Pach krve

• USA Wrong Turn (viac)

Partia kamarátov prichádza do Apalačských vrchov, aby sa v miestnych lesoch odreagovali. Po príchode na miesto sa dostanú do konfliktu s miestnymi, ale neprikladajú tomuto incidentu žiadnu váhu. Situácia sa ale zhorší, keď sa v miestnych lesoch stratia a jeden z nich príde o život. Ani len netušia, že práve vkročili na miesto obývané tajomným spolkom nazývaným Nadácia, ktorý z nečakaných návštevníkov nemá vôbec radosť. (Marceloo)

borec999

Príjemné prekvapenie. Mal som tú česť(alebo smolu?) vidieť všetky filmy z tejto série. Jednotku a dvojku považujem za vydarené béčka (4*), trojku za priemer na jedno pozretie (3*). 4.,5. a 6. diel už za céčka, ktoré boli len lacnými a tupými horormi, ktoré už nezaujali takmer nikoho. Vzhľadom na kvalitu posledných filmov z tejto série som sa teda na ohlásený remake príliš netešil. Rozhodol som sa však, že mu predsa len dám šancu a o to viac som bol prekvapený, ako to nakoniec dopadlo. Je pravda, že je to o dosť iný film než predošlé. Ten kto čaká rovnaký film ako bola jednotka či dvojka ,kde budú hrať prím kanibali a hlavné postavy budú na scéne len nato aby postupne umierali, bude celkom sklamaný. Tento remake by sa vlastne ani nemusel volať Wrong Turn a verím, že veľa fanúšikov pôvodnej série bude z tohto remaku sklamaných či dokonca nahnevaných. Priznám sa, že tiež som citlivý ak v hororových sériách remaky menia akési nepísané zásady série či základné princípy, na ktorých séria stojí. Pri tomto remaku mi ale troška iné poňatie, kde partičku mladých ľudí v lesoch neohrozujú zmutovaní kanibali, ale niekto/niečo iné vôbec nevadilo. Hlavná hrdinka Charlotte Vega spolu s otcom v podaní Matthewa Modinea civilní a sympatickí, The Foundation správne záhadné a creepy. Okrem hlavného hereckého dua chválim aj výpravu, či záver, ktorý bol správne krvavý a atmosferický. Aj napriek absencii kanibalov si všeobecne nejaké krvavé a výživné úmrtia vo filme užijeme, no tie nie sú tým hlavným vo filme a asi aj preto je dosť z nich mimo záber. Film vsádza skôr na atmosféru a akési mystično a to je(aspoň za mňa) dobre. Celkovo film nie je dokonalý a určite by sa našlo pár vecí ktoré by sme mohli vytknúť( napr. slabá hudba, niekedy nelogické správanie postáv) ale celkovo je to po 7 rokoch pre mňa podarený a úspešný návrat. S hodnotením je to u mňa tak presne na 3,5*, ale keďže pol hviezdičky na ČSFD stále nemáme tak to zaokrúhlim pre tentokrát nahor. 70% ()

Silwer

S puvodnim pschem krve to ma shodny jen nazev..Je to horror pro fandy co maj neco nakoukano..Neni to klasicky slasher a dost rychle to nabere sektarsky smer co mam ja osobne rad..Nekolik vrazd je celkem obstojnych a finale se dali cekat ale neurazi... Kdo cekal pach krve musi byt tezce zklaman..kdo ma nakoukano a necekal slasher,tak musi byt nadsen😊 ()

DavidS.

Až do okamžiku, kdy se v lese objeví Osada havranů žánrový průměr, pak to jde ovšem s logikou i vyprávěním z kopce...Film navíc neví, kdy skončit a twistuje až do absurdna... ()

Rudinsky

Sranda, že toto zo seba vypotil scenárista pôvodnej klasiky (a áno, kedysi som kvôli nej nemohol spávať, pretože sa jednalo o míľnik v žánri, najmä čo do brutality a atmosféry). Škoda, záverečné titulky ma presvedčili o tom, že šéfom v tejto prkotine je režisér a len vďaka nemu je to o triedu lepšie, než ako ostatné časti v noci na Dajto (aj keď perverzne dlhá fondue scéna v 4ke je hodná zapamätania dodnes). Posun od uchechtaných gumových primitívov k vintage sekte snaživý, ale toto tu už priniesol kadekto a v omnoho zaujímavejšom háve. Howgh! ()

Han22

První z řádky asi deseti sequelů, rebootů a sequelů rebootů za loňský rok. Původní Pach krve se mi nijak zvlášť nelíbil, dalších 5 videopokračování jsem odignoroval. Reboot na to jde od lesa. Hned na začátku Vás otráví partičkou jak z multikulti příručky - dva teplí indové, černoch a bílá přítelkyně a agresivní běloch co zbaběle kašle na přítelkyni. Ti začnou vcelku nenápaditě umírat v lese, načež se v půlce ukáže, že nejde o vidláky, ale jakousi pošahanou komunitu ala pravěk. Pak přijde spousta nesmyslných zvratů včetně toho naprosto pitomého ve finál (jak by je proboha našli?), postavy chovající se naprosto nelogicky. Celé to evidentně chce být novým Slunovratem, takže je to dlouhé, nudné a folkové, zároveň je to ale krvavé a pitomé jako původní Pach krve. Chvílemi krvavá zábava, chvílemi nuda, chvílemi kroutíte nevěřícně hlavou. Jak to pak hodnotit? Dávám neutrálně 3*. ()

beba789

Tohle mi prostě sedlo. A to tak, že i filmu odpustím onu zkratkovitost, která při téhle stopáži a délce samotného příběhu je nevyhnutelná, protože příběh samotný působí jako více filmů v jednom, což nemyslím v tomto případě jako zápor. Naopak. Film velmi dobře osýpá od samotného začátku. Psát do komentářů, že se nejedná o remake, protože tam nejsou oni mutanti (kteří mimochodem svoje kouzlo ztratili už po druhém díle), mi přijde jako blbost. Premisa je v jádru stejná, jako v původní sérii, jen tentokrát to má větší přesah. Rodina, co si žije na svém a bandy turistů kolem. Jen to není takové bezhlavé a hloupé zabíjení, jako bylo v této sérii zvykem. Tady máte pohled, co by bylo, kdyby zabijáci z původní série nebyli zmutovaní a neicestovali mezi sebou. Mutanty sice nahradili obyčejní lidé, ale to tady úspěšně vykompenzovali creepy konstými. Těch pět tomu napálím. ()

AdamesWWE

[7/10] Sériu WRONG TURN mám celkom rád. Hlavne prvé dve časti, tretia časť sa tiež dá pozrieť občas aj ked´ je slabšia, štvrtá časť v zasneženom prostredí bola príjemným spestresním série. Dalšie pokračovania (5,6) za veľa nestálo, lepšie povedané stáli za hovno. Preto som bol na tento film (alebo ak sa to dá nazvať pokračovanie), celkom tešil a podľa traileru bolo vidno, že to nebude nízkorozpočtové lacné hororové béčko, k tomu príbeh od scenáristu pôvodnej časti, tak som bol fakt zvedavý. WRONG TURN 2021 - zo začiatku klasické zoznamovanie s postavami, výlet bohviekam, ale samozrejme cez naše staré známe lesy-hory. Klasická šablóna na ktorú sme zvyknutí, herci boli celkom ok, na film stačia. Ked´ sa dostanú do filmu aj záporáci z "nadácie", film bol čoraz viac zaujímavejší. Zvrat, ktorý som nečakal, nastal ked´ sa odhalilo, kto vlastne sú v tomto filme zlí kluci, ktorí idú po našich "hrdinoch". Nečakal som že to bude takýto štýl, chápem ked to bude niekomu vadiť, ale mne osobne to nevadilo, práve naopak. Považujem to za celkom dobrý krok, nakoľko sa ukázal aj ich spôsob života a veci tomu podobné. Je tu aj pár dobrých krvavých scén, ale sú v malom množstve - aspoň oproti predošlým filmom. Ani brutalita nieje taká aká som čakal, ale príbeh filmu to vynahradil. Stále som bol zvedavý, ako to skončí a počas celého filmu som sa nenudil. Ktovie či sme sa dočkali iba výkriku do tmy v podoby jednej časti, alebo film zožne trochu uspechu a uvidíme dalšie časti. Ja osobne si to viem predstaviť a vôbec by som nebol proti. ()

Sayko odpad!

Nemám důvod dávat téhle patlanině něco víc než odpad. Prostě si to nezaslouží. Stupidní postavy, stupidní dialogy, stupidní scénář, stupidní lekačky a vlastně celý je to tak trochu stupidní. Co mě ale sralo nejvíce, byla třesavá kamera. Vysvětlí mi někdo, jakýho idiota za kameru postavili? Protože se na to nedalo ani koukat, jak to bylo rozklepané. Možná si natočenou footage spletli s osobními videi z dovolené točené na GoPro někoho ze štábu. Inu znovuzrození hororové série Wrong Turn se nekoná. Nemá to totiž s původními filmy absolutně nic společného. ()

Corpsegrinder

Čekal jsem že to bude kravina jelikož o hlavním zvratu a tom jak se to liší od hlavní série jsem věděl dopředu, no a asi to kravina je ale bavil jsem se. První půlka filmu se odvíjí zhruba tak jak každej od remaku Wrong Turn čekal a je tam trochu vážnější masakr v lese, jenže pak se to zvrtne do reverzní Vesnice a jakkoliv se to snaží tvářit vážně, tak to tak brát snad nikdo nemohl. A právě tou ujetostí si mě to asi získalo, stejně tak jako srandovním závěrem. Co se týče toho jak je to natočený tak nesrovnatelný s většinou série, vzhledem k tomu že to plánovali poslat do kin tak si aspoň trochu dali záležet. ()

HonzysKISS

Série Pach Krve mě nikdy nebavila, vždycky jsem vůbec nechápal ten šílený hype kolem toho. Musel jsem se hodně přemlouvat do tohoto rebootu. No a naštěstí to dopadlo víc než dobře. Jsem moc rád za to, že už tu nejsou žádní mutanti, což mi vadilo vždy na sérii nejvíc. Tady jsou akorát nějací šílení kultisté v lese či co, kteří jsou sice na přes držku, ale pastičky a brutální intriky mají top. Jediné, co mi strašně vadilo, bylo chování postav. Všechny vypadaly, jako by to hrály na jinou stranu, ale nakonec se v nich probudil úplně jiný charakter. Měl to být asi nějaký trapný pokus o zmatení diváka, na mě to tedy vůbec nezapůsobilo. Ale i tak, velmi slušný horor. 75/100 ()

janesX

Dávam slabé tri a myslím, že za film, ktorý som chcel niekoľko krát vypnúť, je to až dosť. Počas filmu sa neustále strieda dobrý nápad, za ktorým následuje nejaká hlúpa scéna a tiež som sa nevedel zbaviť pocitu, že celkom zdatný scenár tu neustále kazila réžia. Žeby režisér celkom nechápal, o čom točí film? Mne to tak pripadalo, myslím, že so skúsenejším režisérom by to potenciál malo. Tak či onak, je to škoda, lebo už keď to viac nie je náš dobrý známy horor, mohol to byť aspoň kvalitný thriller. Teraz to nie je ani jedno, ani druhé. ()

chaometic

Chvílemi dobrý horror, ale jinak jako spin off Wrong turn to mohlo být natočené celé.A konec taky nebudu rozebírat je to béčko horror s nezajímavými herci, ale komunita lesní sekty z 19 století to trošku zlepšila. Ten film mě přišel jako dobrý nápad na seriál. ()

Matros

Reboot série šel překvapivě hodně jinou cestu s jistým přesahem, ale bohužel už to není tak zábavné jako původní film a jeho druhé pokračování. Nevím jestli to tvůrci zamýšlí nebo ne, ale nedokážu si momentálně moc představit, že by mohla série tímto směrem úspěšně pokračovat. Samozřejmě nejlepší by bylo, kdyby se film jmenoval jinak a k původní sérii se vůbec nehlásil. ()

Wancohoff

Pozor spoiler !!! Kto sa tesi na nove dobrodruztva zmutovanych vyrehotanych kanibalov, ma smolu. Tento film stym okrem nazvu a scenaristu nema nic spolocne.co bude odzrkadlene aj na tunajsom hodnoteni od ludi na csfd... avsak ako novy film je to velmi slusny beckovy horor. 65% ()

Flopik

Nečakajte žiadny pach krvi, spoločné majú akurát les. Film tak z toho získa záujem ale na druhú stranu veľa ľudí sklame.Ja som niekde medzi. Skupinka ide do lesa, odbočí z cesty no a tam ich čakajú pasce a následne nemilá komunita, ktorá sa riadi starým zákonom. Nápad výborný , prevedenie dlhé a miestami hrozne nudné. Treba to celé skrátiť a pridať na brutalite. Nakoľko väčšina smrtí je mimo záber a potom už len ukážu čo sa stalo. Postavy také nijaké a hlavná hrdinka je pekná ale nejako mi bola ukradnutá. Celkový koniec ako ju našli v meste úplne zbytočný. U mňa za 3, skôr nebavilo ako bavilo. ()

kumite

Tak tohle nemělo chybu !! Pro mě zatím překvapení roku !! Krom názvu to nemá s původním Wrong Turn (Pach krve) vůbec nic společného - je to jen dobře !!! Ani nevím, proč to tady někteří zdejší "mistři" stále srovnávají. Ty filmy nemají nic společného, snad jen, že děj se odehrává většinou v lese, kde skupina turistů bojuje o život. Ale takových filmů najdeme v databázi deítky a desítky. Super provedení a super námět. ()

lardko

Pach krve mám rád jen jedničku a dvojku , ostatní byli už o ničem a dost mě nudili... Ale tohle s Pach krve nemá nic společného ! ,jen název a max že se to nějakou dobu odehrává v lese. Dalo se na to koukat a konec překvapil. Jsem i rád že to nechtělo pokračovat na 6 dl ()

petikacka

Aaaa, to jsem si spravila chuť po Slunovratu. Sice je to klišoidní a místy úplně blbé, ale přesto všechno to má prostě jakési svoje kouzlo, které mě uhranulo a nutilo mě dívat se a dokonce se i bavit a při závěrečných titulcích jsem se smála nahlas. Bylo to tak osvobozující, po zhlédnutí filmu mít tak dobré pocity. Tak by to mělo být vždy...ale většinou není. Za mě 85% ()

SatyR.film

Máme tu opäť partiu párikov na výlete v americkej divočine, ako inak jeden z nich musia byť buzeranti. Sú tak rozmaznaní, drzí a namyslení, až vo filme držíte palce záporákom a neviete sa dočkať kedy ich konečne zlikvidujú. Čakal som odpad a dostal som silné 3*. Pozerajte až do konca, keď začnú titulky nevypínajte. ()

Heero

Tenhle díl byl asi nejhorší z těch 7 dílů Wrong turn. Tohle není laciný béčko, je to jenom šíleně hloupý a nedomyšlený. ()