Priatelia

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

psy.cho

Určite ten najlepší sitkom aký bol zatiaľ natočený. Priateľov som videl už tisíc krát a na tomto seriály je najlepšie to, že ešte tisíc krát ich uvidím a stále ma budú baviť. Lepšie sa snáď už ani herci vybrať nedali. Jediná malá chybička je, že nemá aspoň 20 serií. Tento seriál je súčasť môjho dospievania. Fičal som na nich a fičim do dnes. 11*/10 ()

castor

Moc milá závislost pro dospělé. Pohodový sitcom, který leckdo (nebo alespoň ty nejvydařenější díly) schraňoval na véháesky a brzy zjistil, že by musel nahrát prakticky všechno (epizod bylo neuvěřitelných 238 – myslím neuvěřitelných proto, že disponovaly výtečným komediálním timingem a tahem na bránu). Občas měly kolísavou kvalitu a náladu, nejprve se i pomaleji rozjížděly a měly značně neutříděné charaktery, ale pak (a dlouho poté) přinášely neuvěřitelnou radost. Právě v září 2014 tomu bylo dvacet let, co k televizním obrazovkám obecenstvo připoutala první epizoda. A pak už to jelo. Vtipy se testovaly přímo při natáčení na živých divácích, Willis, Roberts, Pitt, Ribisi, van Damme, Williams… Následovala spousta napodobenin, ale tuhle partu, která dokonale podchytila (a ovlivňovala) životní styl, nikdo kvalitou zdaleka ani neohrožoval. ()

ClintEastwood

Asi nejznámější komediální sit-com z dílny Warner Bros, který byl kdy natočen a hlavní aktéry navždy zaškatulkoval do jejich zdejších rolí. Matthew Perry sice nad zbylou pěticí herecky ční, jako kdysi Dvojčata nad New Yorkem, ale každá z postav je zábavná a originální. Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross - moji skuteční televizní Přátelé! ()

Rex Mundi

Môžete ma zatratiť, môžete mi odobrať svoje vzácne body, ale ja sa medzi oddaných fanúšikov Priateľov jednoducho nezaradím. Niekedy som pozerala s chuťou, niektoré časti sa mi páčili, niektoré scénky boli naozaj vtipné, ale šestica hlavných postáv a ich problémy mi boli vždy trochu vzdialené a nikdy ma neuchvátili natoľko, aby som sa rozžiarila šťastím pri akejkoľvek zmienke o tomto sitcome, tak ako som to videla u niektorých ľudí :-) ()

MM_Ramone

Šesť mladých ľudí z New Yorku, čo spoločne prežívajú svoje radosti a navzájom si pomáhajú, keď sa niektorí z nich ocitne v úzkych. Sú totiž "Priatelia". Jednoduchý námet, z ktorého dokázali jeho tvorcovia vytvoriť jeden z najúspešnejších sitkomov v USA. Joey Tribbiani, Chandler Bing, Monica Gellerová, Rachel Greenová, Ross Geller a Phoebe Buffayová sa pravideľne objavovali na obrazovkách počas desiatich rokov. Skoro vždy bola s nimi zábava. *** ()

Dan9K

Naopak mně přijde, že jako jeden z mála seriálů, má tendenci vzestupnou. Když ho dávali poprvé, tak jsem si ho zamiloval až asi někde u šesté série. Změnil se trochu styl humoru a já bych řekl, že k lepšímu. Je pravda, že hlavní hrdinové se v jednom díle dostanou do tolika trapných situací, do kterých se já nedostanu za celý život, ale i v tom spočívá jeho krása. ()

M.E.J.L.A.

to Jancll: A co olomoucký privát??? Jinak souhlasím ohledně toho nejlepšího dílu. Chandler ve vestibulu banky byl nepřekonatelný. Nebo to bylo atrium? ()

troufalka

Přijde mi to neskutečně hloupé. Život průměrných američanů, který baví průměrné Američany a je smutné, že i celou spoustu Čechů. Příliš jednoduché až primitivní. ()

freddy

Co říci, když už zde bylo vše řečeno? Seriál Přátelé se mi dlouho vyhýbal a já po něm ani neprahnul. Ovšem někdy kolem roku 2000 se to změnilo a já je začal sledovat. A zamiloval jsem si je. Nevím, jestli už jsem viděl všechny díly nebo mi dosud nějaký uniká, ale kdykoli jsou reprízováni, tak si je vždy pustím. Je to prostě super seriál, jedinečný, originální, vtipný. Já ho miluji a milovat ho budu do konce života. Vždy rád uvidím super hloupého Joeyho, který to umí s holkama, super bezbranmnou Phoebe, která neumí moc dobře zpívat, super ostatními přáteli vcelku ignorovaného Chandlera, kteří ani nevědí, jaké je jeho zaměstnání, super kuchařku Moniku, u níž má kterýkoliv z pěti přátel dveře otevřeny, super paleontologa Rosse, který má trable v lásce a samozřejmě super Rachel, po jejíž představitelce jsem pojmenoval svou fenku jezevčíka. A to se ani nezmiňuji o super hostovačkách známých herců, jako jsou Bruce Willis, Freddie Prinze Jr., Danny DeVito a mnoho dalších. Prostě super nezapomenutelný seriál, jemuž se nedá nic vytknout... ()

Hild

NEJLEPŠÍ SERIÁL, CO KDY BYL NATOČEN. Seriál, na který se můžu dívat znovu a znovu. Tomu se říká dokonalost. Nevynechala jsem absolutně žádný díl. Nemohla bych říct, který díl je nejlepší, protože jsou nejlepší všechny, nemohla bych říct, které scénky jsou nejlepší, protože jsou nejlepší všechny a nemohla bych říct, která postava je nejlepší, protože nejlepší jsou všechny. Nejlepší seriálový humor vůbec, velkou zásluhu na tom mají neskutečně přirození herci, kteří nepřehrávají na rozdíl od většiny dalších televizních sitcomů, ne, žádný sitcom Přátelům nesahá ani po kotníky, žádný si totiž nedokázal udržet stejnou úroveň po celých deset let. ()

Ded@M@tes

Tak tady je mi fakt líto, že to má jen 10 sérií, je to sice svým způsobem hodně, ale díval bych se na to strašně rád dál. Příběhy jsou chytlavé, vtipné, romantické. Na tento seriál nikdy nezapomenu, kdo viděl všechny epizody jen potvrdí. Mezi moji nejoblíbenější postavu patří Joey ( Matt LeBlanc ) o vtipné scény sním není nouze, dále Chandler Bing ( Matthew Perry ), který tvoří nerozlučnou dvojku. A taky nemůžu zapomenout na Rachel Greenová ( Jennifer Aniston ) a Monica Gellerová ( Courteney Cox ) dvě půvabné ženy, co si přát víc. Legendární seriál s velikánským ohlasem a u mě se stal nejoblíbenější hraný seriál. / Viděné epizody z 1-10 série *236.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 10/10 ) ()

MMR

Kultovní sitcom, který jsem žral jako dítě a na který se kdykoliv rád podívám i v současnosti. Šestice přátel zde prochází legračním dobrodružství. Mou nejoblíbenější postavou je Chandler, který se snaží být za každou cenu vtipný, což se mu také daří. Po dlouhou dobu to byl nejlepší sitcom co sem znal, ale přestože byl překonán některými novějšími sitcomy, tak na svém půvabu neztrácí a stále má svoje kouzlo. ()

2Pac

Jeden zo serialov pri ktorom som rastol/rastiem. Tvorcom sa podarilo putavo pliest zivoty Priatelov, takze vzdy sa bolo na nieco tesit. Je skvele ze sa im to dari doteraz, lebo pri inych serialoch, casto pri takom pocte casti ide skor uz o mydlovu operu/telenovelu. Chandler ides!!! ()

belldandy

Tak kult tohohle seriálu jsem nikdy nechápala. Podle mě je to takovej lepší průměr. Typický komerční produkt. Mladí, hezcí, dobře oblékaní - no samozřejmě trochu potrhlí hrdinové - řekla bych - snaha o sitkomovou podobu Beverly Hills. ne že bych se ale u toho nikdy nezasmála. ()

Davies182

Je to dobré, je to občas velmi vtipné, ale nechytlo mě to. Jsem zhnusen zmagořením mého bratra a širokého okolí do tohoto seriálu, a bohužel se to na mne dost negativně promítnulo. Ono není dobré, slýchávat ty hlasy 5x denně, když se nechcete dívat na obraz. ()

Mahalik

Smraďochu, smraďochu, čím tě to krměj??... Vyloženě úchylná zábava, která se mísí s geniálním scénářem. To, co se děje momentálně od 4 po 7 sérii nemá obdoby a prakticky v každém dílu jsou takové gigantické špeky, které prostě nezapomenete ani po lobotomii. Je opravdu těžky vybrat oblíbenou postau, protože každá je svým způsobem specifická, ale prostě nejvíc se směju při hláškách Pheobe, která mě svýma songama už několikrát dostala do kolen. Když k tomu připočtu její minulost ze které si nedělá hlavu, je to pro mě jednoznačně nejkomediálnější ženská postava v dějinách všech seriálů. Je toho tuna pro napsání a ještě bych měl v hlavě stejně fůru věcí, které bych chtěl napsat, podobně se asi cítí scénáristé, ale není moc času, protože za chvíli běží další díl. Pro mě nejoddechovější záležitost. ()

Amarcord_1

60% - Asi budu prohlášen za kacíře, ale Friends považuji pouze za Beverly Hills pro odrostlejší děti, s trochou neškodného humoru navíc. Nevyhledávám je, ale když už je někde vidím, většinou mi nevadí. Mé nižší hodnocení je možná dáno tím, že hodně zejména mladých lidí sice považuje Přátele za super sitcom, ale nadsazené vztahy mezi postavami (pěkně po americku) už berou jako vážně míněné. ()

Reiniš

Tohle nepotřebuje delší komentář. S Přáteli jsme koukali na pobřežní hlídku, zpívali (Smraďochu, smraďochu...), pili kafe u Gunthera, pozorovali tlustýho naháče, rovnali ručníky do jedenácti kategorií (každodenní použití, host, vzácný host...), viděli jsme jak striptér plakal, jako duch jsme se účastnili lesbické svatby, přišli jsme na to že Joker je Poker s J...A už jsme vám někdy vyprávěl, jak jsem prošel západní Evropu? Takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. Po těch deset let jsme se stali součástí života nejlepších Přátel na světě, jejichž humor snad nikdy neomrzí. Možná to někomu může znít nadneseně, ale tohle je opravdu nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. Friends navždy. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry