Čarodejnice z Eastwicku

• Česko Čarodějky z Eastwicku (viac)

V pokojnom provinčnom mestečku Eastwick žijú tri priateľky: Alexandra (Cher), Jane (Susan Sarandonová) a Sukie (Michelle Pfeifferová). Všetky tri sú rozvedené a túžia po mužovi svojich snov. A on naozaj príde. V jednu temnú noc sa prisťahuje do pánskeho sídla na okraji mesta tajomný cudzinec Daryl Van Horn (Jack Nicholson). Všetky podľahnú jeho čaru a jedna po druhej sa ním nechá zviesť. Dámy si konečne užívajú krásu, lásku a vzájomné priateľstvo. Ich raj však má jednu chybu - Daryl je diabol... (TV Markíza)

Seti

Nicholson si tenhle film ukradl naprosto celý pro sebe. Kdykoliv ho vidím v podobné psychoroli, tak je to neskutečný nářez. V případě Čarodějek je bohužel jediným pozitivem (no dobře, dámy také občas sexy jsou). Po poměrně slibném začátku jsem čekal, s čím se tahle kultovka vytasí, ovšem s ubíhajícím časem jsem musel konstatovat, že to je čím dál tím víc o ničem a na konci jsem byl hodně vděčný...že už je konec. ()

Lukoboss

Tady mám trošku dilema, přestože se jedná o velkou a známou klasiku. Na druhou stranu, když si vezmete, z jakýho je to roku, nezbývá než smeknout. J. Nicholson si tady podmanil nejen všechny slečny, ale především úplně celej film, protože nebýt jeho, byla by to vlastně nuda. Hraje pekelníka, vypadá jako pekelník, mluví jako pekelník, chová se tak, tam není co vytknout. Trojice slečen mu jen sekunduje, je tam patrný rozdíl v kvalitě, i když se nedá říct, že by hrály vyloženě špatně. Dokonce si troufám říct, že V. Cartwright ve vedlejší roli hraje mnohem líp než tyto tři. Výborně tam je vykreslená i atmosféra a vizuál, tam se toho tvůrci nebáli a dobře udělali. Na druhou stranu musím říct, že jsem viděl modernější muzikál v Městském divadle v Brně, a ten byl lepší - zábavnější. A zábava by to měla být především. 3,5/5* ()

purekritik

Zaujaly mě hlavně shakespearovký či wildeovský dialogy, který si hodně hrajou s metaforama a s lekostí a vtipností balancujou na hraně filozofování. Ta literární předloha bude asi dost dobrá, páč tady je určitě jen výcuc. Originální zpracování, sympatická dámská trojčka a Jack the Great. Režie dle mého skromného názoru místama hapruje, proto jen slabší 4*. ()

POciSEM

Dabel existuje a neni to Anton LaVey ale Jack Nicholson. Nikdy nezapomenu na scenu kdy se poprve objevily vysne. Snova hororova pohadka ()

Merkin

Jack hraje skvěle, o tom není pochyb, na něj musí žárlit i Ďábel sám a jeho tři konkubíny mu rozhodně sluší, nicméně jinak nejde o nic závratného ani scénáristicky, ani hudebně ani co se týče doprovodných efektů, kostýmů a prostředí, takže lepší nicméně stále jen průměr. ()

Paity

Parádní podívaná s třemi kráskami a nedostižným "devilem" Jackem Nicholsonem. Snad jen scénu s peckama od třešní bych vynechal, to bylo skutečně nechutné. Jinak super film, který ale do filmotéky nedám, protože neumím si představit, co bych musel mít za náladu, abych si to pustil. Ale jinak super! ()

derryl

Je to opravdu jízda! Jack Nicholson, tři krásné herečky (Cher, Susan Sarandon a Michelle Pfeiffer) a erotický a ďábelský náboj v každém záběru... Tak si představuji, že vypadá vládce pekel. Mužný, nezdolný a hlavně inteligentí! Muž, kterého si vysnili tři ženy, aby vymodelovali dokonalého muže. Jenže je tu malý háček. Van Horn je chce jenom pro sebe, a nestrpí slovíčka typu NE, NECHCI. A pak tu máme městečko, které nestrpí rozvedené paničky, které uhání jeden muž. Musí tedy nastoupit plán B a Mr. Devil je odeslán tam, kam patří! Jeden z těch filmů, které se dají shlédnout tisíckrát a přece v něm najdete vždy něco nového a tak to má u filmu být. Podle mne klasika. Dávám 5 hvězdiček! Všem doporučuji. ()

Schuldiner

Nicholson je perfektní, on je prostě podle mě ďábel.. Holky v čele s nádhernou Michelle Pfeiffer taky skvělé! A Veronica Cartwright - ta předvedla výkon přímo dokonalý! Dějově jednodušší, ale herecké výkony to vynahradí.. ()

Yardie

Lepších 70%. Zajímavý nápad i zpracování. Na svou dobu možná i trošku vulgární a provokativní, těžko říct. Každopádně velice zajímavě natočeno, bylo to napínavé, trošku tajemné a občas vtipné. Možná by filmu prospělo určité zaměření na jeden žánr - komedie, drama, horor. Ta kombinace asi trošku uškodila. Nicméně i přesto velice zajímavý a dobrý snímek. Howgh! ()

lareinna

Ryšavá, čiernovláska a blondýna – tie tri batoľatá na konci nemali chybu :)) A Jack Nicholson je skvelý herec, ale je to škaredý a slizký chlap, v tomto filme zvlášť :))... ()

Mikino00

Jen průměrná komedie, kterou zachraňuje vtipně pojatý konec. Celá myšlenka není zase tak domyšlená a mnoho bočních příběhů zůstává nedořešeno. Naprosto exceluje Nicholson, ten snad hraje sám sebe. ()

Movie Gourmet

Ano, přesně tak..., jakmile přijde na scénu Deryl Van Horn (Jack Nicholson) teprv tehdy to začne mít ten správný spád a šmrnc. Je to dobrá fantasy komedie. Verdikt: 4* a 75 - 80 %. ()

Garch

To nemá chybu. V původním znění nebo pokud alespoň máte štěstí na původní dabing (bez Bartošky...) Předabovávání, dokonce s úpravou dialogů, je zhovadilost! ()