Detektivové Will Dormer (Al Pacino) a Hap Eckhart (Martin Donovan) vyšetřují případ nedovoleného přistání, avšak jsou odvoláni, aby pomohli objasnit brutální vraždu středoškolské studentky, která se stala na Aljašce. Tam se setkají s místní mladou detektivkou Ellie (Hilary Swank), která podivínského Dormera obdivuje už od dob, kdy chodila na Policejní akademii. Má ještě schovanou školní práci, ve které analyzovala jeho geniální postupy.
Vypadá to, že rutinní metody budou k nalezení vraha stačit, ale hlavním podezřelým je chytrý a manipulativní spisovatel Walter Finch (Robin Williams), který Dormera deptá a stane se jeho noční můrou. A pak je Hap zastřelen... (Bontonfilm)

mortak

Nolan dokáže natočit stokrát viděné (stárnoucí polda, který sešel z cesty, obdivující žákyně poznávající v dobrém i zlém svůj idol z diplomky, vrah dokonale využívající slabiny svých protivníků atd), tak že ani nedutáte. A Pacino se svým šeptavým nakřáplým hlasem je velice přesvědčivý. ()

BoXBe

Výtečná atmosféra, ale připadá mi, že původní záměr byl do konce dotažen až v Temném rytíři. Něco mi chybělo už při prvním shlédnutí a při opakovaném se toho pocitu z nezaplněné mezery nemůžu zbavit. ()

forsythia

Působivý film. Atmosféra, že by se dala krájet, víc než přesvědčivé herecké výkony. Mezi vrahem a obětí je někdy zatraceně tenká dělící čára. ()

WolfR

Zručně a chytře natočená kriminálka, která má něco do sebe. Al Pacino vyniká a Christopher Nolan ukazuje proč se řadí k nejlepším režisérům 21. století, 4 hvězdy. ()

tom88

Krimi veľmi neobľubujem, ale tento bol celkom slušný, možno aj kvôli hercom, ktorí sa určite snažili. Pacino je už dosť starý, ale ešte stále slušný, Swank je čím ďalej tým lepšia , ale Robin Williams mi ako záporák a vrah moc nesedel (nevravím že hral zle). Dej a atmosféra je na výbornej úrovni a Nolan sa týmto filmom môže iba chváliť a pýšiť. 80%. ()

otík

Podařený napínavý snímek s prvky krimi a s velmi podařenými hereckými výkony. Také kamera je velmi zajímavá a celková atmosféra filmu vám nedá vydechnout. ()

okkac

Po shlednutí originální norské Insomnie už tento film nebude pro mne tak dobrý jak býval (viz. můj koment k originálu), ale stále je to dobrý film, hlavně Nolanovou zásluhou. ()

URBAN

Nolan neumí točit špatné filmy , ale tenhle mě moc nezaujal to bude asi tím že kriminálky nejsou zrovna můj šálek kafe jinak po dalších stránkách jako je obsazení , atmosféra nebo třeba hudba je víc než famozní ( 30.3.13/MAC ) ()

E=mc2

Veľmi slabé štyri. Atmosféra fajn. Záver trochu vykonštruovaný. Naozaj ma zamrzelo keď som sa dozvedel že "Pán originálny" natočil remake. Ale ono to zapadá ak si vezmeme že Inception bol zase snahou o Matrix v inom habite. Tento film stojí na výbornom Al Pacinovi a sekundujúcom Williamsovi. Pacinov parťák je vo filme len na to aby schytal guľku. Príliš šablónovité a vzorovo postupné. Ale nenudil som sa. ()

Nivenx

Nolan své kvality prokazuje každým snímkem který natočí a zde se mu to zase povedlo na výbornou. Skvělý Al Pacino, který tyto filmy prostě umí hrát a překvapivě dobrý výkon Williamse, který hraje jinak jen komedie. Film se postupně stupňuje a pakárna je na světě. Celou dobu jsem čekal jak tohle bláznění skončí a konec byl překvapvě dobrý. 75% ()

panMartin

Děj je napínavý a dokáže vtáhnout diváka a udržet jeho pozornost po celou dobu filmu a když se k tomu přidá ještě skvělá atmosféra, tak neni co řešit. Kde si vrah hraje na kočku a myš s detektivem, aby společně podnikli činy, jejichž následky pak ke konci nesou. Scénář je vynikající. Al Pacino i Robin Williams podávají skvělé výkony. Ostatní herci zahráli svůj standard. Pro mě nejslabší Nolanův film. ()

Radiq

Šel jsem do toho naslepo a vůbec jsem nevěděl, že půjde o krimošku. O to víc mě potěšilo, když jsem zjistil, že půjde o pátrání po vrahovi a nebude to jen tak ledajaké pátrání. Al Pacino se role zhostil s vervou jemu vlastní, ale moc mi nesedělo, že by celodenní světlo mělo být nějakým velkým problémem pro spánek (já s tím teda nikdy problém neměl, heh). Ale možná to byl spíš psychickej problém, takže opravdu insomnie (chorobná nespavost). A teď Robin Williams - jako záporák podle mě předvedl to nejlepší, co v jeho herecké kariéře nabídl. Přesto bych si v jeho roli dokázal představit někoho jiného, víc zlého na pohled. Originál jsem neviděl, ale myslím, že Nolanovi předělávky moc nesedí. Ale nemůžu to ani nijak hanět - docela mě to bavilo a byl jsem zvědavej, jak to celé dopadne. Nolan se nemá za co stydět. ()

Oppenheimer bude nečekaně eRko

Oppenheimer bude nečekaně eRko

02.06.2023

Nový snímek režiséra Christophera Nolana (Temný rytíř, Počátek) Oppenheimer se oficiálně stává jeho prvním eRkem za posledních 21 let. Naposledy mu byl tento rating udělen u filmu Insomnie. Důvody… (viac)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,… (viac)