Priatelia

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Boogeyman

Na Přátelých mě hrozně sere (kromě toho že si teď nedokážu uvědomit, jaké tam napsat i/y) ta jejich hysterická vyjevenost ze všeho jen lehce neobvyklého. Třeba když Joey a Chandler pomočí Monice požahanou nohu a pak se na sebe stydí byť jen podívat, no a mraky dalších, to si teď nevzpomenu… A přes obrovské množství neskutečně trapných vtipů se najde i podobný počet dokonalých fórků, což jse v s itkomové sekci věc takřka nevídaná, proto si Přátelé to místo mezi sikomovými bohy zcela určitě zaslouží. ()

Nin

Po velice dlouhé době jsem zhlédl komediální seriál, na kterým jsem vyrůstal. Miloval jsem ho, přišel mi šíleně vtipný a viděl jsem ho nesčetněkrát. Přátelé byli fenomén, který přinesl do světa sitcomů svěží závan větru, a i dnes si z mnoha důvodů drží slušnou popularitu. Lidi si hodně pamatují ty super vtipy, ale spoustu vtipů je taky nic moc, a najdou se i příšernosti. To se týká i příběhů, kde opravdu hodně z nich je nic moc, a s příběhy z dnešních kvalitních komediálních seriálů se absolutně nemůžou měřit. Na druhou stranu jsou Přátelé pořád úžasně sympatičtí, a to díky excelentím hereckým výkonům a celkově výborné atmosféře. (7/10) ()

Ducharme

Existuje ve světe horší postava než Ross Geller? Jako fakt! Proč toho arogantního a ukňouraného blbečka někdo neshodil z balkonu toho jejich bytu? Byl by to o tolik lepší seriál! P.S.: Viděno všech 1,982,928 dílů. ()

petaspur

Byla jednou šestice mladých lidí a ti si rádi pokecávali na pohovce v baru. Sledovanost prudce stoupala a najednou se filmové superstar rvaly o epizodní roličky. Takže si JCVD mohl trochu zamachrovat, Julia Roberts zaintrikovat, Brad Pitt zaškodolibit, Gary Oldman zaprskat, Tom Seleck zaoftamologovat a vyblbla se zde i spousta dalších. Deset let společně bavili celý svět, herci stárli se svými fanoušky, žádný díl se nesměl vynechat a kultík byl na světě. Charaktery jednotlivých postav zná každý, hlášky zlidověly a my věrní se budeme občas vracet k jednotlivým epizodám (pořadí už nehraje roli). ()

salahadin odpad!

Extrémě nudná, protivná slátanina, kde everyone is so happy a my máme být taktéž, pche. Extrémně nesympatičtí představitelé (6 xichtících se maníků a mániček) a debilní znělka. Je něco ještě méně jak odpad? Do háje, to chci mít radši za přátele soudruha Mao Cetunga s Pol Potem, než grupu těchto nýmandů.... ()

Rosaviva

"Welcome to the real world. It sucks. You're gonna love it." Přátelé jsou originál, legenda. Kdo je nezná, kdo je nemiluje, jako by nebyl. Osobně jsem na nich vyrostla a můžu je vidět třeba milionkrát, stejně se vždycky budu smát. Mám k nim prostě zvláštní, až nostalgický vztah a proto přede mnou radši ani nezmiňujte, že se vám nelíbí, mohla bych vám za to urazit hlavu. Tenhle seriál prostě nestárne, i když je starý už skoro deset let. A upřímně řečeno, je to jeden z mála seriálů, kde se mi snad nejvíc líbí poslední řada a první naopak vůbec nemám ráda. Poslední díl se u mě nikdy neobejde bez záplavy slz. Jak já si vždycky přála chodit s nima do Central Perku, kamarádit se s Rachel, rozčilovat se nad pořádkumilovnou Monikou, nechat se balit od Joeyho a usínat nad přednáškách Rosse. 5* ()

Cappuccino

Klasika :-) Nikdy neomrzí. Raz za čas si musím mrknúť pár dielov na youtube a zaspomínať. 1. séria 90% 2.séria 95% 3. séria 85% .. po 3tej sérii som zabudol hodnotiť, každopádne - dopozerané - 10 sezón je za mnou. Budete mi chýbať, priatelia. ()

Mi Nü-Chai odpad!

Možná není hodnocení seriálu, z něhož jsem viděla sem tam díl a navíc omylem, příliš košer, leč jelikož jsem se i u toho sem tam pokaždé našňupla a nadto ono omylem bylo několikrát v místě, ze kterého se nedá utéct (aTo neděkujeme transportním vozům SA), nemohu a ani nechci jinak. Přátelé jsou tlupa protivných idiotů, zažívající až úžasně nevtipné situace, jež pak ještě ještě nevtipněji komentují, nechybí ani nezbytný patos, objímání a dřenda těch správných věcí & hodnot. Veliké BLE pravím vám, humor takřka nedetekován, humotu mraky. Raději mít za přátele obyvatele Innsmouthu než tohle. ()

Allien.9

Nemůžu si pomoct, ale průměr kdysi, průměr dnes. Postavy podle oblíbenosti: 1. Chandler (5*), 2. Monica (5*), 3. Rachel (3*), 4. Joey (3*), 5. Phoebe (2*), 6. Ross (1*). ()

HAL

Primitivní sitcom o partě lidí ve které většina vtipů spočívá ve velmi nevážném řešení vztahů a ujetém pitvoření a hihňání se... ale není až tak debilní a nudný jako většina konkurence. ()

Satan

První půlka neskutečně zábavná, druhá už je o něco vážnější, což je kompenzováno ještě šílenějšími zápletkami. Nic to však nemění na tom, že Přátelé jsou jeden z nejvtipnějších sitcomů, které ale nesměřují k trapnosti při vážnějších/romantických momentech. A to si na nich možná cením nejvíc. Zábavné takřka po celou dobu vysílání, nejspíš nejlepší americký sitcom všech dob. Přátelé již mají kultovní statut a stále více je patrnější, že si ho zasloužili díky skvělým scenáristům a tím, že byli takto masivně úspěšní jako první, protože pokud sledujete sitcomy novějšího rázu (HIMYM, BBT apod.), jsou tu sice skvělé seriály, ale pořád "jen kopírky". P.S.: Chandler rulez. Ten si poslední joke vyloženě zasloužil. ()

Idaho

Uměle nastrojené vtipy a situace u nichž jsem se nedokázal zasmát ani jednou po dobu těch deseti dílů, co jsem shlédl. A že jsem se snažil… Vážně jsem nechápal, proč po každé „vtipné“ replice musela být pauza, aby věděl, kdy se mám smát. Skoro odpad. ()

Vavča

Časový nános ukázal, že tohle má k výbornosti a dokonalosti hodně daleko, byť jsem se při sledování většinou bavil. ()

liskam

Zábava která nekončí. Pro mě srdcovka na kterou nedám dopustit. A i když jsem sérii vyděl několikrát, vždy mě pobaví. Za mě 99% ()

Omnibus

Ocituji kolegu: „Zpočátku sem nechápal, co na tom ostatní vidí ... osudným se mi stalo až vlastnictví kompletních 10ti řad. Netrvalo to ani 2 měsíce a je to zkouklý...“ No, a já to mám bohužel naopak. Od: prima sitcom, docela mě to baví, jo zasměju se často, kupodivu nejen jako správná ovce na "povinných" místech. Překonávám ostych a zasměju se i na místech bez vloženého smíchu – no není tenhle divák nějakej divnej? Přes: už se moc nesměju (už ani při každém vkládaném smíchu) Až po: otvírá se mi kudla v kapse, jen otevřou zobáky! Tak dlouho ten seriál natahovali (lidi se nám koukají, přátelé sice chtějí čím dál větší honoráře, ale peníze to i přesto ještě vydělává, tak natahujme, natahujme, natahujme...) a natahovali a natahovali a natahovali a natahovali a natahovali ... a natahovali ... až ... Přetrhli ho jako hada ! A já, kdykoli na mě na návštěvě u kamarádů (neplést si s přáteli...) vykoukli z obrazovky ti čím dál víc zpovykaní mlaďoši a mladice s jejich rádobyhumorem o pseudostarostech, já trpěl jako zvíře. V tu chvíli mě chytal Psotník... Prostě, kdysi jsem je bral, dnes bych je zamordoval. No jo, ale je to fenomén, to uznávám. A dát míň jak 100%, to bych nasral ty děsné miliony jejich zarytých fanoušků, a to je o strach... Na druhou stranu, sitcomových fanoušků je třeba se obávat hlavně v obýváku... Venku na ulici ne - tam jsem doma zase já ;-) Takže nakonec, jako všechno v životě, je to padesát na padesát ...Slabé tři hvězdy. Buďto mi to projde, nebo ne ... ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry