Priatelia

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (11)

Priatelia (1994)

Moc milá závislost pro dospělé. Pohodový sitcom, který leckdo (nebo alespoň ty nejvydařenější díly) schraňoval na véháesky a brzy zjistil, že by musel nahrát prakticky všechno (epizod bylo neuvěřitelných 238 – myslím neuvěřitelných proto, že disponovaly výtečným komediálním timingem a tahem na bránu). Občas měly kolísavou kvalitu a náladu, nejprve se i pomaleji rozjížděly a měly značně neutříděné charaktery, ale pak (a dlouho poté) přinášely neuvěřitelnou radost. Právě v září 2014 tomu bylo dvacet let, co k televizním obrazovkám obecenstvo připoutala první epizoda. A pak už to jelo. Vtipy se testovaly přímo při natáčení na živých divácích, Willis, Roberts, Pitt, Ribisi, van Damme, Williams… Následovala spousta napodobenin, ale tuhle partu, která dokonale podchytila (a ovlivňovala) životní styl, nikdo kvalitou zdaleka ani neohrožoval. ()

Season 1 (1994) (S01)

Moc milá závislost pro dospělé. Pohodový sitcom, který leckdo (nebo alespoň ty nejvydařenější díly) schraňoval na véháesky a brzy zjistil, že by musel nahrát prakticky všechno (epizod bylo neuvěřitelných 238 – myslím neuvěřitelných proto, že disponovaly výtečným komediálním timingem a tahem na bránu). Občas měly kolísavou kvalitu a náladu, což se dá čekat, nejprve se i pomaleji rozjížděly a měly značně neutříděné charaktery, ale pak (a dlouho poté) přinášely neuvěřitelnou radost. ()

Season 2 (1995) (S02)

Nesmírně pohodový sitcom, který leckdo (nebo alespoň ty nejvydařenější díly) schraňoval na véháesky a brzy zjistil, že by musel nahrát prakticky všechno (epizod bylo neuvěřitelných 238 – myslím neuvěřitelných proto, že disponovaly výtečným komediálním timingem a tahem na bránu). Občas měly kolísavou kvalitu a náladu, nejprve se i pomaleji rozjížděly a měly značně neutříděné charaktery, ale pak (a dlouho poté) přinášely neuvěřitelnou radost. ()

Season 3 (1996) (S03)

Jako bychom se neobešli bez Simpsonových, to stejné platí i u Přátel. Už mají jasně rozdané charaktery, už mají pořádně početné fankluby. V prvních sériích o louhovaný čaj zdaleka nešlo, takže se stačí uvelebit a nechat se tohle partou dokonale bavit i dojímat. Každá epizoda napěchovaná výtečným komediálním timingem a tahem na bránu. Kultovní večerníček pro dospělé. Rád se vracím.. ()

Season 4 (1997) (S04)

Jako bychom se neobešli bez Simpsonových, to stejné platí i u Přátel. Už mají jasně rozdané charaktery, už mají pořádně početné fankluby. V prvních sériích o louhovaný čaj zdaleka nešlo, takže se stačí uvelebit a nechat se tohle partou přesně vybraných herců dokonale bavit i dojímat. Každá epizoda je prostě napěchovaná výtečným komediálním timingem a tahem na bránu. Kultovní večerníček pro dospělé. A i český dabing se náramně povedl. Což byl důležitý klíč k úspěchu. ()

Season 5 (1998) (S05)

Kultovní večerníček pro dospělé. A i český dabing se náramně povedl. Naši hrdinové už mají jasně rozdané charaktery, už mají pořádně početné fankluby. Ani s postupem času o louhovaný čaj zdaleka nešlo, takže se stačí uvelebit a nechat se tohle partou přesně vybraných herců dokonale bavit i dojímat. ()

Season 6 (1999) (S06)

Pořád to výtečně funguje. Kultovní večerníček pro dospělé. A i český dabing se náramně povedl. Naši hrdinové už mají dávno jasně dané charaktery, už mají pořádně početné fankluby. Ani s postupem času o louhovaný čaj zdaleka nešlo, takže se stačí uvelebit a nechat se tohle partou přesně vybraných herců dokonale bavit i dojímat. Ostatně každý z ústřední šestice má něco do sebe a vybrat mezi nimi svého favorita úplně nejde. ()

Season 7 (2000) (S07)

Noví fanoušci při četných reprízách přibývají, ti staří jsou stále věrní. Tahle nesmírně populární show skončila po deseti sezonách a 236 dílech. Bavily nápady, které vymýšlel Joey nebo Chandler, lákala stěžejní romantická linka Rosse a Rachel počínaje jejich prvním polibkem, rozchodům a návratům v průběhu všech sérií. Každý díl měl něco, situace a hlášky z leckterého by šly vytesat do mramoru. Zaslouženě kultovní večerníček pro dospělé. ()

Season 8 (2001) (S08)

Noví fanoušci při četných reprízách přibývají, ti staří jsou stále věrní. Tahle nesmírně populární show skončila po deseti sezonách a 236 dílech. Bavily nápady, které vymýšlel Joey nebo Chandler, lákala stěžejní romantická linka Rosse a Rachel počínaje jejich prvním polibkem, rozchody a návraty v průběhu všech sérií. Každá epizoda je napěchovaná výtečným komediálním timingem a tahem na bránu, situace a hlášky z leckteré by šly vytesat do mramoru. ()

Season 9 (2002) (S09)

Pohodový sitcom, který leckdo (nebo alespoň ty nejvydařenější díly) schraňoval na véháesky a brzy zjistil, že by musel nahrát prakticky všechno. Ano, jsme u deváté série, je patrné, že místy přešlapujeme na místě nebo opakujeme něco, co už nemůže tak moc zabírat. Přesto je to stále napěchované kouzelnými dialogy, výtečným komediálním timingem a tahem na bránu. Tahle show prostě udělala do popkultury velikou díru. Klobouk dolů. ()

Season 10 (2003) (S10)

10 sezón, 236 dílů. A taková úroveň. Masakr. Poslední dva díly (235. a 236.) si nenechalo ujít skoro 66 milionů diváků. Na řadě míst se konaly speciální rozlučkové party. Na Times Square v New Yorku se oba díly promítaly na ohromné obrazovce, kde jindy běží reklamy. I poslední sezóna byla napěchovaná kouzelnými dialogy, výtečným komediálním timingem a tahem na bránu. A dokonalými hereckými výkony. Tahle show udělala do popkultury velikou díru, která teď zeje beznadějnou prázdnotou. Zaslouženě kultovní večerníček pro dospělé. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry