Detektivové Will Dormer (Al Pacino) a Hap Eckhart (Martin Donovan) vyšetřují případ nedovoleného přistání, avšak jsou odvoláni, aby pomohli objasnit brutální vraždu středoškolské studentky, která se stala na Aljašce. Tam se setkají s místní mladou detektivkou Ellie (Hilary Swank), která podivínského Dormera obdivuje už od dob, kdy chodila na Policejní akademii. Má ještě schovanou školní práci, ve které analyzovala jeho geniální postupy.
Vypadá to, že rutinní metody budou k nalezení vraha stačit, ale hlavním podezřelým je chytrý a manipulativní spisovatel Walter Finch (Robin Williams), který Dormera deptá a stane se jeho noční můrou. A pak je Hap zastřelen... (Bontonfilm)

Shona

Jak říkávala moje učitelka ,,výtvarky" na základce - fantazii se meze nekladou. Nolan to touhle netradiční kriminálkou jen dokazuje. Když k tomu přihodí navrch pár výborných scén (v mlze a na kládách), krásnou Hilary Swank, dobrého Williamse a skvělého nespavce Al Pacina, tak k úplné spokojenosti už moc nechybí. ()

bif

Dobrá kriminálka, sice jsem to od Chrise čekal lepší, ale nezklamal mne, nemá cenu se zde moc roezpisovat, jelikož je to opravdu jen nadprůměrná krimi- 70%. ()

asfalt

Pacino bol skvelý (ako vždy), no viac ma prekvapil Robin Williams, ktorý bol fantastický. Výborne zvládnutá ponurá atmosféra, ktorá však rovnako ako spomenul užívateľ Jordan pripomínala aj mne Fincherovku Se7en. ()

Torgal

Vcelku originálna detektívka s výbornými hercami a dobrou atmosférou. Nolan opäť potvrdzuje že je výborný režisér. Osobne mi ale dosť prekážalo pomalé tempo a niekoľko prázdnych miest v scenári. Tento žáner asi nie je môj šálok kávy, tak preto dávam len 3*. 7-/10 ()

Stíba

Po Mementu ze včerejška jsem se opravdu bál pokušet štěstí a jít takhle narychlo do druhého krimi filmu od Nolana. Insomnie mi ale potvrdila, že Nolan vážně umí. Jeho rukopis je tolik odlišný od těch jiných, že sledování jeho filmů je pastvou pro oči. Navíc si snad nemohl vybrat lépe, trojice hlavních herců pasovala do filmu neuvěřitelně. ()

fraktal

Lehce nadprůměrné. Nesrovnatelné s norským originálem (viděno včera) - tam kde v orginále exeluje atmosféra, syrovost a myšlenka, jsou z této verse cítit jen peníze a kalkul. Zbytečně očesané (celá sexuální linka je nahrazena politikařením + klišé okolo "be straight"). Oproti běžnému hollywoodu je to stále dobré (výborná práce s kamerou, prostřihy a zvukem), ale jak říkám - chyběla tomu ona surovost - sice lépe řemeslně zpracovaná, leč zbytečně ohlazená kopie. PS: A Pacino mi zde také příliš nesedl. 60% ()

Porp

Chcel som to vidieť hlavne kvôli Robinovi Wiliamsovi v úlohe psychopatického vraha neplnoletých dievčat. Mal by hrať viacej podobných typov. Na jeho výraze tváre s celým tým arzenálom rôznych grimás, s ktorými tak bodoval vo filmoch pre deti, je dačo falošného, ba priam deviantného. Presne taký ten typ dobrého uja, čo láka malé deti na cukríky do pivnice. Ja som mu ten dobrácky kukuč nikdy neveril. ()

Fat'Fatal

Mírně nadprůměrná kriminálka. Po Mementu jsem čekal od Nolana víc, ale budiž. Mně stačí tři herecké ikony, hlavně Swank a Al Pacino tu hrajou opravdu dobře. Kriminálka nemá žádnej twist, nic šokujícího, "jen" příjemně ubíhá podkreslená podmanivou hudbou. První půlhodina mi připadala jako Twin Peaks :) Nicméně od rejži asi nejslabší film. V tomto smyslu stále dobrý film. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

truby

Propracované, originální, podpořené skvělými hereckými výkony v čele s Al Pacinem. Detektivka, zabývající se samou podstatou tohoto žánru, otázkou co je to spravedlnost, kdo ji má právo vykonávat a rozílem mezi spravedlností jaksi přirozenou, intuitivní a spravedlností formální, zákonnou. To vše dohromady s Nolanovým perfekcionismem = výtečný filmový zážitek. ()

foundation

Druhá projekcia po niekoľkých rokoch neskutočná. Z filmu som si pamätal maximálne úvod takže do všetkého ostatného, vrátane konca som išiel naslepo. Špičkový krimi thriller kde Nolan opäť raz ukazuje že je jedno či bude stopáž jeho projektu 2 minúty alebo 2 hodiny, on to proste natočí tak aby ma to zaujalo a na sto a jedno percento a pohltilo až dovtedy kým nadobro neztmavne obrazovka. Atmosféra priam geniálna, farby úžasné. A je vidno že Chris si hercov vedel dať dokopy už vo svojich začiatkoch. Robin Williams plná palba, Hillary Swank plná palba, A Al Pacino? Toho len počujem ako si v duchu hovorí : Detičky moje hráte to na jednotku, ale teraz vám niečo ukážem JA. Zvyšujem z tých mojich neuvážených štyroch a prikladám do kotla. ()

Mukunda

Kvalitní možná, originální nikoliv, protože to je remake méně známého, zato však zdařilejšího norského snímku stejného názvu. Oproti norskému snímku je toto američtější - což je pochopitelné. Z norské Insomnie si to kromě námětu vzalo především logické a faktické kotrmelce, a navrch ještě několik přidalo. Charaktery mi připadaly ne moc zdařile prokreslené, hlavní postava coby správnej polda s kostlivcem ve skříni se na "temnou stranu" přidal křečovitě, v kombinaci s motivem, který mu zde tak šikovně vymysleli celá zápletka působí uměle. Zahráno je to na výbornou, o tom žádná, ale ani špetka invence, násilné podstrčení filosoficko-etického dilematu a morální doslov v přílišně patetickém konci, zkrátka kolem a kolem výsledek je smutný. A jistě je možné, že kdybych viděl tento snímek první a norskou předlohu až poté, nebo vůbec, hodnotil bych lépe, ale už se tak stalo, že jsem viděl norský film první. A myslím si, že Nolan má na víc, než bezduše vytvářet "remaky". (Tyto tendence v Americe, vzít dobrý, ale ne moc známý film z jiné země a udělat z něj remake v naději, že s lepším rozpočtem a hvězdnými jmény to bude úžasný snímek a paráda, mě obecně příliš neberou. Vždyť i v Americe jsou schopni vytvořit originální, a přitom dobrý film.) ()

yamk5

Brilantný thriller, s ansáblom brilantných hercov (Al P. má posledné vrcholy kariéry, Robin W. druhá famózna rola po Expres Foto, Hilary S. je jedna z mála dokonalých herečiek), s brilantným režisérom (snáď nikto nemá pochýb) a samozrejme s brilantným záverom. ()

actor-SP

Prenikol do podstaty problému. Vnútro tohto trileru sa nedá len tak popísať, to cíti človek v sebe. Po obsahovej stránke dokonalý film. ()

Ondr@932

Skvěle a kvalitně udělaná kriminálka která je především i originální se skvělými hlavními postavami a téměr mistrovským režisérém Christopherem Nolanen!! Dávám 8/10 ()

NightPorter

Dobrej film. Hlavně pokud taky trpíte nespavostí a špatnym svědomím a dokážete se tak vcítit do hlavního hrdiny, tradičně výborně zahranýho Pacinem. A Swanková je tu taky fajn. ()

Oppenheimer bude nečekaně eRko

Oppenheimer bude nečekaně eRko

02.06.2023

Nový snímek režiséra Christophera Nolana (Temný rytíř, Počátek) Oppenheimer se oficiálně stává jeho prvním eRkem za posledních 21 let. Naposledy mu byl tento rating udělen u filmu Insomnie. Důvody… (viac)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,… (viac)