch (Robin Williams), který Dormera deptá a stane se jeho noční můrou. A pak je Hap zastřelen... (Bontonfilm)

typa

Na film mě nalákalo herecké obsazení. Al Pacino nezklamal. Překvapila mě role záporáka u Robina Williamse, ve které jsem si ho nedokázala představit a on to zvládl. Líbilo se mi vyznění filmu a závěr, to, co Al Pacino své kolegyni kladl na srdce a jak se Hilary Swank nakonec rozhodla. ()

opatstviolov

Nolan tento film pojal tak trochu po Fincherovsku a povedlo se mu to. V Insomnii dokázal vytvořit skvělou ponurou atmosféru. Tohle je edna z těch lepších kriminálek. 8/10 ()

peproch

Ve srovnání s jinými Nolanovými filmy je tento konvenční. Krásnou drsnou krajinu si možná lépe zažiji v dokumentu. Detektivka to vlastně vůbec není, protože detektiv Dormer nám představí pachatele vraždy záhy a pak už jej jen chytá, přičemž se sám stane vrahem. Nespavost je mi cizí, nevím, jak bych fungovala nespat dva dny, natož šest nocí. Mně se to zdá nemožné. Možná tedy je to všechno jen snový přelud a on z LA vůbec nikdy neodletěl a na Aljašce nic nevyšetřoval. Libily se mi Hilary Swank a Maura Tierney, ale o tom ten film asi nebyl, aby se mi tyto dámy líbily, takže jsem asi mimo. A Robinu Williamsovi jsem vůbec neuvěřila jeho mrštnost v úniku a běhu. Kromě zřejmě dublovaných scén se sotva valil. Jen švih kamery učinil z konverzačních scén akční. Nejsem zklamána, ale nejsem potěšena. Jen jsem to shlédla ()

Honza.Hlavac

Viděno : 08/2022. Když jsem četl tady na csfd ze je to na úrovni sedm jedna z nejlepších detektivek tak sem popravde moc nevěřil ale Nolan mě asi nikdy nepřestane překvapovat. Dobrý příběh který zavede na Alijašku dva detektivy k vraždě studentky . Al Pacino zahral neskutečné klasického detektiva ve stylu “bulldocka” který se chytí stopy a nepustí ji . Ač to muže vypadat jako jednoduchý příběh předvídatelný tak i tak dokáže překvapit . Za 9/10 ()

andy60

Především neotřelý scénář, skvělá režie a zajímavé lokace - to vše celá z filmu neobyčejný zážitek. O výborných hereckých výkonech netřeba hovořit - především Pacino, trpící nespavostí a výčitkami, je naprosto přesvědčivý. ()

Kopy17

Dva detektivové přijíždějí do odpadlých končin vyšetřovat zločin. Ze sebejistého detektiva se během dvou hodin stane úplně jiný člověk. Ano uhodli jste správně, zní to jako Prokletý ostrov a zpočátku jsou si oba filmy strukturou příběhu podobné a stejně kvalitní. V Insomnii jsem ale zhruba v polovině vnímal jistý úpadek v dramatičnosti, který trval až do zjevení Williamse na scéně. Ten jako herec, jehož doménou nejsou zrovna role záporáka, podal skvělý a druhý nejlepší výkon ve filmu. Samozřejmě po Al Pacinovi. Oba dva dokonale zapadli do dechberoucího prostředí Aljašky a naservírovali nám neobvykle výborný psychologický thriller. 90% ()

Filmoar

Nolanov skvost hneď po MASTERPIECE menom DARK KNIGHT, Robin, Al sú úžasní a Hilary je tak krásne úžasná 😉. Thriller ako remeň... A môžem povedať, lepšie ako originál. A to je málokedy. 87% ako oči ()

jirikzaboj

Tohle je u mě za plný počet. Temná noir atmosféra s psychologickým přesahem a geniální režií mě dostane vždy. Se7en je můj nejoblíbenější film a tohle je jeho komornější bratríček, který mi nedá spát:)))) Al Pacino je král. ()

metfor

Zalehnu a přes oči položím ponožku nebo dvě. Ani nemusí být nošené. A než napočítám do dvou, tak spím. V čem je problém? Elitní očko z LA o takové zásadní věci nemá páru. Co se na té policejní akademii učí? ()

Oppenheimer bude nečekaně eRko

Oppenheimer bude nečekaně eRko

02.06.2023

Nový snímek režiséra Christophera Nolana (Temný rytíř, Počátek) Oppenheimer se oficiálně stává jeho prvním eRkem za posledních 21 let. Naposledy mu byl tento rating udělen u filmu Insomnie. Důvody… (viac)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,… (viac)