Čarodejnice

Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (1998–2006), 124 h 36 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

Constance M. Burge

Holly Marie Combs, Alyssa Milano, Rose McGowan, Shannen Doherty, Brian Krause, Julian McMahon, Dorian Gregory, Kaley Cuoco, Ted King, Rebecca Balding (viac)

Phoebe (Alyssa Milanová) prišla v New Yorku o prácu a tak sa vracia do San Francisca, aby bývala so svojimi sestrami. Jej staršia sestra Piper (Holly Marie Combsová) ju privíta s nadšením, ale najstaršia z nich Prue (Shannen Dohertyová) nie. Obviňuje Phoebe z toho, že kvôli nej sa jej rozpadol vzťah. Ešte v ten istý večer sa Phoebe a Piper hrajú so starou špiritistickou tabuľkou a odrazu jej ručička začne ukazovať sama písmená, z ktorých vznikne slovo podkrovie. Phoebe sa tam vyberie a nájde starú, rodinnú knihu kúziel. Prečíta z nej zaklínadlo a to obnoví moc všetkých sestier, ktorú ich babička uspala, keď boli ešte malé. Na druhý deň sestry zistia, že každá z nich má inú schopnosť. Prue má telekinetické schopnosti, Piper vie zmrazovať čas, Phoebe máva predtuchy budúcnosti. Brzy sa ukáže že nie je všetko také prosté ako to v prvej chvíli vyzerá. (oficiálny text distribútora)

Krt.Ek

Jako dítě jsem tento seriál miloval, to víte už od dětství mě zajímaly záhady, mytologie a vůbec všechno co nějak souvisí s mysteriózní tématikou. Dnes už bohužel vidím, že ta fantasy linka je tam jenom proto, aby nalákala pubertální diváky respektive divačky. Seriál totiž vypráví úplně o něčem jiném. Snaží se Američanům vštípit zásadu, že rodina a láska jsou nade vše. Stejně jako to dělají ostatní americké seriály. Mé ohodnocení čtyřmi hvězdičkami je tedy spíše z nostalgie, dnes bych dál možná jenom dvě hvězdičky. 70% ()

suicide

Kdysi jsem ten seriál žral. Ale to jsem byl o hodně mladší. Samozřejmě i tehdy jsem věděl, že je to hovadina, ale díval jsem se rád. Teď když ho občas v telce zapnu, tak se sám sobě celkem divím - scénář, děj, věrohodnost jsou velmi úsměvné - a kupodivu novější série se mi zdají lepší - možná je to tím, že jsou šílené totálně a nesnaží se to skrývat. ()

Nach

První série byly fakticky zajímavé. Pak to s kvalitou šlo strmě dolu, jen občas se ukázalo světlo na konci tunelu. Přesto se seriál nedokázal vrátit do svých původních kolejí a jeho zakončení nebylo ani zajímavé, překvapivé, epické, vkusné. Bylo přesně takové, jako všechny pozdější řady... zbytečné. 50% ()

Gemini

Největším kladem je title song - How Soon Is Now od Love Spit Love...zbytek je zábavný v první sérii a potom v první sérii po decentním přeobsazení:) Jde o klasický seriálek z rodu Buffy, Angel a spol. Akce tu není tolik jako u sousedů, ale i mystično je jaksi zvláštně populárně pojaté a mám dojem, že znalci fenoménu jménem wicca by se docela divili, kdyby se s tímhle dílkem setkali...anebo taky ne, nevyznám se, ale takhle to snad nefunguje, že ne? Uklidněte mě někdo:) ()

ivishka

Pro mě doslova srdcová záležitost, protože tenhle seriál jsem jako jediný viděla úplně celý několikrát už od malička a strašně ho mám ráda. Je vtipný,zajímavý pro mě jako dělaný. Obsazení super(až na Shannen Doherty kterou prostě nemůžu vystát)ale ty triky v prvních sériích děsné :-D. O nějakém trháku nemůže být řeč ale taky to není úplný propadák každý máme svůj vlastní favorizovaný seriál a tohle je ten můj :-).// S odstupem času mi docela dost vadí fakt, že v poslední sérii, kterou jsem viděla maximálně dvakrát nemohli tvůrci nechat 3 sestry tak jak jsou a přidali k nim naprostou zbytečně Billie a Christie(což mě naštvalo i po herecké stránce). Ano tento seriál skutečně není naprosté mistrovské dílo a i když má skutečně své kouzlo, které mu rozhodně upírat nemohu, pak musím říci, že je to občas docela dost naivní. Vadí mi části, kde se seriál stále točí kolem maličkého Wyatta nebo ve výše zmíněné poslední sérii kolem Billie a Christie a kouzelnické školy. Co naplat ne vše si udrží svou laťku stále stejně vysoko. Nebude trvat dlouho a tenhle seriál v mé topce nahradí něco jiného. ()

Galéria (1 145)

• Dabérka Tereza Chudobová dabuje v 1.-3. sérii Piper (Holly Marie Combs), zatímco v 5.-8. Phoebe (Alyssa Milano). (LittleMonste)
  • V šestém díle 2. série s názvem "Černá magie" zlá čarodějnice Thuatha vyrve srdce postavám z filmu Záhada Blair Witch (1999). (dancingclown)
  • Na DVD k 8. sérii se ve znělce nevyskytuje úvodní píseň „How Soon Is Now?“ od Love Spit Love. Ještě před vydáním DVD vypršela práva k této písni a už nešla obnovit. (ČSFD)