Čarodejnice z Eastwicku

• Česko Čarodějky z Eastwicku (viac)

V pokojnom provinčnom mestečku Eastwick žijú tri priateľky: Alexandra (Cher), Jane (Susan Sarandonová) a Sukie (Michelle Pfeifferová). Všetky tri sú rozvedené a túžia po mužovi svojich snov. A on naozaj príde. V jednu temnú noc sa prisťahuje do pánskeho sídla na okraji mesta tajomný cudzinec Daryl Van Horn (Jack Nicholson). Všetky podľahnú jeho čaru a jedna po druhej sa ním nechá zviesť. Dámy si konečne užívajú krásu, lásku a vzájomné priateľstvo. Ich raj však má jednu chybu - Daryl je diabol... (TV Markíza)

Faramir

V ženách je ukryta obrovská síla, bohužel většina mužů nedokáže tuto sílu využít, a tak ženy občas zůstávají samy a hledají její využití, třebas i ve spojení se samotným peklem... :-) ()

danoo

Ak by sa celý tento film niesol v duchaplnosti prvej polovice, neváhal by som pridať aj ďalšie 2 hviezdičky. No tak , či tak Jack Nicholson ako Daryl van Horn je najlepší filmový satanáš všetkých čias, ktorému možno môže konkurovať len Al Pacino so svojim Diablovým advokátom. ()

Pavlínka9

Trojice žen, které svou rozmanitostí a absolutní odlišností učarují muži, který vlastně není skutečný muž ;) Krásná výprava, zajímavé téma filmu, zábava, tísnivý pocit strachu, že tu stále něco nehraje a je to jinak, než to vypadá - to jsou mé pocity na tento snímek. Osobně si nemohu pomoci, ale Jack Nicholson je v této roli pro mě neskutečně nechutný :D Asi jako v dalších jeho rolích, ale pro tutu postavu se báječně hodil. Cher - sama ji osobně považuji za výbornou herečku a Susan Sarandon je pro mě herečka s velkým H. Pouze Michelle Pfeiffer mi tu určitým způsobem zavazí. Film byl ve své době z jedné strany zavrhován a z druhé milován. Já osobně ho považuji za velice důležitý, jelikož se zabývá zajímavým tématem, které je aktuální i v dnešní době. ()

Tereza666

Dokonalý snímek. No i když co vlastně můžeme čekat od Jacka Nicholsona. Výborný námět skvěle napsaný scénář a ještě lepší obsazený herců. Krásné čarodějky mě donutily dát filmu 5* ()

Natabar

Ač se hlavní čtveřice snaží, co to dá, film s tak mizerným scénářem stěží může utáhnout jen na hereckých výkonech. Abych se neopakoval, podepisuji se pod komentář kiddo. ()

Schobul

Jack Nicholson za 5*, hlavní představitelky taky dobrý, ale film byl neuvěřitelně nudný, nemohl jsem se dočkat konce. Děj byl velmi předvídatelný a než se stalo, co už tušili všichni, trpěl jsem jako zvíře. ()

Brain-D

Určitě se to stalo tak jakmile George Miller zahlédl Jack Nicholsona hned ho viděl v roli nějaké ďábla. No ono se ho podařilo v sunout to volné knižní adaptace a je to nádhera. Jack jako ďábel je snad nejohromitější z lidských ďáblů, kteří byly možní. Ani sám Al Pacino v "Ďáblově advokátovi" nebyl lepší. Za výkon Nicholsona dávám 4*. Film není ani tak dobrý a zas tak se mi nelíbil, ale jak si vzpomenu na ďábla Jacka tak musím chválit. Čarodějky taky fajn, ale ve velkém stínu Jacka. ()

Antek

Review filmů s Michelle Pfeiffer #3: Pozoruhodný film. Už tím jak vznikal, protože silné feministické poselství odehrávající se na plátně vůbec neodpovídalo dění v zákulisí. Tři hlavní herečky byly studiem zjednodušeně nazývany "the girls", aby znaly své místo. Jejich ochráncem se tak stal Jack Nicholson (v titulcích veden jako hlavní hvězda, i když jeho role byla vedlejší), který naopak na plátně ztvárnil jejich hlavního protivníka: samotného ďábla s neobyčejnými svůdnickými schopnostmi, který vede sexistické řeči, aby vzápětí ťal do živého. Stejně je ale pozoruhodné, že ten film vznikl před téměř čtvrt stoletím a už tenkrát zpracovával téma, o kterém se v Česku bavíme teprve pár let. Tedy to, že žena není definována mužem -  i když by tomu mnozí z nás chtěli věřit. Na vrch přidejte satiru na pokrytecké moralizování a maloměšťáctví, a máte třeskutý koktejl, který vám významně napoví, na které straně společenského spektra se nacházíte. ()

klima777

Ten film pořád funguje, neb je chytrý; ne jenom chytře udělaný, ale chytrý a tudíž příliš nepodléhá zubu času. Příjemná rodinná zábava... 3,5* ()

Vironey

Bylo nebylo, jednoho dne tři osamělé ženy vyslovily přání mít "dokonalého muže". Jak takový dokonalý muž podle oněch tří žen vypadá? Inu, nejspíš jako vyšinutý ďábelský chlívák s divokým obočím Jacka Nicholsona. Pro ženy zpráva celkem nemilá, pro diváky naopak radostná - doby, kdy Nicholsonův šílený škleb ještě nebyl okoukaný, jsou již sice dávno v nedohlednu, nicméně tato jeho "oldschoolová" exhibice vás stále zaručeně rozesměje... a pravděpodobně i trochu znechutí. ()

Mr.KarlAdler

Komediální a parodické, strašidelné pomálu.. Možná byla chyba čekat kult. Chyběla mi tak trochu buď burtonovská fantazie, nebo po jacksonovsku bláznivá režie. Miller nakročil jen napůl do obou směrů. A přitom ujeté je to dost, a v těch pasážích, kdy je to ještě ujetější, jsem se bavil nejvíc - dialogy bez servítek občas s pomyslnou třešničkou vytaženou až z nejhlubších koutů žaludku. Nejlepší je bezesporu poslední dvacetiminutovka zběsilého čarování. To jsou George Miller, a především Jack Nicholson, jak je známe. Do té doby jsou Witches of Eastwick sice dobré, ale vlastně ani nijak prudce originální, jenom si tak plynou a občas jiskří. ()

Jaro.Krafcik

Čo by to bol za 31. Október ak by nepadla nejaká filmová hororová klasika. Tak som si dal čarodejnice z Eeastwicu. Ide ale skôr o horor komédiu o čarodejniciach. Jack Nicholson tu fakt exceluje. Ale čakal som veru viac od tohto filmu. Škoda. 3* ()

ghatos

Dávejte si pozor na své sny, mohou se splnit...třeba i s takovým rohatým ďáblíkem. Skvělá byla nábožensky angažovaná manželka :) . 82%. ()